Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7965048 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bob978
bob dost
nezaposlen

Član broj: 311990
Poruke: 32
*.80-202-143.nextgentel.com.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 13:14 - pre 125 meseci
P.S.
Potvrdjujem Gogijevu tvrdnju povodom nudisticke plaze, video, bio (doduse van sezone) ako je Gogi mislio na plazu na ostrvu Askøy.
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 13:54 - pre 125 meseci
Gogi, jel si ti otišao u Norvešku da radiš ili da 'ladiš jajca po nudističkim plažama?
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 14:11 - pre 125 meseci
Citat:
bob978: P.S.
Potvrdjujem Gogijevu tvrdnju povodom nudisticke plaze, video, bio (doduse van sezone) ako je Gogi mislio na plazu na ostrvu Askøy.


Da ... to je ta plaza na Askøy. Stvarno je prelepo tamo.
http://goscandinavia.about.com...aches/qt/kollevagnudebeach.htm

Sto se tice toga za igranje na pesku imas ovde:

https://www.google.com/maps/di...6!2e1!3e10!4m4!4m3!1m0!1m0!3e0



A ono sto sam ja postavio slike to je ovde:

http://www.bof.no/Omrader/Fjell/317_geitvika.htm


[Ovu poruku je menjao gogi77 dana 13.02.2014. u 15:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 14:31 - pre 125 meseci
Citat:
IVAN DIREKTOR:
Gogi, jel si ti otišao u Norvešku da radiš ili da 'ladiš jajca po nudističkim plažama?


Pa nije poso najbitnija stvar u zivotu :P
Inace to nudistika plaza... zaboravi na to.Mi bili tamo i sama dva neka gola tipa suncaju pozadinu....
Nista od onog sto smo ocekivali... E... al zato norvezanke na terasi ovde kod mene u blizini gole se suncaju ;D
 
Odgovor na temu

m_kao_maja
bijeljina

Član broj: 319619
Poruke: 12
*.84-48-109.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 14:42 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
m_kao_maja:
Ljudi, nemam problem ni oko odlaska u No, jer sam vec ovde, ni oko priznavanja diplome med radnika, jer nisam, nego imam jedan malo veci! Trazim momka koji je dosao u Oslo 1.1. kad I ja. On je iz Kraljeva, pa ako je neko od Vas takodje iz Kraljeva, neka mi se javi. On se zove Aleksandar, Aca, '79. je god.


Carica si. :)
E svako ima svoju muku :)



Muke su to, moja Mirjana :)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 15:29 - pre 125 meseci
danas cuvam klinca ceo dan, neka gripa u vrticu pa nema dovoljno vaspitaca te su se deca podelila u 2 grupe, jedni dolaze parnim a druga neparnim danima, kontamo ko da cuva klinca te izbor pade na mene posto je zena tek krenula da radi. i ona je nasla posao u struci, 100% ugovor. i oko 14 00 cujem neko kuca na vrata od kuce, izadjem i vidim pandure. tip i riba. pita pandur odma jer mogu da im pokazem vozacku i naravno pokazem im srpsku , kaze pandur ona ne vazi, tj vazi 3 meseca i pita me da li sam danas vozio, reko jesam, naravno, kuca - vrtic- posao - kuca i oni me gledaju belo. pa ne smete da vozite, i krenu da razmisljaju nesto, pitam ih kako ne smem ako sam zavrsio sve obavezne kurseve u auto skoli i ostalo mi samo obavezna voznja 8 casova, a stalno je samnom komsinica, i ako treba dacu im broj telefona. i ladno uzese i nazvase zenu, i ona im kaze znam da on nema vozacku ali ja ga ucim da vozi kao norvezanin panduri mi podvukose da ne smem sam da vozim, lepo se rukuju sa mnom i odose u politibil

pretpostavljam da znam ko me je prijavio posto ne znam puno norvezana van posla, a ovi sa posla se sprdaju samnom i polaganje i znaju da me komsinica ''uci'' tako da oni nisu
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 15:45 - pre 125 meseci
Znaci, istina je? :) Cula sam od prijatelja i nekih rodjaka da je ovde nije problem to sto ti kao vozis bez vozacke (jer nema policije i to) nego sto te neko lepo prijavi. I evo mi dokaza da je stvarno tako. Moj muz je za 5 dana zavrsio celu obuku, ali se mucio sa testovima, pa je iz 3.polozio, i juce je trebao da polaze ali su nesto zeznuli u autoskoli pa ce tek za koji dan. Nije da se nesto vozamo, ali se on vozi na kurs norveskog i nazad, i meni je frka, i nije mi drago. Ne podrzavam voznju bez NO dozvole. Bez obzira na apsurdnost. Dobro je sto si rekao, da znam cime da ga odbranim. :) Inace, ima sve kategorije u vozackoj. Kada su ovi iz auto skole videli smorili se skroz. A najsmesnije je sto ga ubedjuju da on moze da vozi godinu dana! Eeeeej, instruktori, skroz su apdejtovani! :)

