Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smart tv se gasi posle 5 minuta

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Smart tv se gasi posle 5 minuta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10039 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branacaka1
prof.
Gimnazija

Član broj: 340854
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 08:05 - pre 55 meseci
Pozdrav svima!
Od pre nekoliko dana imam fox 40dlc468 smart tv.
Izgleda da su deca čačkala po daljinskom upravljaču i od juče se na ekranu tv-a, čim se tv uključi nalazi poruka: Preostalo vreme 4 minuta . Kako vreme prolazi i ne napravi se nikakav pritisak na tastere na daljincu preostalo vreme se smanjuje i u jednom trenutku tv se gasi.
Pokušavali smo problem da rešimo podešavajući opciju sleep timer. Međutim tamo je podešena vrednost off. Znači da nije to.
Da li je neko od vas imao ovakav ili sličan problem i kako ste ga rešili?
Hvala unapred!
Pozdrav, Brankica
 
Odgovor na temu

samuki
💻🇧🇦
🅱🅰
BiH Sarajevo🇧🇦

Član broj: 322399
Poruke: 1534
77.77.216.*



+97 Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 16:55 - pre 55 meseci
Eco mode , potrazite tu opciju u meniju.
Imam multimetar i lemilicu ! 🇧🇦
 
Odgovor na temu

branacaka1
prof.
Gimnazija

Član broj: 340854
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 20:59 - pre 55 meseci
samuki,
pokušavala sam da pronađem tu opciju na mom tv, ali je nisam našla. U podešavanjima je nema :( . Gde bi mogla da bude, ako nije u podešavanjima?


[Ovu poruku je menjao branacaka1 dana 04.09.2019. u 22:05 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 21:11 - pre 55 meseci
Tako se ponasa TV kada nema nikakav input ukljucen, odnosno kada nema signala na recimo DTV/HDMI...

Koliko sam gledao po uputstvu nema nista sto bi odbrojavalo sem tog gasenja zbog toga sto nema input i sleep timer-a, sto je minimum 15min pa na vise - tako da nije to.

Pokusajte jos i menu/ Setings/ RESET. Kako bi se TV vratio na fabricka podesavanja. Posle toga mora ponovo da se skeniraju DVB kanali.


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

branacaka1
prof.
Gimnazija

Član broj: 340854
Poruke: 12
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 21:25 - pre 55 meseci
>
 
Odgovor na temu

branacaka1
prof.
Gimnazija

Član broj: 340854
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 21:31 - pre 55 meseci
Citat:
gilopile:
Tako se ponasa TV kada nema nikakav input ukljucen, odnosno kada nema signala na recimo DTV/HDMI...

Koliko sam gledao po uputstvu nema nista sto bi odbrojavalo sem tog gasenja zbog toga sto nema input i sleep timer-a, sto je minimum 15min pa na vise - tako da nije to.

Pokusajte jos i menu/ Setings/ RESET. Kako bi se TV vratio na fabricka podesavanja. Posle toga mora ponovo da se skeniraju DVB kanali.




I RESET sam probala pre nego što sam postavila temu na forumu i nije pomoglo. Vratio se jezik na engleski, slika je bila drugačijih karakteristika i ništa više od toga.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 22:00 - pre 55 meseci
Onda je neki bug u pitanju.
Jel gledate DTV ( dvb-t2 preko antene ) preko njega ili nesto prikljuceno preko HDMI, racunar i sl?
Pokusajte da promenite HDMI ulaz u tv. Prikljucite na neki drugi port, hdmi 2, 3...


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

branacaka1
prof.
Gimnazija

Član broj: 340854
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 22:20 - pre 55 meseci
Tv signal dobijamo korišćenjem telekomove usluge iptv. Smart tv je sa set top box-om povezan preko hdmi.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 22:30 - pre 55 meseci
Probajte u drugi HDMI port u tv da ukljucite. Izvucite hdmi kabel i iz iptv box-a i ponovo prikljucite.
Posle na daljinskom od tv-a podesite `source` na taj drugi hdmi port koji dolazi iz iptv-a.
Da li uopste vi imate sliku programa sa iptv-a na tv-u?

