Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11976 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.240.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?17.12.2006. u 20:14 - pre 212 meseci
Citat:

I jedna stvar, a to je da pre svakog saveta treba koristiti pitanje: "Za sta bi ti koristio/la aparat ?"


Slazem se sa ovim,i redovno se vodim s' tim.
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?17.12.2006. u 23:44 - pre 212 meseci
Citat:
Abdee: Pa ne bas... Visok iso uz doblicavanje je odlican nacin da se "zarobi" prvi plan i u isto vreme pokupi dovoljno svetla u pozadini i time bolje docara atmosfera.



Ako sam te dobro razumeo ti hoces da mi kazes da ce efekat blica biti manji ako ja smanjim ISO i smanjim brzinu zatvaraca da bih nadoknadio manji ISO ?


O teoriji S6500fs/ISO i blic:

Da li bi ti bio u stanju da razlikujes fotografiju slikanu sa S6500fd, vecim ISO-m, brzim zatvaracem i blicem od fotografije slikane S3IS-om, manjim ISO-m, sporijim zatvaracem i blicem ?

I ako bi bio u stanju da ih razlikujes da li bi mogao sa velikom sigurnoscu da tvrdis da ta razlika u kvalitetu slike nema veze sa razlikom u kvalitetu objektiva, blica, obrade u aparatu i td ?

Ne znam kakvi ce odgovori biti ali ja i dalje verujem da teorija S6500fd/ISO kvalitet pada u vodu kada se koristi blic. Ako neko moze da me razuveri bio bih mu zahvalan.



Poz. Gosha
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?18.12.2006. u 06:46 - pre 212 meseci
Generalno, s6500fd ima mocan blic da mozes da radis sta hoces, pri tom mozes i da sam odredis jacinu blica i bez problema na ISO400 (dakle kod Fujia sa blicem na toj vrednosti nema ni mrve suma, izgleda kao S3 IS na ISO100) mozes da krknes brzinu zatvaraca 1/125s i time zamrznes ama bas svaki pokret u nekoj tamnoj sobi ili prostoru i dobijes odlicno eksponiranu sliku, a kako ces to na S3 IS na ISO 100 ako zelis da dobijes dobru fotku (sa minimalnim nivoom suma a ne neku neupotrebljivu razmazotinu)? Plafon ces moci 1/60s. Za ostalo moras da dizes ISO a to kod Canona rezultuje krs slikama.

U vecini slucajeva 1/60s (f 2.8) je dovoljno za pokret sa blicem, ali ako ima zivljih pokreta, i to moze da bude neadekvatno.

E, sad a ako hoces prirodniji izgled slike, ti mozes da podignes ISO na 400 ili cak 800 i doblicavanje da dobijes odlicno osvetljenu pozadinu i da zadrzis pokret, sto ce na S3 IS malo teze...

Dakle, imati cist visoki ISO je uvek apsolutna prednost.
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?18.12.2006. u 11:24 - pre 212 meseci
Citat:
cozmo_im: Generalno, s6500fd ima mocan blic da mozes da radis sta hoces, pri tom mozes i da sam odredis jacinu blica i bez problema na ISO400 (dakle kod Fujia sa blicem na toj vrednosti nema ni mrve suma, izgleda kao S3 IS na ISO100) mozes da krknes brzinu zatvaraca 1/125s i time zamrznes ama bas svaki pokret u nekoj tamnoj sobi ili prostoru i dobijes odlicno eksponiranu sliku, a kako ces to na S3 IS na ISO 100 ako zelis da dobijes dobru fotku (sa minimalnim nivoom suma a ne neku neupotrebljivu razmazotinu)? Plafon ces moci 1/60s. Za ostalo moras da dizes ISO a to kod Canona rezultuje krs slikama.

U vecini slucajeva 1/60s (f 2.8) je dovoljno za pokret sa blicem, ali ako ima zivljih pokreta, i to moze da bude neadekvatno.

E, sad a ako hoces prirodniji izgled slike, ti mozes da podignes ISO na 400 ili cak 800 i doblicavanje da dobijes odlicno osvetljenu pozadinu i da zadrzis pokret, sto ce na S3 IS malo teze...

Dakle, imati cist visoki ISO je uvek apsolutna prednost.


