Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ume li M$ da napravi kursor?

[es] :: Advocacy :: Ume li M$ da napravi kursor?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38751 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ubuntulider

Član broj: 140615
Poruke: 20
62.108.108.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 15:11 - pre 208 meseci
Cisto sumnjam da se hosting kompanija koju je www.nero.com izabrala rukovodla tom logikom ajde ovo je dzabe pa cemo to ....

verovatno su gledali pre svega pouzdanost, sigurnost, kvalitet itd
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 15:47 - pre 208 meseci
haha, ovo s mishem je plakanje skroz, eno malopre ortak moj dosao sa lap topom, uvalili mu vistu
ha ha, smesno keve mi, smorio sam se sa joe consumer upozorenjima da li da ovo ili ono...

pa dokle vise?

a tek widgeti??? AHAHAHAHAHHA ljudi, pa ono je sramota svih sramota.... widgeti u 2007-oj a OSX
to ima od 1999... (znate ono, revolucionarni novi dizajn HAHHAHAHAA)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7180 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 15:58 - pre 208 meseci
Citat:

Cisto sumnjam da se hosting kompanija koju je www.nero.com izabrala rukovodla tom logikom ajde ovo je dzabe pa cemo to ....


Pa niko ne spori da je Linux dobar za serviranje IP paketa :))

Mislim, to je posao koji je vec 20+ godina isti ;-)

Citat:

a tek widgeti??? AHAHAHAHAHHA ljudi, pa ono je sramota svih sramota.... widgeti u 2007-oj a OSX
to ima od 1999... (znate ono, revolucionarni novi dizajn HAHHAHAHAA)


A jel BSOD-uje? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 16:40 - pre 208 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Pa niko ne spori da je Linux dobar za serviranje IP paketa )


Nemoj tako, molim te.

I sa prikazivanjem kursora nema problema.

I, da vidis, i mail moze da se cita na njemu a da nije "text-only" mod prikazivanja.

Cak moze i da se odgovori na mail. Neka to, nego moze i da se proslijedi nekom drugom.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 17:38 - pre 208 meseci
Citat:
A jel BSOD-uje? :)


pfff, pa za razliku od kupuj-skupo_plati-skidaj_pathcheve-kupuj_antiviruse... OS-a, ne da ne BSODUJE nego se stvarno ne secam
kad sam zadnji put video kernel panic.

hint za dimlkovica:

Pine,Lynx,Wget,MC,BitchX ...

ali stvarno dimkovicu, state of the art kupuj-skupo_plati-skidaj_pathcheve-kupuj_antiviruse... OS se obrukao sa widget-ima...
samo jos fali da po defaultu izbace resizeable toolbar na fazon OSX-a i tu bi bio kraj komedije zvane V(Gl)ista
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 17:47 - pre 208 meseci
Subject: Windows .ANI Stack Overflow Exploit

Evo ga. Sad ce da pocne novo gomilanje zombi masina za slanje spam-a, ovaj put na visti. Gdje li je onaj cinik sto se folirao kako je vista dobra.

Mislim... toliki sekjuriti experti, a imaju bug u kursoru.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 18:01 - pre 208 meseci
Sve sto cu reci, sto neko moju masinu ne koristi kao podlogu za spyware, adware, crve, viruse...


He he he, go go go m$ wish you luck get your $$$
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 18:04 - pre 208 meseci
Citat:
windows_zakon: Mislim... toliki sekjuriti experti, a imaju bug u kursoru.


Pa sto ce siroti eksperti za sigurnost, molim te? Ko bi pregledao svaku uboga liniju tog bloatware-a, znas li ti koji je to posa'?

Odradili ljudi sto su mogli, napravili milijardu proaktivnih zastita, cudo, vatromet...

Ali od kakve je to koristi kad ti imas aplikaciju koja, iako se insistira da se e-mail prikazuje u tekstualnom modu, jednostavno odluci da treba da isparsira poruku i popije exploit za animirani kursor?

Pa malo osjecaja za realnost, ne moze se nikakvim super-duper kernel rijesenjima pokriti sve moguce svinjarije koje vrli programeri, sa sve vaskolikim procesima i dobrobitima zatvorenog modela razvoja, mogu da nastancuju.
 
