Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 71557 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 17:37 - pre 208 meseci
Citat:
tdjokic:
Kupus ima probleme kod pojedinaca oko modema ili zvucne ili ovo ili ono a ovde se gube podaci!


Prvo, na kupusu niko nema bitnih podataka, pa šta te briga da sad pukne sve. Big deal. Imaš ti kakve bitne podatke na kupusu? Vidiš i sam šta se dešava sa tom bazom podataka ES na kupusu..

Drugo, kupus ima problema kod pojedinaca, a Windows ne? Pa nisam primetio. Ne znam baš kako bi to išlo kod mene ovde na poslu da se gube podaci samo tako :)

Treće, nemoj da pričaš da kupus ima problema samo kod pojedinaca i samo oko modema ili zvučne. Tačno je reći ovako: pojedinci imaju problema čim koriste kupusaru, a kupusara sama po sebi nije problem - to je što jeste: kupusara. Dalje, svi koji koriste kupusaru imaju problema sa fontovima, hteli to da priznaju ili ne. A onda možeš dalje da nabrajaš.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 17:41 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: Prvo, na kupusu niko nema bitnih podataka, pa šta te briga da sad pukne sve. Big deal. Imaš ti kakve bitne podatke na kupusu? Vidiš i sam šta se dešava sa tom bazom podataka ES na kupusu..

Drugo, kupus ima problema kod pojedinaca, a Windows ne? Pa nisam primetio. Ne znam baš kako bi to išlo kod mene ovde na poslu da se gube podaci samo tako :)

Treće, nemoj da pričaš da kupus ima problema samo kod pojedinaca i samo oko modema ili zvučne. Tačno je reći ovako: pojedinci imaju problema čim koriste kupusaru, a kupusara sama po sebi nije problem - to je što jeste: kupusara. Dalje, svi koji koriste kupusaru imaju problema sa fontovima, hteli to da priznaju ili ne. A onda možeš dalje da nabrajaš.

Čoveče.... Ti stvarno imaš problema. Zaljubio si se u OS.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 17:48 - pre 208 meseci
Citat:
Čoveče.... Ti stvarno imaš problema.

Ne sa fontovima.

Citat:
Zaljubio si se u OS.

Na prvi pogled.

Ozbiljno, pa imam li izbora? Realno, ko može da voli onaj krš - kupusaru? Jeza me uhvati samo kad pomislim.

A i vi Linuxovci se nešto švalerišete :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 17:55 - pre 208 meseci
ja volim lepe žene, a ne OS.
linux na mojoj mašini radi posao, radi i vista, za koji dan će raditi i solaris. priroda posla mi je takva... međutim da se zaljubim u OS... prva bi se moja žena bunila
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 17:58 - pre 208 meseci
Ja volim i pivo, a to ne znači da ne volim i nešto drugo, u isto vreme. Mani se te rasprave :)

Dakle, kupusara i nije nešto posebno sa fontovima, da zaključimo temu?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 18:09 - pre 208 meseci
uhhhh.... ako ti tako kažeš. mada i dalje mi nisi odgovorio na moj post pre 2 strane, šta to fali linuxu (baci pogled lepo upoređenje windowsa i linuxa)....
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 18:37 - pre 208 meseci
Citat:
Ivan DimkovicPu majq mu... i moj iPod gubio fajlove pre 10-tak dana, bice da je do Windowsa...

Doduse, Apple mi poslao novi iPod - ne znam zasto, mogli su da mi kazu da predjem na Linux ;-)


Kako se bese zove onaj SW za prebacivanje fajlova na iPod za koji si tvrdio da savrseno radi sa Vistom :)
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 18:40 - pre 208 meseci
Citat:

To što je vama to dobro, vaša stvar. Nisam primetio ni na Windowsu ni na MacOS takve očajne fontove. Pa slova su bukvalno "šarena" na onoj gornjoj slici - loše urađen antialiasing..

Upravo.

@zii
sta dobijem sto sam pogodio :)
Lepo ja kazem razlika je kao nebo i zemlja. Gornja slika jasno se vidi , slova
kao da setaju pred ocima , uzasno izgleda. I corav bi video.

http://www.marinowski.com/external/forum1.png
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 18:45 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: Što ti meni pokazuješ GIMP?

Iz istog razloga zašto si ti pokazivao Paint.NET

Citat:
degojs: Koliko znamo, sliku teksta si mogao i da prebaciš sa Windowsa u GIMP na Linuxu

A zašto bih to radio? Ako ne veruješ da tako izgledaju fontovi, podigni Ubuntu s LiveCD-a, pa probaj.
Nema veze što ti mrežna kartica nije bila prepoznata jer ti Internet ne treba da bi video fontove.

