Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nove graficke kartice sa PCI express slotom

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Nove graficke kartice sa PCI express slotom

[ Pregleda: 5701 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.tippnet.co.yu.



+17 Profil

icon Nove graficke kartice sa PCI express slotom13.06.2006. u 00:29 - pre 217 meseci
Dal i je neko testirao ovakve kartice i da li neko radi na njima, interesuju me iskustva i razlike u odnosu na kartice sa AGP slotom?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: Nove graficke kartice sa PCI express slotom13.06.2006. u 14:48 - pre 217 meseci
Ja radim na n-Vidia 6600 GT. Zadovoljan sam.
U sustini PCIe interface jos nije drasticno brzi od AGP 8X, tako da se ekonomski ne isplati prelaziti na njega i pri tome uzeti graficku karticu istog ranga koju ste imali na AGP interface-u.
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.tippnet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Nove graficke kartice sa PCI express slotom14.06.2006. u 07:41 - pre 217 meseci
Ne isplati se, da, ali bicemo prinudjeni jer AGP slot ide u penziju. Nece se vise proizvoditi graficke sa AGP slotom. Tako da za izvesno vreme imacemo manje vise svi PCI-E graficke.
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: Nove graficke kartice sa PCI express slotom15.06.2006. u 22:40 - pre 217 meseci
Citat:
sanibo: Ne isplati se, da, ali bicemo prinudjeni jer AGP slot ide u penziju. Nece se vise proizvoditi graficke sa AGP slotom. Tako da za izvesno vreme imacemo manje vise svi PCI-E graficke.

To je tacno. Nekada se ni na kompjuteru nije crtalo, a sada je taj posao nezamisliv bez njega
Uskoro cu ti dati link na kome su prikazani rezultati CAD benchmark testa (Ne znam kako se taj program za testiranje zove. U pitanju je testiranje graficke kartice u vise CAD programa: 3D Studio Max, Maya, SW, Catia, ProE...) vise modela n-Vidia 6600GT kartica razlicitih proizvodjaca. Ne znam adresu sajta (neki svedski sajt je u pitanju) ali uskoro cu saznati kada moj rodjak dodje do mene.
Bilo bi zanimljivo cuti iskustva ljudi koji su radili na Quadro ili Fire GL karticama na AGP i PCIe interfejsima. Kod gamerskih kartica vjerovatno i ne postoji neka razlika u radu u CAD paketima nebitno da li se radi o AGP ili PCIe interfejsu.

Imam jedno pitanje: Da li inzinjerski CAD paketi (Catia, ProE, SW, Inventor) mogu da rade podjednako dobro na 3D Labs Wildcat grafickim karticama kao i na Quadro ili Fire GL karticama? Bila je tema o podrzanim karticama za AutoCAD 2006, i cini mi se da Wildcat kartice nisu zadovoljile.
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.tippnet.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Nove graficke kartice sa PCI express slotom16.06.2006. u 13:39 - pre 217 meseci
Licno nisam testirao, al evo benchmark!


Best for CAD!

3Dlabs® Wildcat® Realizm™ offers the BENCHMARK-PROVEN, real-time rendering performance you need to meet project specs and schedules. The SPEC Viewperf* benchmark shows Wildcat Realizm 100 winning 3 of 4 CAD-specific benchmarks when compared to other graphics accelerators in a similar class. If you’re designing large assemblies, applying complex surfaces, or performing comprehensive, functional simulations you need PROVEN speed and application-CERTIFIED reliability. You need Wildcat Realizm.

Wildcat Realizm Graphics CAD Performance in AGP 8x Systems (Viewperf 8.0.1)
[img][/img]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Nove graficke kartice sa PCI express slotom

[ Pregleda: 5701 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.