Kao sto napisah, taj tajmer se pojavi kada nema izvora signala na selektovanom inputu tv-a.Sto znaci, da kada gledate tv, iskljucite antenu i ta poruka ce se pojaviti nakon nekog kraceg vremena kako bi se tv iskljucio da ne trosi struju za dzaba, Isto je i ako se iskljuci HDMI kabel.
Zato pitam da li uopste imate sliku na TV iz IPTV boxa? Ako nemate, onda na daljinskom morate podesiti `source` na HDMI1, 2 ili 3 ili na koji vec je prikljucen iz iptv-a u tv.
Na daljinskom pritisnite tipku `Source` i odaberete jedan od HDMI inputa u zavisnosti na koji je prikljucen box.



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 03.09.2019. u 23:42 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 22:34 - pre 55 meseci
Ovo moze da bude iz predhodnog Giletovog posta .

Treba pritiskati Source dugme na daljinskom i prosetati sve u krug . Svaki pritisak , menja ulazni port na sledeci .

U prvom postu je opisana situacija da se posle 4 minuta ugasi kada se nista ne dira na daljinskom . a sta se desava kada se dira ?

Posto je Tv Android , jel taj deo radi ? Jel se moze na internet itd ?

Morao sam da editujem post jer je u medjuvremeno stiglo nekoliko novih ;)
 
Odgovor na temu

branacaka1
prof.
Gimnazija

Član broj: 340854
Poruke: 12
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 22:43 - pre 55 meseci
>
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 22:46 - pre 55 meseci
Kada se dira, tajmer nestane i ponovo se pojavi nakon nekog vremena ako se nista ne pritiska i nema source signala. Krene ponovo 4:59 i odbrojava.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

branacaka1
prof.
Gimnazija

Član broj: 340854
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 22:54 - pre 55 meseci
Citat:
ademare:
Ovo moze da bude iz predhodnog Giletovog posta .

Treba pritiskati Source dugme na daljinskom i prosetati sve u krug . Svaki pritisak , menja ulazni port na sledeci .

U prvom postu je opisana situacija da se posle 4 minuta ugasi kada se nista ne dira na daljinskom . a sta se desava kada se dira ?

Posto je Tv Android , jel taj deo radi ? Jel se moze na internet itd ?

Morao sam da editujem post jer je u medjuvremeno stiglo nekoliko novih ;)



Tv radi i prikazuje sliku (source je HDMI1). Probala sam da promenim ulaz na HDMI2, HDMI3, naravno promenim i izvor da bi signal bio emitovan, ali poruka u gornjem desnom uglu stoji i dalje. Ukoliko se ne diraju tipke na daljincu vreme odbrojava, a ukoliko se aktiviraju neki tasteri odbrojavanje opet kreće od 4:59. Internet radi.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 23:08 - pre 55 meseci
Da li je isti tajmer na istom mestu prisutan i kada odaberete source na kojem nije iptv, tj i kada je hdmi kabel izvucen iz TV-a?
U opcijama hdmi cec, pa pokusajte sve na off

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 04.09.2019. u 00:21 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

branacaka1
prof.
Gimnazija

Član broj: 340854
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 23:21 - pre 55 meseci
Citat:
gilopile: Da li je isti tajmer na istom mestu prisutan i kada odaberete source na kojem nije iptv, tj i kada je hdmi kabel izvucen iz TV-a?


Situacija je ista i kad je hdmi kabel izvučen iz TV-a 😥
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta03.09.2019. u 23:29 - pre 55 meseci
Hmm, djavolji tv :)
Probajte i DTV ako imate uslova, tj antenu, pa javite da li je tajmer prisutan i probajte laptop ili racunar da spojite preko HDMI na TV i javite da li je tajmer tu.

Ako je prisutan u svim tim situacijama, reko bih da je bug, tv ne konta da ima signal na tim izvorima i krene da se gasi.
Ako je TV nov kupljen, mozda da kontaktirate prodavce i raspitate se o gresci i eventualnoj zameni ili servisu.
Mozda bi i novi firmware pomogao, ali bolje da se oni bakcu sa tim, jer lako moze doci do neke greske i TV se brikuje...