"neku neupotrebljivu razmazotinu" ja se upravo borim protiv ovakvih izjava jer one dovode u zabludu ljude koji postavljaju pitanja sta da kupe i koji pocinju da se bave fotografijom.
Samo da napomenem da do pre par meseci taj aparat nije ni postojao. Pa su ljudi fotografisali i pravili super "nerazmazane" fotke sa "krs" aparatom od iste firme kao sto je S5600.

Zasto se koriste kropovi da bi se gledao sum ako je to toliko ocigledno i sta mislis koliko bi ljudi primetilo tu razliku na odstampanoj fotki standardne velicine ?

Citat sa dpreview, test S6500fd:
Here the latest incarnation of Fuji's Super CCD sensor really shines, with ISO 400 and 800 - though still showing evidence of strong noise reduction - considerably better than any conventional CCD competitor. Interestingly - and disappointingly - the S6000fd's high ISO performance (particularly at ISO 1600 and 3200) isn't anywhere near as good as the F30, a camera with, apparently, the same sensor. The only explanation is a change in the internal processing.

Deo citata:
with ISO 400 and 800 - though still showing evidence of strong noise reduction

I jos da uzmemo razliku u objektivima i blicu.

Da li ti i dalje tvrdis da se tu radi samo o senzoru i njegovoj ISO sposobnosti ?

Poz. Gosha







JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.girl.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?18.12.2006. u 11:58 - pre 212 meseci
Jesi li video sliku sa Canona na ISO 800 sa ili bez blica?

Pogledaj pa mi kazi na sta ti lici. Meni izgleda na razmazotinu, nema detalja, sve je kao da si koristio max. watercolor efekat + color noise u Photoshopu. Pa cak i na ISO 400 S3 IS ima drasticno manje detalja i vise suma nego s6500fd na ISO 800.

Mi ovde govorimo o upotrebljivosti nekog aparata u slikanju u losim svetlosnim uslovima kada je potrebno zabeleziti pokret i u isto vreme ne napraviti klasicnu sliku sa blicem kada od pozadine nema ni P.

Ako te interesuje kako izgleda slika sa s6500fd na ISO 800, izvoli i vidi koliko mu je jaka redukcija suma (Simon je rekao, ako citas izmedju redova, da redukcija suma moze biti i manja, a ako oces bez redukcije slika se u RAW-u):



Crop 100%:




Kad smo kod ISO 400, evo cropova u IDEALNIM studijskim uslovima:

Levo je S3IS desno Fuji s6500fd:



ISO 800 (levo Canon, desno Fuji):



Ostrina objektiva i nivo detalja (levo Canon, desno Fuji):



Detalji (levo Canon, desno Fuji)



Ovo je test slika da se vidi odakle su cropovi:



P.S. Uvek je bilo i bice dobrih fotografija naravno i sa obicnim idiotom, ali ovde neko pogresno razume neke stvari...
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?18.12.2006. u 13:39 - pre 212 meseci
A bre i babe vise znaju da S3IS preko ISO200 daje lose rezultate. Ne sporim ja to bre.

Nego me nervira izjava S6500fd ima bolji ISO i zato ga treba uzeti. Aj se stavi u poziciju nekog ko pocinje pa razmisli sta bi ti vise vredelo:

Uzmi S6500fd on je bolji od Canona ima bolji ISO

ili

S 6500fd ima bolji senzor, bolji noise reduction i td. sto ga cini boljim izborom ukoliko planirate da fotografisete u slabijim svetlosnim uslovima u kojima nije moguce koristiti blic.
U uslovima u kojima mozete koristiti blic ta prednost se dosta smanjuje i svodi se na problem slikanja pokreta. Medjutim razlika u kvalitetu fotografija tipa pokret+blic je ***

*** i sada se mi raspravljamo da li treba staviti neprimetna, tesko primetna ili ocigledna (molim clanove foruma da izaberu jednu od ponudjenih opcija)



Ajde bre neko ko ima neki od spominjanih Canona i macku neka skljocne i okaci.

Ja jedino sto sam video od SxIS su ove slike http://hrphotocontest.com/index.php?menu=5&usrID=1020 Ima tu malo i nekih drugih Canon-a. Napominjem onima koji se spremaju da kupe neki Canon da je dosta slika obradjivano naknadno.

