Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48352 | Odgovora: 306 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Dusan Marjanovic
Član broj: 59
Poruke: 1290
*.info-net.co.yu.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 03:18 - pre 232 meseci
Citat:

Zasto?!? Samo zato sto ima vecu platu od tebe, ajde odmah da mu je smanjimo?! Pa sutra kada ti pocnes neki posao i pocnes da radis nesto sto volis i uz to ubijes pare ja cu odmah da trazim da ti ne placas isti porez kao ja, vec 50 puta veci...i trazicu da ti smanje tu zaradu, iako si sve posteno radio...jebiga, imas 100 puta vise para od mene, a meni se to ne svidja. Pa se bavi time iz ljubavi.

Da, samo što se ovde radi o trčanju za loptom, što po mom skromnom mišljenju ne zavređuje pare koje oni dobijaju za to. Pa onda imamo ovakve slučajeve gde deca ne idu u školu nego uče da budu fudbaleri, da obezbede celu širu familiju...
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 07:32 - pre 232 meseci
Pa kakve to veze ima da li trci za loptom ili sedi za racunarom 20 sati dnevno i kuca neki kod koji normalnom coveku nema nikakvog smisla?!?!

Citat:
Pa onda imamo ovakve slučajeve gde deca ne idu u školu nego uče da budu fudbaleri, da obezbede celu širu familiju...

O ovome vec mogu da diskutujem nasiroko i nadugacko, ali plasim se da ne odem u offtopic.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Force
Zemun

Član broj: 50211
Poruke: 200
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 08:47 - pre 232 meseci
Citat:
Nabukodonosor:To je gomila kretena i maloumnika koji nemaju mozga kao pile, a kamoli cast.


Inace,znam mnogo tih "kretena i maloumnika koji nemaju mozga kao pile" koji zavrsavaju fakultete uspesno..Tako da ne lupaj gluposti kad nemas veze s vezom.
May the force be with you!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 10:13 - pre 232 meseci
Citat:
supporters: Nemogu da verujem kolko je gluposti ovde napisano pa to je strasno prvo vama sto hocete da date zandaraima odresene ruke samo bih vam pozeleo da se sa tim finim i dobrim ljudima nadjete u nekoj situaciji u kojoj ste nevini i da vidite kolko su fini i dobri ejjjjj odresene ruke ljudima koji bez trunke savesti pucaju detetu u lice.

Kako mislis da policajac reaguje, ako ga kreten gadja kamenom? Da ga pogleda tuzno?! a postavi se ti na mjesto tog policajca. Mene kad neko pokusa da povrijedi, ja mu na svaki nacin gledam mu takav pokusaj presjedne. A nisam policajac.

BTW, ne lupetaj! Ko je kome pucao u lice a da je ostao nekaznjen, a? Policajac po definiciji i ne treba da ima "savjest" i "mnogo pameti"! Njegov je posao da stiti zakon, privatnu imovinu, javni red i mir, bez puno razmisljanja.
Uf sto me nerviraju ovi "humanisti" i "dusebriznici"!

Citat:
Manite se ljudi ove teme nije to za vas ima mnogo ozbiljnijih stvari o kojima mozete da raspravlajte.

E samo nam je trebao neko da kaze cime treba da se bavimo!

Yolja
 
Odgovor na temu

supporters
Milos Petrovic
Srbija/Beograd

Član broj: 11276
Poruke: 74
195.252.86.*



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 11:45 - pre 232 meseci
I ti sad iz RS ces da pricas kako pandur ovde treba da se ponasa i da netreba da ima savest,igorm slucaja imao sam priliku da upoznam i vase zandare koji su ista g**** kao i ovde.Ono sto kod nas predstavlja zandarmeriju nije ono sto ti mislis ti ljudi nisu zaduzenio da cuvaju red i mir ti ljudi su zaduzeni da cuvaju vlast i samo zbog toga su napravljeni da sutra kad izbije s***** oko vlasti ima ko da ih brani,evo vec ulazim u drugu pricu i zato sam rekoa da se o ovoj temi moze pisati u nedogled i da je treba bataliti,a ti yolja624 posto izgleda nisi upoznat sa ranjvanjem ljudi u lice (neduznih ljudi ,dece) bolje cuti i nemoj da se pravis pametan.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 15:08 - pre 232 meseci
Citat:
Inace,znam mnogo tih "kretena i maloumnika koji nemaju mozga kao pile" koji zavrsavaju fakultete uspesno..

