Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 239593 | Odgovora: 2982 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8377
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.04.2024. u 18:27 - pre 12 dana i 3h
@Ivan

Odlično si pojasnio svoj stav, mada je suprotan od mog, kada bi svako tako radio ne bi bilo nedoumica i diskusija bi bila bolja. Javi se češće, meni lično si inspirativan da ti odgovorim, voleo bih i ti meni.

Citat:
Ivan Dimkovic:najveca kocnica za prestanak agonije su bili faktori bliski vrlo specificnoj politickoj struji u USA.
Tačno i tačno da su to vrlo specifični faktori, ali po mom mišljenju to su pozitivni faktori i kao što vidimo, oni su pobeđeni.

Pobedila je agresorsko/radikalna struja u NATO/vojnoj industriji.

Obezbedili su sebi još tovar naštampanih para, tačnije dopisanih nula na svojim računima, koje svojim radom, znojem i znanjem mora da isplati ceo svet, većinom Evropa.

Citat:
Naravno, "to nije neka lova", "Evropa ce imati probleme"...
Naravno da se slažemo da to JESTE ogromna lova i da će Evropa imati velike probleme da tu pljačku isplati, ali verujemo da je evropska želja da budu USA toalet papir jača i da će Evropa u tome uspeti.

Citat:
sve je to u redu i razumljivo kao reakcija od strane ljudi na drugom kraju (geo)politickog spektra.
Ne znam na kojoj strani ti smatraš da sam ja, mogu da kažem da sam samo na strani pravde i prestanka pljačke cele planete pomoću USA $$$ printera, kao i terora takođe cele planete koju mnogi na Zapadu, a evo vidimo i ovde, umilno smatraju "normalnim" ?!?!?

Ne, TO NIJE NORMALNO, iako na žalost jeste uobičajeno i nadam se da će se ta višedecenijska praksa prekinuti.

Citat:
Putin nece moci da racuna na scenario da Ukrajinu ostave na cedilu i na milost i nemilost njegovih vojnih snaga.
Deluje kao logičan zaključak, ali samo da te podsetim da ne ratuje dolarski printer ili dopisivač nula, nego ratuju ljudi.

Printer ili kompjuter lako može da dopiše proizvoljan broj nula na USA račune i na taj način da opljačka ceo svet, ali printer ne može da stvori ljude koji će da ratuju za njega.

Zato podržavam stranu koja se bori protiv tog mnogogodišnjeg kriminalnog ponašanja, a takođe i protiv onih koji te kriminalne pare koriste u svoje lične svrhe, a protiv celog sveta.

Smatram da je to najmanje što mali čovek može da uradi protov tog terora.

Citat:
Morace da racuna sa duzim investicijama u svoje osvajacke ambicije, na stetu sopsvene drzave.
Da na žalost, u pravu si u potpunosti. Biće mu ekstremno teško, jer on nema niti printer dolara, niti bilo kakvu mogućnost da upiše sebi proizvoljan broj dolarskih nula.

U toj situaciji, jedino što normalan čovek po mom mišljenju može da uradi je da podrži svakog onog ko želi da se ta pljačka i teror prekinu i da svet postane pravedniji.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.04.2024. u 18:28 - pre 12 dana i 3h
To da li su granice nepovredive zavisi samo od toga čije su granice. Međunardno pravo sa tim nema nikakve veze.


 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.04.2024. u 18:38 - pre 12 dana i 3h
Citat:
Nebojsa Milanovic:
1) Zašto je problem što je Avdejevka pala?


Ko ti je kriv što znaš samo da čitaš, a ne znaš da tumačiš, a voliš baš sve da komentarišeš i misliš da sve znaš!

Ovde sam mislio da Avdejevka nije problem za odbranu ukrajincima, ali su sami sebi napravili problem što su dozvolili da rusi zauzmu prilazne puteve, tako da deo ukrajinskih vojnika nije uspeo ni da se izvuče.

A ti umislio da sam napisao da je to neki problem za Rusiju i već 5 strana postavljaš jedno te isto pitanje.