A evo koga bas interesuje fotografija i ima S3IS kako ispadne fotka posle malo dorade:



To nije sum takva je ograda

Poz. Gosha.
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.girl.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?18.12.2006. u 14:02 - pre 212 meseci
Fuji ima bolji dinamicki opseg, manuelni zum (mehanicki) sto je apsolutna prednost, bolje lezi u ruci, jedino je mana sto ima losiji burst (Canonu kapa dole za to).

Generalno, ima bolji kvalitet fotografija, a ako zelis da slikas obicne stvari, sta ce ti S3 IS ili Fuji, dovoljan je obican kompakt (ako mislis na nekog ko tek pocinje, njemu nijedan ultrazum nece valjati jer ipak treba malo tehnike). A ako zadjemo u ultrazum klasu, mislim da je s6500 ispred S3 IS.

Pri tom, niko ne pominje RAW... i beskrajne mogucnosti obrade fotografije iz RAW formata.

Razlika u slikanju slow sync fotografija je ocigledna kad ti mozes da dignes ISO i dobijes odlicnu pozadinu uz koliko-toliko brzu ekspoziciju da ti subjekt koji slikas ne bi bio razmrljan. Dzaba tu stabilizacija. Tu je samo ISO zlata vredan.

Sa druge strane, recimo, za makro slikanje iz ruke ili staticnih predmeta u losim uslovima - IS zlata vredi recimo, sa Fujiem moras imati tehniku i mirnu ruku ili stativ.

Ali u 90% situacija Fuji je bolji izbor (ako gledamo modele S3 IS i s6500fd), jer, da se ne lazemo, 90% fotografije je slikanje "zive" stvari.

Pri tom, nikad ne gledaj sliku smanjenu, vec za procenu detalja i sumovitosti pogledaj sliku na 100% (recimo moja macka koju sam slikao na ISO800). Veci nivo detalja cak i uz nesto suma daje mnogo bolji i kvalitetniji veci print.

Ne kazem ja da je Canon S3 IS los aparat, daleko od toga, ali me nervira kad ljudi nece da skrenu pogled i prihvate da postoji nesto malo bolje.

P.S. Offtopic: Jesu li ti sredili net? Ili da ih ganjam? Xexe... (sigurno znas ko sam na njihovom forumu)...
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?18.12.2006. u 14:45 - pre 212 meseci
E sa izjavom "malo bolje" se u potpunosti slazem, moze i "malo vise" ali ne bih preterivao kao neki

Pogledaj malo postove pa mi reci da li su preuvelicani. Ponekad mi postovi deluju kao da se porede S6500/S3IS i D400/D80. Bas neki preteruju i to dovodi do zabune onih koji pocinju i koji razmisljaju sta da kupe. Barem je meni bilo tako u pocetku kada sam citao postove. Mozda sam malo gloop

@Andrijana
I sta kupi na kraju ? Ako si uopste nesto i kupila jer ovde umeju malo da sloode coveka

Poz. Gosha.
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

ANDRIJANA25
Andrijana Mazinjanin

Član broj: 125206
Poruke: 5
213.244.212.*



Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?18.12.2006. u 15:06 - pre 212 meseci
Vidim ja da su ovde sve profesionalac do profesionalca. Ajde zamislite da se prvi put susrecete sa ovim i da se ljudi koje pitate gadjaju podacima kao sto se vi gadjate. Ajde ako ima neki amater da se javi na ovu temu pa da popricamo o tome koji je aparat bolji. Trazila sam malo po netu i videla da Canon i Fuji ne mogu da se uporedjuju, iz prostog razloga sto je Canon daleko ispred Fujij. Bar tako kazu korisnici ( amateri) Pa ljudi nismo paparaco pa da nam trebaju ne znam kakvi aparati. Uostalom zato postoje obicni , poluprofesionalni i profesionalni pa svako sebi neka izabere kategoriju koja mu treba. A i jos jedno pitanje kako ste dosad slikali tj. dok nije bilo digitalnih fotoaparata.
 