Citat:
degojs: Nije onaj čovek ni stavio screenshot iz GIMP-a već je tekst bio u titlebaru prozora

Što si onda ti postavljao screenshotove teksta u Notepadu i Paint.Net-u? Što nisi stavio screenshot tog teksta u Titlebaru?
Na mojim screenshotovima se Titlebar vidi, pa pogledaj da l' su slova razdvojena.

Citat:
degojs: Sliku iz Gedita nisi ni postavio, ako se dobro sećam, sa tim fontom - Georgia 12 bold

A što baš mora Georgia da bude? Pa ni na onom screenshotu u Titlebaru nije bila Georgia, nego Bitstream Charter.

Al' dobro, evo ti Georgia u Geditu:



Je l' su slova razdvojena?

Citat:
degojs: Otkud ja da znam (šta će to meni?)

Znači, dupli standardi :) Kad ti se pokaže neka dobra strana Linuxa, onda "Šta će to meni", a ovamo se hvataš za "Flajt stimulator", kako to nemaš na Linuxu, a ne pitaš kom to treba. :)

Citat:
degojs: video sam ljude sa dalekog istoka kako drndaju te hijeroglife sve u 16

Pa ono nisu pisma sa dalekog istoka, nego Gotika, Glagoljica i Staropersijski. :)
Vrlo korisna stvar za arheologe i jezikoslovce :)



[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 04.04.2007. u 20:03 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 18:52 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: Dakle, kupusara i nije nešto posebno sa fontovima, da zaključimo temu?
Ja i dalje ne vidim u cemu je problem? Evo, stavio sam najsitnije fontove koje mogu:




Iso sam i po dodatne naocare, vec vidim piksele na monitoru a slova su mi OK. Jednostavno Degojs mislim da preterujes.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 19:07 - pre 208 meseci
Citat:
Znači, dupli standardi :) Kad ti se pokaže neka dobra strana Linuxa, onda "Šta će to meni", a ovamo se hvataš za "Flajt stimulator", kako to nemaš na Linuxu, a ne pitaš kom to treba. :)


Pa ozbiljno ti kažem --- meni to nikad nije zatrebalo. Uopšte ne kažem da tebi ne treba. Ja jednostavno ne znam može li ili ne.

Citat:

Pa ono nisu pisma sa dalekog istoka, nego Gotika, Glagoljica i Staropersijski. :)
Vrlo korisna stvar za arheologe i jezikoslovce :)


Nisam mislio da drndaju ta ista pisma, nego da drndaju neke hijeroglife - meni je sve to špansko selo. Ja stvarno ne znam ništa mnogo o tim stvarima, pismima i slično. Ne znam ni da li može na Windowsu ili ne može, samo sam hteo da ti kažem da sam video te tamo da teraju neka svoja pisma, a znam da to nije ipak jednostavno, pa ako to može, ne vidim što ovo ne bi moglo. Da li stvarno ima ili ne, ne znam.

Ako si zainteresovan i imaš pitanja na temu pisama, Unicode i slično, prepopručujem da kontaktiraš Nemanju (Trifunovića) - Dragog Tatu. Siguran sam da će on da ti odgovori tačno, a ja stvarno ne znam.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 19:11 - pre 208 meseci
Citat:
A što baš mora Georgia da bude? Pa ni na onom screenshotu u Titlebaru nije bila Georgia, nego Bitstream Charter.


Pa što ne kažeš onda? Ali sigurno nije bio onaj font koji si ti prvo probao u Gedit.

Citat:
Al' dobro, evo ti Georgia u Geditu:


A koji će mi qrac u Geditu, sve i da radi, ozbiljno? Onaj screen gde je pisalo "Icewea sel" nije sa Gedita.

To samo govori - negde radi kako treba, negde ne. To znači, možda moram da menjam aplikacije, okruženja, itd.. E pa zaboravi.

To na Windowsu nisam primetio: da jedna aplikacija ovako crta fontove, druga onako. U tome je razlika, a ja neću da istražujem, nemam vremena za to. Što bi se zajebavao sa svim tim hoće-neće, kad na Win sve to radi OK.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 19:11 - pre 208 meseci
Citat:

Kako se bese zove onaj SW za prebacivanje fajlova na iPod za koji si tvrdio da savrseno radi sa Vistom :)


MediaMonkey ;-)

No, nisam ja kriv sto Apple stavlja skrndelj hard diskove u svoje uredjaje ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 19:18 - pre 208 meseci
Citat:
Iso sam i po dodatne naocare, vec vidim piksele na monitoru a slova su mi OK. Jednostavno Degojs mislim da preterujes.


Pa Tomo, ako nemaš Windows onda i nemaš sa čim ni da uporediš pa i ne vidiš kako je to muljavo. Tebi je to onda super.

