Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux kernel getting buggier

[es] :: Advocacy :: Linux kernel getting buggier

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13971 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier12.05.2006. u 01:50 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Nemoj da izvrćeš ono što sam rekao. Nisam rekao "koja je patnja" (niti nešto u tom smislu), već da je jednostavno.

A ima i DreamBox sa diskom, tako da..

Već sam ti rekao, Linux je MM makina za to što ti drndaš, ovo je odličan primer :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 11.05.2006. u 03:53 GMT+1]


Stavio sam patnju u navodnike. Kod skupljeg modela DBOX-a, onog s diskom, otklonjeni su network sharing / mount problemi, medjutim, i dalje stvari treba radit rucno. Nebitno jesu li to one ilegalne (ubacivanje kljuceva), svaki feature DBOXa zahtjeva od korisnika barem spajanje preko FTPa, uploadanje i raspakiranje paketa u odredjeni direktorij. Ti featuri su recimo, podrzane Enigma igrice, RSS readeri, i ostale stvari. Napominjem da to nije stavljeno pod "moze se", vec kao feature koji je istaktut na kutiji proizvoda. U nekih 30% slucajeva je potrebno i telnetirat se na njega, i otkucat par linija u konzoli.

Sta se tice HDD recordinga, postoji i user-friendly opcija, za koju je preko Enigma interfejsa potrebno ukljuciti njegov interni httpd, i onda se preko PCa spojit na web interfejs. Web je dobro napravljen, mogu se azurirat kanali i radit jos neke cakice, a streamanje iz DreamBOXa na PC je odradjeno preko VLC (VideoLAN) protokola. Tu tek dolaze problemi...moguce je gledati program direktno u browseru (ako postoji plugin, a 90% sam siguran da postoji za IE, FF i Operu), ili na zahtjev stranice se otvara VLC player, a onda je i moguce recordati na disk. Medjutim, to ne radi kako treba, isprobano na par uredjaja, i potvrdjeno prema gomili pitanja oko toga na raznoraznim sat forumima. Nekad jednostavno ne da sliku, pa treba malo klik na drugi, klik na treci kanal, pa se onda vratimo na prvi, pa sve OK. Nekad i zabuca stream, pa je potrebno restartat player (nije do playera, vec do implementacije protokola, jel se ista stvar desi i unutar browsera). E, meni je to pravo pravcato pingvinsko rjesenje. Imamo mi fino sucelje, al nije bas da radi. Ali vam uvijek ostaje prekrasna konzola u bojicama!

Ja FreeBSD i QNX koristim za stvari za koje su i namjenjeni, a sta se tice Linux MM makinje, zaboli me q'rac. Za MM je tu najbolji moguci x86 sistem, a to je Microsoft Windows.

Vec sam ti rekao, nisam ja opterecen GNU vizijama, pa mi iskreno nije stalo do bojkotiranja zlih kompanija, i koristenja Linuxa za izradu CGM, GFX, 3D stvari i igranja. Ustvari, to ne bi bilo koristenje, vec cupanje kose i gubljenje zivaca na proizvodima sumnjive kvalitete.

A ti fino i dalje prcas, to je OK, i jedna od cari Advocacya. Medjutim, nije mi vise zabavno, posto iste stvari govorim 16 puta.



[Ovu poruku je menjao z@re dana 12.05.2006. u 02:59 GMT+1]

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier12.05.2006. u 02:07 - pre 219 meseci
Citat:
cynique: Iza FBSD-a stoji dosta manja zajednica, i cijeli OS je dosta manje komercijaliziran. Nisam vidio da se *BSD maintaineri žale na "endless suply of bugs" uzrokovanih razbijenim API-jima :))


Bas radi te "manje" zajednice, i zbog kronicnog nedostatka ljudi koji ce trollovat i trubit na sva zvona kako je to naj-faking-bolji OS od mobitela do hyperclustera (doesn't that ring a bell ;)) *BSD nije toliko promoviran i koristen kao GNU/Linux. S tim, ima predispozicije da postane trzisno prepoznat, sto zbog kvalitete samih sistema, a ponajvise zbog jako fleksibilne licence.

Vidis, FreeBSD Foundation de facto zivi od "zlocestih" ljudi koji su "ukrali" njihov operativni sistem i ugurali njegove djelove u svoje proizvode, poput Applea, BSD/Ia...Tim firmama je u interesu da se daljni razvoj nastavi ovim tokom, jer je i njima bitno da ide tako. Ipak, njihovi proizvodi dijelom zavise od tog OSS koda. Jeftinije je uplatit donaciju, nego osnovat razvojne timove.

A posto BSD developeri nisu optereceni GNU/FSF/RMS religijom, i ne ocekuju bas da ih rad na *BSD ovima zivotno osigura s novcima, vec 90% njih radi u nekim firmama/fakultetima/itd, FreeBSD Foundation ima dovoljnu svotu novca da isplati sve troskove developmenta sistema, i kad zatreba, plati komercijalnoj kompaniji da poduzme nekakav rad na FreeBSD-u (zadnji primjer sa Sun-om).

