Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux - molim vas pomozite [instalacija RH 9]

[es] :: Linux :: Linux - molim vas pomozite [instalacija RH 9]

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6024 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Linux - molim vas pomozite [instalacija RH 9]27.06.2005. u 15:33 - pre 229 meseci
Citat:
igor@44: Meni se odmah na pocetku desi "<0>Kernel panic: Attempted to kill init!"
Na kom pocetku? Pisi detaljnije. Evo kako ja to razumem: instalirao si komplet RH i kad startujes PC pojavi ti se meni za biranje koji OS hoces, ti izaberes RH i onda se javi ova poruka?

Ako je tako, onda nesto nisi dobro instalirao ili je neki CD mozda lose narezan i slicno. Ponovi instalaciju, testiraj CD-e, mislim da kod RH ima na pocetku jedna takva opcija.

Sto se tice swap particije i njene neophodnosti: ranije su racunari imali mnogo manje RAM-a, sto se nadoknadjivalo swapom, to mu dodje kao RAM na tvrdom disku. Swap je sporiji od pravog RAM-a i zato je pozeljno sto vise RAM-a a sto manje swapa. Citam na jednom forumu (necu da kazem koji je, nema smisla, nije ES): "Napravi swap 2 x RAM." Posto covek ima 512RAM-a napravio je 1GB swap i svi zadovoljni, ko prasici u kukuruzu, a u zabludi su: autor Kanotixa, distribucije koja se na mom racunaru ponasa najbolje od svih, je jasno rekao na njegovom forumu da nije potrebno praviti swap ako neko ima mnogo RAM-a, izuzev ako ne radi neka velika kompajliranja i slicne stvari. Vise od 300 - 400MB swapa moze cak i da ometa rad PC, ne da ga ubrzava. Ne smem kategoricki da tvrdim da je 512MB RAM-a bas ta granica gde swap vise nije potreban, ali se nadam da sam sustinu razumeo pravilno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.23.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Linux - molim vas pomozite [instalacija RH 9]27.06.2005. u 16:27 - pre 229 meseci
Citat:
tdjokic: Na kom pocetku? Pisi detaljnije.

Na pocetku instalacije. Znaci prvo mi se prikaze da pritisnem ENTER za instalaciju "grafickog" linuxa, ja pritisnem ENTER i onda se to desi.

Na drugim forumima (stranim) su mi svasta govorili - da iskljucim sve USB uredjaje (uradio i opet sve isto), da mi je mashina slaba ej pa 2.40GHz, 250 MB RAM-a ... Neznam sta da radim.. preporucivali su mi svi i da se odreknem RH, ali ja sam citao knjige o njemu a i jedino njega sam nashao da kupim i to tesko.
 
Odgovor na temu

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.43.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Linux - molim vas pomozite [instalacija RH 9]29.06.2005. u 15:42 - pre 229 meseci
Znam da je ovo malo offtopic ali me interesuje: da li ce se ovakvi problemi javljati i kod debiana?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux - molim vas pomozite [instalacija RH 9]29.06.2005. u 16:03 - pre 229 meseci
@igor44

proveri da li su CDi dobro narezani. Probaj drugu distribuciju (RH9 je malo starija distribucija pa mozda ima nekog konflikta, problem do hw)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Linux - molim vas pomozite [instalacija RH 9]29.06.2005. u 18:57 - pre 229 meseci
Citat:
igor@44: Na pocetku instalacije. Znaci prvo mi se prikaze da pritisnem ENTER za instalaciju "grafickog" linuxa, ja pritisnem ENTER i onda se to desi.
Moguce je da CD nije dobar.
Citat:
Na drugim forumima (stranim) su mi svasta govorili - da iskljucim sve USB uredjaje (uradio i opet sve isto), da mi je mashina slaba ej pa 2.40GHz, 250 MB RAM-a
Za neke Live Linuxe je 250 MB RAM-a minimum, ali sumnjam da je to kod tebe smetnja.
Citat:
Neznam sta da radim..
Polako. Ako nemas nacina da proveris taj CD, nabavices drugi*.
Citat:
preporucivali su mi svi i da se odreknem RH, ali ja sam citao knjige o njemu
RH 9 jeste malo stariji, ali bi morao da moze bar da krene da se instalira, pa bi posle eventualno imao teskoce ili ne. Da bi se zbog jednog verovatno neispravnog CD-a odricao neke distribucije je glupo, cak i ako ta distribucija ne valja za tebe. Bas ako ne valja, bilo bi odlicno da je instaliras, pa da onda sam vidis valja li ili ne. A od svake instalacije po nesto naucis.
Citat:
a i jedino njega sam nashao da kupim i to tesko.
Sad se vracamo na onu * - nabavices drugi. Kako si to tesko nasao da kupis? U Beogradu? Jesam li ti dao onu temu za nabavku Linuxa - http://www.elitesecurity.org/tema/61544-Nabavka-linuxa gde izricito pise gde mozes nabaviti, ako nisam, evo sad ti dajem. Ljudi salju i postom itd.

Sto se tice citanja knjige, nemoj se time previse opterecivati. Linuxi se dnevno menjaju (na bolje, nadam se ) i knjiga je za cas zastarela za neke stvari, a opet za neke druge je skoro univerzalno upotrebljiva, pa ti je u krajnjoj liniji svejedno koji Linux ces instalirati.

Ako nismo to jos rekli, najtoplije ti preporucujem da si nabavis jedan Live CD, obicno se preporucuje Knoppix, ali on nije bas najbolji za kasniju instalaciju na hdd, tu je bolji Kanotix Ovo zato da bi se malo navikao na Linux, a bez ikakve muke i instlacije, pokrenes Live CD i za par minuta imas funkcionalni Linux.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Linux - molim vas pomozite [instalacija RH 9]29.06.2005. u 19:00 - pre 229 meseci
Citat:
igor@44: Znam da je ovo malo offtopic ali me interesuje: da li ce se ovakvi problemi javljati i kod debiana?
Cekaj malo - jos se ne zna u cemu je problem, niko ne moze reci da ce se to javljati sa nekom drugom distribucijom ili CD-ima (DVD-ima). Recimo, imas neispravan rezac (pekac) i sto god narezes, ne valja. Onda se taj problem javlja kod svih distribucija, ali samo kod tebe.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linux - molim vas pomozite [instalacija RH 9]

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6024 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.