[ djoka_l @ 25.07.2019. 12:32 ] @
Izgleda da je prestao da radi, ne vidi se ni na starim ni na novima porukama...

test (kvadratna jednačina):

[Ovu poruku je menjao djoka_l dana 26.07.2019. u 14:07 GMT+1]
[ DUSKEZ @ 26.07.2019. 12:23 ] @
Kvadratna jednacina? Nikad cuo al ok :) ustvari cuo al isto nemo pojma.Video sam taj pojam u notepad++ ali nije mi bila poznata namena niti sam imao taj tip fajlova ikada u kompu.Sta je to tacno ?
[ Gojko Vujovic @ 26.07.2019. 12:38 ] @
Sredjeno, hvala na prijavi
[ djoka_l @ 26.07.2019. 13:11 ] @
TeX je jezik za opis stranice. Na ovom forumu se koristi za pisanje formula i matematičkih simbola:

[ mjanjic @ 26.07.2019. 19:24 ] @
TeX, odnosno danas više LaTeX, i dalje su neprevaziđeni za pisanje velikog broja formula u tekstu. Word i drugi sistemi nisu ni primaći, a Word se još više udaljio sa onom idiotskom podrškom za formule kod kojih je nemoguće kontrolisati stilove ili reformatirati formule jednim klikom kao što omogućava npr. MathType dodatak.

A M$ je lagano mogao da u Word ubaci podršku za LaTeX sintaksu (klikom na formulu ne vidi se izgled formule, već LaTeX kod) i par opcija za reformatiranje svih formula u tekstu (osnovna veličina fonta, veličina subskript i superskript elemenata, grčki simboli, vektori, itd.).
Ali, gde oni da ubace nešto pametno i korisno.
Mogli su, na kraju krajeva, i da kupe DesignScience (MathType), kao što su kupili Shapeware Corporation (Visio).