Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?

[ Pregleda: 4441 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.ptt.yu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?26.01.2007. u 23:28 - pre 210 meseci
Procitao sam testiranje koje se nalazi na ovom forumu, a procitao sam i review na www.dcresource.com-u. Da mogu, licno bih isprobao aparat, ali sve prodavnice koje sam zvao su mi rekli da ce ga dobiti sledece nedelje... pa dok cekam do sledece nedelje, jel moze neko reci kakvih je iskustva imao? Vidim da je shum dosta visok na ISO 400 i 800, sto nije bas dobro, ali nocna slika na ISO 80 je ispala prilicno dobro. Sve ostalo mi se dopada. Da li neko moze da preporuci foto aparat sa slicnim ili boljim osobinama za slicnu cenu?
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.241.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?26.01.2007. u 23:40 - pre 210 meseci
Pozdrav,
sto se tice S3is,toliko je vec pisano o njemu da nema vise sta da se kaze,samo koristite pretragu ovde na ES-u.A sto se tice toga da ga nema nigde - crveni treptuci banner iznad.
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?27.01.2007. u 12:44 - pre 210 meseci
Ima boljih aparata za te pare, a ima i mnogo boljih kao shto je Fuji S6500..

[honda]
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.ptt.yu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?27.01.2007. u 15:18 - pre 210 meseci
Evo pregledao sam sad ceo ovaj forum i zaista vidim da je bilo puno resprava o ovome. Kako sam primetio Canon S3 se uglavnom uporedjuje sa Fuji S6500 i Sony H2, s tim da je Fuji skuplji a H2 jeftiniji. Uporedio sam i ove tri kamere na Dpreview.com-u (Fuji S6000, ne 6500)

Max rezolucija skoro ista
MPixela: S3 i H2 imaju 6.0, dok Fuji ima 6.1 sto bas i ne znaci puno
Fuji ima najveci senzor, pa pretpostavljam da je sum na slici najmanji. Mada podrzava i ISO 1600 i 3200 cisto sumnjam da su te slike upotrebljive.
Zum: S3 i H2 imaju 12x, 36-432mm, dok Fuji samo 10.7x, mada sa 28-300mm, a cuo sam da je 28 bolji nego 36
Image stabilisation: Fuji NEMA ovu opciju i to je jedan od najvecih razloga zasto ga ne bih kupio
Auto focus: S3 ima TTL, FlexiZone, a Fuji "Unknown", pa sta god to znacilo?
Normal focus range: S3 i H2 imaju 50cm, a Fuji 40cm. Jesam u pravu da ovo znaci da je Canon S3 bolji nego Fuji S6000?
Samo Canon S3 ima supermakro fokus od 0cm, mada ne mogu da zamislim kako bi to radilo.
Svetlosna jacina: F2.7 - F3.5 / F8 kod Canona, slicno kod H2, a F2.8 - F4.9 kod Fujija. Jesam u pravu da 2.7 bolji nego 2.8 ?
Min shutter: Canon: 15 sec, Fuji i Sony 30 sec. Sta ovo znaci?
Max shutter: Canon: 1/3200 sec, Fuji: 1/4000 sec, Sony: 1/1000 sec Sta ovo znaci?
Imaju isti flash, tj. nemaju podrsku za external flash
Exposure: isto
Merenje svetla: Canon: Evaluative, Center Weighted, Spot, Fuji: 256 segment, CW-average, Spot, jesam u pravu da je Fuji bolji u ovome?
Sociva: kako sam citao Canon S3 ima ugradjena sociva koja se MOGU izvaditi, i zameniti nekim drugim. Ne planiram da ih zamenim jos neko vreme, ali barem znam da imam tu mogucnost. Naravno, Fuji S6000 i Sony H2 takodje podrzavaju ovo.
Timelapse (intervalometer?) ima samo Canon S3, sto je meni mnogo cool stvar jer zelim da snimim zalazak sunca.
Canon i Sony ne podrzavaju RAW format, sto je lose.
LCD: Canon ima onaj flip-out LCD koji mogu da pomeram itd. dok ostali nemaju.
Punjac za baterije: Samo H2 ima punjac, dok za ostale moram da kupim.
Tezina: Fuji je 700g sto je po meni dosta tesko. Canon i H2 imaju 510g i 490g
Canon ima stereo zvuk u video modu.


Dakle po ovome mi se cini da Fuji zaista pravi nesto kvalitetnije slike, medjutim nesto je i skuplji. Sem toga nema neke cool stvari poput poverajuceg LCDa i timelapse, sto ce da mi onemoguci snimanje u nekim specijalnim slucajevima. Zbog toga smatram da je S3 bolji.