Odgovor na temu

ANDRIJANA25
Andrijana Mazinjanin

Član broj: 125206
Poruke: 5
213.244.212.*



Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?18.12.2006. u 15:13 - pre 212 meseci
Nisam jos cekam da vidim ko ce pobediti u prepirkama. Salim se, kupicu Canon PowerShot A710is samo moram malo da sacekam posto ga jos nema u prodavnicama u Subotici, barem u onima gde sam ja bila. Uostalom tek pocinjem sa ovim i koliko sam uspela da se informisem preko neta ovaj model ima vise pohvala nego kritika. Uostalom uvek mogu da ga zamenim za neki drugi ako mi ne bude odgovarao.
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?18.12.2006. u 15:39 - pre 212 meseci
Ja drvenim bojcama, nisam imao aparat pre digitalca. (nemoj da kazes slikati neko ce se uvrediti, ovde ljudi fotografisu )

Evo ti odgovori na ova pitanja pa ce ti oni pomoci malo lakse:

1. Koliko para si spremna da izdvojis ukupno (znaci aparat, baterije, punjac i mem kartica) ?
2. U kojim uslovima predpostavljas da ces koristiti aparat ?
3. Da li bi se odrekla malo od kvaliteta slike, a u korist funkcionalnosti tipa obrtni ekran ?
4. Da li ti je bitno da u manjem prostoru mozes da imas sto siri kadar ?
5. Da li ces fotografisati sa udaljenosti ?
6. Da li si probala nekad neki aparat i sta ti se svidelo / nije svidelo na njemu ?

Mozda treba dodati jos nesto.


Poz. Gosha.


JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?18.12.2006. u 20:13 - pre 212 meseci
Citajuci testove, kritike, diskusije ... odgovor se namece:

Canon A710IS ili Fuji F30.

Canon A710IS sa vecim zumom, slikanje po danu a ako vise fotografises na zurkama, po mraku onda F30.
Fuji je poznat po tom efektu "purple fringing" primer: http://fermecormier.com/assets/temp/DSCF0129.jpg, ali se valjda vremenom nauci kako da se izbegavaju takvi efekti.

Niko ne uzima u obzir Fuji F20 koji nema manualna podesavanja i meni bar deluje kao idealan point & shoot aparat.
Slicnih karakteristika kao F30 ali jeftiniji nekih 70-ak eura. Aparat koji po meni mozda bolji izbor za amatere za dosta manje novca.

Primer fotografija snimljenih sa F20:
http://home.speedfactory.net/rsmithjr/Spode/index.htm

I sam sam u dilemi, jer zasto baciti 70 eura vise ako se dobija slican kvalitet sa F20.
Nadam se da ce Nebojsa naci vremena da testira i F20 i da blago poredjenje sa nekim Canon aparatom u toj klasi, nekim IXUS-om ili cak 710IS.

A to sto ga nema u Subotici nije nikakav problem :)
Na ovoj strani imas reklame odlicnih firmi koje ce ti poslati paket istog dana na adresu po povoljnijoj ceni nego sto ces naci bilo gde u Subotici.

[Ovu poruku je menjao grozda dana 18.12.2006. u 21:23 GMT+1]
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?20.12.2006. u 11:06 - pre 212 meseci
grozdo, za zurke je DSLR sa/bez eksternog blica (bliceva), a ti si vec taj posao podario F30 :D Svaki aparat moze da slika zurke, sa ljudima u tunelu, ali to nije poenta, i ti mali aparatici nisu za to. Loshe fokusiraju u mraku, imaju male, slabe i direktne flesheve. Ko je zadovoljan time, neka kupi bilo koji mali aparat, svaki ce raditi isto. F30 sa druge strane moze vishe, moze isto to, ali odvrnesh ISO800, pa ti prednji plan bude lepo osvetljen, a zadnji vishe nije tunel.

Previshe je situacija pod loshim svetlom da bi A710 uopshte dolazio u obzir pored F30.

[honda]
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
217.26.75.*



Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?20.12.2006. u 19:14 - pre 212 meseci
Citat:
gosha: A bre i babe vise znaju da S3IS preko ISO200 daje lose rezultate. Ne sporim ja to bre.

Nego me nervira izjava S6500fd ima bolji ISO i zato ga treba uzeti. Aj se stavi u poziciju nekog ko pocinje pa razmisli sta bi ti vise vredelo:

Uzmi S6500fd on je bolji od Canona ima bolji ISO

ili

S 6500fd ima bolji senzor, bolji noise reduction i td. sto ga cini boljim izborom ukoliko planirate da fotografisete u slabijim svetlosnim uslovima u kojima nije moguce koristiti blic.
U uslovima u kojima mozete koristiti blic ta prednost se dosta smanjuje i svodi se na problem slikanja pokreta. Medjutim razlika u kvalitetu fotografija tipa pokret+blic je ***

