Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

2 pitanja za iskusnije u Accessu

[es] :: Access :: 2 pitanja za iskusnije u Accessu

[ Pregleda: 1323 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rodgerwaters

Član broj: 101135
Poruke: 2
195.178.35.*



Profil

icon 2 pitanja za iskusnije u Accessu11.07.2006. u 16:28 - pre 217 meseci
Da li bi neko iskusniji u Accessu mogao da mi pomogne sa sledecim pitanjima:

1. Imam form kroz koji korisnik moze da gleda (i edituje) nekih 3000 rekorda sa po 14 polja. Ono sto meni treba je da korisnik moze da edituje tekuci rekord koliko hoce, ali da kad hoce da se pozicionira na neki drugi rekord (preko navigacionih buttona) da ga saceka poruka da li zeli da sacuva promene koje je napravio na tekucem rekordu. Napisao sam kod:

Code:

Private Sub Form_BeforeUpdate(Cancel As Integer)
Dim Response
      Response = MsgBox("Record izmenjen. Sacuvati?", vbYesNo, "Sacuvati promene?")
      If Response = vbNo Then
          Cancel = True
          Me.Undo
      End If
End Sub


Kod radi logiku koju hocu, ali me sacekuje sa ovim pitanjem cim kontrola koju editujem izgubi fokus, a ja hocu da se to desava pri pokusaju promene tekuceg rekorda. Gde treba pozicionirati ovakav kod da bi radio ono sto ja zelim (pokusavao sam u OnDirty, OnOpen, OnCurrent - bez uspeha)?

2. Kako da namestim da mi Access report bude u obliku tabele (to jest sa iscrtanim linijama izmedju kolona i redova)? Ja sam smislio jako zamorne workarounde:
-da crtam horizontalnu liniju u sekciji Detail iznad svakog reda i vertikalne linije izmedju kolona
-Da svako polje koje se ispisuje uokvirujem Borderom pa da polja slazem tako da se nadovezuju jedna na druga
Da li ovo moze nekako "automatskije"?

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: 2 pitanja za iskusnije u Accessu12.07.2006. u 07:43 - pre 217 meseci

1. Ako ti je Form View =Single Form, mogao bi da ukloniš Navigation Butons, a da za prelazak na drugi zapis napraviš dugme za koje ćeš vezati tvoj kod. Valjalo bi da napraviš i neku funkciju koja će proveravati da li je bilo promena.
Ako ti je Form View =Continuous Forms nemam ideju za neko elegantno rešenje. Moglo bi delimično da se radi kao u prvom slučaju, ali korisnik kroz zapise može da se kreće i pomoću miša, ne mora da koristi dugme, pa bi zaobišao kod.

2. Ne znam šta bi bilo "automatskije". Svako polje ima Border, ti biraš da li će se videti ili ne.

 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: 2 pitanja za iskusnije u Accessu12.07.2006. u 13:40 - pre 217 meseci
1.
Citat:
Kod radi logiku koju hocu, ali me sacekuje sa ovim pitanjem cim kontrola koju editujem izgubi fokus

Ako na Access formi promenis vrednost neke bound kontrole, pa predjes na neku drugu kontrolu u okviru te iste forme, event Form_BeforeUpdate ne bi trebao da se javi. Access podrazumeva automatsko snimanje promena kad god napustis formu (move to next record, close). Ovo se desava i kad imas formu sa subformom. Ako promenis jednu nesto na glavnoj formi, pa kliknes na subformu desava se beforeUpdaet za formu. Cini mi se da nam nisi dao dovoljno podataka. Kakva ti je forma: sngle form, datasheet, contin. form, form with subform? Gde ides sa kontrole pa ti se javi beforeUpdate?

2. Imas Line kontrolu koja sluzi upravo za to - da se crtaju linije. veoma efikasno za horizontalne linije, na primer na dnu Detail section, ili na dnu page header i na vrhu Page Footer.
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
195.29.146.*



+8 Profil

icon Re: 2 pitanja za iskusnije u Accessu13.07.2006. u 11:15 - pre 217 meseci
Hmmmmmmm , ne kuzim ??

1.

Onaj kod bi morao dobro raditi.
Javi poruku tek kad predjes na slijedeci slog i samo ako si nesto mjenjao na poljima u tom slogu.
Ili te ja nisam dobro skuzio.
Probao sam i kod mene radi. Na formu stavio subformu koja je datasheet i u njoj promjenu svih podataka

2. Sa borderom polja koje ispisujes.
- jedna hladna piva i ideja kako zeznuti access

A sve ovisi , kakvu listu zelis , itd.....
evo saljem dio moje liste ..

Pozdrav
Trtko




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

rodgerwaters

Član broj: 101135
Poruke: 2
195.178.35.*



Profil

icon Re: 2 pitanja za iskusnije u Accessu21.07.2006. u 14:44 - pre 217 meseci
Izvinite za spor reply. Isao sam neplanirano 7 dana na more :)

U medjuvremenu sam resio problem sa sopstvenim navigacionim dugmadima i for petljom koja skroluje kroz kontrole i vraca na OldValue ako korisnik izabere No.
Hvala svima na idejama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: 2 pitanja za iskusnije u Accessu

[ Pregleda: 1323 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.