Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8004027 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 17:50 - pre 129 meseci
Citat:
Nesh-co:
Ja sam rek'o: Na njihovom mestu, ja bi mene uhapsio momentalno! Posle bi raspravljali šta je ono za šta tvrdim da je projeno brašno umotano u streč foliju i odakle mi ovoliko dece i što sam dao 40 evra samo da umotam sve kofere i kako sam zajedno sa nama uspeo da unesem u avion pola tone tereta...
Tu se slažem sa svima vama, ali ako ćete da mi verujete, nisam poneo gomilu stvari koje su mi trebale, a o hrani da ni ne govorim. Limit zvani: "Zapakovano i sa deklaracijom" me je omeo u nameri da prenesem čvarke i slično povrće, tako su mi falili da juče zapržim i pokvarim kačamak njima, uh...
Preneo sam i oko 2 litra rakije (za ekipu eventualnu, ja ni ne pijem), i dva boksa cigara isto za ekipu jer ni ne pušim. Od ostalih nedozvoljenih supstanci nisam imao ništa, ali ipak mislim da je presudna bila gomila dece i da je eto to neki signal da nisi neki masovni ubica niti silovatelj, mada... deca i to :)


Ipak nisu provalili da je ovaj mali najza*ebaniji a vi ostali ste samo paravan:)

Svo pominjanje hrane,Jaric Zivadina,Ilinke i decice me podsetise na scenu u Kamiondzijama kad Jaretov otac kaze "necu vise truta da hranim", a Jare odgovara "Koga bre ti 'ranis!?"

Ako se zakacis sa zence zbog tvog radnog statusa na ovom teskom pocetku kad svugde skripi, ti odma' potegnes kofere sa hranom kao argument :D
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.ftth.trollnet.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 17:58 - pre 129 meseci
Citat:
kiza184:
Citat:
tijanam:
Citat:
gogi77:
Hm.. ja nisam ozenjen i sad ce ispasti da tu palamudim... ali ja bih samo da dodam da za drugog supruznika ne bi bilo lose imati konkretno neki plan.
Jeste da drugi supruznik moze raditi bilo koji posao i bilo koji procenat ali cini mi se da vlada prevelika konkurencija na obicnim poslovima kao sto je ciscene, rad u Macdonaldsu itd...
Ovo govorim iz iskustva drugih ljudi koje poznajem a i pre neki dan seo u taksi kad sam se vraco sa aerodroma i ispade neki nas covek taksista.. i ono u prici ima firmu za ciscenje itd.. al kaze mnogo je sad drugacije, nema tolko posla itd...

Znaci trebalo bi uraditi nesto vise od onog "ma nesto ce se naci kada dodjem u norvesku". Znaci treba uraditi neko planiranje.
Primera radi jedno vreme je maltene stajao natpis da trase radnike u frizerskom salonu i to maltene 3 meseca je visilo.
A frizerski salon ono klasican norveski , lepo uredjen u trznom centru kroz koji svakog dana prolazim kada idem na posao i hteo ne hteo tu idem i da se osisam...
Sisanje musko 380 Kruna... a u gradu po nekim levim frizerskim salonima je sisanje 200 kruna i ko da te sikirom osisaju.
Znaci eto na primer sto ne krenuti na kurs frizera. i ili pedikira/manikira i sta ja znam vec... Treba sesti i razmisliti sta sve bi moglo.
Zato sto doskolavanje u norveskoj za takav nekakav kurs sigurno kosta ko svetog petra kajgana. Bolje uraditi to u srbiji.

Eto to je moj neki predlog. Jer ogromna je razlika kada na primer druga osoba zaradi makar i 10.000 kruna mesecno... jer to vam je cista usteda.