*** i sada se mi raspravljamo da li treba staviti neprimetna, tesko primetna ili ocigledna (molim clanove foruma da izaberu jednu od ponudjenih opcija) :)


Nema samo bolji ISO, vec ima skoro sve shto i taj S3, ali je daleko ozbiljniji zbog toga shto ima puno onoga shto ima DSLR, dok S3 nema nishta :) S6500 ima najbolji ISO, jedan od par aparata koji ima manuelni fokus i zum, aparat ima ergonomiju slichnu DSLRu, mnogo bolje lezi u ruci, dok je S3 isti djavo kao A serija samo ima veci zum i vishe "dugmica". Aparati jednostavno nisu ista klasa, i ko uopshte razmishljao tome stvarno nije u toku i ne razume se.

A ovo shto se tiche blica, vidim da si ti jedan od tih koji se ne razumeju dovoljno. Ne morash ni da probash da bi znao kako ce slika blicem na ISO800 ispasti uvek bolje nego na ISO100, ali poshto to nije normalna stvar kod tih "plastikanera", a DSLRom nisi slikao, verovatno ti nije palo na pamet :)


Citat:

Ajde bre neko ko ima neki od spominjanih Canona i macku :) neka skljocne i okaci.


UZ canoni se ne mogu porediti sa fujijem nikako po kvalitetu slike, i bez priche o ISOu. Pre se moze porediti sa nekim short-zoom Canonom, sa UZ nikako.

Citat:

Ja jedino sto sam video od SxIS su ove slike http://hrphotocontest.com/index.php?menu=5&usrID=1020 Ima tu malo i nekih drugih Canon-a. Napominjem onima koji se spremaju da kupe neki Canon da je dosta slika obradjivano naknadno.


LOL, imash fotke sa S3 u lopatama po celom netu :D

E kad svako voli da komentarishe i izvodi zakljuchke :)

[honda]
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.co.yu.



+40 Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?20.12.2006. u 22:09 - pre 212 meseci
Ti uopste nisi shvatio sta sam ja pisao, niti sta sam hteo da kazem.

I lepo sam stavio ljudima do znanja da sam pocetnik Tako da jesi u pravu si da ne znam ako malo bolje procitas i pitao sam Abdija da mi pojasni zasto je to tako. Medjutim malo vas profija ima koji ste voljni da podelite znanje, ili vam je teorija "ima o tome na netu koliko hoces" u glavi. A pri tome se svi javite na pitanja "koji aparat da kupim" i pocnete da tresete modele, mane, prednosti ... iz rukava.

200 fotki tipa blic, zatvoreni prostor. Fotkane samo sa S3IS i S6500fd

Ti da ih odvojis koje su kojim slikane. Evo mozemo da ih odstampamo u onom svadbarskom formatu (ebga jos nisam stigao do dimenzija fotografija )

Procenat tacnosti koja je kojim aparatom fotografisana je ?

Mada mislim da bi trebalo da ih bude vise i da dodamo jos neke aparate H5, A710IS, A630, S5600, S9600... Mislim da bi posle toga mnogi od vas prestali da toliko naglasavaju prednosti jednih aparata nad drugima kao da su te razlike na krajnjem produktu uocive iz aviona.


I za kraj, procitaj sta je napisala Andrijana za celu ovu temu mozda ti onda bude jasnije protiv cega se ja borim ovde.

Poz. Gosha.
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

ANDRIJANA25
Andrijana Mazinjanin

Član broj: 125206
Poruke: 5
*.rc-subotica.co.yu.



Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?21.12.2006. u 08:58 - pre 212 meseci
Pa covece imama ja pametnijih stvari za slikanje od macaka. Veruj mi na putovanjima najmanje obracam paznju na macke. Znas postoje istorijske znamenitosti ili mozda nisi cuo za to.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.girl.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?21.12.2006. u 09:57 - pre 212 meseci
Pa bas za to ce ti idealan biti Fuji s6500fd... ima objektiv koji pocinje od 28mm znaci daleko siri kadar mozes da uhvatis od bilo kog ultrazoom aparata trenutno na trzistu (OGROMNA je razlika izmedju 28 i 35mm recimo), a pri tom krajnjih 300mm ti je dovoljno i za slikanje neke znamenitosti na, recimo, vrh brda. A ako zelis dzepni aparat za slikanje istih, tu je i ovaj novi IXUS koji ima objektiv koji isto krece od 28mm, ali samo do nekih 104 (ili 105)mm sto nije dovoljno za priblizavanje i slikanje nekog detalja kome ne mozes da pridjes. A i tesko da ce ti pomoci pri slikanju unutrasnjosti neke katedrale ili muzeja jer, cak i pored stabilizacije, taj aparat je ko paklica cigara i moras imati izuzetno mirnu ruku. Sum da ne pominjem.

