Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BMW R25/1 1950 Custom/Chopper

elitemadzone.org :: AutoZone :: BMW R25/1 1950 Custom/Chopper

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 21592 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sstruja

Član broj: 45878
Poruke: 58
91.143.218.*



Profil

icon Re: BMW R25/1 1950 Custom/Chopper17.11.2007. u 22:12 - pre 200 meseci
Bili su mnogi planovi za ovaj vikend, prvobitno je trebalo da odem do Lazarevca pa posle sa drustvom do Rudnika, tacnije Ostrvica pa da se ogrijemo na vulkanu pa se od toga odustalo zbog najavljenog snega. Posle toga se dogovorim sa drugim ortakom da odemo do Paracina auto-putem, on bi krenuo iz BGa a ja ga sacekao i pravac Paracin jer na auto-putu ne bi trebalo da bude snega. Jutros budim Pauka po dogovoru, on odustaje, zavejao ga sneg ne moze ni autom da izadje iz ulice a kamoli motorom...
Pomalo i povise razocaran se setim da mogu i sam da se malo provozam a kako nikad nisam vozio po snegu saberem 2 i 2 i resim da odem do Orasja do roditelja i odvezem jedan fini offroad do brda. Kako je roditeljska kuca poslednja u selu i posle nje pocinju njive i njive i njive i sve tako do prvih vinograda i vocnjaka na brdu...

E, da, resio sam da povedem i starog drugara na voznju:



To je bio deo puta koji je utaban, nasipan vise puta inace je traktorski put i eventualno neko terensko vozilo. Prolazio sam i kroz bare duboke da sam morao da podizem noge a auspuh je totalno pod vodom... Gde god sam mogao bezao sam kroz sanac jer je na nekim mestima toliki kolotrag od traktora da se mojim motorom ne moze NIKAKO proci. Kada mi je u jednoj bari prednji tocak potonuo OHOHO stao sam pa ga nekako izvuko unazad i resio da sa toliko niskim karterom nije predvidjen za takva kupanja.

Stajuci na preglednim mestima da napravim poneku fotografiju vidim da mi je otpao nosac auspuha:


Mozda se ne vidi odavde jer sam se prenerazio kada sam video! Srecom otpao je samo sraf na koji se kaci. Naravno rezervnih srafofa uvek ima i to sam brzo resio. Ali AVAJ, kada sam namestio auspuh vidim da mi je ispao i sraf sa diferencijala za dolivanje ulja. Kako nisam imao rezervni M14, setim se kada mi je otpao sraf za stelovanje vazduha u Topolovniku i da sam ga zamenio zasiljenim drvcetom i usto nastelovao karburator da radi kako treba; izlomim jednu grancicu, otprilike fi14 i zabijem u rupu da mi ne ulazi voda.

Evo majstorije:


Imalo je tecnosti unutra, sad da li je ulje ili voda ne bih znao, znam da moram da istocim posle ulje iz diferencijala jer ako je usla voda kada zamrzne moze da mi razvali diferencijal...
Elem,kada sam sanirao sve kvarove, da podignem pantalone, primetim da su me i kisne pantalone izdale... od savijanja i zezanja oko auspuha i diferencijala pukle preko celog du****.
Sta je tu je, nema mi gde iz ove koze, znao sam da cu biti mokar i blatnjav al mi bese svejedno pa nastavim put, svakako sam planirao da se na vratim istim putem nego da zaokruzim. Hteo sam da obidjem i vinograd pokojnog dede al kako nisam isao 15godina i vise i ne postoji vinograd, niko ne radi, odustanem od penjanja na vrh brda nego se kracim putem vratim u civilizaciju.
Ajd jos malo slika...







Na zadnje dve fotografije sam preprecio malo put preko nekih njiva, doduse nisu preorane pa  spadaju u livade :)

Evo i satelitskog snimka ove male ture...


Legenda:
U Orasje sam stigao iz donjeg desnog ugla zutom linijom.
Mesto gde zuta linija postaje crvena je mesto gde prestaje asfalt i pocinje offroad
Crveni kruzic je kuca mojih roditelja, gde sam i ja odrastao
Plavi put je traktorski, poljoprivredni put, vec pominjan pa sve trenutka gde pocinje zuta linija i asfalt. Tu je ujedno i kuca moje bake i odmah pored moj plac i kuca na placu, jes zidana od zive cigle al je pored motora jedino sto zovem svojim i sto sam ja zaradio...
Dalje zutom linijom ka Velikoj Plani i Starom selu...

Dosao sam kuci sa potpuno mokrom majcom (od znoja) jer me je offroad i borbe sa zanjim krajem motora poptuno dotukla. Zadnja guma i ima neku sara ali deifitivno nije za OFFroad a prednja je potpuno celava i sluzi sa skijanje :)
Sad da me neko pita zasto sam to uradio ne bih znao da mu odgovorim, valjda sto sam enduras u dusi a bez enduro motora???

[Ovu poruku je menjao sstruja dana 18.11.2007. u 09:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: BMW R25/1 1950 Custom/Chopper

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 21592 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.