E, samo da znas Gogi, bas to ce biti slucaj sa mojim muzem. Ce da frizira! On to jos ni ne zna! Posto mu je bivsa imala friz.salon svasta je naucio (imam licnog frizera i prezadovoljna sam) kontam ja da ce on na kurs za frizera. Naravno, posto je on bio curan slucaj (tu se sve slazem sa Mirjanom iako ja mog curana volim najvise na svetu), i tek sad pomalo progovara norveski, mora jos da radi na jeziku... Ali jednog dana. Plan sam vec razradila u detalje, gde ce na doskolovavanje i sl...
Kratko bih se nadovezala na Mirjaninu curan pricu.. To je zaista bolna situacija i za onog koji non-stop radi i za onog koji sedi po ceo dan u kuci. Jer ti radis, i radis, i radis, i onda dodjes kuci pa bi se malo odmorio, cutao... A onda supruznik curan skoci sa pitanjem: Sta cemo sada raditi? Pa onda ocaj i depresija supruznika koji ne radi pa se oseca beskorisno.. Pa i to moras da sredis ti... Sve brige vise na jednoj osobi. Da se ne lazemo, moj muz je meni pruzio i pruza takvu podrsku da ja nemam reci. Sve je ukljuceno- od kuvanja, ribanja podova i pranja sudova do podrzavajucih razgovora i masaze kad te, kako nasi ljud kazu, u'vate ledja! On i sam kaze, da sam ucio kad i ti, sada bi uzivali.

NIkad nije kasno sesti i uciti, ali su u pitanju teski osecaji koji se prevazilaze sa puno strpljenja, a to nema svako.
Cao
Cao svima...Naravno da sam morao da se javim iako nisam bas aktivan na forumu I naravno da se javljam jer sam ja jedan od "CURANA" navedenih u tekstu gore.
Neznam tacno sta je sveta Mirjana pisala za "CURANE"ali iz ova dva posta gore mogu da naslutim.
Prvo sto bih rekao jeste da je mnogo ruzno svoje supruznike ili ljude sa kojima delis dobro i zlo nazivati "CURANOM" ili bilo kakvom drugom zivotinjom.Naravno
da znam koje je znacenje tog imena ali je svakako ruzno govoriti tako na forumu a uvece cico-mico....ili si "CURAN-KA" ili si cico-mico .
Druga stvar je ustvari i mnogo bitnija jer se radi o uslovima u kojima zivis a to je mnogo siri pojam od jednostavnog nadimka "CURAN".Ja cu da napisem moju situaciju pa neka se jave ljudi i objasne mi po kojem osnovu sam "CURAN" ja i svi oni ljudi koji su u slicnoj situaciji.
Zivim na selu gde ima jedna prodavnica gde se kupuje hrana i vodoinstalateri i naravno sykehjem gde radi moja supruga (toga ima na svakom cosku).Selo se nalazi na 20-25min od grada ali posto je losa konekcija sa gradom ni jedan autobus ne stize na vreme u grad ili ako bih radio uvece ne bih mogao uopste da se vratim kuci jer autobusa NEMA a automobil je jos uvek pojam.
Verovatno postoje supruznici vas koji ste zaposleni koji ne zele,boje se ili vec imaju neki problem da se infiltriraju u drustvo ali nisu svi isti pa bih zamolio sve ljude dobre volje sa foruma da nas ne zovu "CURANIMA" jer mi to nismo.I mi smo sa diplomama i obrazovanjem kao sto mozete da vidite iz prilozenog,jedina je razlika sto vasih sykehjemova ima na svakom cosku a nasih firmi nema ili nam se diplome ne priznaju ovde.
Toliko od mene i samo da znate da postoji mnogo ljudi koji citaju vase postove a ne komentarisu "CURANI,MACKE,KRAVE,KONJI...."

Generalno se moje mišljenje retko poklapa sa Mirinim ali ovaj put je Mira 100% u pravu. Ako nešto želiš da uradiš ima samo 1 razlog zašto si uspeo u tome a kada me ili nas savata lenjost imamo jedno 2000 razloga zašto nešto nije urađeno. Prijatelju ja sam bio na farmi gde je prvi komšija bio 20min hoda a prodavnica pola sata kolima pa sam učio preko neta. Sad sam upisao školu ne bi li se naterao da učim jezik pa samo smišljam izgovore i lažem samog sebe. Dakle izgovora nema nisi i ja nisam ili ne radim zato što me mrzi isto kao i tebe hteo ti to da priznaš ili ne.
Što se ćurki tiče ne nalazim da su lepa perad sem za jesti ako te ne zapadne batak koji je grozan možda je Mira mislila na fazane, oni su mnogo lepi sa onim perjem koje se presijava na suncu.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 18:07 - pre 129 meseci
Citat:
isabeau917:
Citat:
Spori su kao smrt, ali su dostižni - to im se mora priznati.