Stvarno nemam vise ideje sta i kako. Uglavnom nikakav drugi tajmer nije, nego onaj klasicni kada na TV-u nema source signala, a on taj postojeci iz nekog razloga ne registruje.
Mozda i sam HDMI kabel da promenite za probu.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta04.09.2019. u 01:48 - pre 55 meseci
Treba proveriti tzv. STB , odnosno Telekomov IPTV Box .

Pocev od toga da li signal dolazi u STB , da li rade sve diode na njemu i da li su zelene .

Koliko ima ukupno Televizora ? To je vazno pitanje jer za 3 TV daju i swich . 2 i manje TV -a moze i sam modem-ruter .

Proveriti i sve kablove iz rutera . Meni se tako pre 6 meseci desilo da je iznenada prekidao i net i Tv svakih 20-30 sekundi ? Pogledam sve u redu sa koblovima , svi na mestu . Vec sam hteo da zovem Telekom, kad mi padne na pamet da proverim i da li su do kraja nabijeni. Malo ocajnicki , ali tu je bio problem !

Malo gurnuti kablovi dublje iako su novi imaju zabice i trebalo bi da je to O.K. Medjutim i tako se malo izvukli dovoljno da sve prekida svakih 30 sekundi . Kadasu gurnuti , net nije stucnuo 6 meseci .

Ako je i sa STB-om sve u redu , proveriti bilo sta drugo . Neki DVD , ili bilo sta od uredjaja , makar i laptop , kompjuter bilo sta sa TV-om da se vidi da li je do njega ili nije.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta04.09.2019. u 02:12 - pre 55 meseci
Dragane i Ade,
Starno ste se potrudili da Brankici rešite muku
oko gašenja TV-a i odbrojavanja sa 4:59, 4:58, 4:57,..
Svaka Vama čast na komentarima!

Ebt, ne mogu da verujem da nov TV počne tako da zahebava?!

Pa ne bi trebalo da može TV da se "Zabaguje" preko daljinca ?!

To je tek ludilo...


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta04.09.2019. u 05:59 - pre 55 meseci
Ma tv mora da ima opciju za podesavanje sleep timer-a, pogledaj negde u podesavanje vremena i sistem pa vreme timer i slicno.
 
Odgovor na temu

branacaka1
prof.
Gimnazija

Član broj: 340854
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Smart tv se gasi posle 5 minuta04.09.2019. u 10:19 - pre 55 meseci
Dobri ljudi,
Hvala Vam na izdvojenom vremenu i savetima za rešavanje problema.
Isprobala sam sve što ste mi savetovali. Kablove iz rutera vadila pa vraćala, isto i u STB-u, umesto hdmi kabla uzela scart, izabrala odgovarajući input za prikaz slike na tv, poruka za odbrojavanje preostalog vremena da gašenja tv ostaje i dalje. Signal dolazi u STB i svetle sve diode zeleno. Inače, imamo 2 tv na kojima sliku gledamo preko IPTV usluge.
Model televizora fox 40dce468 koji prikazuje poruku je nov, kupljen je u Tehnomedia-i 23.08.2019
Pošto kažete da se ova poruka za gašenje javlja kada nema izvora signala na selektovanom inputu tv-a, da li bi problem mogla da pravi brzina interneta koju imam u Telekomovom paketu.
Naime, zbog tehničkih nemogućnosti (parica), imam telekomov internet najmanje brzine 10mb/s. Speedtestom sam upravo proverila brzinu download-a i uploud-a. Rezultat je poražavajući : download 0.90 mb/s, upload 0.82mb/s.
Na mrezu su povezana 2 tv aparata i računar i 2 mobilna telefona koja su povezana na wifi.
Veliki pozdrav svima!

U novom testu situacija je još gora!!!

[Ovu poruku je menjao branacaka1 dana 04.09.2019. u 11:33 GMT+1]


[Ovu poruku je menjao branacaka1 dana 04.09.2019. u 11:40 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Smart tv se gasi posle 5 minuta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10039 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.