Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

1 server sa 2 Internet konekcije?

[es] :: Enterprise Networking :: 1 server sa 2 Internet konekcije?

[ Pregleda: 1974 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bruce Wayne
Bgd.

Član broj: 64234
Poruke: 13
*.ptt.yu.



Profil

icon 1 server sa 2 Internet konekcije?15.11.2006. u 10:18 - pre 212 meseci
Evo problema:

Imam server sa 2 mrezne kartice - jedna je deo interne mreze a druga je, preko firewall-a vezana za Internet. U pitanju je Windows 2003 server i on vrti WEB servise preko IIS-a. Firewall je Cisco PIX 501.

Server je vazan i bitno je da bude stalno online. Opterecenje servera je prilicno veliko i rad spoljnih korisnika direktno zavisi od kvaliteta Internet veze. Tu dolazim do problema - veza mi povremeno puca pa modemi uspostavljaju vezu na manjim brzinama nego sto je to predviđeno, provajder krivi Telekom, oni kazu da imaju radove i da ce biti bolje i tako u nedogled.

Jedno od rešenja je prelazak na digitalni vod, što je upravo u realizaciji. Ono što sam ja hteo da pitam je da li je moguće postaviti još jedan link, od drugog provajdera? Tako bih imao link ka provajderu 1, unutrasnju mrezu i link ka provajderu 2. Mreža je raspoređena u dve zgrade - u jednoj zgradi su server i tu je izveden link ka prvom provajderu. Link ka drugom provajderu mi je najlakše da izvedem iz druge zgrade, tako da bi pristup serveru preko provajdera 2 takođe išao preko lokalne mreže (preko firewalla i NAT-a, naravno).

Napominjem da nije potrebno raditi nikakav load balancing ili slično - napravio bih DNS unose server.firma.com za link 1 i server2.firma.com za provajdera 2 i rekao korisnicima da koriste onaj link koji im više odgovara, odnosno koji je brži.

Ono što nisam siguran je da li će to raditi kako treba? Da li će server znati da vrati pakete, odnosno da da odgovor na pravu stranu?

Ima li neko ideju?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: 1 server sa 2 Internet konekcije?15.11.2006. u 11:06 - pre 212 meseci
Radice najnormalnije. Samo napred.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
80.93.231.*



+28 Profil

icon Re: 1 server sa 2 Internet konekcije?03.12.2006. u 01:49 - pre 212 meseci
Imam jedan predlog za tvoju situaciju.
Koliko se sećam u DNS zoni se može podesiti SRV record, koji bi u ovom slučaju mogao klijentima da vrati dva zapisa
za tvoj web servis.
Npr da se http://online.firma.com nalazi i na server.firma.com i na server2.firma.com.
Može se definisati i prioritet i još ponešto, ne sećam se, a nemam snage sada da progooglam malo.
Korisnik bi uvek koristio istu web adresu, ne bi morao da razmišlja koji link tebi radi, a koji ne.

Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: 1 server sa 2 Internet konekcije?

[ Pregleda: 1974 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.