Eee Nesh, ovo tek ostaje da se vidi. U 11. mjesecu ću napuniti godinu dana čekanja licence čime već opasno konkuriram Dunji65 Jedino što moja vešmašina još radi da ju ne ureknem.
Prije nekih 3 tjedna, obzirom da smo u EU dobili od faksa nove diplome kojima nas izjednačili za bolonjezima ,poslala novu aplikaciju za provisorfarm. pa ko živ ko mrtav.



Yess,znaci i dalje drzim prvo mesto i ne pustam,hahahahaha...Ne dam ti da mi ga preotmes Izabeau, Nadam se da ces papire dobiti pre...
P.S.Kupila novu masinu ( zivele sindikalne potvrde ) Odes u prodavnicu sa papirom i kupis sta ti treba...e kad primis platu osecaj zadovoljstva splasne jer su ti skinuli ratu...A polumesecna rata 10 casova norveskog

Ali ne dam se i idem dalje....
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 18:18 - pre 129 meseci
Pozdrav Dunja!
Poslah danas mail, pa da vidim sta ce sad smisliti. Dobih potvrdu danas za druge zaprimljene papire od SAK a , pise da je za EU behandligstide 3 do 4 mjeseca , pa da i to dozivim
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 18:20 - pre 129 meseci
Ti dok dobijes te papire ima HR da izadje iz EU :-D
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 18:31 - pre 129 meseci
Hahahahhaha, sve je moguce, gledam da u'vatim dok jesmo unutra
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 18:39 - pre 129 meseci
Pitanje za one koji su gore. Da li su virusi (jesenji, prolecni ... stomacni...) na svakih 15dana prisutni i u Norge ili toga nema u toj razmeri kao ovde?

Ja pricam sa rodjacima po evropi i svi se cude. Ovde dete krene u vrtic i posle nedelju dana bolesno, kazu virus - sva deca imaju problem ... taman ozdrave, krenu opet i posle 15dana opet neki virus ... pa se nesto mislim (ne zamerite, ponedeljak je i naporan dan) da nas ne prskaju sa neku hemiju da smo stalno bolesni? Spominjalo se da farmaceuski lobi hara u celoj evropi, pa rekoh da vidim kakva su vasa zapazanja za Norge?

Inace moje klince hvala Bogu dosta toga preskoci, jer moj recept je: fizicka aktivnost, voce, povrce, riba, kozije mleko, jogurt ... ali u globalu ima puno prisutnih virusa i na 15dana samo se prica o tome.
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.ftth.trollnet.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 18:43 - pre 129 meseci
ja nisam medicinar ali to nisam ovde još od nikoga čuo ni video. Mrzi ih po nekad da dođu na posao pogotovo leti kada su lepi dani pa se onda naprasno razbole na dan ili dva ali ni tada ne sa stomačnim virusima imaju neka druge vrlo providne bolesti koje prolaze u roku od 24 do 48h
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

cvetanovicmarjan
Vranje-Aleksinac-Beograd

Član broj: 153905
Poruke: 142



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 19:05 - pre 129 meseci
Citat:
boban 13: ja nisam medicinar ali to nisam ovde još od nikoga čuo ni video. Mrzi ih po nekad da dođu na posao pogotovo leti kada su lepi dani pa se onda naprasno razbole na dan ili dva ali ni tada ne sa stomačnim virusima :-) imaju neka druge vrlo providne bolesti koje prolaze u roku od 24 do 48h




ma te providne bolesti mogu da lece za 24 ili 48h, ali da malo popiju nase mucenice u razmeri koja se u nekim delovima Srbije pije (kada se udje na slavu, gazda ekserom zakuca vrata i nema izlaza dok ima rakije u sobi) nebi dosli na posao za "godinu" dana :)

p.s. ja ne pijem alkohol 13godina iz tog razloga ... ne moze niko da me ubedi: aj jos jednu, pa jos jednu za onaj drugi slucaj i ... ovako samo kazem: prijatelju mani me, jedva sam se izlecio i odmah sam car u njihovim ocima. Kao, inace ja se nisam treznio, pio po 2l vinjaka dnevno i ostale "lovacke price" i pali, niko ne insistira da popijem.


