Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronika - Terminologija!

[es] :: Elektronika :: Elektronika - Terminologija!
(Zaključana tema (lock), by guja011)

[ Pregleda: 496 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2132



+60 Profil

icon Elektronika - Terminologija!26.09.2019. u 07:34 - pre 54 meseci
Sad se bas ismejah! :) Morao sam da otvorim novu temu (post mi obrisase, a ja drzim do toga da ovo treba da se zna), za koju mislim da ce biti dobra u edukativne svrhe, kada su u pitanju, pocetnici i amateri, poput mene, mozda! :)

S obzirom da sam zakatancen iz vise razloga, da, jedan od njih, moje haoticno pisanje recenica i nemarnost ili sto bi se gramaticki reklo, greska u pravopisu, a i tu je terminologija.

Eh ta terminologija! Bese davno, a ja pozeleo na forum vezan za elektrobiku. Video sam odmah da su ljudi ozbiljni cim me kritikuju za svaki post, a najvise potenciran post je bila neka "DISCIPACIJA". Ja u pocetku nisam znao sta je to i koristio sam malo drugaciji izraz za koji su me opomenuli i rekli da se ne izrazavam ispravno. Ok. Imao sam takodje i ja sam terminoloskih probrema sa jednim gospodinom pa ne bih dalje duzio. Ja sam pristao na to da rec, koja mi nije bila poznata, izgovaram bas kao oni, ljudi sa foruma. (Postoje ljudi koji bas tu rec koriste kao i u Vujakliji sto pise, da ne bude zabune).

Zadnji put sam takodje zaljkucan, dok nesto ne procitam. A eto da nisam citao, ne bih dosao do saznanja, vrlo smesnog. :) Veliki broj forumasa, strucnjaka, naucnika, profesora, samoukih, elektricara, itd, dakle forumasa, koriste rec "DISCIPACIJA"!

Ovim putem zelim samo da kazem da sam 100% siguran u nepostojanje te reci. E sada da li to terminoloski vezano za ljude iskljucivo iz elektronike ne znam, (kao moja debata o reflektorima i sijalicama), ali je definitivno pogresno. Tako da navodim ljude da koriste prave reci, ne bi li se mi lajici gubili tamo, 'vamo.

Nisam puno pisao ali rekolo bi se iz prilozenog da bih na diktatu dobio dobru ocenu. Meni niko ne diktira, ali da, sam sebi to radim onako i z glave, pisem ono o cemu sam razmisljao ovih dana. :) I uvek cu stajati ispred iskreno napisanog posta. Jedino sto mi se tastatura napila soka jos kada, a nikako da baci peglu! :)

"DISIPACIJA" - rasipanje (u slucaju elektronike, uglavnom se koristi za rasipanje snage ili rasipanje emitovane toplote)! ;)



P.S. Nisu stigli ljudi ni da procitaju, a vec bio obrisan post. Ovo je u edukativne svrhe, tako da, ako nekome nije jasan neki termin ili znacenje, moze u ovoj temi da pita kako bi mu neko blize objasnio!

[Ovu poruku je menjao aca_punk dana 26.09.2019. u 08:57 GMT+1]
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Elektronika - Terminologija!26.09.2019. u 08:10 - pre 54 meseci
Aco, sada ga pre++bao. Idi mazi bebu i ženicu, a ovde se vrati kada
ti se misli smire i kada počneš da razmišljaš ako je to osvarivo.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dissipation
https://forum.allaboutcircuits...sipation-of-transistor.126547/
https://www.quora.com/What-is-power-dissipation-in-transistor



I ključ na temu. A o Aci neka odluče moderatori ...
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

Prikačeni fajlovi
 
+1

[es] :: Elektronika :: Elektronika - Terminologija!
(Zaključana tema (lock), by guja011)

[ Pregleda: 496 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.