Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeste li zaista za ulazak u EU?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120686 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 17:44 - pre 199 meseci
Verovatno bi ustao i da je bio u pitanju Francuz ili Rus...postoje dobri i losi ljudi a ne Nemci i Srbi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7180 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 17:44 - pre 199 meseci
Citat:
Hot_Steppa
Kakvi Bugari, Rumuni i ostala boranija koja tek treba da drzi ruke na ringli pa da se opece. Kazi ti meni zasto Francuzi glasaju za nacionalistu i zasto se bune protiv EU politike naseljavanja novom radnom snagom?
EU se raspada iznutra a mi treba da hrlimo u raspad.


Eto svih argumenata so-called "srpskih patriota"

Na vrlo merljive cinjenice oni odgovaraju ovakvim citatima.

Znas Hot_Steppo sta je najtuznije u celoj prici? Sto ovo sto si ti naveo guta jos dobar procenat ljudi u Srbiji, umesto da malo istraze koliko se ekonomska situacija popravila u novim EU zemljama, koliko im je pala korupcija, koliko im je pala nezaposlenost.

To sto pricas su potpuno nepovezane izmisljotine - nema nikakve EU politike "naseljavanja novom radnom snagom" (sic) - gde si ti to cuo? Sarkozi nije nikakav ekstremni nacionalista, vec umereni desnicar - sto je sasvim prihatljiv izbor mnogih ljudi, niti "nas" neko gleda kao koljace u EU. Gledaju Ratka Mladica, ali ja nisam Ratko Mladic, niti si ti - tako da, ne znam zasto se poistovecujes sa nekakvim satrapima ali pretpostavljkam da je to neki tvoj problem.

Dakle, na objektivne i merljive cinjenice odgovaras izmisljotinama - jel to najbolje sto znas?

Citat:
Hot_Steppa
Nemacka, moj rodjak stomatolog, seda stariji nemac u stolicu kaze sta mu treba i krene neki mali razgovor. Na osnovu akcenta pita Nemac odakle je moj rodjak, inace nije prvi put u ordinaciji. Kaze, iz Srbije. Nemac ustaje izlazi iz ordinacije i kaze da zeli odmah da povuce svoj karton odatle. Naravno, ima i totalno suprotnih dogadjaja, ali ima i ovakvih. Znaci, nema veze sa znanjem (vrstan je strucnjak, njegova privatna ordinacija) cisto netrpljenje. Ali on to trpi. Ja ne bih mogao.
Slicne price i iz Svedske.


HAHAHA - alo bre, covece - u Nemackoj zivi bar 500 hiljada Srba. Da li si ti normalan? Pa ti stvarno mislis da bi ti ljudi ziveli u zemlji gde se ljudi odnose prema njima tako?

E ja mogu da se kladim da je 99% sansa da ti je tvoj rodjak ispricao cistu laz ili da ti nas ovde lazes - pazi za svojih 6 godina u Nemackoj nikad nisam cuo za nesto lose o Srbima ni od koga, osim "rekla kazala" iz usta nasih mamlaza koji se cude zasto ih corkira murija kada voze sa laznim TUV sertifikatom za kola... E sad, mozda tvoj rodjak zivi u nekoj drugoj Nemackoj - u ovoj u kojoj ja zivim takvih stvari i nema.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 17:45 - pre 199 meseci
Srbija se saginjati neće! Ako je zemlja u EU, to još uvek ne znači da moraš da se odseliš i živiš u Nemačkoj, Švedskoj ili nekoj drugoj mrskoj srbomrzačkoj sili. I dalje možeš da ostaneš u Srbiji.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 17:46 - pre 199 meseci
Zasto cutis, zbog cega se ljutis, svadjalice moja mala?
Iz licnog iskustva znam da dobar dio Austrijanaca ima lose misljenje o Yugvicima (ne mislim na auto nego ex republiku).
Zasto? Zbog propagande i zbog onih koji su tamo ostisli a u glavi su ostali u Srbiji.
Sto se tice posla moras mnogo da radis da bi se dokazao i da bi dosao i sutra na posao. Njima (domacima) je svakako lakse
jer imaju veci izbor i vise mogucnosti. Ako cutis i radis nemas nikakvih problema i prihvataju te sasvim normalno.