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier12.05.2006. u 02:09 - pre 219 meseci
Pokaži mi DreamBox sa BSD-om, pa da uporedimo.

A za šta to koristiš BSD i QNX?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier12.05.2006. u 02:37 - pre 219 meseci
@Stator

IBM cell procesor ima veze sa tvojim kompom koliko i neki ultrasparc T1. Comprehende? To ce biti ev. Flash player za desetu arhitekturu, od koje PC linuxi nece videti vajde, uz to je Flash los primer, jer Macromedia pravi linux flash player, ali racunaj tu na sve ostalo. Sony nece da kod daje pod GPL, a Linux je samo kernel, PS3 nece imati GNU OS tj userland. Bas ce bash i grep da stavljaju na PS3, oce.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier12.05.2006. u 23:22 - pre 219 meseci
Sta ce BSD na DreamBOXu? Nemam ja sta tebi pokazivat, ja uopce nisam rekao nista o BSD-u u tom kontekstu. Neka Linuxa na DBOXu, samo ti napominjem da neke stvari zahtjevaju tipican "pingvinski pristup".

A oko koristenja operativnih sistema, u par zadnjih tema sam napisao zasto, tako ako te zanima, prokopaj. Neda mi se vise ponavljat iste stvari.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier13.05.2006. u 05:04 - pre 219 meseci
Koristiš BSD i QNX na desktopu, a ovamo se žališ na DreamBox? Smešno.

Možda DreamBox traži malo tehničkog znanja, ali pokaži mi te lepe i bajne risivere koji su boza za "ukapirati" a da omogućuju sve što i DreamBox (pa tako i da pratiš praktično komplet satelitski program za dž)? Koji su to risiveri u pitanju? Čak i ako pogledaš FTA risivere (npr. Viewsat) opet je potrebno malo flešovanja sa vremena na vreme.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier13.05.2006. u 14:45 - pre 219 meseci
Promasio si poantu, nebitno.

Sve ovo sta sam naveo za DBOX se moglo mnogo elegantnije rjesit.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier26.05.2006. u 14:55 - pre 218 meseci
Mislim da je ovdje neko spominjao linux kernel API/ABI, pa da malo oživim temu.

http://www.kroah.com/log/linux/stable_api_nonsense.html
Ovaj tekst bi trebalo da objašnjava tu dilemu.

"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier26.05.2006. u 18:09 - pre 218 meseci
Citat:
Not now, John!: Mislim da je ovdje neko spominjao linux kernel API/ABI, pa da malo oživim temu.

http://www.kroah.com/log/linux/stable_api_nonsense.html
Ovaj tekst bi trebalo da objašnjava tu dilemu.


Mislim da je ovdje neko spominjao GNU/Linux kao dobar serverski sistem, pa da malo ozivim temu

Citat:

Configuration Error
The server encountered an error while processing your request.

The failed request was: http:///cgi-bin/error500

Please contact the administrator of the referring document and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

The CGI environment at the time of this error was

REQUEST_METHOD = GET
STATUS = 500
UNIQUE_ID = @fjwBkBHlkIAAAJ9XGgAAAAe
URL = /cgi-bin/error500
mod_security_relevant = 1


Evo, to je "servirano" sa tvog gornjeg linka :)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier26.05.2006. u 18:16 - pre 218 meseci
Citat:
z@re: Evo, to je "servirano" sa tvog gornjeg linka :)


??

meni radi link normalno..
evo screenshot

[Ovu poruku je menjao mulaz dana 26.05.2006. u 19:34 GMT+1]
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier28.05.2006. u 02:11 - pre 218 meseci
Hmm...cudno. Mene preusmjeri na storm.he.net (he.net je webhost), i izbaci gornju gresku. Jel mozes, ako te ne mrzi, copy-paste sa te stranice u .txt file, pa okaci ovdje?

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier28.05.2006. u 11:45 - pre 218 meseci
Citat:
Not now, John!: Mislim da je ovdje neko spominjao linux kernel API/ABI, pa da malo oživim temu.

http://www.kroah.com/log/linux/stable_api_nonsense.html



Daj molim te isključi antipingvinske kognitivne filtre i počni čitat što drugi pišu. Za početak što sam o tome napisao na drugoj stranici iste ove teme

http://www.elitesecurity.org/poruka/1142181

Citat:
Ovaj tekst bi trebalo da objašnjava tu dilemu.


Ne objašnjava baš ništa, već sl. kao i u diskusiji sa onim Sunovim inženjerom, pokazuje zavidnu dozu umišljenosti (mi smo "alternativa", nitko nama ne govori "što je dobar sw inženjering", je** se nama za naše mušterije, tko su oni da nam govore što hoće..).
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier28.05.2006. u 22:17 - pre 218 meseci
Citat:
cynique: Daj molim te isključi antipingvinske kognitivne filtre i počni čitat što drugi pišu. Za početak što sam o tome napisao na drugoj stranici iste ove teme

Pobogu, čovječe, imaš li ti imalo razuma? Da li sam ja komentarisao tekst sa pomenute stranice? Gdje sam ja naslutio da se bar 1% slažem sa tekstom sa te strane? Ja taj tekst nisam ni pročitao. Neki dan sam pregledao sadržaj foldera u kojem se nalazi linux source i naišao na taj tekst. Zatim sam taj tekst potražio na Net-u i stavio ovjde referencu pošto je vođena diskusija o tome. Tekst nisam ni pročitao.