Inace, nije me bilo duze na forumu... Svasta se nesto izdesavala u medjuvremenu. Trazimo muzu posao, aktivno, ali ne ide bas lako... Mnogo mu bolje ide jezik sad nego pre par meseci, ali i dalje je to nedovoljno. U NAVu su procenili da on ima sjajne sanse da sam sebi nadje posao. :) :) Da, bas.. Ja sam se prijavila za nasjonalefag za lekare, i to ocekujem da cu se provuci, iako jos nemam vedtak od SAKA. A, da, imam jos nesto, cekamo bebu. Desi se coveku, a ni ne zna sta mu se desilo. :) :) Za mene licno poprilicno krupna stvar jer nisam bas ocekivala, ne sad. Kazu da je lepo. Videcemo. Apelujem na forumase da ako vide negde neki oglas za sezonski rad, u smislu branja jagoda, kopanja krompira, vadjena luka i slicnih domacih poslova, da jave nekako. Upravo takve oglase trazim, a ne nalazim. Bice jedan jobbintervju u Meny-ju, nadam se da nam posle toga nece trebati luk i krompir. Dolazi beba, valja se brzo zaposliti muza. :)

Puno pozdrava veselom drustvu!

 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 17:26 - pre 125 meseci
Citat:
zokiruma:
danas cuvam klinca ceo dan, neka gripa u vrticu pa nema dovoljno vaspitaca te su se deca podelila u 2 grupe, jedni dolaze parnim a druga neparnim danima, kontamo ko da cuva klinca te izbor pade na mene posto je zena tek krenula da radi. i ona je nasla posao u struci, 100% ugovor. i oko 14 00 cujem neko kuca na vrata od kuce, izadjem i vidim pandure. tip i riba. pita pandur odma jer mogu da im pokazem vozacku i naravno pokazem im srpsku :D , kaze pandur ona ne vazi, tj vazi 3 meseca i pita me da li sam danas vozio, reko jesam, naravno, kuca - vrtic- posao - kuca i oni me gledaju belo. pa ne smete da vozite, i krenu da razmisljaju nesto, pitam ih kako ne smem ako sam zavrsio sve obavezne kurseve u auto skoli i ostalo mi samo obavezna voznja 8 casova, a stalno je samnom komsinica, i ako treba dacu im broj telefona. i ladno uzese i nazvase zenu, i ona im kaze znam da on nema vozacku ali ja ga ucim da vozi kao norvezanin :D panduri mi podvukose da ne smem sam da vozim, lepo se rukuju sa mnom i odose u politibil :D

pretpostavljam da znam ko me je prijavio posto ne znam puno norvezana van posla, a ovi sa posla se sprdaju samnom i polaganje i znaju da me komsinica ''uci'' tako da oni nisu :D



Pu potkazivači....cinkaroši....dobro si prošao .....
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 17:29 - pre 125 meseci
Citat:
blok63: Pu potkazivači....cinkaroši....dobro si prošao .....


ma bio sam spreman zato sam i ispostovao sva pravila, cak sam kupio ono slovo L i jos jedan retrovizor, ima na statoilovim pumpama da se kupi posto to moras imati kada ucis :D

u sustini cim odradis kurs prve pomoci i osnovnu teoriju mozes da vozis u prisustvu drugog vozaca koji ima vozacku tako da nije frka, dobro meni a dobro doslo i komsinici da ne mora da se cima i ona sa svojim autom, nego kanda su me trazili i na poslu :D

jedva cekam da cujem sutra
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 17:31 - pre 125 meseci
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/442341/Srpski-kartel-u-Norveskoj


Jel ovo treba da bude "simpa" za nas Srbe u No?
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.212.76.114.getinternet.no.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 18:42 - pre 125 meseci
Ajmo upuceni Miro ti to sigurno znas ,imam 80%fast trazila sam 100 % direktor ostao da razmislja a u medjuvremenu primio novu osobu ,na isto radno mjesto ,dali sam ja imala prednost .?
 