Glupo je oko toga više se raspravljati, pogledaj lepo slike što je stavio zi::. Ako ne vidiš razliku, ne mogu ti pomoći, a jedino još mogu da ti savetujem da pripaziš na svoje oči - možda se naprežu 3x više nego što bi trebalo.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 20:09 - pre 208 meseci
Dakle, evo ovako, pokucasu da budem objektivan



Ovo su sitni fontovi podeseni u firefox-u
U pitanju je Vedrana




u pitanju je konqueror sa takodje vedranom

evo i firefox da pratite kako izgleda u konqueroru jedan post u konqueroru cisto da poredite


E sad ono bitno
Degojs je u pravu
Pojedini delovi sistema odbijaju da prikazu fontove onako kako treba

Primer 1.

Open Office



Primecijete razliku izmedju Untitled 1 Open office.. u naslovu fajla i menija a da ne pricam o tekstu
Dupe i glava
Voleo bi nekog da mi kaze kako da podesim Verdanu u open office programima
Drugo, ako instalirate fontove kao obican user samo ce on da ih vidi
Ako cimente neku aplikaciju kao root, pozdravite se sa ttf fontovima osim ako i njih niste instalirali kroz root nalog i naravno, podesili kao root.
Konkretno, recimo Yast

Primer 2



Nije problem u firefoxu jer isto kljakavo N izgleda identicno i u Konqueroru i u Operi.
Da sad ne kacim te slike, verujte mi

Da ne bih smarao sa jos slika, posetite ovu stranicu gde sam postovao tri slike
http://www.elitesecurity.org/t...poruka-za-RSS-Atom-feed-reader
Primeticete da je broj 2 u datumu (na prvoj slici) u dnu malo deblji nego sto treba

E sad
Clear type meni barem izgleda strasno i na windowsu pa necu da ga komentarisem uopste
Imam 1440*900 pa je sve ovo osim OpenOffice "muljavljenja" potpuno OK
Napomenucu da je OPenOfice imao potpuno normalne fontove dok sam imao Ubuntu 6.01
evo trazim da resim to na Susetu (nekih 30 minuta) al nesto nisam video zasto je to tako i kako se to resava.

Rezime
Da su fontovi na windowsu bolji JESU ali uz neka sitna podesvanja i ovde sve lepo izgleda osim sto neko rece ako se ne udubis sa durbinom i blejis trazeci greske.
Dejanovom logikom, ni ovaj problem sa Open offise writer-om nije problem jer isti ne koristim uopste vec AbiWord gde je sve normalno.
Open Office sam dodao veceras da vidim kako to izgleda

Sve ovo nije razlog za ovoliko povracanje :)

Pozdrav
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 20:50 - pre 208 meseci
Citat:
Dakle, evo ovako, pokucasu da budem objektivan


Za početak, mogao bi da onda preneseš članak koji daje tačnu informaciju. MS-ova zakrpa je izašla juče :)

Citat:
Dejanovom logikom, ni ovaj problem sa Open offise writer-om nije problem jer isti ne koristim uopste vec AbiWord gde je sve normalno.


A gde sam ja rekao tako nešto?








Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 21:10 - pre 208 meseci
Citat:
U pitanju je Vedrana


OK..

Citat:
sa takodje vedranom


Jesi siguran da je to Verdana?

Lele.. ako je to Verdana, šta je onda Arial?

Ozbiljno.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 21:33 - pre 208 meseci
:)
Previd



Jeste arial
ALi kao sto vidis vecina stranica ide tera po svome, tj. zamisli tvorca
Hocu da kazem, nista nije toliko stravicno da bi ometalo osnovnu funkciju, tj. citanje neke informacije
Drugo, stvar je prilicno zavisna od oka posmatraca, monitora i sl
recimo
http://www.elitesecurity.org/t...o-podesiti-fontove-Windowsu-XP

Ja ne bih nikada imao podesene fontove kao sto ih imas ti ili Toma a da ne pricam o ostalima
Kao sto rekose lepota je u oku posmatraca :)

I nemoj vise nista da me pitas, skidam se postepeno sa advocacy diskusija :)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 22:19 - pre 208 meseci
Citat:
ALi kao sto vidis vecina stranica ide tera po svome


Znači ni to ne radi.. podesiš jedno, on i dalje prikazuje drugo?

Mada, to podešavanje može biti u slučaju da na sistemu nemaš odgovarajući font. Pošto ti imaš Arial, onda je taj font i prikazan.

Heh..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 22:29 - pre 208 meseci
Degojste, u FF ima ova opcija:



Tako da, kad je uključena, onda stranice koriste one fontove koje je autor odabrao (ako su ti fontovi instalirani).

Pretpostavljam da se zato na onim screenshotovima gore (u Konqueroru) vidi Arial, a ne zato što nešto ne radi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 71557 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.