To je zato što ne pratiš diskusiju, nego se uhvatiš samo za jednu rečenicu koji su samo ti shvatio kako si shvatio i bombarduješ ljude pitanjima da ti objasne i odgovore.


I opet te PITAM:
- odakle ti pravo da ljude etiketiraš bez ikakvog dokaza i da im inputiraš da su izjavili nešto što nisu nigde napisali, nego je to samo plod tvoje mašte, jer ako neko u ovom ratu ne podržava Rusiju, onda sigurno podržava NATO?

I lepo napiši ARGUMENTE, a ne nešto što si ti kobajagi zaključio i što je po tebi "očigledno".
Dakle, navedi lepo DOKAZE da je neko ostrašćeni natofil i da mrzi Rusiju i ruski narod.
Eto, možeš da kreneš slobodno od mene!
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8377
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.04.2024. u 18:58 - pre 12 dana i 3h
@janjić

Pomenuo si samo jedno pitanje i čak ni na njega nisi odgovorio (?!?!), a postavio sam ti više puta više pitanja koja DIREKTNO PROIZILAZE iz onoga šta si napisao - dakle nisam ih ja izmislio.

Što se tiče mene i argumenata/dokaza, za sve svoje stavove i tvrdnje u ovoj temi dao sam toliku gomilu dokaza, da sam siguran da je za 24 godina ES-a malo ko toliko argumentovao svoje stavove kao ja ovde.

Ali rekoh da sam šokiran agresivnošću NATO pakta i terorom NATO propagande, pa me to nije mrzelo i želeo sam da moj stav bude kristalno jasan, posebno što je ovo prva ovakva tema u kojoj učestvujem.

Što se tiče efekta tih mnogo milijardi najnovijih novonaštampanih dolara koji će otići "ZA UKRAJINU" (koje li ironije samo na primer to reći...), whitie je dao dva jako dobra linka gde se prikazuje njihova struktura.

Ja ću samo citirati reakcije dvojice AMERIČKIH OFICIRA na vest o dodeli tih najnovijih falš para koje se ironično zovu "Za Ukrajinu":

Citat:
The US Congress approved a new $61 billion aid package for Ukraine‼️

$50 billion will remain in the USA, and Ukraine will receive some weapons and about $10 billion for its own funeral.

It will be a rich funeral. Everyone will be sad, only the Deep State will rejoice.

Citat:

Come July, when the last of the military equipment purchased for Ukraine from the money allocated by Congress is destroyed by Russia, and Ukraine has to bury another 100,000 troops, as Russian forces surround Kharkov and liberate the last of the Donbas…

…all the keyboard warriors on both sides of the Atlantic who are cheering the actions of the U.S. Congress will be once again raising their collective voices in alarm.

They will be screaming for more U.S. taxpayer dollars.

And the U.S. Congress will comply…

…until the last Ukrainian.
Ništa ni dodati, ni oduzeti.

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.04.2024. u 21:16 - pre 12 dana i 1h
Citat:
Ivan Dimkovic:
Vrlo jednostavno, uzimaju se vazece granice regulisane medjunarodnim pravom - nista prostije od toga. Ako ih menjas silom, ti si agresor - nebitno da li se zoves USA, Rusija ili neko deseti.


Zanimljiv koncept ali malo nejasan ? U smislu preseka .

Da li je to sadasnji trenutak ?

Ili 2.000. ? 1945 . Ili neki drugi presek ?


Naravno koncept ima jednu veliku manu , jer pretpostavlja jednakost izmedju drzava ! Kao na primer u G. Skupstini UN . Pa USA i San Marino imaju jednaki glas ?

Jedino G.S. po povelji UN ima samo ukrasnu funkciju !


Druga mnogo Bitnija cinjenica da je od postojecih 200-nak drzava vise od Polovine su Izmislili USA , UK i Francuska u dogovoru naravno !

Igrali se crtali granice , izmisljali narode itd ...
 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 17
*.mbb.telenor.rs.



+13 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.04.2024. u 23:07 - pre 11 dana i 23h
SSSR se raspao i formirane su nezavisne države, međunarodno priznate u tim granicama.
Tako da je za Ukrajinu validan presek 1991. godina.

