Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3556173 | Odgovora: 15785 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 17:34 - pre 84 meseci
Hocu, samo prvo da iscrpem sve mogucnosti u Nisu.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 17:51 - pre 84 meseci
Sto bi reko Beli Preletacevic.... SAMO JAKO i bez sikiranja. :D
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 19:12 - pre 84 meseci
Ja sam čuo da ne može da se radi intervju u Beogradu ako si bliži Nišu, a da je konzul najblaže rečeno nezainteresovan za intervjue.
Verovatno jer bi svi termini vrlo brzo bili popunjeni, a plata ide radio - ne radio intervjue...
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 19:24 - pre 84 meseci
Pa evo ja sam primer da sam blizi Nisu nego Beogradu a morao bih u Beograd sto su mi i potvrdili iz ambasade.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 19:27 - pre 84 meseci
Pa evo ja sam primer da sam blizi Nisu nego Beogradu a morao bih u Beograd sto su mi i potvrdili iz ambasade.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 19:43 - pre 84 meseci
U Nis idu toplicki, nisavski, jablanicki, pcinjski i zajecarski okrug, svi ostali u Bg.
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 20:06 - pre 84 meseci
Eto, još samo skivi da odradi posao.

Mali intermezzo: teče deveti mesec na zadъlžitelno sъglasuvane, ali je zato stigla nova kartica zdravstvenog osiguranja posle 8 meseci...
 
Odgovor na temu

Milanche11
Milan Ivanovic
Student
Fakultet

Član broj: 321835
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 20:26 - pre 84 meseci
Imao intervju 17.03.2017 u Nis-u i dalje nikakav odgovor...
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 20:51 - pre 84 meseci
Pa jel si iso da se raspitas do konzulata. I moja sestra je imala aprila i bila je skoro da pita, rekao joj je da to jos stoji tu, da nije isla posta, coveka boli kita za posao. Treba ljudi da intervenisu u ambasadi u Beogradu da ga prijave, ovo je sramota sta doticni gospodin radi.
 
Odgovor na temu

Milanche11
Milan Ivanovic
Student
Fakultet

Član broj: 321835
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 21:24 - pre 84 meseci
Nisam iz Nis-a pa nisam bio ponovo do konzulata, pozvacu sutra i pitati. Neko je vec pisao da je bio u tom periodu u Beogradu i da je nakon tri meseca dobio broj sa kojim prati ostatak procesa preko net-a... Neverovatno mi je da posta iz Beograda ide cesce a u Nis-u ne, stvarno je malo cudno ponasanje doticnog gospodina u konzulatu.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 21:50 - pre 84 meseci
Posto sam se raspitivao malo vise, znam pouzdano da posta iz Beograda ide na maksimum 2 meseca, a nekad i cesce. Kad kurir iz Beograda krene on svraca i u Nis, ali da bi svratio mora konzul da ga pozove i da mu kaze da ima poste i iz Nisa, a posto ga gospodin ne zove on covek i ne svraca. Tako da nas dragi konzul skuplja dokumentaciju u Nisu, ali posto ga mrzi da radi, on je ne zavede sluzbeno i zato posta stoji i gomila se.