Znaci nema virusa na 15dana?
Na forumu procitah da u vrticima tamo izvode decu na 2sata dnevno vani, ma kakvo vreme bilo. Samo obuku kabanice i hajde malo da se upoznate kako izgleda pljusak i td. Ovde koliko cuvamo decu, toliko imamo problema.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 19:43 - pre 129 meseci
Kako se probudise curani...hm...direkt u mozak...
Ne nisam mislila na fazane,na curane sam mislila.Nemoj da brkamo fazane i curane...
Ja sam pricu o curanstvu kao poddisciplini olimpijskog maratona zvanog emigracija objasnila vrlo lepo i da se ne ponavljamo...
Lepo je sto se ovo cita...sve je to korisno...treba citati

Nego daj da batalimo ovo...ja opet pisem sa dezurstva...trenutno direktan prenos Erna Solberg i Siv Jensen...sklopile su sporazum,sto bi rekli one su enig om alt...
I ono sto sam malo ukacila na TV-u jeste da sto se nas tice uvode promene:
1)Da bi doveo supruznika iz inostranstva u Norvesku morace taj supruznik da ima 24 godine minimum. - to i nije nesto sto nas gadja bas...
2)Da bi se dobilo drzavljanstvo morace da se polozi usmeni test norveskog(nije pisalo koji nivo i kakav test) i samfunnskap (da li i iz ovoga test,ne znam,deluje da jeste)-ovo nas gadja delimicno
3)Pise od 3-5 godina boravka za dobijanje boravisne dozvole (ovo nas gadja ali nista nije detaljno pisalo,vec samo recenica kao sumirano ukratko).N akoju se tacno dozvolu misli verovatno na trajnu ili sta vec...

To je onako mali blic...bice to u novinama koliko sutra vec detaljnije pa cemo da pisemo...

Merlin i Zmijanac lepo pevaju(ja malo modifikujem pesmu):"Kad dodju teski dani kad odu svi jarani kad...nam dodju nasi curani...."
Nema sta,pesma je hit...
Salu na stranu...mozda i ja dovedem curana...nego sada je nekako vaznije da saznamo sta su ove dve sve odlucile da menjaju sto se nas Kebabovica u ovoj zemlji tice
Aj,u zdravlje...rajo...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 19:49 - pre 129 meseci
bas tako, kabanice i deca prave klis klas (blato i voda pomesano) :D :D :D buahaha, spremite se roditelji :D

miro jao aj kamo srece da je samo to... kakav je pa taj kunnskap, pa nije li to vec obuhvaceno bergensom, nanu li joj...

ej, ali ovo je norveska, ravnopravnost polova, dakle i zene koje dodju su curke :D
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.211.65.133.getinternet.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 19:57 - pre 129 meseci
To sam i ja pisao Miro. Od 15 Sept. Svi koji su dobili vizu posle tog perioda su u obavezi da polažu , jezik i poznavanje prirode i drustva :-) Nije tesko oko 35 pitanja. A za ovo drugo Norsk A2. Nema vise Np1, Np2, Np3 .
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 20:26 - pre 129 meseci
Zanima me celo pakovanje promena...valjda ce sutra da bace u novine
Ovako je samo kratko napisano kao podnaslovi...nejasno mi je 3-5 godina za dozvolu boravka...koju dozvolu,koji tip...koga se tice itd...
Ali bice to sire obuhvaceno...ja kacim sekvence samo jer nisam kuci...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

MiToman
NSRS
NSRS
Banja Luka

Član broj: 312953
Poruke: 28



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 20:35 - pre 129 meseci
http://www.nrk.no/contentfile/file/1.11284639!plattform.pdf - Pri dnu 14 strane. Ako je to to :)
 
Odgovor na temu

Tomvla

Član broj: 318081
Poruke: 5
188.124.135.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 20:35 - pre 129 meseci
Za to polaganje jezika za one koji dobiju dozvolu nakon 15.09 koji je rok postavljen nisam ispratio bas najbolje.
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 20:42 - pre 129 meseci
evo nekih vesti
http://www.smp.no/nyheter/innenriks/article8403547.ece

