Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?

[es] :: Muzička produkcija :: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8468 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noviherc

Član broj: 30336
Poruke: 20
*.ptt.yu



Profil

icon Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?17.07.2004. u 02:09 - pre 240 meseci
Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?
 
Odgovor na temu

nashwille
Novi Sad

Član broj: 30943
Poruke: 1
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?28.07.2004. u 03:45 - pre 240 meseci
Pa mozes ga koristiti u cubaseu ili nekom programu koji podrzava vst plug in
Electro Jazz rules
 
Odgovor na temu

noviherc

Član broj: 30336
Poruke: 20
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?01.08.2004. u 01:28 - pre 240 meseci
Problem je u tome sto ja ne zelim da snimam gitaru pa da taj snimak procesiram, vec da Amplitube glumi real-time gitarski procesor, kao npr. Guitar FX Box. Dakle, kako napraviti da amplitube bude stand-alone?
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?19.08.2004. u 18:52 - pre 239 meseci
mnogo ti je pametnije da prvo snimis dry gitaru, pa da sredis waveform, da ocistis od shuma, prepravis eventualne pitch greske i sl. pa da tek onda u mixdown dodajes efekte.

 
Odgovor na temu

ridge
beograd

Član broj: 7357
Poruke: 19
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?27.08.2004. u 19:48 - pre 239 meseci
Ovo poslednje nije tacno posto kad snimas cistu gitaru ne mozes da se uneses u sviranje ko kad snimas odmah sa efektom, ali mozes namestiti amplitube da se cuje u monitoringu a da se snima cista gitara pa da se kasnije igras s njom.

Sto se tice amplituba kao standalone morao bi da objasnis zasto to zelis da bi ti pomogao.Znaci ti u nuendu (ili bilo kom programu koji ima VST) mozes ukljuciti amplitube i svirati ga bez snimanja.Sad je pitanje jel zelis to da snimas u neki drugi program ili da stavis u neku drugu spravu il sta??
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?31.08.2004. u 15:41 - pre 239 meseci
ridge, ponovo procitaj moju prethodnu poruku, nisam pogresio. to sto si napisao mozda tebi deluje kao power tip, ne ostalima (narocito onima koji znaju sta je manual) ;)

drugo, iskreno, ako ne znas da sviras, tesko da ce ti bilo koji fx pomoci, bilo u monitoringu ili trackingu ;)
 
Odgovor na temu

ridge
beograd

Član broj: 7357
Poruke: 19
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?01.09.2004. u 02:21 - pre 239 meseci
Izvini ali malo je glupo svirati recimo pesmu koja zahteva distorziju, dry pa da je posle dodajes nekako je malo tesko uziveti se a da ne pricamo o nekim efektima dok se solira i sl.
Sto se tice ovog drugog nesto nisam razumeo sta si hteo da kazes.Da je sve u manual-u ne vidim zasto bi postojao onda ovakav forum.
A sto se tice sviranja ako neko ne svira ne vidim neku posebnu ideju da se raspituje za amplitube kao real-time procesor.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?01.09.2004. u 16:19 - pre 239 meseci
kome to treba sigurno nece snimati gitaru kroz softverski fx box, vec ce normalno pre ulaza imati odgovarajuci hardver, zar ne ;)
 
Odgovor na temu

a z r a
Pula

Član broj: 26482
Poruke: 12
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?01.09.2004. u 19:19 - pre 239 meseci
a ako bi prije ulaza imao odgovarajuci hardware nebi ni trebao koristiti amplitube ko effect procesor.

Jel ti majstore sviras gitaru ? mislim da ne. neka distorzija bi na suho jos i prosla ali kako na suho svirat nesto di ti treba dugacki reverb ? sorry al glupost cista je da nesto sviras na suho pa poslje dodajes effect (pogotovo solaze )


Nego da se ja vratim na pitanje - Chainer program od 1.5 mb to ti treba pa sviraj a ako zelis bolje ukljuci monitoring na cubaseu i snimaj samo suhi(neprocesirani zvuk) pa kasnije dodaj efekte skini sum i tako to )

Ako hoces dobit kvalitetniji zvuk koristi neko predpojacalo sa diboxom prije line in ulaza.
Ti si glup!
Neka al za tebe sam direktor nauka jel ti jasno.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?01.09.2004. u 20:40 - pre 239 meseci
azra ti si izgleda sporiji pri misanim procesima ;) procitaj ponovo 2 poruke iznad ove :)
ponovio si ono sto sam ja napisao, ali si pritom istakao da si ti u pravu, a ja ne ;) fascinantno :)

da, sviram gitaru inace, od 6. godine, kao i druge instrumente ;) ali mi gitara nije u prvom planu (daleko), jer je gitarska muzika napokon komplet mrtva (jer je gay, logicno;>) ... a moj savet i dalje stoji ;)
 
Odgovor na temu

noviherc

Član broj: 30336
Poruke: 20
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?02.09.2004. u 01:41 - pre 239 meseci
OK! Evo resenja! Problem je u stvari bio u ASIO driverima koji su potrebni da bi se pokrenuo neki takav stand-alone u Win98 (koju inace koristim). Sada, kada sam ih nasao, iskoristio sam Asio FX Processor, poseban programcic koji sluxi za hostovanje. Mozda bi proradio i neki drugi, ali nisam probao. Inace, ovo je daleko jeftinija varijanta gitarskog procesora od hardverskog procesora, i u stavari je to i ideja. A i meni je nekako glupo da sviram na suvo pa da procesiram! Zar je to lose?
 