Naravno, jos ga nisam drzao u ruci pa ne znam, samo sam citao brojeve i revieweve. Meni je najbitnije da mogu da snimim u muzeju (gde se ne sme koristiti blic) bez tripoda, da mogu nocu da snimim recimo kola na niskom ISO 80 a da se posle nesto i vidi na toj slici, zatim da u kaficu mogu da snimim casu piva bez blica a slika da ne ispadne mutna (ovde Canonov IS vodi), i na kraju da mogu nocu da snimam automobile kako ostavljaju onaj dugacak svetleci trag (tj. shutter treba da je barem 10 sekundi). Koliko vidim Canon S3 sve ovo moze da uradi. Ako sam u zabludi molim da me neko razuveri pre nego sto dam pare!
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?27.01.2007. u 16:04 - pre 210 meseci
Pa eto, ako si citao dpreview, verovatno si sve procitao, ali za svaki slucaj evo njihovog zakljucka o canonu, i o "mnogo boljem" fujiu. Vidi ocene :)
http://www.dpreview.com/reviews/canons3is/page14.asp
http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms6000fd/page14.asp
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?28.01.2007. u 15:10 - pre 210 meseci
gajo2 i vlada01us, tako se ne uporedjuju aparati, ochigledno ne razumete osnovne stvari. S6500 je klasa iznad S3 i H2. Svratite u neku prodavnicu, i uhvatite u ruku sva tri, i tachno toliko je fuji bolji i u realnom radu..

[honda]
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.ptt.yu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?28.01.2007. u 18:23 - pre 210 meseci
Pa, ja evo priznajem da se ne razumem puno u ovakve stvari, ali znam da citam brojeve i po meni je Canon S3 bolji. Ja bih rado presao na Fuji S6500 kada bi mi neko objasnio po cemu je on bolji (i kako kompenzuje nedostatak image stabilizatora), ali reci samo da je "Fuji klasa iznad S3" me nece ubediti. Naravno isprobacu i licno, pa cu tek onda odluciti.
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?28.01.2007. u 19:11 - pre 210 meseci
A zasto se javljate ako se ne razumete?

Divno je Gajo to sto znas da citas cifre al' cifre veoma cesto ne znace nista... Evo da te bacim u jednu enigmu, najbolji aparati ne mogu da snimaju filmice i ne mozes da gledas u displej dok fotografises... Cifre bas zvuce nesrecno, a?
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?28.01.2007. u 19:21 - pre 210 meseci
Citat:
gajo2: Pa, ja evo priznajem da se ne razumem puno u ovakve stvari, ali znam da citam brojeve i po meni je Canon S3 bolji. Ja bih rado presao na Fuji S6500 kada bi mi neko objasnio po cemu je on bolji (i kako kompenzuje nedostatak image stabilizatora), ali reci samo da je "Fuji klasa iznad S3" me nece ubediti. Naravno isprobacu i licno, pa cu tek onda odluciti.


Brojevi naravno znache, ali onom ko zna da ih chita...

Citat:

Max rezolucija skoro ista
MPixela: S3 i H2 imaju 6.0, dok Fuji ima 6.1 sto bas i ne znaci puno


S3 ima manji i loshiji senzor. U realnosti oni imaju po 6mpx, ali jedan pixel na Fujiju je veci, shto znachi da svaki dobija vishe svetla, automatski manje shuma, upotrebljive visoke ISO vrednosti. S3 je upotrebljiv do ISO200, Fuji do ISO800, a to je dve blende.

Citat:

Fuji ima najveci senzor, pa pretpostavljam da je sum na slici najmanji. Mada podrzava i ISO 1600 i 3200 cisto sumnjam da su te slike upotrebljive.


Zashto pretpostavljash, imash gomilu primera na netu. ISO400 na Fujiju je upotrebljiv "za svaki dan", dok ISO200 na S3 vec na ivici upotrebljivosti, a to je ogromna razlika.

Citat:

Zum: S3 i H2 imaju 12x, 36-432mm, dok Fuji samo 10.7x, mada sa 28-300mm, a cuo sam da je 28 bolji nego 36


Chuo si ? :) 28mm je neshto shto je mnogo upotrebljivije od 432mm, za vecinu ljudi. Pored toga, Fuji ima mehanichki zum prsten, a oni dugmici nikako to ne mogu da zamene..