Kakve veze fakultet ima sa bilo cime?!?! Kakve veze bubanje iz knjige ima sa bilo cime?! Daj uozbilji se...ja znam gomilu likova koji nisu ni isli na fax niti nameravaju, a zato su vise inteligentni od svakog tog tvog fakultetskog pojedinca. Inteligencija nema blage veze sa tim sto ti pricas. Zagrevanje stolice i neodvajanje od knjige ima. A ja ne pricam o tome. Nisam pricao o broju sati, dana ili godina koje je neki od navijaca proveo za knjigom. Nisam pricao o neprospavanim nocima koje je neki navijac proveo zbog ucenja. To samo ima veze sa predanoscu i marljivim radom. Nikako sa inteligencijom. A ja pricam o tome koliko svaki od tih kretena koji jedni druge (u istoj navijackoj grupi) udaraju nogama u glavu. A ako je neki od tih tvojim poznanika radio ovo, moze tu diplomu da okaci macku o rep. Kreten ostaje kreten i posle 20 zavrsenih fakulteta. Samo sto ce on imati malo vise ukrasa za zid.

Citat:
Tako da ne lupaj gluposti kad nemas veze s vezom.

I ja tebe ni jednog trenutka nisam vredjao. Ako ne mozes da ostanes na nivou diskusije, uvek imas stadion i nogu da nekoga sutiras u glavu. Cim se ti i tvoji poznanici vratite sa predavanja.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
82.117.206.*



+10262 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 15:19 - pre 232 meseci
Citat:
Dusan Marjanovic: Da, samo što se ovde radi o trčanju za loptom, što po mom skromnom mišljenju ne zavređuje pare koje oni dobijaju za to. Pa onda imamo ovakve slučajeve gde deca ne idu u školu nego uče da budu fudbaleri, da obezbede celu širu familiju...

A što i ti ne trčiš za loptom da obezbediš širu familiju ?

Ne budi naivan. Kintu zaradi tek "vrh piramide". Desetak fudbalera, od njih više desetina hiljada registrovanih. Svi ostali trče, rade, treniraju, po kiši i snegu, lome noge i kolena. I posle par godina klubovi ih šutnu kao isluženu stvar.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

supporters
Milos Petrovic
Srbija/Beograd

Član broj: 11276
Poruke: 74
195.252.87.*



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 18:21 - pre 232 meseci
Evo jos jedan primer delovanja te postene milicije koja je tu da sprecava incidente i "odrzava" red:
"Navijača Crvene zvezde Dragana Glišovića [18] pripadnici Žandarmerije pogodili su posle "večitog derbija" gumenim metkom u lice. Dragan je pogođen na dva mesta, iznad oka i iznad usta, a konstatovano mu je oštećenje rožnjače. Ovo je drugi put zaredom da nedužan mladić strada uoči derbija zbog nepreznosti Žandarmerije. Izgleda da slučaj maloletnog Milana Vasića, koji je teško povređen pred početak 123. derbija, nije bio dovoljno upozorenje.
Iako još uvek u šoku, teško povređeni srednjoškolac prokomentarisao je za Kurir ceo događaj.
- Samo sam čuo policajca koji me je pitao : "Gde ćeš?", i nakon toga je opalio. Mislim da su me iz jednog hica pogodile dve kugle, jedna iznad oka, a druga iznad leve strane usne. Pao sam, a onda mi je prišao drugi policajac i povukao me i oborio na zemlju. Umesto da mi ukažu pomoć jer sam krvario, počeli su da me ispituju da li sam učestvovao u incidentima. Dok sam čekao na pomoć, policajac mi je rekao da Hitna pomoć neće stići brzo i da bi bilo bolje da idem kući jer mi nije ništa. Strašno! Lekari su na pregledima konstatovali da imam oštećenje rožnjače i oko mi je potpuno zatvoreno, otok iznad usne je takođe veliki - rekao je Dragan Glišović.
Draganova majka za Dragana tvrdi da njen sin ni na koji način nije izazivao policiju.
- Moj sin je pogođen metkom u lice, iako ničim nije izazvao pripadnike policije - kaže Dragana Glišović, i dodaje : - On nije agresivan i nije huligan. Park u blizini Zvezdinog stadiona su opkolili pripadnici policije, Dragan je bio na suprotrnoj strani u odnosu na onu gde su se navijači tukli, i želeo je da sačeka da se strasti smire. Međutim, bez ikakvog razloga, a kamoli upozorenja, policajac je pucao i naneo mu teške povrede. Ovo je strašno, oni pucaju na sve, a primer je dete koje su na isti način povredili jesenas.
Povreda je ozbiljna i na Draganovom licu vidljiv je veliki otok.
- Bio je na pregledima u Urgentnom centru i posle toga je pušten kući. Ali, moraće i narednih dana da ide na kontrolu. Ne daj bože da ima neke posledice, ići ću do kraja i tužiću policiju. Rešena sam da celu stvar isteram do kraja -odlučna je gospođa Glišović."