Osnovni problem je ovde koliko vidim zamena teza, da mi treba da idemo nekud. NE NE I NE! Mi nikuda necemo otici (fizicki) i NIKO
nece doci otuda (bar ne u vecem broju u oba pravca), vec je poenta da se mjenja nacin razmisljanja, ponasanja, poslovanja itd.
Mjenja se nacin zivota ulaskom u EU, nista vise.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 17:48 - pre 199 meseci
I Sarkozi u Francuskoj je ISTO sto i Nikolic u Srbiji po mestu na politickom tasu. S tim sto Sarkozi vise americki nacionalista nego francuski. To sto radikale ovde hoce da uporede sa Lepenom je budalastina. Lepen ima ovde kontrateg a to je Nacionalni stroj.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7180 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 17:49 - pre 199 meseci
Citat:

Iz licnog iskustva znam da dobar dio Austrijanaca ima lose misljenje o Yugvicima (ne mislim na auto nego ex republiku).


Austrijanci imaju lose misljenje o skoro svima sem njih - to se vidi svaki put kada je kod njih neka anketa da li su za "ulazak XYZ u EU" na primer.

Austrijanci su mala ksenofobna zemlja - i to nema veze sa Srbima vec sa Austrijancima samim. Isto mnogi Austrijanci misle i o Cesima, Rumunima pa i o Nemcima.

Citat:
Hot_Steppa
iSarkozi u Francuskoj je ISTO sto i Nikolic u Srbiji po mestu na politickom tasu. S tim sto Sarkozi vise americki nacionalista nego francuski. To sto radikale ovde hoce da uporede sa Lepenom je budalastina. Lepen ima ovde kontrateg a to je Nacionalni stroj.


Ne lupaj, please. Ocigledno ti nije jasan pojam ekonomske desnice i populisticke desnice.

Nikolic je najobicniji populsiticki desnicar - a ekonomski je cisti socijalista, bas kao i svi srpski radikali (stanovi za ove one, novac srpskim radnicima, revizija privatizacija, tralala). N D tu nema od prave desnice, niti je SRS ikad bila desnicarska stranka, vec populisticka nacionalisticka levica bas kao i SPS. Njihova ciljna grupa nikada ne moze ni biti desno opredeljena, jer je u pitanju siromasna radnicka klasa. Mozes misliti - siromasna radnicka klasa, ekonomski desnicari - samo u bajci :)))

Sarkozi je ekonomski desnicar i umereni nacionalista - totalno suprotno. Le Pen je isto sto i Nikolic - kvazi-desnicar kome je jedino desno u stvari populisticko lupetanje protiv stranaca, a obraca se siromasnima koji nikada i ne mogu biti ekonomski desnicari, dakle komunjara u dusi sa nacionalistickom ideologijom.

Ako je to tebi isto, savetujem ti da se ipak vratis u skolu i da pored geografije obnovis i sociologiju i osnove politickih nauka kao i osnove ekonomije - koristice ti, bolje ces razumeti svet u kojem zivis i umeti da pravis razliku izmedju levice i desnice.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 18:29 - pre 199 meseci
Citat:
Laki_Gen
Iz licnog iskustva znam da dobar dio Austrijanaca ima lose misljenje o Yugvicima (ne mislim na auto nego ex republiku).


Ja sam ovdje u Becu 4.5 god. Nigdje ali nigdje nisam imao ni najmanji problem sto sam Srbin ,iako ovdje ima ogroman broj
Srba koji se ponasa, blago receno ne prema nekin normama lijepog ponasanja.Mladi Austrijanci su ipak puno drugaciji od stare garde.

Evo bas danas na faksu svi kenjaju protiv one debilkinje iz Graca...

Offtopic:
Ima na nekoj njemackoj televiziji emisija o predrasudama.U doticnoj emisiji ispituju se neke rasirene i duboko usadjene predrasude.
To bi kod nas trebalo biti umjesto Dnevnika 2. :)




Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 19:09 - pre 199 meseci
Citat:
Nemacka, moj rodjak stomatolog, seda stariji nemac u stolicu kaze sta mu treba i krene neki mali razgovor. Na osnovu akcenta pita Nemac odakle je moj rodjak, inace nije prvi put u ordinaciji. Kaze, iz Srbije. Nemac ustaje izlazi iz ordinacije i kaze da zeli odmah da povuce svoj karton odatle. Naravno, ima i totalno suprotnih dogadjaja, ali ima i ovakvih. Znaci, nema veze sa znanjem (vrstan je strucnjak, njegova privatna ordinacija) cisto netrpljenje. Ali on to trpi. Ja ne bih mogao.
Slicne price i iz Svedske.


