Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SkypeOut i domace internet debitne kartice

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: SkypeOut i domace internet debitne kartice

[ Pregleda: 8058 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m.aleks
Aleksandar Milošević
Beograd

Član broj: 13474
Poruke: 23
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon SkypeOut i domace internet debitne kartice15.01.2005. u 18:35 - pre 234 meseci
Da li je neko placao SkypeOut usluge Internet debitnim karticama (Voban internet i Virtuon RF banke)?



--
Cancel my subscription to the resurrection
 
Odgovor na temu

djordje996
nis

Član broj: 52614
Poruke: 3
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice23.03.2005. u 00:45 - pre 232 meseci
meni je uspelo sa visa od reifajzen
jednom recju j... dosadan a ne lep
prvo mi nisu dali
ali posle jedno 15 maila i skeniranja svih mogucih ugovora sa bankom-dozvolili su mi da platim
vredelo je -sada uzivam u dzabe telefoniranju
[email protected]
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice26.03.2005. u 17:28 - pre 232 meseci
A kakvu Internet vezu imas? Pitam bas zbog tog telefoniranja...
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

vuki1
Vukasin Vuksic
BGD

Član broj: 46961
Poruke: 155
*.89.eunet.yu.

Sajt: www.vending.rs


Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice26.03.2005. u 18:03 - pre 232 meseci
Citat:
dzabe telefoniranju

Preciziraj koliko si platio i koliko mozes da telefoniras.
Samousluzni aparati za kafu
www.vending.rs
Svi kuponi na jednom mestu
www.kolektor.rs
Tu gde obaveze prestaju a druženje počinje
www.sank.rs
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice26.03.2005. u 18:25 - pre 232 meseci
Odgovor na drugi deo tvog pitanja: http://www.skype.com/products/skypeout/rates/all_rates.html

Marko.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice26.03.2005. u 18:55 - pre 232 meseci
Jel probao neko sa modemom? Sta je bitnije, upload ili download? Pitam iz razloga sto sam ja uplacivao satelitski Internet koji je download brzine 512kbps, ali je zato upload ide preko modema, pa bih uplatio to ako je download taj koji je najbitniji.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice26.03.2005. u 23:37 - pre 232 meseci
Vec sam rekao na jednoj drugoj temi vezanoj za skypeout, placao sam sa Visa Internet karticom by VB ali preko servera u USA koristeci se lynx-om, text based browseromi to je radilo fino. Ako probas da platis odavde, na osnovu IP adrese oni provale da si iz "rizicne" zemlje i cak i ne dobijas formu za unos, vec samo moze (ako u medjuvremenu nisu promenili) placanje da ide preko moneybrokers. Oni (moneybrokers) pak traze skeniranu karticu (haha), sto od mene nikada nece dobiti.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice26.03.2005. u 23:45 - pre 232 meseci
A moze li preko proxy-a?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice26.04.2005. u 14:39 - pre 231 meseci
Meni je odbijena VISA Internet (by VB), iako sam placao iz UK.

Cini mi se da je razlog sto je kartica izdata u SiCG.
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice26.04.2005. u 15:09 - pre 231 meseci
Da, Raiffeisen Virtuon VISA definitivno ne prolazi na moneybookers-u. Ja sam im poslao kopiju ugovora sa bankom, kopiju pasosa, kao i kopije kartice, prednje i zadnje strane (ali sam broj zatamnio). Javili su se posle mesec dana (!!), da bi mi rekli da posaljem ponovo karticu ali da ne bude sakriven broj. Pazi da ne bi.... Posle toga sam im napisao mail u kojem sam ih napljuvao i rekao da sam ih prijavio Britanskoj trgovinskoj komori, udruzenjima za zastitu potrosaca i slicnim organizacijama (sto nisam uradio, ali ne skodi malo ih naplasiti). Posle toga su mi odgovorili u roku od par sati da im je veoma zao zato sto ne mogu da mi pomognu, i sl... Sve u svemu nisu bili od pomoci, na kraju mi je uplatio drugar iz Nemacke...
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

brancs
Novi Sad

Član broj: 45304
Poruke: 1
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

ICQ: 17137408
Sajt: www.spain.info


Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice26.04.2005. u 21:05 - pre 231 meseci
ja vec par meseci placam SkypeOUT preko Moneybookers, bez ikakvih problema.
Sam postupak registracije sa Moneybookersom je trajao 1 dan-poslao im sta su trazili, i odmah su mi aktivirali nalog
(Koristim virtuonku Raiffeisen banke)
tako da mi nije jasno to sto kazete da "ne prolazi" ....
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice26.04.2005. u 21:41 - pre 231 meseci
A sta si im tacno poslao?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7173 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice26.04.2005. u 22:22 - pre 231 meseci
Citat:
Nabukodonosor
Jel probao neko sa modemom? Sta je bitnije, upload ili download? Pitam iz razloga sto sam ja uplacivao satelitski Internet koji je download brzine 512kbps, ali je zato upload ide preko modema, pa bih uplatio to ako je download taj koji je najbitniji.


Najbitniji je delay (kasnjenje), codeci za VoIP zauzimanju jako mali bit rate - znaci najvaznije vreme potrebno paketu da stigne od tebe do onog sa kim telefoniras - Satelitski internet je potpuno neupotrebljivo resenje za telefoniranje, jer uz minimalni 500 ms delay za downlink + oko 300 ms upling kasnjenja zbog modema imas skoro 1 sekund end-to-end kasnjenja bez ikakvog algoritamskog kasnjenja zbog codeca, bufferinga zbog asinhrone PC arhitekture, kasnjenja ciljne telefonske mreze i sl...