Odgovor na temu

ninenad
Nenad Stamenković
Mašinski inženjer
Niš

Član broj: 300088
Poruke: 23
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 18:48 - pre 125 meseci
Posle dva meseca od kad sam poslao papire, dobio sam mail od NOKUT-a u vezi dokumentacije za priznavanje diplome Mašinskog fakulteta.
Naravno, kakav sam maler nije moglo da prođe bez dodataka.
Poslao sam svu dokumentaciju kao što su tražili, ali sada mi traže da kontaktiram fakultet i da im dostavim dokaz da su moje studije trajale 5 godina(jer u uverenju o položenim ispitima to nigde ne stoji, a ja sam to naveo u aplikaciji) i kao drugu stvar, naziv i obim diplomskog rada.
Ja odem na fakultet, i oni mi u ono staro uverenje dodaju da su studije trajale 5 godina i naziv diplomskog, ali za obim nisu imali pojma kako da mi napišu, jer sam ja po starom programu i kažu da nikad nisu pisali nešto tako. Valjda uz nove diplome to stoji u dodatku diplomi.
Ja spakujem to u koverat i pošaljem uz kratko propratno pismo, pa šta bude. Valjda će da im sad bude dovoljno.
 
Odgovor na temu

vera78
VERA PETROVIC

Član broj: 303665
Poruke: 121
*.89-20-244.enivest.net.



+103 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 19:29 - pre 125 meseci
Citat:
tijanam:
Znaci, istina je? :) Cula sam od prijatelja i nekih rodjaka da je ovde nije problem to sto ti kao vozis bez vozacke (jer nema policije i to) nego sto te neko lepo prijavi. I evo mi dokaza da je stvarno tako. Moj muz je za 5 dana zavrsio celu obuku, ali se mucio sa testovima, pa je iz 3.polozio, i juce je trebao da polaze ali su nesto zeznuli u autoskoli pa ce tek za koji dan. Nije da se nesto vozamo, ali se on vozi na kurs norveskog i nazad, i meni je frka, i nije mi drago. Ne podrzavam voznju bez NO dozvole. Bez obzira na apsurdnost. Dobro je sto si rekao, da znam cime da ga odbranim. :) Inace, ima sve kategorije u vozackoj. Kada su ovi iz auto skole videli smorili se skroz. A najsmesnije je sto ga ubedjuju da on moze da vozi godinu dana! Eeeeej, instruktori, skroz su apdejtovani! :)

Inace, nije me bilo duze na forumu... Svasta se nesto izdesavala u medjuvremenu. Trazimo muzu posao, aktivno, ali ne ide bas lako... Mnogo mu bolje ide jezik sad nego pre par meseci, ali i dalje je to nedovoljno. U NAVu su procenili da on ima sjajne sanse da sam sebi nadje posao. :) :) Da, bas.. Ja sam se prijavila za nasjonalefag za lekare, i to ocekujem da cu se provuci, iako jos nemam vedtak od SAKA. A, da, imam jos nesto, cekamo bebu. Desi se coveku, a ni ne zna sta mu se desilo. :) :) Za mene licno poprilicno krupna stvar jer nisam bas ocekivala, ne sad. Kazu da je lepo. Videcemo. Apelujem na forumase da ako vide negde neki oglas za sezonski rad, u smislu branja jagoda, kopanja krompira, vadjena luka i slicnih domacih poslova, da jave nekako. Upravo takve oglase trazim, a ne nalazim. Bice jedan jobbintervju u Meny-ju, nadam se da nam posle toga nece trebati luk i krompir. Dolazi beba, valja se brzo zaposliti muza. :)

Puno pozdrava veselom drustvu!



Draga Tijana ti i ja u isto vreme posle dugo vremena! :)
Cestitam na lepim vestima za bebu! Mi se nadamo tome..heheheh

Drugari pratim forum sve vreme, procitah svega i svacega za ovih deset meseci kako sam ovde, ali se nisam ukljucivala dok se mi konacno ne sredimo pa da imam sta da kazem. Naime..pre sat i po vremena moja deca konacno dobise papire! Posle osam meseci... Prosle nedelje je bila odbijenica, jer im otac nije poslao saglasnost..brzinom munje smo ga pronasli, jer se nije znalo ni gde je...Nemacka-Srbija..nadjosmo ga i u utorak poslasmo zalbu i saglasnost i evo danas konacno lepih vesti.