a evo cele politicke platforme... sacu da procitam za migraciju
http://www.hoyre.no/filestore/...litikkdokumenter/plattform.pdf
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.ftth.trollnet.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 20:42 - pre 129 meseci
Citat:
cvetanovicmarjan:
Citat:
boban 13: ja nisam medicinar ali to nisam ovde još od nikoga čuo ni video. Mrzi ih po nekad da dođu na posao pogotovo leti kada su lepi dani pa se onda naprasno razbole na dan ili dva ali ni tada ne sa stomačnim virusima imaju neka druge vrlo providne bolesti koje prolaze u roku od 24 do 48h




ma te providne bolesti mogu da lece za 24 ili 48h, ali da malo popiju nase mucenice u razmeri koja se u nekim delovima Srbije pije (kada se udje na slavu, gazda ekserom zakuca vrata i nema izlaza dok ima rakije u sobi) nebi dosli na posao za "godinu" dana

p.s. ja ne pijem alkohol 13godina iz tog razloga ... ne moze niko da me ubedi: aj jos jednu, pa jos jednu za onaj drugi slucaj i ... ovako samo kazem: prijatelju mani me, jedva sam se izlecio i odmah sam car u njihovim ocima. Kao, inace ja se nisam treznio, pio po 2l vinjaka dnevno i ostale "lovacke price" i pali, niko ne insistira da popijem.


Znaci nema virusa na 15dana?
Na forumu procitah da u vrticima tamo izvode decu na 2sata dnevno vani, ma kakvo vreme bilo. Samo obuku kabanice i hajde malo da se upoznate kako izgleda pljusak i td. Ovde koliko cuvamo decu, toliko imamo problema.

to sam ja postovao pre recimo 3 - 4 nedelje kada smo radili u vrtiću. Malu decu u kolicima ostavljaju napolje da spavaju, postoji jedan natkriveni prostor koji se koristi u slučaju kiše a ovako redovno spavaju ispred vrata Sva deca izlaze napolje 2 puta dnevno pre spavanja i posle spavanja ali su svi ostali unutra kada ovi naj manji spavaju napolju ;-)
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 20:50 - pre 129 meseci
dakle sta procitah brzinom svetlosti, poostravaju se kriterijumi za azilante... za nas radne emigrante naprotiv situacija ide na bolje, vashegu

G: Arbeidsinnvandring
15.
Etablere flere servicekontor for politi, UDI, NAV og Skatteetaten for å lette tid og
byråkrati ved arbeidsinnvandring.
16.
Enklere regler for arbeidsinnvandring for høyk
valifiserte arbeidsinnvandrere med
arbeid, inkludert utrede en modell med forhåndsgodkjenning av større virksomheter.
17.
Jobbe for å styrke Schengens yttergrense og styrke samarbeidet med de store
mottakerlandene for å hindre at grunnløse asylsøkere reiser fr
a land til land innenfor
Schengen

dakle otvorice vise centrala policije, UDI, skatte, itd. da umanje birokratiju, laksa pravila za visokoskolovane imigrante... woohoo...
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 20:56 - pre 129 meseci
i evo za spajanje brakova... nije mi bas najjasnije, tj nista konkretno sem ovog da supruznik mora biti stariji od 24... ne kontam koja je ovo viza na kraju...

Heve underholdskravet i saker familieetableringssaker, men innføre mer liberale
skjønnsvurderinger i forbindelse med herboende eller utlendingens inntektsevne.
Hensikten med endringen er å be
kjempe tvangsekteskap og sikre at paret kan
forsørge seg selv.
11.
Heve kravet om botid for permanent oppholdstillatelse fra tre år til fem år.
Gjennomgå reglene knyttet til personer som opplever mishandling.
12.
I større grad bruke DNA
-
testing for å avklare ident
itet i forbindelse med
familiegjenforening.
13.
Innføre en 24 års
-
grense for familieetablering, med liberale skjønnsvurderinger, ut
fra at hensikten med endringen er å bekjempe tvangsekteskap og sikre at paret kan
forsørge seg selv.
14.
Utrede en ordning med «kjær
lighetsvisum», som ikke stiller krav om
forlovelse/planlagt bryllup
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.10.2013. u 21:03 - pre 129 meseci
ohoho, vece plate za nastavnike, i master studije od 5 godine da se postane nastavnik... moze nema problema :D

generalno promene ne deluju strasne, osim za jadne azilante... i svu istraumiranu decu koja se moraju vracati kuci nakon nekoliko godina :(
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 8004027 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.