 
Odgovor na temu

Force
Zemun

Član broj: 50211
Poruke: 200
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 20:38 - pre 232 meseci
Evo da citiram sebe...


Citat:

Citat:
yolja624:A policiji... dati odresene ruke. I treba da bije! Jer stoka ne razumije govor samo batine. Ja sam "miran gradjanin", tako da me odresene ruke policiji ni malo ne brinu. Vise me brinu kriminalci i huligani!




A panduri su bolji?Aha.. Evo primer,da si se nasao na derbiju i pokusao proci,kako ti kazes kao "miran gradjanin",pored policije u toku incidenata,mislis da bi te neki pandur rekao "Izvolite mirni gradjanine prodjite ovde" ? :) Bi bi :D Dobio bi najgore batine u zivotu,prelome i sve ostalo.Panduri nisu nista bolji cak su i gori od navijaca..



I sad ovo...

Citat:
supporters:- Samo sam čuo policajca koji me je pitao : "Gde ćeš?", i nakon toga je opalio. Mislim da su me iz jednog hica pogodile dve kugle, jedna iznad oka, a druga iznad leve strane usne. Pao sam, a onda mi je prišao drugi policajac i povukao me i oborio na zemlju. Umesto da mi ukažu pomoć jer sam krvario, počeli su da me ispituju da li sam učestvovao u incidentima.


Eto decko je kao sto yolja624 ispao tu kao "miran gradjanin" koji je hteo da prodje pored pandura ali desilo se to sto se desilo... i jos nesto...

:)
May the force be with you!
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 21:31 - pre 232 meseci
Prvo cu vam preneti deo teksta iz "Blica",ponedeljak,27.april,str.27
Naslov:"Ne moze redar za svakog navijaca"

Na pitanja odgovara Miodrag Corovic,direktor stadiona Crvene zvezde. Izdvojio sam jedan njegov odgovor.
Pitanje:"Ko je odgovoran za unosenje pirotehnike na severnu i juznu tribinu?
Odgovor:"Baklje su problem ne samo kod nas vec i u drugim zemljama,jer je rec o predmetu na koji detektor ne reaguje. Navijaci ih najcesce sakriju u donji ves ,a pretres moze da vrsi samo zakonski odredjeno lice,u ovom slucaju pripadnik policije. Nasi redari mogu samo da vizuelno pregledaju lice pri ulasku na stadion,ali ne i da mu zavlace ruku u gace ili dzep,jer bi onda svako mogao da izmisli optuzbu kako mu je ovaj ukrao 5.000 evra iz jakne." Kraj citata

Ja zelim da pitam gospodina Corovica zasto onda ne pozove u pomoc pripadnike policije da pregledaju i pretresaju navijace do gole koze? Da sam ja direktor "Marakane" pretres do gole koze bi bio obavezan. Ako to nekom smeta neka sedi kod kuce i prati utakmicu na TV!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16688
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 22:02 - pre 232 meseci
Je li pandora. kako to da mi letimo onda avionima ako ne postoji detektor za eksploziv bez zavlacenja ruke u gace? Mislim... da nije tako, odavno ne bi bilo avio industrije :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 22:18 - pre 232 meseci
Kad vec pomenu avione mene su jednom na zagrebackom aerodromu detaljno ispipali. Tip samo sto mi nije uvukao ruku u gace.
Mislim da treba oko stadiona postaviti table sa natpisima:"Pretres do gole koze je obavezan!" I sama pretnja bi bila delotvorna!
Gospodin Corovic treba samo malo vise da se potrudi oko organizacije. Zasto covek prima platu? Mene bi bila sramota da primam veliku platu,a da mi navijaci divljaju na stadionu. Smesta bih dao ostavku!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 22:41 - pre 232 meseci
Citat:
supporters: I ti sad iz RS ces da pricas kako pandur ovde treba da se ponasa i da netreba da ima savest,igorm slucaja imao sam priliku da upoznam i vase zandare koji su ista g**** kao i ovde.Ono sto kod nas predstavlja zandarmeriju nije ono sto ti mislis ti ljudi nisu zaduzenio da cuvaju red i mir ti ljudi su zaduzeni da cuvaju vlast i samo zbog toga su napravljeni da sutra kad izbije s***** oko vlasti ima ko da ih brani,evo vec ulazim u drugu pricu i zato sam rekoa da se o ovoj temi moze pisati u nedogled i da je treba bataliti,a ti yolja624 posto izgleda nisi upoznat sa ranjvanjem ljudi u lice (neduznih ljudi ,dece) bolje cuti i nemoj da se pravis pametan.

