Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IIS autentikacija

[es] :: Windows mreže :: IIS autentikacija

[ Pregleda: 1980 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
213.137.127.*

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon IIS autentikacija26.07.2006. u 17:49 - pre 216 meseci
Pozdrav svima

Zanima me kako se vrsi autentikacija korisnika na IIS-u, trazio sam po netu ali nisam nasao nista sto bi bacilo malo svetla na ovu misteriju.

Ovakav je scenario:
Postoje dva racunara koji su u workgroup-i. Ime prvog racunara je (primera radi) Server, a drugog Client.
Na prvom, u IIS-u 5.1 je postavljen sajt, ukljucen je Integrated security i disejblovan anonymous access. Na tom racunaru postoji korisnicki nalog npr. Test (SERVER\Test).

Drugi racunar ima takodje nalog Test (tj. CLIENT\Test) i na oba racunara oni su u grupi Users. Na drugom racunaru korisnik se loguje na nalog Test i ide na sajt na serveru.

Kako ce IIS da prepozna tog korisnika ? Da li ce ga asocirati na nalog na serveru (ako su na oba naloga lozinke iste) ?

Ja na oba racunara imam otvoren nalog sa istim imenom i lozinkom i pusta me bez problema na sajt, najverovatnije jer sam na oba racunara u grupi administratora.
Medjutim ako pokusam preko naloga koji nije u grupi administratora izbacuje mi dialog za login.

E sada ide onaj spooky deo Testirao sam drugi nalog sa runas internet explorera i radi kako je gore opisano. Na kraju se logujem pod drugim nalogom iz grupe Users i opet radi ?!?!

Bio bih mnogo zahvalan makar na par linkova gde je malo dublje opisana autentikacija windows/iis.
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

ljmilos
BGD

Član broj: 8867
Poruke: 273
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: IIS autentikacija01.08.2006. u 19:51 - pre 216 meseci
Posto je IIS clan workgroup-e, naravno da ce autentifikaciju udaljenih klijenata raditi naspram Security Account Manager (lokalne) baze i to koriscenjem NTLM-a. Druga bi prica bila da je IIS clan domena, tada bi mogla biti koriscena domenska baza naloga, u kombinaciji sa opcijom Integrated Windows Authentication (Kerberos ili NTLM).

Pozz.M.
SRBIN JE LUD, SRBIN JE PROKLET, JEDNOM GA PREVARIŠ, ON 'OĆE OPET!
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: IIS autentikacija05.08.2006. u 15:27 - pre 215 meseci
IIS to nece prepoznati, i trazice da upises odgovorajuci username i password. to je za workgrupu
Bojan
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
212.200.218.*

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: IIS autentikacija07.08.2006. u 10:02 - pre 215 meseci
Citat:
Posto je IIS clan workgroup-e, naravno da ce autentifikaciju udaljenih klijenata raditi naspram Security Account Manager (lokalne) baze i to koriscenjem NTLM-a


Da, sada sam skontao Hvala, problem je izgleda u RunAs. Kada pokrenem iExplorer pod nekim drugim nalogom preko runas trazi mi login za sajt, kao da challenge/response ne uspe. Ali ako sam logovan na racunar pod tim probnim nalogom ne trazi mi autentikaciju za sajt.
Kao sto rekoh spooky

Citat:
IIS to nece prepoznati, i trazice da upises odgovorajuci username i password. to je za workgrupu


Ma hoce
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: IIS autentikacija

[ Pregleda: 1980 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.