A ako si mislila na macku koju sam ja slikao, nije ona znamenitost ali ima puno dlaka a upravo sam hteo da pokazem kako senzor na Fuji aparatu na osetljivosti od ISO800 nema suma i moze da ti pruzi odlican kvalitet slike uz minimalan gubitak detalja - lepo se vidi svaka dlaka i odlican detalj (ovo bi na svim drugim aparatima izgledalo kao macka bojena vodenim bojama).

I malo imaj postovanja prema nama koji hocemo da pomognemo u nekim stvarima, molim te da vise ovakve fraze ne pises: "Znas postoje istorijske znamenitosti ili mozda nisi cuo za to."

Covek se ne gleda po tome koliko je istorijskih znamenitosti video, ili slikao...

Pozdrav







 
Odgovor na temu

ANDRIJANA25
Andrijana Mazinjanin

Član broj: 125206
Poruke: 5
213.244.212.*



Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?21.12.2006. u 12:24 - pre 212 meseci
Nisam ja komentarisala tvoju sliku macke. Pa ako si se nasao uvredjen ili vec nesto nema potrebe za to. Cenim ja vasa misljenja ali ovde ima nekih koji zaboravljaju jako bitnu cinjenicu, a to je da su pocetnici ti koji postavljaju pitanja.Svaka cast onome koji daje odgovor normalno ili vec neki komentar, ali oni koji tome pristupaju sa nekim prepucavanjem mislim da i nisu od neke koristi. Mene samo interesuju iskustva ljudi sa odredjenim fotoaparatima tako da ja ne bih pogresila prilikom kupovine. Sreca pa sam na vreme naucila da je informisanost najbitnija stvar prilikom kupovine. Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?21.12.2006. u 23:34 - pre 212 meseci
Nesumljivo je da je Fuji f6500fd izvanredan aparat, bolji od pomenutih Canon aparata zbog svega navedenog ali mislim da tebi kao pocetniku, amateru isli nazovi sebe kako zelis ovako nesto nece trebati. Aparat je preglomazan i pretezak za nosenje pogotovo za nezne zenske ruke.

Za ono sto tebi treba, predpostavljam da posao zavrsava kompaktniji aparat.

Evo jednog primera. Slucajno sam naisao na gotovo identicnu scenu. Ja sam slikao Canon-om A510 a slika do koje sam slucajno dosao je uradjena Fuji-jem F9500. Kolika je razlika izmedju ove dve fotografije proceni sama:

Canon A510

URL do fotografije u vecoj rezoluciji radi boljeg poredjenja:
http://img262.imageshack.us/img262/5332/1canona510resizepb5.jpg

Fuji F9500

URL do fotografije u vecoj rezoluciji radi boljeg poredjenja:
http://img292.imageshack.us/img292/5500/1fujis9500resizelu5.jpg

Fotografije nanize su Canon A510, 3.2MPix smanjene na 80% bez ikakve obrade.

Kola u pokretu direktno iz automobila kroz vetrobran.
Dopao mi se Porshe, izvadio sam aparat, ukljucio u nekih par sekundi fotografisao.
Ni brzi porshe nije uspeo da pobegne jos brzem Canon-u :):
http://img92.imageshack.us/img92/7392/01lw0.jpg

Labudovi:

Veca rezolucija: http://img262.imageshack.us/img262/5310/02kj4.jpg

Hidro avion u letu:
http://img92.imageshack.us/img92/5416/03pr4.jpg

Istorijski spomenik:
http://img292.imageshack.us/img292/2577/04de3.jpg

Makro fotografija maslacak:
http://img292.imageshack.us/img292/687/13am6.jpg

Stara kuca:
http://img292.imageshack.us/img292/8673/09fh0.jpg

Ohridsko jezero:
http://img262.imageshack.us/img262/8381/06jm3.jpg

Macka koja nije ni priblizno lepa kao sa F6500fd :)
http://img345.imageshack.us/img345/145/mackazu0.jpg

Ovo ti je onako za neko poredjenje sta moze jedan Canon A510 onako u uobicajenim uslovima, na letovanju, u prolazu ... cisto za neku uspomenu. Onda zamislis noviji model sa duplo vecom rezolucijom, brzim procesorom ...

