Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mac OS X na ne-Apple računarima

[es] :: Macintosh :: Mac OS X na ne-Apple računarima
(TOP topic, by madamov)
Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 579026 | Odgovora: 2308 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m.ing.Djukic Zeljko
Fero Plast,konstruktor
Uzice

Član broj: 211300
Poruke: 6
93.86.171.*



+1 Profil

icon Problem sa Netgear FA311 ethernet karticom na MAC OSX 10.5.5.04.02.2009. u 10:28 - pre 185 meseci
Interesuje me da li gore pomenuta kartica moze da radi na MAC sistemu, posto imam problema sa njom, pri podizanju sistema desava se da zakoci i da ne udje u sistem, mislim da je problem u njoj,HVALA UNAPRED
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima04.02.2009. u 16:22 - pre 185 meseci
Citat:
m.ing.Djukic Zeljko: Interesuje me da li gore pomenuta kartica moze da radi na MAC sistemu, posto imam problema sa njom, pri podizanju sistema desava se da zakoci i da ne udje u sistem, mislim da je problem u njoj,HVALA UNAPRED

Na kom Macu iliti Macintoshu ne radi (tako se piše, a ne MAC)? Premestio sam poruku ovde zato što mi se sve čini da neće da radi na hakintošu.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima04.02.2009. u 16:38 - pre 185 meseci
Citat:
m.ing.Djukic Zeljko: Interesuje me da li gore pomenuta kartica moze da radi na MAC sistemu, posto imam problema sa njom, pri podizanju sistema desava se da zakoci i da ne udje u sistem, mislim da je problem u njoj,HVALA UNAPRED


Najjednostavnije je da izvadiš karticu da vidiš da li se sistem normalno diže bez nje. Ako se diže, onda je problem u njoj. Negde na specijalizovanim forumima pronađi drajver za tu karticu, ako postoji.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
91.150.106.*



+26 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima04.02.2009. u 16:40 - pre 185 meseci
Moze li neko da mi preporuci neku Wifi USB karticu, koja sigurno radi na hackintoshu i ima je na nasim prostorima.
 
Odgovor na temu

milancam
Nis

Član broj: 77716
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 12283250


Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima04.02.2009. u 21:28 - pre 185 meseci
ninjaz:

Neznam za usb wi-fi, ali ako je desktop hack u pitanju, ASUS WL-138g V2. Ja je imam na jednoj masini i radi besprekorno. Ako ti bas treba usb wifi potrazi po netu malo, HCL, i tako to. Ako nadjes nesto interesantno (povoljno ;-) javi. I meni ce mozda uskoro trebati jedna jer Intel 5100 AGN na laptop-u nema nikakvu podrsku za OSX.

 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
91.150.106.*



+26 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima04.02.2009. u 22:02 - pre 185 meseci
Treba mi za laptop. Moze i express card, samo da je 100% kompatibilna sa macos-om.
 
Odgovor na temu

miljenko2003
Beograd

Član broj: 22540
Poruke: 305
85.222.177.*



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima04.02.2009. u 22:44 - pre 185 meseci
@tesla017

javljaj kako ti prosla instalacija i koje kuciste si nabavio za tog dual atoma.
uzimam tu plocu chim legne plata a problem mi je napajanje, hocu da pravim neko custom kuciste i najveci problem mi je mini napajanje koje nemam pojma gde da kupim. ima itx kucista al kostaju oko 85e.
nabavio sam mini napajanje iz fujitsu simens mashine, 80w snage i ne znam hoce li biti dovoljno. napajanje nema onaj 4-pinski konektor, ne znam jel bitan na ovoj ploci uopste...
u svakom slucaju javljaj sta si uradio.
kaboom kaboom
 
Odgovor na temu

milancam
Nis

Član broj: 77716
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 12283250


Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima04.02.2009. u 22:47 - pre 185 meseci
Pretpostavio sam posto ce i meni trebati isto.. Videcu i ja po tom pitanju za neku usb pa cu da postujem. Kad rece express, razmisljao sam i ja da jednostavno zamenim kartice iz zeninog laptop-a (ionako zbog biosa ne podrzava osx, tipican bios bug) posto je tamo atheros. Ni ona nije najbolje podrzana ali radi sa tiger driverima barem. Mozda nije lose resenje da se kupi neka dobro podrzana kartica mini pci-e (broadcom, atheros, realtek) nova ili polovna ili iz nekog pokvarenog laptop-a.

