Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa gnome desktopom

[es] :: Linux desktop okruženja :: Problem sa gnome desktopom

[ Pregleda: 2358 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Problem sa gnome desktopom10.05.2002. u 14:09 - pre 267 meseci
Imam RedHat 7.1 i koristim gnome desktop. Danas sam da bih izvadio 128MB iz racunara odabrao LogOut/Halt. Kada se komp ugasio ivadio sam modul i ponovo ukljucio masinu (ostalo je 256MB). Kada se Linux podigao, umesto da se pojavi login, video sam samo sivi ekran. Posle restarta pojavio se login, ali posle ucitavanja gnome ima mnogo nepravilnosti u prikazu koji onemogucavaju rad. Ne vide se titlebar-ovi, a u taskbar-u mi se pojavljuju neki taskovi koji inace tu ne bi trebalo da budu registrovani, vec kako mi se cini spadaju u neke pozadinske thread-ove ili procese. Npr. kad ubijem prvi od njih nestanu sve ikone sa desktopa, ali se odmah ponovo ucitaju i stavka se ponovo pojavi u taskbar-u.

KDE radi OK, ali i tu ima problema, a posto ne koristim inace KDE ne znam da li je tako bilo pre.

Incace, pre presudnog haltovanja snimao sam poduzi fajl Sound Recorder-om a onda sam ugasio masinu ne setivsi se da ga sacuvam na disku i to je izgubljeno.
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.juventus.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Problem sa gnome desktopom10.05.2002. u 15:20 - pre 267 meseci
Problemi koje imas mi vise lice na neki hardverski problem nego na problem sa GNOME-om.

Mada, ako si se izlogovao dok su ti neki programi bili aktivni, pa si jos pritom ukljucio opciju "Save session", svi programi koji su ti bili aktivni ce se zapamtiti i restartovati kada sledeci put restartujes gnome.

Pokusaj da iskljucis sve programe i da onda uradis LogOut ali pritom ukljuci "Save Session" opciju, kako bi GNOME sve to zapamtio.

Sto se tice zadnjeg problema sa sound fajlom, ne vidim razlog sto si ga naveo jer je normalno i logicno da ako nisi sacuvao fajl taj isti fajl nece ni biti sacuvan. Taj problem niti je vezan sa originalnim GNOME problemom niti je uopste problem.. Sam si kriv za to ;).

Poz, alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: Problem sa gnome desktopom11.05.2002. u 13:10 - pre 267 meseci
Problem nije hardverski.

Program se zove gmc i sigurno ga nisam ja startovao jer je to koliko sam ukapirao deo gnome-a i mozete ga ubiti jedino ako ubijete gnome. Prikazuje se vise puta u taskbar-u a ne jednom iako se u listi procesa pojavljuje samo jednom. Pored toga tu je i program koji se zove panel (zvuci poznato?).
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Problem sa gnome desktopom

[ Pregleda: 2358 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.