Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lego Mindstorms and EV3

[es] :: Elektronika :: Lego Mindstorms and EV3

[ Pregleda: 983 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
*.esss.lu.se.



+162 Profil

icon Lego Mindstorms and EV329.04.2019. u 06:54 - pre 59 meseci
Pozdrav drustvo,

Nove okolnosti, u sasvim novom okruzenju. Godine prolaze, puberteti (ili sta vec) stizu. Obzirom da mi deca (dve devojcice, 7.5 i 9 godina) imaju trenutno prilicno mnogo slobodnog vremena, a jedna je prilicno veliki filozof sa dobrim smislom za analizu problema, razmisljao sam da im priustim neki Lego Mindstorm ili EV3 komplet i time ih, osim trenutnog zamajavanja necim interesantnim, malo mentalno angazujem i eventualno istrazim njihove afinitete ka inzenjerstvu...
Ima li neko od vas prisutnih iskustva i(li) sugestije na ovu temu...
Cenim da se ovde pojavljuju i kolege sa MCU podforuma, pa da ne prenosim ovo i tamo... procitace oni ovo svejedno...
Svaki komentar, jos ako je produkt iskustva, dobrodosao je...
 
Odgovor na temu

goran_68

Član broj: 89012
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+81 Profil

icon Re: Lego Mindstorms and EV329.04.2019. u 08:54 - pre 59 meseci
DSL, gotovo identična situacija kod mene. Dve devojčice, uzrast isti i starija pokazuje više naklonosti ka tehnici. Nisam planirao da kupujem robote, kitove i sl. Ideja mi je da zajedno od onoga što nam se nađe pri ruci i od sitnurija sa aliexpresa ispunimo neko vreme. U trećem razredu već uče o magnetizmu i elektricitetu. Za demonstraciju svega toga ti ne treba preskupi kit. Mislim da će puno efikasnije biti ako im se na jednostavan način, uz poneki eksperiment približi stvar. Net je prepun toga. Arduino, scrath i aliekspres džidža-bidže i eto ti zabave koliko hoćeš. I još nešto što smatram važnim. Nikad ne forsiram. Čekam da postave pitanja i pokažu interesovanje. Onda kreće zabava. Struju, napon, snagu i jedinice smo učili dok smo menjali sijalicu na kolima. Dete pitalo šta je to što piše na sijalici i uz put do radnje naučilo nešto.
gorankg
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: Lego Mindstorms and EV329.04.2019. u 09:49 - pre 59 meseci
Ja sam u tom dobu u svoje vreme dobio Elektropionir set.
https://www.odigledolokomotive...lni-set-elektro-pionir-mehano/
Iako ne volim Arduino, preporucujem, a ponekad i kao rodjendanski poklon kupujem Arduino kitove.
https://www.digistore.rs/%D0%B...%B4/arduino-komplet-za-ucenje/
To bi bila jeftinija varijanta.
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
*.esss.lu.se.



+162 Profil

icon Re: Lego Mindstorms and EV329.04.2019. u 10:00 - pre 59 meseci
Cena nije u pitanju. U pitanju je tehnicka pristupacnost i interfejs radnog okruzenja, prilagodjen tom uzrastu... Ne mogu ocekivati da se deca bas bacaju u vatru sa komandama iz C i slicnih jezika, iako sam sa njima nastojao pricati engleski jezik koliko toliko tokom ovih godina - do sada nisam preterivao sa tehnickim pricama ali uvece, pricamo o tome kako se sta pravi (pocev od studije izvodljivosti do krajnje realizacije u industriji) ali je sve to puko teoretisanje i na fenomenoloskom nivou.
Ovde je u pitanju upravo to da proverim da li su tehnicki orijentisane i da dam malo vetra u tom smislu ili da odustanemo i "trazimo sebe" u drugim stvarima... Jedna je recimo prilicno dobra u logickim stvarima dok je druga odlican crtac i ima fizicke i motoricke predispozicije za bavljenje sportovima ali je nestrpljiva.
Arduino poznajem ali ne znam da li ima neko razvojno okruzenje za nivo deteta od 8-10 godina.. ako ima, prosvetlite me...
Lego ne poznajem nikako pa otud i trazim savete i poredjenja..
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Lego Mindstorms and EV329.04.2019. u 12:46 - pre 59 meseci



Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
*.bredband.comhem.se.



+162 Profil

icon Re: Lego Mindstorms and EV329.04.2019. u 16:24 - pre 59 meseci
Zajedno sa Lego Mindstorm konceptom, Arduino mi je postao interesantan kroz mbot koncept programiranja koji je bas deca-friendly... jos uvek vagam izmedju komfora Lega i tehnicnosti Arduina. Bojim se da ozicavanje i povezivanje ne smori devojke i ne napravi kontraefekat...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Lego Mindstorms and EV3

[ Pregleda: 983 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.