Odgovor na temu

unleaded

Član broj: 114756
Poruke: 74
81.94.12.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 18:12 - pre 208 meseci
Citat:
Sad ce da pocne novo gomilanje zombi masina

Nece da pocne, vec je pocelo.
Bots surge ahead in March
Citat:
The weekly tally of bot-infected PCs tracked by the group rose to nearly 1.2 million this week,
up from less than 400,000 infected machines two weeks ago. The surge reversed a sudden drop in
infected systems--from 500,000 to less than 400,000--last December.


Programmer is an organism that turns coffee into software.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 18:17 - pre 208 meseci
^A koji to sistemi uopšte mogu da budu inficirani u tim brojevima? Pa Linux sistema sve skupa na desktopu nemaš toliko. Mislim... :)

Rekoh već, staviš tamo neki levi OS kao Linux, na kom nema desetina stvari kao na Windowsu pa onda priča ja sam sigurniji. Pa jesi brate, isto kao da si otišao da živiš u neku pustinju.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ubuntulider

Član broj: 140615
Poruke: 20
62.108.108.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 18:19 - pre 208 meseci
au sta je ljudi ovde :)

a posle Ivan kaze 0,001%
 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 18:30 - pre 208 meseci
Degojs, tebi i ostalima je jedini argument "nema vas dovoljno". Pa... ima.

Kaunter li org kaze "138285" registrovanih korisnika. A ima ih daleko vise od registrovanih na kaunter li org.
Zar to nije dovoljno, da neko bude pametan, pa da prvi napravi neki fazon poput ovih milijardu za windows, pa da napravi zombi masine od linuxa ? Ili nesto drugo ? Bilo bi ih dosta.

Pusti te price. Da je to tako lako, neko bi do sad to vec uradio. A ono sto je uradjeno ono je smece koje nikad nije proslo, ne zato sto nema korisnika Linuxa, vec zato sto to jednostavno ne ide tako lako kao sto ide na windowsu.
Ono sto je windows uradio u ovih 5 godina (apatrid, ko kaze da nisu imali vremena...) je napravio milion "zamki" nekih.

Sad na visti, ako hoces da imas security moras da palis te protekt modove koji umjesto da ti pruzi sigurno i lagano koristenje racunara pita te sta god sistem treba da uradi... sledeca distribucija windowsa ce biti da kad pomjeris mis milimetar moraces stisnuti enter da potvrdis da si to htjeo.


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 18:33 - pre 208 meseci
Citat:
Sad na visti, ako hoces da imas security moras da palis te protekt modove


Pre nego uzmeš da pišeš, možda da proveriš stvari?

Ne moraš ništa da "pališ". IE7 na Visti po difoltu radi u protected režimu.

Citat:
pita te sta god sistem treba da uradi...


A Linux distribucije to ne rade? Koliko se sećam, baš taj Ubuntu takođe radi istu stvar, ili grešim?

Sorry, Windows će tražiti da imaš nešto u glavi i da upotrebiš to pre nego klikneš Allow da izvršiš tamo neki "Sex.exe". Ako nemaš u glavi, onda lepo na Linux. Doduše, usput ćeš izgubiti mnogo toga - od gomile aplikacija koje koristi čitav svet, preko igrica, do podrške proizvođača hardvera. E pa sad, ti vidi sam..

Što se broja korisnika Linuxa tiče, možeš slobodno da sanjaš. Pa na distrowatchu ima više posetilaca na Visti nego na Linuxu, čini mi se da sam negde nedavno video tu statistiku.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 18:37 - pre 208 meseci
Citat:
Ono sto je windows uradio u ovih 5 godina (apatrid, ko kaze da nisu imali vremena...) je napravio milion "zamki" nekih.


A nijesam ja rekao da nijesu imali vremena.

Ja sam rekao da je fizicki tesko napraviti operativni sistem koji ce da predvidi i onemoguci sve svinjarije koje aplikacija moze da napravi.

Malo strpljenja, sad ce izbaciti jos jedno tri-cetiri proaktivne zastite u jednom patch-u i ne mora uopste da se patch-uju aplikacije.

