Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.

[es] :: Home Theater :: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3692 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
77.111.247.*



Profil

icon Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.28.01.2019. u 14:50 - pre 62 meseci
Pozdrav svim clanovima foruma, imam interensantan problem.
Prvo da napisem sta imam od tehnike:
Dakle sistem se sastoji od HTPC-a, Denon 3311, LG 47 LB 650v. Htpc se sastoji od Athlon X4 740 proc. na MSI FM2 A55 maticnoj sa 8 gb rama DDR3 1866 i GT 1030 grafikom i WIN 10 Pro.
HTPC je povezan HDMI kablom na pojacalo koje je takodje HDMI kablom povezano na TV.
E sad ono najzanimljivije sto mi ne da mira danima i mesecima je to sto se pojavljulju artefakti zelene boje nekad vise nekad manje. Najizrazeniji su kad se boot-uje sistem na pos ekranu. Cim prodje boot i pojavi se sign in tu se smanje artefakti, skoro pa ih i nema. Tako isto i na home screen-u u win. Tek po negde i to ako je crna pozadina se pojavi po neko probijanje artefakta.
HTPC najvise koristim za gledanje koncerata igrice na njemu ne igram i mozda po neki film. Kada pustim neki BD koncert vidi se probijanje artefakta isto u crnim delovima slike takodje nekada manje ali ih nekada ima mnogo i smeta u gledanju. Takodje po nekad zna da izgubi signal u sred reprodukcije sto je isto zanimljivo.
E sad sta sam sve pokusao tokim ovih meseci da resim.Prvo, kada sam primetio problem pomislio sam da su krivci ili HDMI kabal ili graficka. Najlakse je bilo promeniti kabal sto sam i uradio,medjutim nista se nije desilo problem je i dalje tu. Onda sam probao da i sa jednim i drugim kablom promenim HDMI ulaz na pojacalu medjutim nista isto. Takodje je bitno da su na pojacalu vezani i PS3 i MTS-ov STB koji nemaju nikakav problem i na tim ulazima sam probao da nakacim HTPC ali bez uspeha. Time sam iskljucio problem kabla ili ne ispravnog pojacala. Sledece na redu je bila grafika koju sam zamenio. Bila je MSI 440 cini mi se koju sam zamenio sa GT 1030 ali ni to nije donelo rezultata. Artefakti su i dalje tu. I tu sam se zestoko smorio, dok mi nije palo na pamet da preskocim pojacalo i vezem komp direkt na tv istim kablom kojim je bio vezan na pojacalo. I gle cuda odjednom nema vise artefakta slika sjajna nema prekida signala sve najnormalnije.
Tu je sad moje pitanje sta moze biti problem? Necu da ga ostavim na Tv-u jer tako gubim procesuiranje zvuka na pojacalu. Graficka onda prosledjuje signal koji moze da pusti.Ne mogu vise da pustim DTS HD Master vec samo DTS Surround ili Dolby Digital koji podrzava grafika.
Ima li neko resenje za ovaj problem ili bar neku smernicu kako da pretrazim net u potrazi za problemom.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.28.01.2019. u 15:57 - pre 62 meseci
Da li možda za radio antenu koristiš signal od kablovske ili slično?
Off topic
Koje HTPC kućište koristiš i da li u njega staje full size grafička (konkretno 1060 turbo).
Pitam pošto hoću sebi da sastavim jedan, a ne poznajem ta kućišta uopšte.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.28.01.2019. u 16:00 - pre 62 meseci
Prvenstveno pokusaj za zamenom HDMI kabla. Prvo probaj sa sto kracim. Prinesi sve sto blize tv-u i stavi kabel od 1m za probu.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
77.111.247.*



Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.28.01.2019. u 16:44 - pre 62 meseci
Citat:
gti2:
Da li možda za radio antenu koristiš signal od kablovske ili slično?
Off topic
Koje HTPC kućište koristiš i da li u njega staje full size grafička (konkretno 1060 turbo).
Pitam pošto hoću sebi da sastavim jedan, a ne poznajem ta kućišta uopšte.




Ne, imam MTS-ov IPTV. A kuciste mi je Silverstone, zaboravio sam koji tacno model, sto se mene tice najbolje za ovakve stvari. Veliko je i staje full size graficka.
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
77.111.247.*



Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.28.01.2019. u 16:50 - pre 62 meseci
Citat:
gilopile:
Prvenstveno pokusaj za zamenom HDMI kabla. Prvo probaj sa sto kracim. Prinesi sve sto blize tv-u i stavi kabel od 1m za probu.