Vraćanje na vreme rimskog carstva bi odgovaralo šiptarima. Oni su bili na Balkanu pre nego što smo mi došli.

Rusi su za neku siću prodali Aljasku amerima.
Jel bi moglo sad da vrate tu siću i da vrate Aljasku?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+838 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini22.04.2024. u 23:51 - pre 11 dana i 22h
Granice iz 1991-ve su rezultat dila Rusa i Zapada.

Kada jedna strana ne ispostuje svoje preuzete obaveze, predpostavljam da se raskida ugovor.

Eto to bi mogla biti najkraca pouka o ukrajinskom ratu.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.04.2024. u 04:40 - pre 11 dana i 17h
Citat:
sikira069: Vraćanje na vreme rimskog carstva bi odgovaralo šiptarima. Oni su bili na Balkanu pre nego što smo mi došli.

Ko to kaže? Dua Lipa ili Rita Ora?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.04.2024. u 09:19 - pre 11 dana i 13h
Ma da Albanska bajka, preuzeta od Austro-Ugarske ! Pisao sam o tome 10 puta na forumu !

Postoje jednostavni dokazi za to !

Ilirski kralj koji je zabelezen u istoriji zvao se AGRON !

Samo problem je u tome sto Danas Albanci koriste to ime , ali Najstariji Agron na svetu ima 60 godina !!!

Da su oni Potomci Ilira postojao bi Neprekinut niz Agrona vec 2.000 + godina ! Ali nema starijeg od 60 godina ! Sto znaci da je Sve to Fejk . Bajka za Budale !


Mada ovaj Sikira ako je Siptar onda O.K. Logicno je da podrzava svoje !
 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 17
*.mbb.telenor.rs.



+13 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.04.2024. u 09:28 - pre 11 dana i 12h
Ko šiptar?

Ajde prestani da vređaš.

I uključi mozak.
Piše oni su bili pre nego što smo mi došli.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.loc.akton.net.



+2790 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.04.2024. u 11:02 - pre 11 dana i 11h
I na tarabi svašta piše.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1638



+593 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.04.2024. u 12:11 - pre 11 dana i 10h
Albance su doveli Turci, onako, usput.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.04.2024. u 12:58 - pre 11 dana i 9h
Ja koliko znam dosli su pre Turaka ! Najverovatnije Normani koji su vladali Sicilijom i Juznom Italijom u srednjem veku su ih odatle doveli !

Normani su vladali nekim primorskim gradovima i okolinom u tom periodu . Dracom i Valonom !

Tako da su ih oni premestili sa jedne svoje teritorije na drugu . To se najverovatnije dogodilo u 11 . veku !


Cinjenica koja se krije od siroke javnosti , da u Juznoj Italiji vec Hiljadu godina zive Albanci !!

Naravno ne krije se potpuno ali se izmislja odakle oni tu !

Po zvanicnom objasnjenju kada su Osmanlije osvojili tu teritoriju gde su oni ziveli , jedan deo njih je izbegao ?! Seli u avione i Kruzere i dosli u Italiju ??

Teska Budalastina jer niko tada nije razmisljao o spasavanju seljaka koji su radili na imanjima Feudalaca !

Drugo njih tu autohtonih u Italiji ima nekoliko stotina hiljada ? Koliko brodova treba da se oni evakuisu ?


U sustini oni su tu i ziveli , doveli su ih Arapi ko zna odakle jer su Arapi do dolaska Normana i osvajanja , vladali Sicilijom !

Posle su Normani jedan deo njih sa Sicilije prebacili na Jug Italije , a deo transportovali za te svoje posede u sadasnjoj Albaniji !


Ti delovi , odnosno brojnost bi trebala da bude ista , ali su Siptari u Albaniji , kao Muslimani , svi su oni presli na Islam , vrsili i Asimilaciju okolnog stanovnistva ukljucujuci i veliki deo Srba !

Nije tajna da je cuveni Siptarski terorista Taci , poreklom Srbin !

Ta asimilicaija se posebno odnosi na Zapadnu Makedoniju i naravno Kosovo ! Kao i oblast Skadra i severa danasnje Albanije !