A ne ka tamo neki vasljivi RHEL i "kupusara", sto se trude da svaku uboga liniju koda isprave kad ne valja. I patch-eva koliko hoces, amateri nijedni.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 18:40 - pre 208 meseci
Citat:
Malo strpljenja, sad ce izbaciti jos jedno tri-cetiri proaktivne zastite u jednom patch-u i ne mora uopste da se patch-uju aplikacije


Znači treba i SELinux ili chroot jail proglasiti za nepotrebne stvari...

Nešto mi se čini da je taj princip krenuo ne sa Windowsa, ali kada dođe na Windows, onda je to loše :) Eh.. da, malo realnosti ne bi škodilo.

Citat:
A Linux kernel integrating SELinux enforces mandatory access control policies that confine user programs and system servers to the minimum amount of privilege they require to do their jobs. This reduces or eliminates the ability of these programs and daemons to cause harm when compromised (via buffer overflows or misconfigurations, for example).


Ma da.. važno da pljujemo "super-duper" poboljšanja u Windows kernelu i ostalim delovima..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 18:44 - pre 208 meseci
Degejs , misli na buducnost!

Kliknes na start, iskoci popup Da li hocete start? (pritom upozorenje odvratno zamrachi ekran, idiot proof skroz)
Kliknes na ctrl panel ili bilo sta sto se tice sistema , opet zilion popup-a i upozorenja tipa NEMOJ SLUCAJNO DA TI PADNE NAPAMET DA OVO ILI ONO...
... chemu sve to?

Na drugoj strani imas jednog roota i to je sve...

Za 5 godina ce se masovno praviti mikrotalasne rerne i wesh masine sa bloototh-om , uhhh, zamislite mallware koji po zelji vrti rernu u levo ili desno?
ili skuva vash novi fensi wesh umesto da ga opere na 40 stepeni... :) ipak znate koji je OS odlican supstrat za sva mal/spy/adware sra-nja?
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 18:48 - pre 208 meseci
Nije poenta da palis ili ne ... ako nije upaljen, najebes, ako je upaljen onda se smoris sta god da radis....
Mozda ne u IE, vec u Visti u opste.. gledao sam nedavno screenshotove brisanja ikonice sa desktopa, 7 slicica je bilo. Procedura jbt.

Sex.exe ? Pa sta ti mislis, da su ti likovi sto rade te stvari glupi pa da ce da imenuju fajl Sex.exe ? Ako su tako plitki i glupi aj napisi 100 % efikasan spam filter... milion fazona i tehnika ima.

A i pored toga, 90 % ako ne i vise (bubno sam) korisnika na netu su glupi toliko da bi kliknuli na Sex.exe.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 18:51 - pre 208 meseci
@xtraja:
Ma da... kako to kod mene taj UAC ne iskače kad kliknem na Start? Nije tačno ni da se pojavljuje uvek u Control Panelu, zavisi šta menjaš, evo sad sam proverio. Napravio sam nalog za običnog korisnika, ulogovao se kao taj korisnik, otišao u Control Panel i dodao našu tastaturu. Ništa UAC.

Pojavljuje se tačno kada treba - kada pokrećem instalaciju ili menjam neka sistemska podešavanja. U početku, kad instaliraš Vistu, pojavljuje se više, jer tad i stavljaš aplikacije, ali kasnije, ja ga više i ne viđam, osim ako hoću da menjam nešto u konfiguraciji sistema, a tada i treba da se javlja.

Daj bre, uzmi da koristiš Vistu malo duže, pa onda komentariši.

Da se razumemo, sigurno ima mesta za poboljšanja, ali daleko je od tog što linuxovci trabunjaju.. kao ne može da se radi od UAC-a. Ma jeste, kako da ne.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.03.2007. u 20:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.03.2007. u 20:06 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 19:06 - pre 208 meseci
Ja juce otisao kod druga iz mreze, i 10 minuta nisam mogao da nadjem koju mu je IP dhcp dodelio... Jebala ga Glista...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 19:06 - pre 208 meseci
Citat:
degojs:Da se razumemo, sigurno ima mesta za poboljšanja, ali daleko je od tog što linuxovci trabunjaju.. kao ne može da se radi od UAC-a. Ma jeste, kako da ne.


e, ma nije ni bitno... mislim, ko jos razmislja o tome kad su fontovi onako lepo izrenderovani...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ume li M$ da napravi kursor?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38751 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.