Citat:

Image stabilisation: Fuji NEMA ovu opciju i to je jedan od najvecih razloga zasto ga ne bih kupio


Fuji se zbog svog oblika i velichine mnogo lakshe drzi u ruci od S3 IS, i tu ode jedna blenda sigurno. Josh dve blende Fuji dobija visokim ISO vrednostima, a poshto je IS oko tri blende, eto ti odgovor zashto IS na S3 ne treba da bude razlog kupovine. Pored toga, visoke ISO vrednosti omogucavaju neshto shto S3 ne moze, i nikakav IS mu nece pomoci - fotografisanje pokreta u loshim uslovima, korishcenje blica u najloshijim.

Citat:

Auto focus: S3 ima TTL, FlexiZone, a Fuji "Unknown", pa sta god to znacilo?


Oba imaju TTL merenje i oba imaju iste mogucnosti Auto fokusa, ali Fuji je brzi, bolje fokusira u loshim uslovima, ima mehanichki prsten za manuelni fokus, uglavnom u svemu shamara ovaj kod S3..

Citat:

Normal focus range: S3 i H2 imaju 50cm, a Fuji 40cm. Jesam u pravu da ovo znaci da je Canon S3 bolji nego Fuji S6000?


Naravno da nisi u pravu. Oba su slichna shto se toga tiche, i to uopshte nije bitno za realnu upotrebu.

Citat:

Samo Canon S3 ima supermakro fokus od 0cm, mada ne mogu da zamislim kako bi to radilo.


Chist marketing. 0cm ti u zivotu nece trebati, ali ce ti recimo trebati navoj na objektivu gde mozesh da zashrafish closeup staklo, i tako na maksimalnom zumu fokusirash na pola metra. Zashto je to bitno ? Zato da ne morash da se lepish uz objekat, ili da terash bube aparatom jer morash da se priblizish na 1cm. Da bi to S3 imao, morash da dokupish konverter koji koshta 20-25e, Fuji to ima iz kutije....

Citat:

Svetlosna jacina: F2.7 - F3.5 / F8 kod Canona, slicno kod H2, a F2.8 - F4.9 kod Fujija. Jesam u pravu da 2.7 bolji nego 2.8 ?


U pravu si, Fuji ima slabiju svetlosnu moc objektiva, ali ima bolji objektiv.

Citat:

Min shutter: Canon: 15 sec, Fuji i Sony 30 sec. Sta ovo znaci?


To znachi da Canon moze 15 sekundi maksimalnu ekspoziciju da napravi, Fuji moze duplo vishe...

Citat:

Max shutter: Canon: 1/3200 sec, Fuji: 1/4000 sec, Sony: 1/1000 sec Sta ovo znaci?


Isto kao i za dugachku ekspoziciju, ovo je najkraca moguca. Veci broj znachi bolje, za ultrabrze pokrete, ali to nije toliko bitno. Ovo 1/1000 je loshe..

Citat:

Merenje svetla: Canon: Evaluative, Center Weighted, Spot, Fuji: 256 segment, CW-average, Spot, jesam u pravu da je Fuji bolji u ovome?


To se ne moze uporedjivati na papiru, ali aparati su slichni...

Citat:

Sociva: kako sam citao Canon S3 ima ugradjena sociva koja se MOGU izvaditi, i zameniti nekim drugim. Ne planiram da ih zamenim jos neko vreme, ali barem znam da imam tu mogucnost. Naravno, Fuji S6000 i Sony H2 takodje podrzavaju ovo.


Ne znam o kakvim sochivima prichash, ali ni na jednom se nishta ne moze vaditi i menjati.

Citat:

Timelapse (intervalometer?) ima samo Canon S3, sto je meni mnogo cool stvar jer zelim da snimim zalazak sunca.


Lepa opcija, ali ako ti bash treba, to moze bilo koji aparat. Ne znam samo kakve veze ima sa zalaskom sunca..

Citat:

Canon i Sony ne podrzavaju RAW format, sto je lose.


Mnogo loshe...

Citat:

LCD: Canon ima onaj flip-out LCD koji mogu da pomeram itd. dok ostali nemaju.


Jeste, ali ima najgori LCD shto je mnogo bitnije nego imati okretni. Nijedan profesionalni aparat nema to, pa ih nisu menjali za S3 :D

Citat:

Punjac za baterije: Samo H2 ima punjac, dok za ostale moram da kupim.


To je lepa prednost H2..

Citat:

Tezina: Fuji je 700g sto je po meni dosta tesko. Canon i H2 imaju 510g i 490g


Tezina i nachin drzanja je prednost kod takvih aparata, i to je jedan od aduta S6500..