 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima04.02.2009. u 23:38 - pre 185 meseci
ja sam pre dva dana kupio D-LINK DWL-G122 - USB WiFi ali ga jos nisam probao (na pravom Mac-u)...
http://www.itsvet.com/proizvod...omp_comp_networkadapter/219/25


kao sto je neko vec rekao, radi i ASUS WL-167g wlan adapter
http://www.itsvet.com/proizvod...comp_comp_networkadapter/20/17


pozz!
 
Odgovor na temu

tesla017
Dragan Ilic
Nemam

Član broj: 15795
Poruke: 300
93.86.20.*



+5 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima05.02.2009. u 01:27 - pre 185 meseci
Pozdrav drugari...

Pa da krenemo redom:

Citat:
miljenko2003: @tesla017

javljaj kako ti prosla instalacija i koje kuciste si nabavio za tog dual atoma.
uzimam tu plocu chim legne plata a problem mi je napajanje, hocu da pravim neko custom kuciste i najveci problem mi je mini napajanje koje nemam pojma gde da kupim. ima itx kucista al kostaju oko 85e.
nabavio sam mini napajanje iz fujitsu simens mashine, 80w snage i ne znam hoce li biti dovoljno. napajanje nema onaj 4-pinski konektor, ne znam jel bitan na ovoj ploci uopste...
u svakom slucaju javljaj sta si uradio.


Miljenko a taman sam hteo da legnem da spavam kad ono vidim da si postao vidovit
Shto se tice pravljenja kucishta licno mislim da je to gubljenje dragocenog vremena a i novca.Kada sve proracunash koliko ce ti vremena odneti,materijal i nerve mislim da je pametnije da kupish bilokakvo kucishte i reshish posao.Danas mi je stiglo kucishte nije bash ono za shta sam se nadao ali ajde sad box nije toliko ni bitan radi se o modelu "Frontair Sonata FC-S015M" koje je desktop tip kucishta i mogu da ti kazem da i ne izgleda toliko loshe a da mu je cena nekih 2600din sa poshtarinom.Mada je ovo preveliko kucishte za ovu plocu al aj sad da ne tupim.
Evo malo sam slikao unbox-ovanje cisto da vidite o cemu se radi:









I ploca je legla zahvaljujuci miljenku inace bih cekao ostale komponente i preskakao bih je po stolu





A ovde sam skapirao da HDD ide odozdo ispod svega i da ima mehanizam koji podigne celu ovu skalameriju nagore da bi se namontirao HDD dva srafcica i lock





Toliko shto se tice novosti za sad cekam ostale komponente da stignu pa idemo dalje...

Citat:
milancam: Pretpostavio sam posto ce i meni trebati isto.. Videcu i ja po tom pitanju za neku usb pa cu da postujem. Kad rece express, razmisljao sam i ja da jednostavno zamenim kartice iz zeninog laptop-a (ionako zbog biosa ne podrzava osx, tipican bios bug) posto je tamo atheros. Ni ona nije najbolje podrzana ali radi sa tiger driverima barem. Mozda nije lose resenje da se kupi neka dobro podrzana kartica mini pci-e (broadcom, atheros, realtek) nova ili polovna ili iz nekog pokvarenog laptop-a.


Milanche druze od srca ti preporucujem da zaobilazish realtek wifi evo ja sad planiram da menjam moju RTL8187B koju josh uvek nikako da pokrenem u full-u na OS X -u.Skoro mi je bio jedan iBook G4 na servisu on je imao wifi i bio je bradcom.Za atheros ne znam ali imam jednu wifi karticu za PCI slot pa cu je istestirati na mom novom hackintosh-u cisto da vidimo da li radi a cena joj je smeshna u Netiks-u...
Evo UKRATKO od mene...obaveshtavacu vas p0z drugari...


Thanks to ImageShack for Free Image Hosting
Master, I am here to serve you!!!

http://forum.yu3ma.net/
 
Odgovor na temu

milancam
Nis

Član broj: 77716
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 12283250


Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima05.02.2009. u 06:54 - pre 185 meseci
@tesla

Ma cuo sam i ja da je realtek wi-fi haos za osx. Najbolje je sa nekim broadcom chip-om; atheros ovaj koji imam (i to od novijih modela) radi ali sa tiger drajverom samo. Steta za ovaj moj novi laptop sto mi ne radi wifi inace je od boljih Vaio modela, FW serija, Intel Core2Duo 2,8Ghz, penryn, 4GB Ram, Ati 3400, 250GB sataII, 16.4" .. Vanilla radi sve, perfektno. ICH-9M, Lan je marvell/yukon nema tu problema samo taj wifi sto je intel 5100agn i ukopa me :-) Da mu nabacim neku usb u krajnjem slucaju pa neka shtrchi .. videcemo. Ako ima neka na prodaju mini pci express za laptop javi pa da vidim.

