Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem instalacije

[es] :: Windows desktop :: Problem instalacije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5815 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Problem instalacije07.07.2006. u 14:18 - pre 217 meseci
@mmwc

Kada se instalira WinXP sa CD-a nakon prvog restarta se ne mora namjestiti da se sistem dize sa hard-a, potrebno je samo ignorisati poruku Pres any key to boot from CD tj. tad ne treba pritiskati tipke na tastaturi, te se nakon toga instalacija najnormalnije nastavlja sa HDD-a. Pa to se valjda zna, nemojte mi reci da sam vam rekao nesto novo :). Znaci boot order se moze kasnije stimati po zelji, a ne mora se ni mijenjati, moze se i dalje ostaviti first boot CD, a racunar ce naravno prvo na njemu traziti sistem, a kad ga ne nadje onda ga trazi na HDD-u pa tako redom (uostalom kako je u BIOS-u namjesteno). Pa i kod mene je stalno takva situacija tj. da je CD first boot device, ali ne zato sto ja to hocu vec zato sto sam lijen da to promijenim :)
tyranBL
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Problem instalacije07.07.2006. u 14:30 - pre 217 meseci
To je OK, a sta sa CD-ovima koji ne izbace poruku Pres any key to boot from CD vec odmah butuju?
Ja imam bas takav CD (win XP sp2) :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Problem instalacije07.07.2006. u 14:43 - pre 217 meseci
@mmwc
Promijeni CD :)
Salim se naravno, ali svi CD-ovi sa kojih sam instalirao WinXP su imali ovu opciju.

@ture27
Na sajtu WD-a sam pronasao neko uputstvo za instalaciju ovog harda, a ti pogledaj i utvrdi da li negdje grijesis?
Link
tyranBL
 
Odgovor na temu

ture27

Član broj: 78936
Poruke: 242
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Problem instalacije07.07.2006. u 16:06 - pre 217 meseci
Naravno da redosled sa kojeg ce se podizati sistem nema veze, to je verovatno prva stvar koja se nauci, a isto tako sam i ja imao windows koji ponovo pocinje da ucitava sa diska, pa se mora izvaditi posle restarta.
Hvala u svakom slucaju, pogledacu na tom sajtu , mada i dalje mislim da nesto se kolje sa mojim kompom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem instalacije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5815 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.