Ja sam obican korisnik kome aparati za umetnicku fotografiju ne trebaju, sportske dogadjaje necu fotografisati jer sa tim aparatima to nema ni smisla. Moj zakljucak je da sta god da uzmes od ovih A710IS, Fuji F20/30 ili A610/630 neces pogresiti i bices zadovoljna. Ako ces vise napolju da fotografises mozda je A710IS bolji izbor zbog veceg zuma, unutra Fuji F20/30 zbog boljeg senzora a ako ti treba pokretni ekran A610/630.




[Ovu poruku je menjao grozda dana 22.12.2006. u 00:48 GMT+1]
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?22.12.2006. u 18:30 - pre 212 meseci
Citat:
gosha: Ti uopste nisi shvatio sta sam ja pisao, niti sta sam hteo da kazem.

I lepo sam stavio ljudima do znanja da sam pocetnik ;) Tako da jesi u pravu si da ne znam ako malo bolje procitas i pitao sam Abdija da mi pojasni zasto je to tako. Medjutim malo vas profija ima koji ste voljni da podelite znanje, ili vam je teorija "ima o tome na netu koliko hoces" u glavi. A pri tome se svi javite na pitanja "koji aparat da kupim" i pocnete da tresete modele, mane, prednosti ... iz rukava.

200 fotki tipa blic, zatvoreni prostor. Fotkane samo sa S3IS i S6500fd

Ti da ih odvojis koje su kojim slikane. Evo mozemo da ih odstampamo u onom svadbarskom formatu (ebga jos nisam stigao do dimenzija fotografija :( )

Procenat tacnosti koja je kojim aparatom fotografisana je ?

Mada mislim da bi trebalo da ih bude vise i da dodamo jos neke aparate H5, A710IS, A630, S5600, S9600... Mislim da bi posle toga mnogi od vas prestali da toliko naglasavaju prednosti jednih aparata nad drugima kao da su te razlike na krajnjem produktu uocive iz aviona.


I za kraj, procitaj sta je napisala Andrijana za celu ovu temu mozda ti onda bude jasnije protiv cega se ja borim ovde.

Poz. Gosha.


Ja se izvinjavam, ali sam potpuno drugachiji utisak imao iz tvojih postova. Delovalo je kao da ti nama objashnjavash kako i shta :)

Evo objasnicu ti to shto pitash.

Razliku izmedju fotki na fujiju i S3 necesh imati ako ne znash osnovne principe fotografije. Ali, ako to ne znash, necesh ni kupovati te aparate, pa se podrazumeva da znash ili zelish da nauchish. E sada, kada znash, onda cesh ceniti prednost visokog ISOa i sve prednosti velikog senzora. Prvo, zamisli da slikash u loshim svetlosnim uslovima. S3 ne moze preko 200, i tu je problematichan, dok ce S6500 ici do ISO800. Na ISO200, morash da koristish blic, pa ce tako prvi plan (ljudi) biti lepo osvetljeni, ali sve oko njih i iza njih ce biti crno. Takvih fotki si verovatno video na kilo, i mozda je to tebi normalno. Ali, Fuji to moze mnogo bolje bash zahvaljujuci tom ISO800. On ce sa ISO800 pokupiti to malo ambijentalnog svetla, a blicem ce osvetliti ljude (ili bilo shta u prvom planu) pa cesh tako dobiti daleko ujednachenije osvetljenje i daleko upotrebljiviju fotku. I na kraju, i ako negde dodje do greshke kod eksponiranja ili bilo chega, kod Fujija cesh imati mnogo vishe lufta za popravku. Ukratko, svi aparati rade isto, i svi aparati su vrlo slichni, dok je S6500 klasa iznad, ide u pravcu DSLRa.

Dnevne fotke svako moze, male fotke za shtampanje svako moze, ali S6500 moze vishe od toga, gde ostali aparati ostaju po torbicama.

[honda]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Zanima me vase misljenje o Canon powershot (A610,A530.A700) koji je od ovih bolji?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11976 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.