 
Odgovor na temu

miljenko2003
Beograd

Član broj: 22540
Poruke: 305
85.222.177.*



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima05.02.2009. u 15:47 - pre 185 meseci
atheros radi fino sa driverima koji dolaze uz iatkos.
---
@tesla
sjajno je to krenulo, javljaj updateove.
pretpostavljam da si uzeo 2gb rama?
-
na jednom forumu sam citao da ovaj vent na grafickoj postaje bucan i da su ga ili skinuli pa ostaje pasivno hladjenje ili dodali scythme mini kamikaze. napisi nam jel tvoj bucan.
kaboom kaboom
 
Odgovor na temu

tesla017
Dragan Ilic
Nemam

Član broj: 15795
Poruke: 300
77.46.225.*



+5 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima05.02.2009. u 16:56 - pre 185 meseci
Citat:
miljenko2003: atheros radi fino sa driverima koji dolaze uz iatkos.
---
@tesla
sjajno je to krenulo, javljaj updateove.
pretpostavljam da si uzeo 2gb rama?
-
na jednom forumu sam citao da ovaj vent na grafickoj postaje bucan i da su ga ili skinuli pa ostaje pasivno hladjenje ili dodali scythme mini kamikaze. napisi nam jel tvoj bucan.


I ja sam to isto procitao da postaje bucan posle nekog vremena ali cemo to reshiti na drugaciji nacin uzecu dva CoolerMaster chipset coolera koji su niskobucni i zamenicu ove prvom prilikom kad postanu nepodnoshljivi.Da stavljam 2Gb rama, 500gb hdd sata, LITEON DVDRW media box.Neznam da li je bucan ali znacu kad stignu sve komponente.Nadam se da ce to biti do ponedeljka najjkasnije da sve stigne pa se bacamo na instalaciju i sredjivanje svih stnica.
Master, I am here to serve you!!!

http://forum.yu3ma.net/
 
Odgovor na temu

mpacaric

Član broj: 32206
Poruke: 8
195.29.231.*



Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima06.02.2009. u 06:43 - pre 185 meseci
Pozdrav,

dali je tko mozda uspio instalirati mac os na aspire 5100 (turion x2,ati 1100).Ja sam probo vec 5 verzija i niti jedna ne radi.Najcesca greska je da uopce nece doci u instalaciju. Zapne ili kod trazenja hdd ili unable to find root....
 
Odgovor na temu

milancam
Nis

Član broj: 77716
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 12283250


Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima06.02.2009. u 14:05 - pre 185 meseci
Citat:
mpacaric: Pozdrav,

dali je tko mozda uspio instalirati mac os na aspire 5100 (turion x2,ati 1100).Ja sam probo vec 5 verzija i niti jedna ne radi.Najcesca greska je da uopce nece doci u instalaciju. Zapne ili kod trazenja hdd ili unable to find root....


Lepo bi radio OSX na toj masini. Moze da se instalira, sigurno. Neznam koji je chipset ali cim prijavljuje 'unable to find root device' nije ubacen driver. Kada bi mogao da u biosu stavis sata u ahci mode sigurno bi pokrenuo instalaciju mada laptopovi obicno nemaju mnogo opcija u biosu. Najgora je ova situacija, jedino da injectujes driver u instalaciju preko nekog drugog Mac-a, ili TransMac iz windows-s, pa da pravis novi DVD i sa njim instaliras. Gadno, znam. Ja bih ti preporucio, ako vec zelis da stavis OSX, da skines hdd sa laptop-a i zakacis ga na desktop racunar, instaliras i sve sredis, pa vratis u laptop. Najbolji i najbrzi nacin za tvoj slucaj jedino sto mora da se izvadi disk.

Pozdrav.

---------

Pokusao sam da pratim ovu temu preko RSS-a. Posto imamo jedan topik samo svi su mi postovi pod Re:Mac OS X na ... osim ako neko ne dodeli ime postu ali vrlo malo ih ima. Sta mislite da probamo da se malo organizujemo i postavimo forum za ovo na srpskom jeziku? Velika je ovo tema, puno stvari ima a mi sve shibamo u jednu temu ovde. Dobro je da imamo i to ali sve postaje vece i vece, nepregledno za pracenje i tako to. Ljudi i ako imaju odgovor na ono sta ih muci treba da listaju silne stranice pa da nadju.