Za ovo ti verujem. Ja svako jutro kad izadjem komsijin ker me tako pogleda...
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 19:29 - pre 199 meseci
Niko ne kaze da ces imati problem, da ce neko da te bije na ulici jer si auslenda i to jos Srbin.
Koliko sam primjetio mnogo je Cigana i Srba koji su otisli prije 20-30 godina i od kojih apsolutna vecina jedva da ima osnovnu skolu zavrsenu,
mnogi nemaju ni toliko. Mnogi nisu naucili jezik. To ostavlja jako los utisak na Austrijance i kada im kazes iz Srbije, nekako imam osjecaj kao da sam
po defaultu u toj klasi. Ogromna vecina nasih ljudi koja je otisla spada u tu grupu i ta grupa je i najvidljivija. Oni koji su otisli kao visokoobrazovani i sa
necim u glavi jednostavno se integrisu u drustvo i ne bodu oci.
Zbog toga i imaju takav stav prema strancima.
Evo konkretnog primjera: u Austriji je broj zahtjeva za azil 2005 bio oko 20k, 2006 oko 15k, a prosle je pao na 12k. U parku sjedim sa drugarom i
dolaze klinci na bajsevima i pricaju nekim nepoznatim jezikom. Krecu da skacu po klupama, da vriste, da skacu po ljuljaskama. Sve mi je to malo cudno,
dok mi ovaj nije rekao da su to azilanti, vjerovatno ceceni. Sa druge strane, svojim ocima sam video jednog starijeg Austrijanca kako u tom istom parku
seta kuce i podize papiric sa zemlje i baca ga u korpu.
Niko nece da bije te Cecene ili Srbe ili Turke kojih je isto jako mnogo, nego ce jednostavno kreirati taj odbojan stav prema strancima, kao i ova Susan ili
onaj njihov nacionalista.
Onda kada mi vidimo kako Austrijanci i Svajcarci poostravaju zakone o strancima, kazemo da su ksenofobicni. Jes' sami od sebe...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7180 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 20:13 - pre 199 meseci
Ma secam se i ja neke "srpske nove godine" u DE na koju sam bio pozvan pre par godina.

Nismo zapamtili adresu - al ono, na 200m cujes neko vristanje i razbijanje vlasa u dvoristu i odmah ti jasno koja je adresa - nema da omasis ;-)

Nije misljenje nekih ljudi na zapadu "o Srbima" formirala propaganda, vec na zalost nasi najbrilijantniji predstavnici koji su 90-tih isli po EU da kradu i da se kace na socijalne jasle.

Jebi ga, ako samo takve gledas - sta drugo da misls?!

Zamislite u Srbiji, krenu da se skupljaju, recimo, Gruzini - i to samo njihov olos koji demolira parkove i krade stvari iz prodavnica, pljacka banke - garant bi stanovnici tih mesta u Srbiji gde Gruzini dolaze o Gruzinima mislili sve najgore, a Gruzini su jako prijatan narod bas kao i Srbi, al ima budala kao i svuda.

Jebga - bas zato i treba da udjemo u EU, da ne bi samo kriminalci iz Srbije mogli da putuju bez viza i da nas "predstavljaju" u svetu.

Kad covek pogleda kome odgovara ovakvo stanje, krimosima i politicarima - tacno mu dodje da zaplace, jer je prosto neverovatno koliko stete ti ljudi nanose Srbiji.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 20:17 - pre 199 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Kad Stepica da neke cinjenice onda cu i ja neke o zivotu u Bugarskoj, jendoj od najnovijih clanica EU. ;)

Ajde da čujemo činjenice o životu u BG. Možda to sve kaže.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 20:29 - pre 199 meseci
To je trebalo da bude neka replika Stepici ali ajde kad vec trazis.

Cinjenice su sledece:

1. Bugari mogu da putuju po celoj Evropi bez ponizavanja i cekanja ispred ambasada.
2. Bugari i oni koji zive u Bugraskoj mogu za 80e da odu u London i da se vrate avionom i da putuju u jos nekoliko desetina zemalja po smesnim cenama u odnosu na Srbe koji treba da daju prosecnu platu za povratnu kartu za vecinu destinacija u EU.
3. Nemoraju da podmicuju doktore, salterske sluzbenike i radnike u javnim preduzecima za uslugu.
4. Placaju hranu, troskove komunalija i usluge nekoliko puta manje nego Srbi u Srbiji.
5. Imaju red velicina vise stranih ulaganja nego Srbija (sto automatski znaci i vise mogucnosti za zaposlenje i napredovanje)
6. Imaju uskladjene zakone sa EU.
7. Imaju ski centre i ujedno razvijen turizam kakav Srbija i Srbi nece imati jos dugi niz godina.
.....

