Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sbb public ip mac issue

[es] :: Macintosh :: sbb public ip mac issue

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5404 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: sbb public ip mac issue12.02.2006. u 11:54 - pre 222 meseci
Citat:
cak da je ta informacija tacna mislim da mi ne gine kupovina routera ako hocu da zaobidjem sharing. ja jos jednom kazem po njihovoj zvanicnoj informaciji i po razgovoru sa tehnickom sluzbom (ako je lik uopste upucen) to nece biti moguce.

Probao, radi, znači moguće je, oni nisu upućeni. Dobijaš jednu adresu, bez obzira što su svi uređaji ukačeni u isti switch, sharing ide preko tvog unutrašnjeg, "virtualnog", mrežnog interfejsa. To što se ista stvar, verovatno, ne može uradii sa Windowsima, ne znači da ne može.
Citat:
Za korisnike koji imaju više uređaja iza modema, a koji nisu kontrolisani ruterom, to znači da moraju da počnu koristiti opciju "Internet connection sharing" na računaru koji je direktno vezan na modem. Druga opcija je nabavka rutera koji će vršiti ovu funkciju."

Ti ćeš, na način na koji sam opisao, što se njih tiče IMATI softverski ruter. To što Mac OS X može da ima više mrežnih interfejsa na jednoj mrežnoj karti, oni očigledno ne znaju.

Da ponovim, opet sam probao jutros kod kuće da delim vezu preko iMaca i radi.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: sbb public ip mac issue15.02.2006. u 20:29 - pre 222 meseci
evo dosao je i ovaj tuzni dan za sbb korisnike. bio si u pravu airport exp. je dobio ip i funkcionise laptop preko wireless-a a jadan imac koji je spojen na switch sa access pointom i modemom nista a koliko jutros je radio :)
znaci sutra pravac kupovina asus sl-500 ajde ako nista drugo da vidim podesavanje routera firewalla preko web app.
za sada sam imao isksutva samo u win2000/2003 i isi.
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
194.106.185.*



Profil

icon Re: sbb public ip mac issue16.02.2006. u 12:56 - pre 222 meseci
ipak sam na kraju sam resio da se ne glupiram i da prodam airport exp. i uzmem wireless router/firewall. pazario sam asus wl-530g vrlo je kompaktan. sl 500/sl1000 su izbacili iz ponude iz kataloga a nabavljac je imao poslednji primerak i nisu mi ga savetovali.
veceras izvestaj, mislim da ce zavrsiti posao.
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: sbb public ip mac issue16.02.2006. u 18:55 - pre 222 meseci
iz uputstva sam saznao da uredjaj (koji je inace manji od switch-a za vise od pola) ima u sebi linux kao predpostavljam embedded sistem, web stranicu za administraciju (potpuno dostupnu sa mac-a!) i default konfiguraciju koja potpuno odgovara funkciji uredjaja.. inace dobio design nagradu 2004 godine.
nije apple ali je vizuelno vrlo dopadljiv i funkcionalan! i mobilan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: sbb public ip mac issue

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5404 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.