Moj ti je dobronamjeran savjet da malo poradiš na kulturi diskusije. Zbog takve retorike pune mržnje, omalovažavanja, gađenja prema sagovornicima i pune nekih odrvratnih fraza poput "antipingvinski kognitivni filtri" sam prestao da komentarišem Sundance-ove poruke.

Ovdje stvarno ima dosta ljudi koje poštujem iako ne dijelimo isto mišljenje o FOSS, ali ti nisi ni blizu njima.
Prema tome, više neću komentarisati tvoje poruke, bar dok ponovo ne promijeniš nick i ja se ponovo zajebem.

Pozdrav.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier29.05.2006. u 00:58 - pre 218 meseci
Stvarno, covjek je okacio samo referentni materijal, bez popracanja ikakvim subjektivnim dojmom. Nema razloga za instant flejm.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier31.05.2006. u 10:18 - pre 218 meseci
Citat:
Not now, John!: Pobogu, čovječe, imaš li ti imalo razuma? Da li sam ja komentarisao tekst sa pomenute stranice? Gdje sam ja naslutio da se bar 1% slažem sa tekstom sa te strane? Ja taj tekst nisam ni pročitao. Neki dan sam pregledao sadržaj foldera u kojem se nalazi linux source i naišao na taj tekst. Zatim sam taj tekst potražio na Net-u i stavio ovjde referencu pošto je vođena diskusija o tome. Tekst nisam ni pročitao.


Gle Johnnie boy, ovo je tehnički forum na kojem se vodi ozbiljna rasprava, ne prepucavanje sa linkovima od strane osoba koje ni ne čitaju što na njima piše (kamo sreće da ih razumiju). Lijepo si rekao da bi taj tekst, citiram, trebao objašnjavati nepostojanje stabilnog kABI/kAPI-ja, premda je to kontradiktorno sa tvojom izjavom da tekst nisi ni pročitao. Čini se kao da imaš sektor u mozgu koji pamti kad netko popljuje linux u vezi nečega, bez previše razumijevanja, i onda kad naiđe na nešto što podržava tu tezu samo to slijepo pejstaš na forum i nadaš se da si "kontribuirao" zajednici. Potrudi se malo pomnije čitati što je već napisano i odgovarati drugima, pa ti se ovakve neugodnosti neće događati.

Citat:
Moj ti je dobronamjeran savjet da malo poradiš na kulturi diskusije. Zbog takve retorike pune mržnje, omalovažavanja, gađenja prema sagovornicima i pune nekih odrvratnih fraza poput "antipingvinski kognitivni filtri" sam prestao da komentarišem Sundance-ove poruke.


Po običaju cviliš i viktimiziraš se pokušavajući inducirati nekakvo sažaljenje u očima svojih kolega pingvina, umjesto da proradiš na kvaliteti svoje argumentacije. Ja stvarno ne znam što je nekulturno u "antipingvinski kognitivni filtri", sintagma lijepo opisuje stanje svijesti osobe koja misli da je u pravu bez obzira što joj drugi rekli i selektivno prima informacije kako bi poduprla prvobitno oblikovane stavove. Ako te je antipingvinski kognitivni filtri osobno uvrijedilo i uzrokovalo ti ozbiljne psihičke patnje, onda se najiskrenije ispričavam :-)

Citat:
Ovdje stvarno ima dosta ljudi koje poštujem iako ne dijelimo isto mišljenje o FOSS, ali ti nisi ni blizu njima.
Prema tome, više neću komentarisati tvoje poruke, bar dok ponovo ne promijeniš nick i ja se ponovo zajebem.


Neće biti "mijenjanja nicka", pošto je nick Sundance blacklistovan već duže vrijeme :) Samo se drži diskusije a ne ad hominem napada, malo iskrica tu i tamo frca ali to je sve u domeni tolerancije. Mene nije nitko branio kad su mi axez i MladenIsakovic govorili jako ružne osobne uvrede, pa sam opet samo ja bio taj koji je blacklistovan. Moraš shvatiti da je ovo javni forum i da tvoje hotimično nekomentiranje poruka pod maskom "neozbiljnosti diskusije" nanosi štetu kvaliteti samo tvojih argumenata.

Sapienti sat.
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier31.05.2006. u 10:38 - pre 218 meseci
cynique (Sundance!?) - sredi se malo. Svaka čast na argumentaciji ali ti si stvarno naj hejter na čitavom ESu. Za ono što nemaš argumentacije popljuješ i k****š po tome, ili prošetaš do offtopic teme pa iskoristiš stare argumente.

Jonny - kuliraj.

Nemojte pretvarati diskusiju u lična prepucavanja. Ignorišite jedan drugog ako vam je lakše.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux kernel getting buggier

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13971 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.