Jos mnogo toga o cemu Srbi u Srbiji mogu samo da sanjaju da ce se ostvariti u dogledno vreme....

Ovo sto sam naveo je samo ono sto je meni koji ovde zivim prednost u odnosu na Srbiju (ima toga jos ali to nije zbog ulaska u EU pa zato nisam ni spominjao).
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 20:53 - pre 199 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: 1. Bugari mogu da putuju po celoj Evropi bez ponizavanja i cekanja ispred ambasada.
2. Bugari i oni koji zive u Bugraskoj mogu za 80e da odu u London i da se vrate avionom i da putuju u jos nekoliko desetina zemalja po smesnim cenama u odnosu
Ova dva mi idu zajedno pa ih tako i citiram. I dobro, ode u London bez čekanja za vizu za 80€, i? Poslednji put kad sam bio za vizu u britanskoj ambasadi, želeo sam mesec dana i jedan ulazak, dali su mi na godinu dana multi (fini neki ljudi) i ~200$ karta (plus aerodromske taxe i osiguranja ;-) ). Svejedno, trebalo bi da budeš trgovački putnik/kamiondžija da ti ove stvari čine nešto značajno u životu.
Citat:
3. Nemoraju da podmicuju doktore, salterske sluzbenike i radnike u javnim preduzecima za uslugu.
A da li dobijaju istu uslugu kao i Nemac u Nemačkoj? Čuj, i ovde ne moraš da podmitiš lekara.
Citat:
4. Placaju hranu, troskove komunalija i usluge nekoliko puta manje nego Srbi u Srbiji.
Recimo da ovde komunalije nisu skupe (ne znam na koje si usluge mislio), a cene hrane su i kod njih i kod Rumuna više posledica pređašnje bede nego sadašnjeg blagostanja...
Citat:
5. Imaju red velicina vise stranih ulaganja nego Srbija (sto automatski znaci i vise mogucnosti za zaposlenje i napredovanje)
A plate? Tj zašto se toliko ulaže? Zašto se zatvori fabrika u Nemačkoj a otvori u npr Slovačkoj ili Bugarskoj? Zbog jeftine radne snage. Sa perspektivom da takva i ostane (j e f t i n a), inače nikad ne bi ni selili fabriku...

Da se razumemo, ne mislim ja da nam je sadašnja pozicija sjajna, ali takođe ne očekujem ništa specijalno ni od (eventualnog) prijema u EU. To je više neka geografska/ekonomska neminovnost nego perspektiva.

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
79.101.128.*



+43 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 21:16 - pre 199 meseci
Ulazak u EU je ozbiljna ponajvise politicka tema a ne ekonomske prirode, mozemo mi komotno da imamo sve iako nismo u EU, nije nama cilj EU pa ce sve brige nestati vec graditi a EU ce nas sama zvati da nas primi, doduse ne bih pristao na ucene tipa KiM za EU ili nesto tome slicno, otimacina teritorije ne dolazi u obzir ni za kakve pare, prvo nisam ja lio krv stotinama godinama pa da mogu da se necega odreknem tek tako, neki ljudi su nas zaduzili svojim zivotima da bi mi danas imali drzavu.

Cilj je imati uredjenu drzavu koja ce imati perspektivnu buducnost, to sto smo mi sad gde jesmo je rezultat toga sto smo izgubili par ratova, hteli smo bez saveznika da ratujemo i na kraju su nas svi pregazili i izgazili. Ne mozete tek tako porediti zemlje iz okruzenja oni nisu imali ratove u nedavnoj proslosti, niti su imali nase politicke probleme, SSSR se pocepao na miran nacin dok se Jugoslavija cepala ratom jer su svi temelji drzave bili gazeni od strane odredjenih nacija.

Odjednom probudjena nacionalna svest u mnogim narodima u bivsoj Jugoslaviji je pomahnitala i svako je hteo parce teritorije za sebe iako se zna da su granice Jugoslavije granice dokle je krocio srpski vojnik u drugom svetskom ratu a to su cinjenice, mi smo oslobodili Dalmaciju, mi smo oslobadjali Zagreb, mi smo oslobodili Sloveniju, svima smo dali po malo da bi na kraju ostali bez icega, posebo sto su se u to umesale i strane sile koje su dodavale ulje na vatru i huskale nacije jedne protiv drugih, ja ne kazem da je neko drugi kriv osim nas samih, ali mislim da je to greska na kojoj ova nacija treba da nauci.