Izgleda da ti nisi "upoznao zandare kako treba" pa bi malo drugacije pricao!
Upravo zbog takvih kao sto si ti, ja bi policiji dao najsira ovlastenja! Od nasilnika raznih vrsta normalan covjek ni ulicom vise ne moze da prodje. Sve neku silu tjerate. A sila "Boga ne moli, ali ni Bog silu ne voli" sto ce izaci na vidjelo prije ili kasnije. A sto se tice pameti, nemoj ni ti da se razbacujes istom, "pokratak si" sto ti se vidi iz rjecnika. I da, posao svakoj policiji na svijetu je da cuva, izmedju ostalog, i izabrane predstavnike vlasti! A to sto si anarhista, pa ti vlast smeta... ;)
I na kraju, sto se gubis? Popij neki lijek, valjace ti! ;)

@all
Da ne ostanem nedorecen, podrazumijeva se da je reforma policije sasvim prirodna stvar. Naravno da ne bi onom policajcu sto je pucao na dijete dozvolio da to ponovi. Kao sto sam radikalan sto se tice nasilnika i huligana, jos sam radikalniji sto se tice policije. Ima nacina da se uvede kontrola!
I jos nesto, ne kazem da policajac nije prekrsio zakon, ali niko nije cuo njegovu pricu o nesretnom dogadjaju? Lako je suditi kad samo jednu stranu cujete.
I jos nesto, po kaficima u mom gradu klinici od 14-15 godina pucaju jedni na druge, tako da nema vise pardona ni prema klincima. A ovi sa 18, pa slabo koji da nema oruzje! Sta mislite o tome da kao policajac udjete u kafic gdje su ti naoruzani 15-togodisnjaci? Kako bi ste vi reagovali na bilo kakav neobican pokret tih momaka?
Znate li koliko maloljetnika u Beogradu nosi oruzje? Ili da vam ja iz RS kazem?

U SAD-u (zemlja demoratije, kako mnogi kazu) u situacijama kad su nemiri bilo koje vrste, policija ima pravo da zastiti prvo sebe! Pa po svaku cijenu. U slucaju da neko strada kazu samo: "Sh*t`s happend".
Pitajte nekog iz Austrije sta se desava gdje upadnu "Kobre"... ma niko zivi ni ne pomislja glavu da digne, a kamo li da prolazi bilo gdje! O tom nivou policije pricam. Tacno je da smo daleko od toga... ali zar ne bi trebali tome da stremimo. Sve u cilju bezbjednosti SVIH NAS!

Yolja
 
Odgovor na temu

Pandora 58

Član broj: 16168
Poruke: 363
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 22:58 - pre 232 meseci
Problem je sto je medju mladima prisutna snazna agresivnost. Bas zbog toga jake policijske snage moraju temeljno da rade svoj posao. Tu nema improvizacije. Znaci pretres do gole koze,a ako nekom nesto nadju sto nije dozvoljeno da se unese na stadion,policija ima pravo na licu mesta da mu nalupa 5-6 samara! Policiji bih dao diskreciono pravo da postupa sa neprijateljski nastrojenim navijacima po svom nahodjenju. Red i disciplina moraju da se zavedu cvrstom rukom da ne bi neduzni ljudi stradali.
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
*.dial.b92.net.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 23:09 - pre 232 meseci
E ja sam npr navijac Parizana i od kad znam za prvi derbi reko sam sebi nikad necu da odem da gledam ni jednu utakmicu samo zbog takvih sranja da odem damo i da najebem ni kriv ni duzan samo zato sto navijam za Partizan ? Gde je tu logika da se ja zbog toga bijem ??? Oticicu onda kad mi drzava garantuje bezbednost na stadionu a to je kao sto je u Engleskoj.
 
