Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Velika Britanija,spajanje porodice,dete sa posebnim potrebama

[es] :: Vodič za emigraciju :: Velika Britanija,spajanje porodice,dete sa posebnim potrebama

[ Pregleda: 1070 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Decka
Srbija

Član broj: 340499
Poruke: 1
172.68.50.*



Profil

icon Velika Britanija,spajanje porodice,dete sa posebnim potrebama28.06.2019. u 00:35 - pre 57 meseci
Pozdrav svima,

Moj budući suprug ima pasoš EU i rezidencijalni status u UK.
Ja imam sina od 17 god koji ima Daunov sindrom (dete ometeno u razvoju)
Sin i ja imamo srpske pasoše.Dali neko može da mi kaže nešto o samoj proceduri vezano
za spajanje porodice ili ima iskustva slična našem slučaju.Naročito me interesuje
dali sama procedura spajanja porodice mora da se pokrene ili završi pre nego sto dete postane
punoletno.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Velika Britanija,spajanje porodice,dete sa posebnim potrebama28.06.2019. u 14:11 - pre 57 meseci
Pre nego sto se javi neko drugi sa direktnim iskustvom, mislim da bi trebali pod hitno da proverite koja je procedura za vaseg sina da dobije drzavljanstvo, nakon sto se vencate. Posto se u vecini zemalja situacija menja sa punoletstvom. Odnosno dete do 18 godina dobija maltene automatski drzavljanstvo jednog od roditelja, a posle 18 je to mnogo veca peripetija.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Velika Britanija,spajanje porodice,dete sa posebnim potrebama29.06.2019. u 21:06 - pre 57 meseci
Posle 18. godine je mnogo teze ista da se uradi.

Pogledaj gov.uk, sajt je najkorisniji izvor informacija o zvanicnim potrebama za UK.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Velika Britanija,spajanje porodice,dete sa posebnim potrebama

[ Pregleda: 1070 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.