Nemojte imati lazne nade i velika ocekivanja od kojekakvih politickih-medjunarodnih organizacija, mi moramo pomoci sami sebi a ne cekati EU da nam pokaze sve kako se radi, nismo mi bantu pleme, pa ova zemlja je treca u Evropi imala gradjanski zakonik, mi sada placamo ceh rata i to je sve.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 21:17 - pre 199 meseci
Citat:
Ova dva mi idu zajedno pa ih tako i citiram. I dobro, ode u London bez čekanja za vizu za 80€, i? Poslednji put kad sam bio za vizu u britanskoj ambasadi, želeo sam mesec dana i jedan ulazak, dali su mi na godinu dana multi (fini neki ljudi) i ~200$ karta (plus aerodromske taxe i osiguranja ;-) ). Svejedno, trebalo bi da budeš trgovački putnik/kamiondžija da ti ove stvari čine nešto značajno u životu.
Citat:


Samo sto si ti platio vizu vise nego sto ce mene da kosta povratna karta do Londona. Koliko vremena ti je bilo potrebno od planiranja da ides u London, sakupljanja potrebnih papira, intervjua i podizanja vize do sletanja na aerodrom? :) Vidis ovde je stvar u mogucnosti izbora. Bugarin moze da razmislja da ide sutra za Pariz, spakuje stvari i sedne na neki od mnogih low cost letova i ode dok Srbin treba nekoliko meseci unapred da planira + da strepi da li ce dobiti vizu da ode + da plati kartu za Pariz vise od prosecne srpske plate.

Citat:
A da li dobijaju istu uslugu kao i Nemac u Nemačkoj? Čuj, i ovde ne moraš da podmitiš lekara.


Dobijaju svakako bolju nego Srbi u Srbiji. Uostalom niko ovde nije rekao da ce Srbija ulaskom u EU postati kao DE. Razlike u EU postoje kao sto postoje i u svakoj pojedinacnoj zemlji (ni u Srbiji nije isti standard u Vojvodini i na jugu).

Citat:
Recimo da ovde komunalije nisu skupe (ne znam na koje si usluge mislio), a cene hrane su i kod njih i kod Rumuna više posledica pređašnje bede nego sadašnjeg blagostanja...


Problem je sto jesu skupe samo ti toga nisi svestan. Ja u BG placam komplet komunalije (struja, grejanje, voda, topla voda, kablovsku) za stan od 100 kvadrata oko 100e. Grejanje je parno i odlicno je.

O internetu necu ni da pricam, smesno je porediti isti sa Srbijom....


Citat:
A plate? Tj zašto se toliko ulaže? Zašto se zatvori fabrika u Nemačkoj a otvori u npr Slovačkoj ili Bugarskoj? Zbog jeftine radne snage. Sa perspektivom da takva i ostane (j e f t i n a), inače nikad ne bi ni selili fabriku...


Plate...prosecna plata u Sofiji je oko 500e. Sasvim dovoljno za normalan zivot. To sto pricas u vezi fabrika je normalno, niko nije porekao da je u Bugarskoj nizi standard nego u Nemackoj. Ja te pitam zasto se te fabrike ne sele u Srbiju?

Citat:
To je više neka geografska/ekonomska neminovnost nego perspektiva.


Da li si svestan da bi Srbija pukla ko zvecka da razne institucije iz EU ne vrse konstantne donacije i daju povoljne kredite Srbiji? Da li znas koliko nove clanice dobijaju pomoci od ostatka EU? Ocigledno ne znas cim pricas takve stvari...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7180 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 21:29 - pre 199 meseci
@staticInt,

Na zalost tvoja teorija ima jednu fatalnu manu koju sam vec opisao u onom poduzem postu. Tacno je, naime, da Srbija moze (skoro) sve da ima i bez ulaska u EU - ali de-facto sve govori da Srbija danas nije sposobna da te stvari sprovede u delo bez ucena i bez obaveza koje postoje kao deo sporazuma o stabilizaciji i pridruzivanju EU.

Mozemo mi ovde da drvimo do mile volje i da teoretisemo da su:

- Nezavisno sudstvo
- Otvorena ekonomija
- Transparentan rad vlasti
- Striktna odvojenost sudske, zakonodavne i izvrsne vlasti
- Zakoni o zastiti zivotne okoline
- Zakoni o zastiti radnika na poslu

Itd... moguci i bez EU i da nisu tekovine EU vec neceg drugog, te da Srbija nema sta da trazi u EU i da sve ovo moze da postigne sama.