Ti originalni Albanci iz Juzne Italije su danas manji deo Albanaca !
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 806



+637 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.04.2024. u 13:00 - pre 11 dana i 9h
Citat:
Ivan Dimkovic:
Vrlo jednostavno, uzimaju se vazece granice regulisane medjunarodnim pravom - nista prostije od toga.

Medjunarodno pravo je pravo jaceg. Jaci tlaci. Oduvek bilo i bice.

Posle svakog velikog rata, pocev od onog 30-godisnjeg rata nadalje, predstavnici velikih sila bi se sastali u nekom zamku i iscrtali nove granice. A onda bi uspostavili nekakav "pravni poredak", gde bi delili packe svakome ko se usprotivi toj njihovoj nazovi-pravdi. Danasnji medjunarodni pravni poredak je uspostavljen formiranjem UN 1947. godine. Ali pre UN postojala je i Liga naroda, koja se urusila sama u sebe. Isto moze da zadesi i UN. Stavise, vec jeste.

Ako posmatras kartu Afrike, mozes da vidis da su skoro sve njihove granice ispartane po uporednicima i meridijanima. I to su uradili njihovi bivsi kolonizatori - desetinama hiljada kilometara od njih, negde u toplini londonskih aristokratskih klubova, neki grofovi i lordovi su seli, uzeli globus i odredili da se Angola prostire odatle dotle, Kongo tu i tu itd. Ko je te narode tamo pitao da li im se to svidja ili ne?

U principu, koncept granica i nacija je nevidjena glupost, koja samo ljude tera u besmislene ratove i tako vec hiljadama godina unazad ...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.04.2024. u 13:17 - pre 11 dana i 9h
Da na to sam mislio izmedju ostalog , jer nisu to radili samo u Africi , vec sirom sveta gde su imali kolonije !

Tako da taj primer koji si naveo Angola vazi za svaku Africku drzavu !

Ne postoje i nisu postajali Nikakvi Angolci !!

Evo iz Wiki etnicki sastav Angole :

37% Ovimbundu
25% Ambundu
13% Bakongo
21% other African
2% Mestiço (mixed European and African)
2% Asian
1% European

Znaci Nema nikakvih Angolaca ni danas !

Slicno je na primer sa Karibima gde postoji veliki broj Malih drzavica koje su Potpuno Izmisljene !

Kakva je etnicka i nacionalna razlika izmedju stanovnika Granade , St. Kitsa i Barbadosa na primer ?

Svi govore istim jezikom, ogromna vecina stanovnistva su Crnci , bivsi robovi dovedeni iz Afrike ! I tako imamo samo na karibima da sada ne brojim 15-tak Izmisljenih drzava i naroda , nekih i pre 50 godina !!

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92c7:80:dd2:ece6:8..



+7177 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.04.2024. u 13:18 - pre 11 dana i 9h
Citat:
B3R1:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Vrlo jednostavno, uzimaju se vazece granice regulisane medjunarodnim pravom - nista prostije od toga.

Medjunarodno pravo je pravo jaceg. Jaci tlaci. Oduvek bilo i bice.

Posle svakog velikog rata, pocev od onog 30-godisnjeg rata nadalje, predstavnici velikih sila bi se sastali u nekom zamku i iscrtali nove granice. A onda bi uspostavili nekakav "pravni poredak", gde bi delili packe svakome ko se usprotivi toj njihovoj nazovi-pravdi. Danasnji medjunarodni pravni poredak je uspostavljen formiranjem UN 1947. godine. Ali pre UN postojala je i Liga naroda, koja se urusila sama u sebe. Isto moze da zadesi i UN. Stavise, vec jeste.

Ako posmatras kartu Afrike, mozes da vidis da su skoro sve njihove granice ispartane po uporednicima i meridijanima. I to su uradili njihovi bivsi kolonizatori - desetinama hiljada kilometara od njih, negde u toplini londonskih aristokratskih klubova, neki grofovi i lordovi su seli, uzeli globus i odredili da se Angola prostire odatle dotle, Kongo tu i tu itd. Ko je te narode tamo pitao da li im se to svidja ili ne?