Citat:

Canon ima stereo zvuk u video modu.


Stereo gde su mikrofoni udaljeni 10cm ? :) Josh malo marketinga..


[Ovu poruku je menjao guru dana 29.01.2007. u 00:18 GMT+1]

[honda]
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.ptt.yu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?28.01.2007. u 19:48 - pre 210 meseci
Hvala guru na odgovorima, sad se predomisljam. Onaj IS mi jos uvek puno znaci, ali probacu Fuji u svojim rukama pa cu videti kako ce slike ispasti. Valjda ce mi dozvoliti u prodavnici da prebacim slike na kompjuter i da vidim rezultat

Inace trenutno imam Canon A430 i pravi uzasne slike, ponekad snimim neke bas cool slike, pa kad prebacim na kompjuter vidim da nista ne valjaju zbog trzaja. Kupio sam i tripod, ali glupo mi je da ga izvadim na ulici. Ali naravno to nije uvek samo zbog trzaja, recimo nisam mogao da snimim goluba zato sto se suvise "brzo" kretao.

Znam da DSLR kamere nemaju movie mod i da moras gledati kroz optic viewfinder... ali bez obzira na kvalitet slike, ja ne bih dao 700+ evra na foto aparat, tj. ne sa trenutnom platom
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?28.01.2007. u 21:01 - pre 210 meseci
@guru

Odličan odgovor, svaka čast na strpljenju da se ide od stavke do stavke.
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?28.01.2007. u 23:19 - pre 210 meseci
Provalih da sam napisao zvuchnici umesto mikrofoni :D

Btw, savetujem da uhvatite te aparate u ruku, ne morate ni da ih palite, odmah je jasno shta je tu "ozbiljno", a shta igrachka za vesele domacice :D

[honda]
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.ptt.yu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?29.01.2007. u 17:15 - pre 210 meseci
Evo kupio sam Fuji S6500



Do sada sve radi savrseno, par puta sam pomislio da nesto ne radi a onda sam procitao uputstvo jos malo i nasao sta treba da uradim. Inace, meni je dosta komplikovan, ili mozda se to samo meni cini jer sam navikao na Canonov
Jedina negativna strana do sada: nesto suvise dugo traje da se obrise jedna slika.
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.241.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?29.01.2007. u 18:03 - pre 210 meseci
Polako,navicete se.
'Ajde da Vas lepo sluzi i u zdravlju da ga koristite ;-)
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Moderator
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.scnet.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?29.01.2007. u 21:35 - pre 210 meseci
meniji su stvarno užas... u onom F meniju je osetljivost jedina stvar koja se često menja, a mogli su lepo da stave jačinu bleska blica i tipove merenja svetla... ovako za uključim raw moram u jedan meni pa u drugi i onda na drugu stranu...

a za jedinu negativnu stranu, kartica od 1gb i rezolucija 6N (6F je jako retko potrebno) rešavaju stvar u 80% slučajeva (670 snimaka). ja slikam skejtere u final3 modu i gde bi mi kraj bio da brišem sve snimke koji ne valjaju? ovako završim dan sa 1200 slika, pa polako biram... :)
http://vitezkoja.byethost31.com/s6500fd/
ove su od prvog dana kad sam uzeo aparat, sad ima boljih naravno...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?30.01.2007. u 17:36 - pre 210 meseci
Biranje RAW-a je jedina zavuchena opcija, pogledaj kako su kod drugih aparata zavuchene sve opcije. Kod fujija imash eksterne komande za one najbitnije, po uzoru na DSLR..

[honda]
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.ptt.yu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?30.01.2007. u 18:25 - pre 210 meseci
Video sam taj RAW (tj. citao sam u nekom reviewu kako se ukljucuje) ali pojma nemam kako da ga koristim (verovatno u Photoshopu). Proucicu i njega, ali do sada se super zabavljam i ovim sto vec znam
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?30.01.2007. u 23:27 - pre 210 meseci
RAW je tu da bi mogao da izvuchesh maksimum iz fotografije. Kada je potrebno izvlachiti detalje iz senki, ili shistiti shum, RAW je tu mnogo bolji od JPEGa, kod koga je puno informacija na fotografiji izgubljeno kompresijom i 8-bit formatom. RAW je ono shto "vidi" senzor, bez obrade, za razliku od jpeg-a...

[honda]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Iskustva sa Canon PowerShot S3 IS?

[ Pregleda: 4441 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.