To sam vec probao, sve mi stoji na polici ispod TV-a i kratki su mi kablovi. Kao sto rekoh sa istim kablom kad zaobidjem pojacalo i direktno spojim komp na tv sve radi savrseno. A kad ide preko pojacala javlja se problem a pritom nije ni do pojacala jer na istom hdmi ulazu ps3 radi bez problema. Jako iritatan problem i ja vise nemam ideju koja komponenta tu pravi problem cemu.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.cgates.lt.



+536 Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.28.01.2019. u 22:29 - pre 62 meseci
Koji format slike (rezolucija, refresh rate, itd) si postavio na HTPC?

Ima li taj Denon nešto kao "info" da prikaže format ulaza i izlaza?


 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
77.111.247.*



Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.29.01.2019. u 10:59 - pre 62 meseci
Ima info o materijalu. Rezolucija 1080p na 60 hz; color space RGB 4:4:4; pixel depth 8 bit
Isto i na ulazu i na izlazu
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.cgates.lt.



+536 Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.29.01.2019. u 11:15 - pre 62 meseci
A PS3 koji format koristi?
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
77.111.247.*



Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.29.01.2019. u 11:38 - pre 62 meseci
I za PS3 je potpuno ista prica. Pokazuje mi isti signal info
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
77.111.247.*



Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.30.01.2019. u 15:01 - pre 62 meseci
Jos neka ideja?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.01.02.2019. u 15:27 - pre 62 meseci
Jel moze slika da vidimo kako to izgleda na ekranu?

Zelana boja uglavnom se javlja kad graficka kartica ostane bez VRAM-a, kada se gubi signal u kablovima, gubljenje podataka u strimu...sve je to slicno kad je prenos slike digitalni...

Zato sam predlozio da obavezno probas sa drugim kablom, nema veze, samo da je drugi proizvodjac kabla, mozda i verziju kabla da promenis za probu.

Koliko sam shvatio, Denon uzima samo Audio iz kabla, a ostalo je sve baypass, tako da je moguce da je jako los kabel i da se toliko malo signala gubi u tom mostu i kada se uzme u obzir manje kvalitetan kabel eto problem, jer kako si rekao, kada direktno spojis nemas problema, tako da je jedino ta mogucnost ostala, da je jednostavno kabel toliko los da mu smeta to premostavanje.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.cgates.lt.



+536 Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.02.02.2019. u 05:12 - pre 62 meseci
Ako ima OSD onda malo i sliku obrađuje.

Ono što je sumnjivo da na konzoli radi bez problema.
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
77.111.247.*



Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.02.02.2019. u 16:51 - pre 62 meseci
Evo napravio sam i video i postavio na youtube. Tako se najbolje vidi.

https://youtu.be/1b5bDnRaOu0

Povezano je na sledeci nacin: HDMI iz kompa u denon pa iz denona ide HDMI u TV. A audio ide optickim kablom, takodje iz denona u tv. Tako sam morao jer je poceo da me zeza jos pre nekog vremena da zabode arc pa me ostavi bez zvuka i onda pomaze samo reset. To mi je nekoliko puta uradio pa sam zbog toga stavio opticki i sad nemam tih problema.
I nije samo konzola koja radi bez problema, radi i IPTV takodje spojen sa HDMI-jem na denona. Samo komp pravi problem. Upravo se spremam da odem da kupim neki bolji Hama-in kabal pa da probam i sa njim. Javljam kad probam.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.02.02.2019. u 17:23 - pre 62 meseci
Aha, sada sam tek skontao kako to izgleda. Kao neke linijice...
Bas cudno. Nekakav sum se javlja, al aj ga znaj zasto. Nesto mu smeta kad ide preko Denona.

U svakom slucaju ako ne resis sa kvalitetnim kablom, stvarno ne bih znao sta da gledas, jer kao sto si rekao sa konzole sve ok, tako da je jako zeznuto dokuciti sta je problem, a ocito se ne mirisu signal iz g. kartice i Denon iz nekog razloga.

Cisto probaj i da promenis rezoluciju, stavi nizu koju god pa javi sta se desava. Cisto da vidimo da li ce zbog manjeg protoka mozda da se stabilizuje, jer sto veca rezolucija veci protok - lakse dolazi do gresaka usled losijeg kabla...