Ja sam zvao ambasadu u Bg i objasnio u cemu je problem, rekao da sam probao kod konzula da predam dokumenta, ali da me je covek vratio, da mi je dao mail da mu se najavim, ali da mi jos ne odgovara na mail. Bili su jako ljubazni i pitali su me da im kazem kad sam tacno bio, i ako znam kako se konzul zove, jer izgleda da ima vise konzula. Verovatno da su hteli nekako da ga kazne. Ja sam im rekao da cu da probam jos jednom, pa ako ne uspem, da cu ponovo da im se javim i da im dam sve podatke. Planiram da odem u sredu pa cu videti sta ce da bude.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 22:02 - pre 84 meseci
E ovako,
Obzirom da sam ja predavao u Nisu i dosta sam dugo razgovarao sa Konzulom na tu temu,moram da podelim par informacija.
Konzulat u Nisu do skoro nije bio nadlezan za izdavanje drzavljanstva vec samo za pravnu i savetodavnu pomoc drzavljanima Republike Bugarske.
Sve ostale probleme su resavali u Ambasadi u Beogradu. Obzirom da je zbog kasnijih termina za intervju u Sofiji,veliki broj trazioca drzavljanstva krenuo put Beograda,iz pomenute Ambasade su zahtevali da se svi juzno od Beograda salju u Nis. U Konzulatu u Nisu ne znaju i nisu spremni da se uhvate u kostac sa novim zadacima i prilicno bojazljivo i oprezno postupaju u vezi sa tim.
Osim toga,posta iz Nisa ide mnogo redje nego posta iz Beograda ,sto je i normalno jer oni imaju hrpe dokumenata koje moraju da dostave u Sofiju u sto kracem roku i pri tome ne mislim na zahteve za drzavljanstvo vec diplomatsku postu dok se ova druga samo "ubaci" u transport. Pri tome ovi iz Beograda ne svracaju po postu iz Nisa . Transport te poste je jako skup jer se radi o poverljivoj dokumentaciji koja se ne moze poslati klasicnim putem.
Ovde na forumu imamo nekoliko razlicitih iskustava u vezi sa Konzulatom u Nisu . Ja sam bio upucivan u Sofiju ali me je Konzul na moje insistiranje primio,uradio intervju za moju decu i nakon dve nedelje me obavestio da je stigla potvrda iz Sofije tj. da su deca usla u proceduru i od tada pratimo statuse na net-u. Konzul mi je rekao da je isao poslovno u Sofiju do Ministarstva i da je iskoristio priliku da ponese svu postu koja se nasla u tom trenutku u Konzulatu.
Imamo i slucaj koji je naveo Milanche11 koji je uradio intervju ali ceka da posta ode u Sofiju ali i slucaj Izvrnute torte koji jos uvek muci muku da uradi intervju.
Svakome od nas se zuri ali smatram da nema potrebe da sada pljujemo po nekim ljudima koji su tu da bi nama pomogli.
Neko je pomenuo da treba prijaviti Konzula iz Nisa jer nije uradio intervju ili zato sto nije niko dosao po postu a ja se pitam zasto neko ne prijavi ljude u Sofiji koji zakazuju intervju za kraj sledece godine a osim toga dokumenta su im u kancelarijama u kojima provode sate i sate pa se nista ne desava po pitanju izdavanja drzavljanstava.
Zamolio bih sve forumase za strpljenje jer ko ceka on i doceka.
Smenite ovog Konzula (ukoliko je to uopste i moguce) a onda ce doci neki novi koji moze biti losiji od ovog.
Izvrnuta torta je trazio neke informacije od mene u PP a sada iznosi neke detalje zbog kojih mozemo imati posledice i on i ja a ustvari prosao sam isto sto i on. Postoji stara dobra poslovica "Umiljato jagnje dve majke sisa" pa bih svima savetovao da pokazu malo razumevanja i da ne reaguju "na prvu" vec razmisle da postoji mogucnost ali i realnost da posta ide dva puta godisnje i da ukoliko nesto pogresite prilikom predaje dokumenata (vi ili Konzul) greska kosta jos najmanje 6 meseci.
Zelim vam svima od srca da vec ove godine postanete drzavljani Bugarske !
Pozdrav
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 22:07 - pre 84 meseci
Evo cele komunikacije sa ambasadom u Bg, iznecu je ovako javno, makar i na svoju stetu, jer ovo stvarno nema smisla sta gospodin konzul radi.


Chat Conversation Start

379 people like this
Government Organization
WED 3:13PM
dobar den imam edno prasanje, ama ne zborim blgarski, mozem li da pisuvam na srpski?

Možete slobodno da pitate.
ja sam iz Nisa, i sakupio sam sva dokumenta potrebna za dobijanje bugarskog drzavljanstva na osnovu proishoda. Bio sam do konzulata u Nisu da zakazem da predam ta dokumenta i uradim intervju, ali nisam uspeo da zakazem. I ne znam da li cu uspeti uopste, jer je procedura jako komplikovana. Pa me interesuje da li mogu da uradim to u ambasadi u Beogradu.

Naravno da možete i u Ambasadi ali nismo razumeli zašto je procedura bila komplikovana? U principu je ista procedura u Konzulatu i u Ambasadi!
Pa eto, receno mi je da mogu da zakazem preko e-mail adrese, ali odgovora na to nema vec nekoliko nedelja. U principu ne volim da se zalim, ali je gospodin konzul bio jako neljubazan prema meni i mojoj sestri. Da li je to sigurno da mogu u ambasadi posto sam iz Nisa, da ne bih pravio bespotreban trosak dolaska a da ne moze?

Kako se zvao konzul? Javite se sutra ujutro pre 10 ili posle 12 na zvaničnom broju Ambasade i sa Vama će razgovarati službenik Konzularnom odseku koji će Vama objasniti sve mogućnosti. Žao je nama da ste imali loše iskustvo sa našem službenikom u Nišu!
011 3613980
jel to zvanican broj?
ja ne znam kako se gospodin zvao, ali mi je stvarno bilo neprijatno, kao da sam lopov koji je dosao da krade, a doneo sam celu gomilu zvanicnih papira da zvanicno predam zahtev. Hvala vam puno

To jeste zvaničan broji. Da li se slučajno sećate kad tačno ste pokušali da predate papire? Hvala!
naravno da se secam, ali razumite me, ne zelim da pravim veliku zbrku oko toga, da ja sutra ne bih imao problema, jer cu ja morati mozda kod tog coveka da odradim intervju, razumite me molim Vas
Ako mi vi garantujete diskreciju ja cu Vam reci sve podatke, ali ne bih zeleo da imam problema zbog toga pri podnosenju dokumenata