Ali, hajde da se mi malo ne lazemo - dovoljno je pogledati sta je Srbija uradila bez EU (NISTA) i takodje je dovoljno pogledati sta rade i kako izgledaju u ovim gore merilima jedna Moldavija, Belorusija, Jermenija i ostale zemlje koje nemaju veze sa EU a u Evropi, te sta su uradile zemlje poput Madjarske, Ceske, Slovenije, Rumunije, Bugarske, Letonije, Estonije - pa da ukapiramo da je ta prica o "uspehu bez EU" prakticno potpuno besmislena - kad pokazes neku istocno evropsku zemlju koja se razvila u civilizovanu demokratiju bez EU, onda cu ti verovati da je to moguce - do tad, nesto mi se cini da nije.

Dalje, sam si sebi kontradiktoran - prvo kazes:

Citat:

Cilj je imati uredjenu drzavu koja ce imati perspektivnu buducnost, to sto smo mi sad gde jesmo je rezultat toga sto smo izgubili par ratova, hteli smo bez saveznika da ratujemo i na kraju su nas svi pregazili i izgazili.


A onda napises:

Citat:

Nemojte imati lazne nade i velika ocekivanja od kojekakvih politickih-medjunarodnih organizacija, mi moramo pomoci sami sebi a ne cekati EU da nam pokaze sve kako se radi, nismo mi bantu pleme, pa ova zemlja je treca u Evropi imala gradjanski zakonik, mi sada placamo ceh rata i to je sve


Vidis, "oni drugi" su imali korist - dobili su rat, sitnica :-)

Mislim, geopoliticki je nemoguce sutirati se sa EU a dobiti ne samo rat vec i prosperitet u miru na duze staze na Balkanu - to je smesno ako neko misli suprotno. Sto se Srbije i ratova tice - nemojmo sad opet tu pricu, Srbija ima vec 8 godina cistog 100% mira da nesto uradi, a sve sto je uradila za to vreme je bilo uz pomoc ucena EU - svaki pozitivan zakon je bio usvojen uz ucene i prepisivanje od EU... mozda smo mi "treci u Evropi" imali gradjanski zakonik ali danas smo jako jako losi po tim pitanjima i mozemo da ucimo od mnogih.

Manite se bre ljudi zlatnih kasika, i slicnih mitova - Srbija, bas kao i Bosna, Makedonija i Albanija nije sposobna da sama od sebe napravi uredjenu drzavu vec joj za to treba pomoc - u ovom slucaju EU, i treba biti zahvalan da EU uopste hoce da nam pomogne, za razliku od Moldavije recimo. Sva prakticna merila govore tome u prilog, ne mitovi - nego objektivni indikatori progresa.

I, na kraju, ne znam odakle ti ideja da se SSSR mirno raspao - od rata Azerbejdzana i Jermenske manjine u njemu, gradjanskog rata u Tadzikistanu, preko vrlo velikih tenzija u tzv. transdjestarskoj regiji te vrlo krvavom cecenskom ratu i stalnih tenzija i dan danas izmedju Rusije i Gruzije - raspao se mirno, malo sutra.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 21:46 - pre 199 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Koliko vremena ti je bilo potrebno od planiranja da ides u London, sakupljanja potrebnih papira, intervjua i podizanja vize do sletanja na aerodrom?
Ne znam, možda nedelju dana, možda koji dan duže (zbog termina u ambasadi). A papiri su prosti za skupiti (potvrda o zaposlenju, osiguranje i sl..) - to kad bi se potrudio možda bih imao spremno za 1 sat, a intervju je prost, nema čekanja i dobiješ pasoš popodne. Rekoh Britanci su mnogo fini ljudi.
Sad malo nazad na temu - nikad nisam 'strepeo' za vizu, nikad me nisu odbili. Low cost kompanije nisu stvar koja ti sledi automatski po ulasku u EU, možeš ih imati iz bez članstva. A koliko je karta za London redovnim letom njihovog aerotransporta (pandan Jatu)?
Citat:
Slobodan Miskovic: Problem je sto jesu skupe samo ti toga nisi svestan. Ja u BG placam komplet komunalije (struja, grejanje, voda, topla voda, kablovsku) za stan od 100 kvadrata oko 100e. Grejanje je parno i odlicno je.
Kako to misliš nisam svestan da jesu skupe?!!!? Što misliš da je taj komplet nešto skuplji u Srbiji?
Citat:
Plate...prosecna plata u Sofiji je oko 500e. Sasvim dovoljno za normalan zivot.
Citat:
Prosečna isplaćena neto plata u Srbiji u novembru bila je 29.373 dinara (374 evra) i od oktobarske je realno veća za 0,66, a nominalno za 2,27 odsto, objavio je u četvrtak Republički zavod za statistiku.
Bruto plata u novembru je bila 41.010 dinara (522 evra)
Ne znam da li si mislio da neto ili bruto platu u BG, ali i da si mislio na neto platu, nije neka razlika. Pogotovo što su oni EU a mi ne, i što oni nisu imali sankcije, ratove itd... i što su prošli dugogodišnje pripreme i usaglašavanja zbog ulaska u EU i pogotovo što imaju za red više investicija i pomoći od EU.
Pitaš me zašto se ne sele fabrike u Srbiju? Zato što nismo u EU, znaš i sam, i to je fakat. I? Kada misliš da će u BG biti prosečna plata 1000€? Ili za duže vreme ili nikad, jer bi to obustavilo selidbe fabrika iz 'EU Vojvodina' u 'EU jug'.
Citat:
Da li si svestan da bi Srbija pukla ko zvecka da razne institucije iz EU ne vrse konstantne donacije i daju povoljne kredite Srbiji?
A zašto to konstatno rade? Vole nas valjda????!?!
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
79.101.128.*