P.S. Dobro prze ovi na snimku:)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
77.111.247.*



Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.02.02.2019. u 18:44 - pre 62 meseci
Bio, kupio neki nafurani kabal u lepom pakovanju V1.4 sa feritima iiiiiiii i nista. Isto. Tako da kabal definitivno otpada. Bar sam se malo prosetao. Probacu da se igram jos sa podesavanjima. Na Denonu sam pogasio sve sto ima sto mi je predlozio na drugom forumu na kome sam postavio istu temu i upscaler i sve ostale dzidza bidze ali je i dalje isto. Zaista cudan problem. Videcu i to sa rezolucijama, mozda da resetujem denona ponovo na fabricka podesavanja....
A ovi su odlicni, Muse, koncert u Rimu iz 2013 kako pojedini kazu prvi koncert koji je sniman u 4K i to sa 16 kamera. I stvarno i izgleda i zvuci super.
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
77.111.247.*



Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.02.02.2019. u 19:25 - pre 62 meseci
Evo i mali update. Povezao sam i laptop na isti kabal i isti ulaz denona i nema nikakvih problema, nema artefakata. Neverovatno. Sto znaci da nije ni do podesavanja nego se nesto ne slaze u HTPC-u sa denonom. Sta bi to moglo biti? Sto je jos ludje nema na svim koncertima artefakata, to sam primetio i ranije, sad gledam drugi koncert i iako ima puno crnog nema ni jednog artefakta slika kristalno cista, mozda tek po koji ali ni blizu onoga sto se vidi na youtube. Nemam pojma ni ja vise.
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
77.111.247.*



Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.02.02.2019. u 19:44 - pre 62 meseci
Evo pomaka, stavio sam 720p u NVIDIA kontrol panelu i sve ok nema artefakata!!!! Zasto sad to? Zasto sad nema?
EDIT: Ali kad se resetuje komp na pos screenu ima artefakata istih sto nije bio slucaj kad se komp spoji direkt na tv
EDIT: Takodje se poigrao sa hercazom, vratio sam na 1080p ali smanjio hz prvo na 24 koliko imam ponudjeno, sve ok, podignem na 29 sve ok, i onda na 50 gde se pojavljuju artefakti. Znaci na 50 i 60 Hz imam problem

[Ovu poruku je menjao marris dana 02.02.2019. u 20:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao marris dana 02.02.2019. u 20:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.02.02.2019. u 21:33 - pre 62 meseci
Jel moze na 70 Hz ? Ocigledno da se ne slazu kartica i Denon .

To me i ne cudi , jer 1030 , je danas neki low end , plus Nvidia nikada nije bila naj za video , Ati tj. AMD je uvek tu bio bolji . Javlja se neka interferencija signala kartice i Denona .

Mislim da to neces uspeti da resis , jer se jednostavno neke frekvencije poklapaju .
 
Odgovor na temu

marris
Marko Ristic
Beograd,Srbija

Član broj: 244383
Poruke: 72
77.111.247.*



Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.02.02.2019. u 22:15 - pre 62 meseci
70 nemam. Daje mi ove koje sam napisao i ima jos 55 hz. Mada pravo da ti kazem uopste ne smeta sto je na 29 hz. Cak sta vise konacno radi kako treba. Dok je bilo na 60hz imao sam i povremena seckanja odn. ponekada nije bio onako smooth prikaz nego, kako bi to neki nazvali jiter ako se ne varam, neka me neko ispravi ako gresim za naziv. Sada toga nema, sve je tecno. A ne vidim neku razliku u prikazu sa ovih 29Hz i onih 60 Hz. Cak nije ni ghosting izrazen koji bi trebao da se javi.
A za 1030 sam se odlucio zato sto mi jaca i ne treba jer se ne igram. A nova je jeftina bas i nije ali zato brza za rang kome pripada. Takodje struju i ne trosi maltene sto je takodje bitno, necujna je, pusta 4k bez problema. Citao sam dosta i masa njih bas nju i preporucuje za ovo sto meni treba.
Moze neko i da objasni sta gubim ovako niskim osvezavanjem.
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.02.02.2019. u 22:27 - pre 62 meseci
A i taj Denon je vremešan,pa u uputstvu za rukovanje kaže .,da ako se gleda u full-HD 1080 ,potrebno je koristiti specifičan HDMI kabl...???
 
Odgovor na temu

[es] :: Home Theater :: Pomoc! Artefakti a nije graficka kartica.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3692 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.