Odgovor na temu

noviherc

Član broj: 30336
Poruke: 20
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?02.09.2004. u 01:43 - pre 239 meseci
Nije mi jasno ono da je gitarska muzika NAPOKON komplet mrtva i da je GAY???
 
Odgovor na temu

a z r a
Pula

Član broj: 26482
Poruke: 12
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?02.09.2004. u 02:42 - pre 239 meseci


ma procitaj ti sve svoje postove pa vidi ko sporo shvaca

Gitarska muzika je gay ? Mrtva ? A ti viras od 6 godine a sad imas 12 ili ?
Sta ti sviras? Gusle sa distorzijom ?
Ma ti 100 % ili nisi stvaran ili ne postojis ili si smijesan, pun k**** smijesan


GItara je gay ha ha , ma ti si borac presmijesan

Ti si glup!
Neka al za tebe sam direktor nauka jel ti jasno.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?02.09.2004. u 17:06 - pre 239 meseci
to je bio cist sarkazam ;) izgleda da neki ovde ne mogu da shvate shalu ;)
hm :)) shteta :))
 
Odgovor na temu

Netherworld

Član broj: 32700
Poruke: 12
*.yubc.net



Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?03.09.2004. u 11:47 - pre 239 meseci
Bolje koristi Guitar Rig umesto Aplitube-a.... bolji je jedno 10 puta... to + Direct Monitoring = zlo....
 
Odgovor na temu

ridge
beograd

Član broj: 7357
Poruke: 19
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?05.09.2004. u 04:31 - pre 239 meseci
Ne znam meni se guitar rig uopste nije dopao kako zvuci.Tj crunch & distorzija su mi ocaj na njemu a ostalo je ok al mi je amplitube favorit.

@vindic8or izvini al ni ja te bas ne razumem ni sta si ti hteo da kazes ni sale a ni za hardver, ne moraju samo ljudi koji imaju gomilu para za hardver da budu dobri muzicari????
 
Odgovor na temu

Goq

Član broj: 12091
Poruke: 79
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?05.09.2004. u 11:40 - pre 239 meseci
Citat:
Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?


Evo kako:
http://www.sharewaremusicmachine.com/smm/programs/VSTHost/

Program je freeware i OpenSource, 166Kb, iskljucivo sluzi za testiranje VST efekata ili instrumenata (ukoliko imas MIDI klavijaturu). Eto, mikrofon u zvucnu i pevaj, sviraj...

To je ukoliko hoces da sviras gitaru. Ukoliko hoces da "simuliras" sviranje gitare pomocu klavijature, "Slayer2" je najbolji VSTi za tu namenu...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?06.09.2004. u 16:57 - pre 239 meseci
Citat:
ne moraju samo ljudi koji imaju gomilu para za hardver da budu dobri muzicari????


naravno da ne, ali ... [savet] mnogo ce im pomoci (pravi hardver) i olaksati zivot ... MNOGO!
 
Odgovor na temu

a z r a
Pula

Član broj: 26482
Poruke: 12
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?06.09.2004. u 23:59 - pre 239 meseci

Slusaj borac moze par pitanjca ?

Jesi li ti procitao naslov foruma ?

Da ti prevedem primjerom koji mozda shvatis :

Majstor pita pitanje tipa , kako da upalim svog ficu pa da malo vozim ?

A ti sreco odgovaras da bi mu mnogo pomogo jedan BMW i olakso mu zivot ?

Pa onda jos glumis sarkastu pa pljujes gitaru pa borac opusti se malo

Jebote jel znas ti kolko kosta taj tvoj pravi hardware ?

I sta je po tebi pravi hardware uopce ?

Pa ova pila dere sve jeftine zoom-ove i boss-ove i tako to a od boljih stvari ... ma raspitaj se malo kolko dodje J - Station ili najeftinija alternativa Line6 ovog Poda ?

Jedini hardware koji bi mu mogao pomoci je nek D-box sa predpojacalom da pojaca signal i ukloni sumove a ostalo je ili s***** il skupo ili recimo V-Amp.


Ja i dalje preporucam da ko vst host koristis chainer a sad dal je amplitube bolji od guitar riga ili izotope trasha je apsolutno druga tema.


Ti si glup!
Neka al za tebe sam direktor nauka jel ti jasno.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?07.09.2004. u 14:10 - pre 239 meseci
azra chill man :) ono je stvarno bilo zezanje ;) sigurno ne mislim lose o gitarskoj muzici ako ceo zivot sviram gitaru ;)

sto se tice rasprave hw/sw, moj savet je bio u smeru u kom bi u buducnosti trebalo da razmislja ridge, znaci, trebalo bi da planira neke dedicated procesore, koji, pored sto rade (uglavnom) kvalitetnije od sw, skidaju mnoge muke s mix-a, pa mu omogucavaju da se mnogo lakse "unese" u sviranje kada vezba etc etc ;)

dakle, niko ko ozbiljno hoce ovim da se bavi ne moze da ostane samo na softveru :) i to vazi za sve stilove muzike ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8468 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.