U principu, koncept granica i nacija je nevidjena glupost, koja samo ljude tera u besmislene ratove i tako vec hiljadama godina unazad ...


Problem je sto je najbolje trenutno moguce resenje.

Super je ideja da granica nema, ali znas kakvi su ljudi - nasli bi neki drugi razlog da se rokaju, jbg.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.04.2024. u 13:33 - pre 11 dana i 8h
Nakon Avdijevke i Oceretine su pale za (bruka) 3 dana u opstem rasulu i defetizmu ! Ukrajinska brigada koja je ostavljena kao ljudski stit je rekla "jok ja", pokupila se i otisla. Druga brigada poslata da hitno zapusi tu rupu se zalila da je vec godinu dana na samom frontu i da treba da je rotiraju. Ostala na polozaju 6 sati i takodje samoinicijativno otisla ... Ispostavilo se da zapravo i nisu bili borbeno sposobni i rasformirali ih odma potom. Vodili ih na spisku rezernih jedinica cisto sminke radi ... Jedinice koje su posle toga slane nisu htele da udju u grad ili organizuju kontranapade !!!

To da je moral tesko pogodjen svesni su svi. Svako ko je gledao kako se jure i privode novi regruti zna kakav ce vojnik biti taj regrut. Nije mi bas jasno ko njemu sme da da napunjenu pusku u ruke. Ko sme da zaspe kraj njega na frontu?

Doslo je dotle da se sada i na ukrajinskoj televiziji otvoreno prica o tim temama. Otvoreno se prica o 100.000 vojnika koji su pobegli iz jedinica ...

https://twitter.com/MyLordBebo/status/1782515373054587241

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 806



+637 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.04.2024. u 13:34 - pre 11 dana i 8h
Citat:
Ivan Dimkovic: Problem je sto je najbolje trenutno moguce resenje.

Super je ideja da granica nema, ali znas kakvi su ljudi - nasli bi neki drugi razlog da se rokaju, jbg.

Pa i rokaju se zbog drugih razloga, ne brini.

Trenutno zbog nafte.

A doci ce dan kada ce se cela planeta rokati zbog vode za pice.

Bez nafte mozes da prezivis svakako. Imas bajs, a u krajnjem slucaju i sopstvene noge, pa pichi dokle stignes ...

Dok bez vode ne mozes FIZICKI da prezivis ni 3 sata (ili bese 3 dana - ne secam se vise biologije, ucio sam to pre 50 godina, aj' streberi, pomagajte) ... :-)))
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.04.2024. u 13:34 - pre 11 dana i 8h
Evo jos jedan primer iz centralne Amerike !

Amerikanci su hteli da kopaju kanal, da bi se skratio put, da ne bi moralo da se obilazi oko Juzne Amerike !

Odabrali su mesto gde bi to bilo najbolje da bude !

Najbolje mesto je bilo u Kolumbiji !

Amerikanci posto su zeleli ne samo da grade vec i da kontrolisu kanal, trazili su od Kolumbije da im proda tu teritoriju !

Kolumbija je naravno Odbila ! I sta je bilo posle ?


Amerika je poslala svoje ljude da novcem zavrse prvi deo posla , a drugi deo je Odradila US Army !

Odjednom lokalno stanovnistvo Kolumbije se "pobunilo" i pocelo da trazi Nezavisnu drzavu !

Amerika im se nasla pri ruci da im " pomogne " ! Poslala je Armiju koja je dosla " u pomoc ustanicima " borcima za Slobodu i Demokratiju ! Kako to vec ide !

Zauzeli su tu teritoriju , dali joj ima Panama i proglasili nezavisnu drzavu !


Nesto poznato zvuci prica ? Naravno to ce posle ponavljati XX puta kada god im je Cef !
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini23.04.2024. u 14:27 - pre 11 dana i 7h
Citat:
B3R1: Dok bez vode ne mozes FIZICKI da prezivis ni 3 sata (ili bese 3 dana - ne secam se vise biologije, ucio sam to pre 50 godina, aj' streberi, pomagajte) ... :-)))


Da li ustajes nocu na svaka 3h ili manje da pijes vodu? :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 239593 | Odgovora: 2982 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.