+43 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 22:00 - pre 199 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @staticInt,

Na zalost tvoja teorija ima jednu fatalnu manu koju sam vec opisao u onom poduzem postu. Tacno je, naime, da Srbija moze (skoro) sve da ima i bez ulaska u EU - ali de-facto sve govori da Srbija danas nije sposobna da te stvari sprovede u delo bez ucena i bez obaveza koje postoje kao deo sporazuma o stabilizaciji i pridruzivanju EU.



Pa pazi to je tacno i stvarno ako gledamo iz ove perspektive stvarno deluje nemoguce da mi bilo sta uradimo i da nam treba neko da nas bije po glavi stalno da bi nesto uradili.

Citat:

Mozemo mi ovde da drvimo do mile volje i da teoretisemo da su:

- Nezavisno sudstvo
- Otvorena ekonomija
- Transparentan rad vlasti
- Striktna odvojenost sudske, zakonodavne i izvrsne vlasti
- Zakoni o zastiti zivotne okoline
- Zakoni o zastiti radnika na poslu

Itd... moguci i bez EU i da nisu tekovine EU vec neceg drugog, te da Srbija nema sta da trazi u EU i da sve ovo moze da postigne sama.

Ali, hajde da se mi malo ne lazemo - dovoljno je pogledati sta je Srbija uradila bez EU (NISTA) i takodje je dovoljno pogledati sta rade i kako izgledaju u ovim gore merilima jedna Moldavija, Belorusija, Jermenija i ostale zemlje koje nemaju veze sa EU a u Evropi, te sta su uradile zemlje poput Madjarske, Ceske, Slovenije, Rumunije, Bugarske, Letonije, Estonije - pa da ukapiramo da je ta prica o "uspehu bez EU" prakticno potpuno besmislena - kad pokazes neku istocno evropsku zemlju koja se razvila u civilizovanu demokratiju bez EU, onda cu ti verovati da je to moguce - do tad, nesto mi se cini da nije.



Tacno je Srbija bi imala koristi od EU ja ne kazem da sam ja protiv EU, ja sam za EU veoma i mislim da bi to Srbiji obezbedilo vecu sigurnost na putu ka stvaranju bolje drzave ali pitanje je sta drugi traze zauzvrat.

Citat:

Dalje, sam si sebi kontradiktoran - prvo kazes:



Vidis, "oni drugi" su imali korist - dobili su rat, sitnica :-)



Heh nekome je rat brat a nekome ne, mi svakako nismo nista dobili u tom ratu.

Citat:

Mislim, geopoliticki je nemoguce sutirati se sa EU a dobiti ne samo rat vec i prosperitet u miru na duze staze na Balkanu - to je smesno ako neko misli suprotno. Sto se Srbije i ratova tice - nemojmo sad opet tu pricu, Srbija ima vec 8 godina cistog 100% mira da nesto uradi, a sve sto je uradila za to vreme je bilo uz pomoc ucena EU - svaki pozitivan zakon je bio usvojen uz ucene i prepisivanje od EU... mozda smo mi "treci u Evropi" imali gradjanski zakonik ali danas smo jako jako losi po tim pitanjima i mozemo da ucimo od mnogih.