Odgovor na temu

supporters
Milos Petrovic
Srbija/Beograd

Član broj: 11276
Poruke: 74
195.252.85.*



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 23:15 - pre 232 meseci
Svaka vam cast momci samo nastavite da velicate policiju.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 23:29 - pre 232 meseci
Niko nikog ne veliča, već navodimo činjenično stanje, a činjenica je da su stadioni postali mesto za "pražnjenje" nagomilane negativne energije kod određenih "navijača" mlaćenjem nedužnih ljudi koji su tamo otišli da gledaju utakmicu, a ne da se biju.To nisu navijači, nego stoka (to čak ni oni ne poriču, već se diče time), i treba postupati prema njima kao prema stoci.E sad, sasvim je normalno da i neko nevin nastrada, jer bilo koji pandur nema vremena da detaljno ispituje ko učestvuje u nemirima, a ko beži od istih.Naravno, slažem se da svaki pandur koji bezrazložno upotrebi silu, treba da odgovara i sve to, ali nije ni njima lako, i to je činjenica.Šta da kažem, osim da predlažem ljudima koji žele da gledaju utakmicu, a ne da se biju, da se jednostavno susdrže od odlaska na stadion i utakmice gledaju na TV-u ukoliko je moguće, barem dok se ne donesu strogi zakoni, i počnu da se primenjuju.Jednom kada se to uradi, stadion će biti izuzetno bezbedno mesto, jer se nikome neće isplatiti da se mlati, ako zna da ga za to čeka robija od 15 godina i doživotna zabrana prisustva bilo kojem sportskom događaju.Kao što je već više puta rečeno, treba da bude kao u Engleskoj, čiji su navijači oduvek bili poznati kao najveći huligani na svetu, a danas ni ograda na stadionima više nije potrebna.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 23:35 - pre 232 meseci
@supporters:

Kad bi napravio razliku izmedju navijacha i huligana, onda bi razumeo zashto svi ovde zhele da policija bude rigoroznija. Prichash o represiji nad navijachima? A koliko ljudi dobije batine ni krivi ni duzhni, od strane tzv "navijacha" ? Shta bi sa onim klincem shto je ubijen hitcem koji je ispaljen sa juga? Nedelju dana se prichalo o tome, i pojeo vuk magarca? Sad poslednji derbi, tucha je izbila na istoku. Na istoku i zapadu su oduvek sedeli tzv "penzioneri"... Koliko je tu nevinih ljudi dobilo batine, od strane huligana? Nego shta nego treba da bije murija, da bi moje dete sutra moglo da ode na miru na utakmicu, a da ne strahujem da ce se vratiti polupane glave ili, ne daj Bozhe, u sanduku.

Trenirao sam rukomet 7 godina, igrao za Metaloplastiku, imao sam prilike i da dobijem batine od navijacha Lovcena. Murija nije prstom mrdnula. Toliko o represiji nad navijachima.
 
Odgovor na temu

misteryns
valjevo

Član broj: 29506
Poruke: 543
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 23:42 - pre 232 meseci
ne znam kako,ali ako je neko uspeo da smiri engleske huligane(bar na samim tribinama) onda jednostavno primeniti isti recept ovde..nema tu mnogo filozofije..sa tribina pravo na robiju pa neki ce se vec zapitati...hvala bogu postoji i video nadzor...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dialup.neobee.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ? 25.04.2005. u 23:44 - pre 232 meseci
Citat:
E ja sam npr navijac Parizana i od kad znam za prvi derbi reko sam sebi nikad necu da odem da gledam ni jednu utakmicu samo zbog takvih sranja da odem damo i da najebem ni kriv ni duzan samo zato sto navijam za Partizan ? Gde je tu logika da se ja zbog toga bijem ??? Oticicu onda kad mi drzava garantuje bezbednost na stadionu a to je kao sto je u Engleskoj.

Jel se meni to cini ili ti kao da kazes da navijaci Partizana najebu ni krivi ni duzni?! Koliko se ja secam nekoliko zadnjih derbija, oni su bez ikakvog povoda pravili incidente. Setite se samo pre par godina kada su takodje demolirali Marakanu zato sto ih njihov klub nije vodio u Porto. Voleo bih ako neko moze da se seti nekog incidenta u skorijom proslisti koji su bez razloga zapoceli navijaci C.Zvezde.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Derbi (generalno) - Kako zaustaviti nerede i nasilje na sportskim manifestacijama ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48352 | Odgovora: 306 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.