Takodje, satelitski internet je vrlo nepouzdana veza u smislu kvaliteta servisa, pa ces imati i problem sa izgubljenim paketima - zato sto voip-u nista ne vredi sto ce neki paket moci ponovo da se posalje, on je validan samo u tom trenutku kad treba da stigne.

Moj savet - probaj uz V.92 modem ako imas cistu digitalnu telefonsku liniju, ali su svi modemi generalno nezgodni jer imaju poveci delay zbog modulacije - a na to dodaj delay SMIN mreze i tvog provajdera.

Cable mreze sa 40-50 ms kasnjenja su vec mnogo bolje resenje - otprilike je toliko i ADSL sa ukljucenim interleavingom - a kada se iskljuci interleaving ADSL postaje jako dobro resenje za VoIP jer mu je delay obicno oko 7-10 ms .

Probaj sa nekoliko ISP-ova i vidi koji je najbolji za voip.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice26.04.2005. u 22:36 - pre 231 meseci
Okili dokili. Inace, imam v.92 modem i na odlicnoj sam digitalnoj centrali. Ajde procitaj i ovo da ne bih ponovo pisao:
http://www.elitesecurity.org/poruka/730098
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice27.04.2005. u 12:10 - pre 231 meseci
Pa "ne prolazi" zato sto traze da im mailom/faxom posaljem kopiju kreditne kartice tako da se vidi broj i svi podaci - to je veoma neozbiljno i ne pada mi na pamet to da radim. Dao sam im broj telefona maticne banke, da provere tamo moje podatke, a oni ako su nesposobni to da urade, ja onda ne znam sta da uradim.
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice27.04.2005. u 12:16 - pre 231 meseci
Nije mi jasno zasto se toliko libite da posaljete scan kartice radi provere, pa oni ionako znaju sve podatke (vec si ukucao broj kartice i CVV kad si hteo da platis, zar ne?).

Scan kartice je samo potvrda da fizicki posedujes karticu, nista vise od toga.

Kasnjenje glasa do 50ms je prihvatljivo (ne smeta konverzaciji) za VoIP, sve preko toga is not good.
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice27.04.2005. u 17:39 - pre 231 meseci
Citat:
hecky: Nije mi jasno zasto se toliko libite da posaljete scan kartice radi provere, pa oni ionako znaju sve podatke (vec si ukucao broj kartice i CVV kad si hteo da platis, zar ne?).

Scan kartice je samo potvrda da fizicki posedujes karticu, nista vise od toga.


Pa libim se da je posaljem mailom koji svako moze da procita i drpi broj kartice. A broj kartice i CVV koji sam ukucao kada sam hteo da platim ide preko https-a, tako da je to koliko toliko sigurnije. I njihov disclamer koji zalepe na kraj svakog maila kaze da se mailom ne salju osetljive informacije jer oni nisu odgovorni za bilo kakvu zloupotrebu istih informacija.

Ako su bas hteli da provere da li ja posedujem tu karticu mogli su da kontaktiraju banku. Sve u svemu moje misljenje je da su Moneybookers amateri koji verovatno rade iz neke sobe. Tuzno...
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice27.04.2005. u 18:30 - pre 231 meseci
Pod pretpostavkom da u banci sluzbenici uopste govore engleski, mislis li da bi oni dali licne podatke klijenta (tebe) nekome preko telefona?!?

Ako je odgovor potvrdan, onda sto pre promeni banku .

Ako ne verujes emailu, onda posalji scan kartice na fax.

Cinjenica je da smo za razvijeni svet rizicno podrucije, u svakom pogledu, pa cemo jos neko vreme mi morati njima da se pravdamo, a ne oni nama .
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice28.04.2005. u 01:01 - pre 231 meseci
Citat:
hecky: Pod pretpostavkom da u banci sluzbenici uopste govore engleski, mislis li da bi oni dali licne podatke klijenta (tebe) nekome preko telefona?!?

Ako je odgovor potvrdan, onda sto pre promeni banku .


Nisam mislio da zovu telefonom i traze moje podatke, valjda oni znaju kako se proveravaju podaci sa kreditne kartice - moj broj imaju u bazi od trenutka kada sam pokusao da platim. Sve sto su trebali da urade jeste da sluzbeno (sigurno postoji siguran nacin) provere te podatke u mojoj banci, pobogu poslao sam im kopiju pasosa i ugovora sa bankom. Samo to je narusavanje moje privatnosti.

Citat:

Ako ne verujes emailu, onda posalji scan kartice na fax.

Cinjenica je da smo za razvijeni svet rizicno podrucije, u svakom pogledu, pa cemo jos neko vreme mi morati njima da se pravdamo, a ne oni nama .


Verujem ja mailu samo ne verujem ljudima koji ga citaju.

Pozdrav
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: SkypeOut i domace internet debitne kartice06.05.2005. u 11:52 - pre 230 meseci
Ja sam im poslao skeniranu kopiju licne karte i ugovora sa bankom pre 2-3 dana i ne javljaju mi se jos. Hmmm....Mislim, hoce li mi se uopste javljati?! Uspeo sam da se ulogujem na njihov sajt...ne znam da li to znaci uopste nesto.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: SkypeOut i domace internet debitne kartice

[ Pregleda: 8058 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.