To je tacno, ali moras razumeti da i posle rata imas vreme kada se mora sve iz pocetka, vecina valjanih ljudi je pobeglo iz zemlje trbuhom za kruhom kao i ti sam, jednostavno mislim da Srbija i dalje nema dovoljno kadra za tako nesto, a po najozbiljnijim pozicijama se nakupio olos koji em nema znanje em je tu da drapa drzavu.

Citat:

Manite se bre ljudi zlatnih kasika, i slicnih mitova - Srbija, bas kao i Bosna, Makedonija i Albanija nije sposobna da sama od sebe napravi uredjenu drzavu vec joj za to treba pomoc - u ovom slucaju EU, i treba biti zahvalan da EU uopste hoce da nam pomogne, za razliku od Moldavije recimo. Sva prakticna merila govore tome u prilog, ne mitovi - nego objektivni indikatori progresa.


Pa mozda to i jeste tacno.

Citat:

I, na kraju, ne znam odakle ti ideja da se SSSR mirno raspao - od rata Azerbejdzana i Jermenske manjine u njemu, gradjanskog rata u Tadzikistanu, preko vrlo velikih tenzija u tzv. transdjestarskoj regiji te vrlo krvavom cecenskom ratu i stalnih tenzija i dan danas izmedju Rusije i Gruzije - raspao se mirno, malo sutra.


Ja sam govorio za ove zemlje koje su sada u EU, kod njih rata nije bilo.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
149.254.192.*



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 22:46 - pre 199 meseci
Srbina na impresionira ideja ulazenja u EU, cak ga malo nervira sto ovi na televiziji (strani placenici dakako) to potenciraju.

EU je NATO, a oni su nas bombardovali. Sad oce i Kosovo da nam uzmu, a tu nas ucenjuju nekim clanstvom. E pa nece moci. Kako Svajcarska i Norveska mogu mimo EU? Vidi ih, razvijeni, bogati. Rumuni i Bugari pristupili, pa vidi ih sad. Srpska plata i dalje visa od njihove, a Bubanj Potok pun rumunskih svercera! Tako im i treba, kad su se pravili pametni. Mi imamo dusu, a oni su svoju prodali za saku dolara. Mozda da se uclanimo, pa da ih podrivamo iznutra... hehe to je ideja!

Kazu ukinucemo vam vize ako date Mladica, Karadzica, promenite pasose,... ma jos da ne bi! Opet nas ucenjuju! Pa ko su bre onu nama da naredjuju! Nemam pasos i nisam zemlju napustao NIKADA (doduse i grad napustam samo za svadbe i sahrane). Mogu tako jos 50 godina ako treba! Videcemo ko ce duze izdrzati! Majku im...

Oni na televiziji (isti oni strani placenici) potenciraju da je Srbija na zacelju Evrope po ekonomiji, skolstvu, ljudskim pravima, ... Ni nasi fakulteti (a najbolji na svetu, vidi Teslu) im ne valjaju. Samo kad su oni pametni i dobri. To oni bre LAZU i VREDJAJU nas!

Hmm, za koga da glasam? Ovi iz DS uvlakuse americke, LDP narkomani,... Kostunica je pokazao zube Amerikancima i EU (a i pametan je, nosi naocare.. a i legalista.. sta god to znacilo).. mozda za njega... hmm Nikolic je covek smeran, dostojanstven (moguce je da mu je to od prosle profesije ostalo, al pa sta), odlucan (ne bas skolovan, ali to je prednost, jer nije ind.. indktorinovan.. ma da to) kaze ne da Kosovo.. mozda on... ili za Velju... on je pravi Srbin, ali malo neozbiljan i budalesina... njega preskacem!

Kako god Kosovo NE DAM! Tamo su nasi manastiri i sveta srpska zemlja. Vera je svetinja (ne idem u crkvu cesto, stavise zadnji put sam bio na svom vencanju, ali verujem u crkvu.. ovaj boga... sta god). Eto, i Kustunica ide patrijarhu po savet. Vazna je crkva. Vidi jevreje.

Ma da... svi su se urotili protiv nas... ali neka, nicija do zore nije gorela... vidi bog sve... odo na pivo...

---

Mislim da je to otprilike perspektiva prototipa Srbina. Kako se boriti sa time :)?
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Jeste li zaista za ulazak u EU?16.01.2008. u 22:56 - pre 199 meseci
izvini, mislim, ali mnogo seres !
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jeste li zaista za ulazak u EU?

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 120686 | Odgovora: 611 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.