Razumemo, ali Vi ne morate se osećati na taj način. Mi smo tu da Vam pomognemo i uveravamo Vas da Vaša procedura neće biti pod rizikom. Diskrecija isto je Vaše pravo.
Pa Vi jeste tu da nam pomognete, ali ja nisam imao taj utisak u Konzulatu, zato Vam i pisem, ali imam i strah, jer ja zavisim od tog Konzula a ne on od mene.
Moja sestra je predala dokumenta kod Konzula pre 3 meseca, i kad je isla da pita za povratni broj pod koji je zavedena, rekli su joj da dokumenta jos nisu ni poslata za Sofiju. Ja ne bih zeleo da predam dokumenta pa da ona stoje u nekoj fioci godinu dana ako me razumete, zato bih da sve zavrsim u Beogradu.
Hvala Vam na Vasem vremenu i izvinite na uznemiravanju, i hvala na ljubaznosti zaista.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 22:16 - pre 84 meseci
Jotev ja tebe nisam nigde spominjao, i nemoj da se osecas ugrozenim zbog toga, jer te nikad nigde necu ni spomenuti. Ono sto je posao konzularnog odeljenja, jeste da primi dokumenta, da ih zavede i prosledi dalje u ministarstvo pravde. Dakle njihov posao nije da odlucuju o molbi vec samo da je prime, i odrade intervju. Da napomenem, oni ne kontrolisu dokumentaciju, ne proveravaju papirre, tako da njihov posao nije nimalo komplikovan. Jer da jeste, kako je onda mogao da odradi overu dokumenata za 2 dana i da mi uzme 240 evra? Znaci tu se ne slazemo. Ti si prosao kako si prosao, probacu i ja, jer veruj lakse mi je da zavrsavam ovde nego da se mlatim po beogradu. Nisam nikog prijavio nigde, jer mi to nije cilj, zelim samo da zavrsim posao, ali morao sam da se informisem, i ako ne uspem da zavrsim posao, naravno da cu da prijavim, jer covek prima platu, a ne radi svoj posao. Ulozio sam mnogo truda, i mnogo para u celu ovu pricu i necu da dozvolim da me neko zamlacuje svojim neradom.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.07.2017. u 23:57 - pre 84 meseci
Izvrnuta torta,
Ja sam apsolutno na tvojoj strani i upravo zbog toga sam i napisao sve ono sto jesam.
Nisam i mislio da si me pominjao u nekoj negativnoj prici nego brate mnogo cesto pominjes onaj viski a meni zao da Konzul popije sve sam
Furaj ti slobodno svoju pricu i zelim ti od srca da sto pre zavrsis posao koji si zapoceo.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.07.2017. u 06:41 - pre 84 meseci
ajde ne zakecujte se sa gluposti nego napišite šta treba od dokumentacije da se preda za EGN?
:)
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.07.2017. u 08:04 - pre 84 meseci
Lako je tebi sad da zajebavaš sirotinju vojkanche :-)
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
176.104.104.*



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.07.2017. u 08:26 - pre 84 meseci
Citat:
vojkanche:
ajde ne zakecujte se sa gluposti nego napišite šta treba od dokumentacije da se preda za EGN?
:)

Pa tebe sad ne zanimaju muke koje imaju ljudi koji nisu dosli do podizanja Ukaza :)
Za EGN ti treba kopija Ukaza,pasos (za svaki slucaj iskopiraj i prvu stranu pasosa) i 30 leva za taksu.
Obzirom da se prijavljujes na adresu rodjaka a ne na sluzbenu,popunjavate jedan obrazac u kome ce pisati ta adresa i drugi u kome upisujes trenutnu adresu stanovanja. Imas na formularu i deo gde treba da upises clanove porodice sa datumima rodjenja i njihovim maticnim brojevima pa spremi te podatke na vreme.
P.S. Nemoj da zaboravis alvu da kupis :)
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
77.28.65.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.07.2017. u 13:53 - pre 84 meseci
Citat:
Kreuz:
Eto, još samo skivi da odradi posao.

Mali intermezzo: teče deveti mesec na zadъlžitelno sъglasuvane, ali je zato stigla nova kartica zdravstvenog osiguranja posle 8 meseci...


Poceo sam postupak pre skoro 2 godine, dobio proishod, predao sam dokumente u ministarstvo fevruari 2016, zakazali mi intervju za oktobar 2016. Od tada je proslo isto skoro 9 meseci jos je prepiska na zadolzitelno soglasuvanje.
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.opera-mini.net.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo04.07.2017. u 19:57 - pre 84 meseci
Promenice to se status za otprilke mesec dana.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3556173 | Odgovora: 15785 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.