 
Odgovor na temu

freesoftwareman

Član broj: 71321
Poruke: 323
77.46.255.*



+3 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima06.02.2009. u 14:38 - pre 185 meseci
evo najave nove verzije poznatog,cuvenog chameleon bootloader-a koji ce podrzavati i GUI osim do sada text-uelnog rezima:

izvor:
http://chameleon.osx86.hu/arti...xt-version-of-chameleon-part-1


slike:


cak je dodat i progress bar za countdown :)

Running:Mac OS X 10.7.2 Lion (11C74)(iAtkos L1
VANILLA KERNEL :)
original Darwin 11.2.0 kernel
Intel Pentium Dual Core E2140 1.66Ghz up to 2.1GHz
Asus P5B-MX
Nvidia XFX GeForce 8400GS QE,QE2D,CI enabled Hardware accelerated (original
apple kexts)
Memory 2.5 GB 666 MHz DDR2 SDRAM
SATA HDD WD Caviar (original from iMac G5) 320GB
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
91.150.106.*



+26 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima06.02.2009. u 15:13 - pre 185 meseci
Veoma lepo
 
Odgovor na temu

tesla017
Dragan Ilic
Nemam

Član broj: 15795
Poruke: 300
77.46.225.*



+5 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima06.02.2009. u 16:51 - pre 185 meseci
Citat:
milancam: Lepo bi radio OSX na toj masini. Moze da se instalira, sigurno. Neznam koji je chipset ali cim prijavljuje 'unable to find root device' nije ubacen driver. Kada bi mogao da u biosu stavis sata u ahci mode sigurno bi pokrenuo instalaciju mada laptopovi obicno nemaju mnogo opcija u biosu. Najgora je ova situacija, jedino da injectujes driver u instalaciju preko nekog drugog Mac-a, ili TransMac iz windows-s, pa da pravis novi DVD i sa njim instaliras. Gadno, znam. Ja bih ti preporucio, ako vec zelis da stavis OSX, da skines hdd sa laptop-a i zakacis ga na desktop racunar, instaliras i sve sredis, pa vratis u laptop. Najbolji i najbrzi nacin za tvoj slucaj jedino sto mora da se izvadi disk.

Pozdrav.

---------

Pokusao sam da pratim ovu temu preko RSS-a. Posto imamo jedan topik samo svi su mi postovi pod Re:Mac OS X na ... osim ako neko ne dodeli ime postu ali vrlo malo ih ima. Sta mislite da probamo da se malo organizujemo i postavimo forum za ovo na srpskom jeziku? Velika je ovo tema, puno stvari ima a mi sve shibamo u jednu temu ovde. Dobro je da imamo i to ali sve postaje vece i vece, nepregledno za pracenje i tako to. Ljudi i ako imaju odgovor na ono sta ih muci treba da listaju silne stranice pa da nadju.


Slazem se sa milanchetom i ja sam za
Master, I am here to serve you!!!

http://forum.yu3ma.net/
 
Odgovor na temu

freesoftwareman

Član broj: 71321
Poruke: 323
77.46.255.*



+3 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima06.02.2009. u 18:35 - pre 185 meseci
pkusao sam da napravim forum o ovoj temi ali obrisali mi :(
Running:Mac OS X 10.7.2 Lion (11C74)(iAtkos L1
VANILLA KERNEL :)
original Darwin 11.2.0 kernel
Intel Pentium Dual Core E2140 1.66Ghz up to 2.1GHz
Asus P5B-MX
Nvidia XFX GeForce 8400GS QE,QE2D,CI enabled Hardware accelerated (original
apple kexts)
Memory 2.5 GB 666 MHz DDR2 SDRAM
SATA HDD WD Caviar (original from iMac G5) 320GB
 
Odgovor na temu

tesla017
Dragan Ilic
Nemam

Član broj: 15795
Poruke: 300
77.46.225.*



+5 Profil

icon Re: Mac OS X na ne-Apple računarima06.02.2009. u 19:12 - pre 185 meseci
Citat:
freesoftwareman: pkusao sam da napravim forum o ovoj temi ali obrisali mi


Mogli bi da probamo da napravimo nash sajt i forum koji bi se iskljucivo bavio OSx86?Mislim da bi bila bolja ideja da odradimo nash forum na kome bi bila nasha pravila gde bi mogli da ostavljamo linkove i kext-ove da imamo nash wiki i blog.Ja znam da su svi ovde trenutno pretrpani poslovima ali ja mislim da bi jedan takav sajt preziveo sve ovo i da bi svi mi imali bar po sat vremena da odvojimo za to.

To je moj predlog, ako neko ima bolji neka pishe...
Nadam se da mod-u nece smetati ovo...a ako smeta neka brishe shta sad...
Master, I am here to serve you!!!

http://forum.yu3ma.net/
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: Mac OS X na ne-Apple računarima
(TOP topic, by madamov)
Strane: << < .. 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 579026 | Odgovora: 2308 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.