Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vise korisnicko okruzenje vb.net

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: vise korisnicko okruzenje vb.net

[ Pregleda: 2268 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosovic
podgorica

Član broj: 41470
Poruke: 58
213.149.102.*



+1 Profil

icon vise korisnicko okruzenje vb.net08.12.2004. u 11:07 - pre 235 meseci
Prvim aplikaciju sa VS.NET alatom (VB.net) ,Baza SQL Server2000,
OS WINDOWS 2003 SERVER na serverskoj masini.Program je namjenjen za visekorisnicko okruzenje.
Pitenje je sledece, radi najbojih performansi programa,
dali poslovnu logiku drzati na na serveru ili u aplikativnom dijelu?,
Kakvo povezati klijente sa glavnom serverskom masinom gdje se nalazi baza i aplikacija(terminal server?),ili nesto drugo?
Bilo kakva sugestij je dobrodosla
Unaprijed zahvalan,
Drasko

 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.korisnici.absolutok.com.



Profil

icon Re: vise korisnicko okruzenje vb.net08.12.2004. u 13:18 - pre 235 meseci
ako zelis performanse nikako nemoj terminal server da koristis, ubice ti performanse, kako performanse samog servera, tako i mrezni protok, njegova primena je ako klijentske masine nisu u stanju da guraju softwer samostalno, a konekciju mozes recimo direktno iz aplikacije na MS SQL ili na web servis.

sto se tice mesta izvrsavanja poslovne logike, mislim da je ovo ipak pitanje za advokacy forum, moraces ipak sam da se odlucis.

So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: vise korisnicko okruzenje vb.net | non-Advocacy08.12.2004. u 15:17 - pre 235 meseci
Mislim da covek ipak trazi malo specificnije savete vezane za .NET koje ce tesko pokupiti u Advocacy, uz sav sum koji se tamo pojavi, tako da sam (bar ja) rad da ovu temu ostavim ovde za sada (dok se ne pretera ).

U principu najbolje performanse ces dobiti distribuiranom aplikacijom primenom rich (iliti fat) klijenta u kojoj je sva realno primenljiva poslovna logika na klijentskoj strani. Kad kazem realno primenljiva znaci da ako imas proveru koja zahteva cross-reference nad milion redova, zadrzi je na serveru

Prevedeno u .net, napravi WinForms aplikaciju koja ce se izvrsavati na klijentima i koja ce komunicirati sa centralnim serverom preko ".NET Remoting"-a. Kao sto rece JogyII izbegavaj TS, kao prvo skupo je za ovu igranku, a kao drugo trebace to double-Xeon masina sa 4GB rama da poteras vise od 20 korisnika, jednostavno se ne isplati.

Ako si na dobrom LANu aplikacija moze i da bude ona najprostija, tj da sve bude u samoj aplikaciji bez .NET remotinga, i da sve instance aplikacije gadjaju istu bazu. Sve zavisi sta hoces da napravis...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: vise korisnicko okruzenje vb.net

[ Pregleda: 2268 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.