Muz jos uvek nema posao..tu su razne ponude ali nista konkretno. Prosle nedelje je imao intervju od tri sata..firma za proizvodnju brodova. On je inace mehanicar, zadovoljni su sa njegovim CVem i iskustvom koje ima. Jezik govori solidno za pocetnika. Naravno ceka se odgovor...za sada zivimo samo od moje plate. Oboje idemo na kurs jezika s tim sto sam ja u trecoj grupi, a on u prvoj...:) Kommuna placa veci deo a mi placamo 15kr po casu. Sto se tice samog mesta ljudi su divni, izlaze u susret za sve ali smo udaljeni od grada 120 km, Bergena. Navikli smo se vec na to...:)
Deca su prezadovoljna sa skolom, a i nastavnici sa njima...kazu veoma brzo su nadmasili norveski prosek, a tek su pocetnici u jeziku. Ponosna sam naravno...:)
Sto se posla tice sve je ok prem da ne vidim sebe tu za ceo zivot. Jezik se uci iz dana u dan i nadam se studiranju ili masteru. Na jesen cu da saljem papire od moje visoke skole da vidim gde sam sa njom u NO pa cu odluciti sta dalje.
Mozak mi od srece zbog decijih papira ne radi najbolje pa ne znam ni sta bih rekla...:))) Uglavnom tu sam, nisam pobegulja sa foruma samo sam bila u ogromnom grcu i neizvesnosti. Sto bi rekli norvezani JIIIPIIIIII!!!! :))))
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 20:12 - pre 125 meseci
Vera, svaka čast, sad gurajte snažno i dišite duboko. Kod Norveške priče ti je najvažnije disanje
Tijana tebra, ti si još tu Ne klonite duhom, kroz istu stvar i ja prolazim. Samo sam ja teoriju prošo iz prve. Doduše i vožnju :P
Zorane, verovatno misliš da ću sad da ti kažem: "-Eto, lepo sam ti reko!", al neću

Citat:
blok63http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/442341/Srpski-kartel-u-Norveskoj
Jel ovo treba da bude "simpa" za nas Srbe u No?

`ladno obrisali vest iz nekog razloga

 
Odgovor na temu

Ivana 77
nis

Član broj: 320430
Poruke: 28
79.101.62.*



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 20:30 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
Ivana 77:
Molila bih nekoga da mi opise rad sestara sa srednjom medicinskom skolom,kojom terminologijom treba da vladamo,sta radimo i da li se razlikuje rad u gerontoloskom i u bolnicama,bila bih Vam zahvalna


Da li mislis na rad sykepleiera ili hjelpepleiera?Kazes med.sestra sa srednjom med.skolom,jel mislis na hjelpepleiera u Norveskoj?
Trazi malo vise vremena post...ti preciziraj na sta si mislila konkretno ili na oboje...pa sutra noc na dezurstvu ako bude vremena pisem sta znam :)

[Ovu poruku je menjao Mirjana Savicic dana 13.02.2014. u 05:12 GMT+1]

mirjana koliko sam shvatila mi sa srednjom radimo kao hjelpepleier tako i sasljem sak-u za autorizaciju,pretrazih sve al ne nadjoh ako ikada mozes samo mi napisi sta se ocekuje od nas mada mislim da je u pitanju samo nega bez terapije ali me zanima kako je kod njih,kao i da li ima razlike izmedju bolnica i starackih domova i gde se bolje placa posto ydravle od boga dolazim za pocetak samo ja akasnije dovodim porodicu tri klinca i supruga
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 20:31 - pre 125 meseci
Citat:
Nesh-co: Vera, svaka čast, sad gurajte snažno i dišite duboko. Kod Norveške priče ti je najvažnije disanje
Tijana tebra, ti si još tu Ne klonite duhom, kroz istu stvar i ja prolazim. Samo sam ja teoriju prošo iz prve. Doduše i vožnju :P
Zorane, verovatno misliš da ću sad da ti kažem: "-Eto, lepo sam ti reko!", al neću


`ladno obrisali vest iz nekog razloga


pa brate nista se nije desilo, vozio sam priznajem ali imam pravo da vozim, kada zavrsis teoriju i kurs prve pomoci mozes da vozis auto ako imas suvozaca koji ima minimum 10 god vozacku, to je zakon i to koriste i svi norvezani za obukul, pa ko ce nauciti da vozi i polozi za 8 casova + kosta ko petra kajgana sat


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 20:59 - pre 125 meseci
Citat:
markodrenov:
Citat:
cikaKosta:
Citat:
blok63:
Citat:
cikaKosta:
@blok 63
A šta te recimo košta da kažeš da dolaziš u no da upišeš master... To njima nije čudno s obzirom na to da studiraju i u pedesetoj. Ako zato dolaziš, takođe nije čudno to što nemaš broj. Sve te minus stvari koje pominješ na forumu, to niko od norvežana ne mora da zna (nemam dozvolu, tek tražim posao itd...) predstavi se sigurnijom u sebe i svoje planove
Dalje, probaj da tražiš pomoć od ljudi koji mogu da ti pomognu da nađeš sobu u studentskom. Znam dosta ljudi koji su tako u bergenu živeli par meseci-godinu. Em jeftinije puno, em možeš da naletiš i na studente koji mogu da pomognu oko veŽbanja jezika



E to mi je već veliki projekat i nema potrebe da upisujem kad su mene učiteljicu hteli da prime kao vaspitačicu i to iz Srbije, mislim da im master neće trebati.A ni meni.


Ništa ti mene nisi razumela Nisam ti rekao da upišeš master. Pomenula si da je frka da se nađe stan jer nemaš ugovor o radu itd. Tada sam ti rekao da budućem stanodavcu kažeš da upisuješ studije a ne da ih stvarno upišeš. Što se doma studentskog tiče, ni tu nisam mislio da iznajmiš dom radi studiranja, već da iznajmiš dom kao stan. Tako je uradilo dosta ljudi, jeftinije dok nisu sredili papire sa poslodavcem kako bi mogli da traže "normalan stan". I u njihovim domovima nije ni nalik onome na šta smo navikli u srbiji. Tu su gomila porodica od kojih neko od članova ili niko ne studira... Malo nelogično, ali je tako... Ne znam dal ima više svrhe da pišem



I te kako ima svrhe da pises o ovom fenomenu za studentske domove... Pisi ja citam i upijam ako mozes da objasnis proceduru kako se to zavrsava na legalan nacin bio bih ti zahvalan.


Vidi ovako, ne postoji tu "legalan način". Poenta je da dom dobijaju ljudi koji se tu prijave da studiraju. Ako tada tom nekom ne treba soba, on je izda (na mesec-dva, za stalno itd) Npr, oko nove godine imaš brdo soba koje se izdaju, ali u tom periodu nama ne treba ništa, pogotovo ne onima koji odavde traže posao. Oglase za ovo nećeš naći nigde na netu. U glavnom budu ispred ulaza samog doma, i to do uveče uglavnom skinu (dal domari ili ko već, pojma nemam). Što se soba samih tiče, niko tu ništa ne proverava, sve dok se verovatno ne desi neko sr**nje. Konkretno u sibu u Bergenu (Fantoft) ima toliko čokoladnih sa sve familijom, pa čak i par njih imaju sobe preko puta, pa otvore i jedni i drugi vrata, onako u veš majcama... Znači, jednom rečju, opuštenicja. Dakle, ako nisi tu svaki dan, ili ako nemaš nikog da već stanuje u nekom domu pa da motri na oglase, onda slaba vajda da tako nešto iz srbije nađeš. Za druge gradove je verovatno slično, ali je generalno nalaženje stana jedna opasno zjbana radnja. Prvo, ponuda i nije neka (ono što sam ja video i gde sam bio, bolje da ne iznosim javno, jer mi ne bi verovali da pričam o norveškoj verovanto) Drugo, oni stanovi koji su realno ok, koštaju boga oca (u bergenu ispod 10.000 nećeš naći stan a da je veći od 20kvm, i za to moraš da platiš bar još toliko, a često i puno više kao depozit). Drugo, i kad pošalješ sms, mail, za oglas koji si našao na finn.no ili hybel.no, odgovara u proseku 20% ljudi, a možda i manje. Kod hostela je problem (pored cene) to što ni u jednom ne možeš da ostaneš dugo (mislim da je tipa 2 nedelje max uglavnom). Dakle, ako si bez ugovorra i tražiš stan, pripremi se na sve ovo. Dom je npr 6000nok, (2 sobe sa kupatilom i kuhinnjom i svim troškovima plaćenim), i to spada u ubedljivo najbolju moguću kombinaciju, ali za to treba malo da te us**reći

Nadam se da je ovo malo od pomoći
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 21:10 - pre 125 meseci
Zoki otkucao te neki ljubomorni Norvežanin, em si Srbin iz non-Eu, em odvojio komšinicu da se voza s tobom ;)
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 21:41 - pre 125 meseci
Citat:
blok63: Zoki otkucao te neki ljubomorni Norvežanin, em si Srbin iz non-Eu, em odvojio komšinicu da se voza s tobom


Em još ide i na nudističku plažu. A ne bre, to Gogi ide.
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
37.19.108.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.02.2014. u 21:50 - pre 125 meseci
Citat:
blok63:
Zoki otkucao te neki ljubomorni Norvežanin, em si Srbin iz non-Eu, em odvojio komšinicu da se voza s tobom ;)

Pa mora da ga obucava komsinica "instruktorka" ..sad kad je vec polozio prvu pomoc .. duplo kvacilo i ta tehnika ...mislim da vozi na norveski nacin...:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7965048 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.