Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3533810 | Odgovora: 15768 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sladi123
Aleksandra Mitic
Student
FFD
Beograd, Srbija

Član broj: 331050
Poruke: 23
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 21:09 - pre 103 meseci
,, Na kandidatite po prepiski izvadeni za dopъlnitelna proverka, sъglasno priloženiя spisъk v srok do 04 april 2016 g. se predostavя vъzmožnost da predstavяt dokument, udostoverяvaщ naličieto na vъzhodящ "bъlgarin" - § 2, t.1 ot DR na ZBG.

Dokumentite, predstaveni ot zainteresuvanite lica, v zavisimost ot čuždata dъržava, ot koяto proizhoždat, trяbva da otgovarяt na iziskvaniяta na sъotvetnite razporedbi na dvustrannite meždunarodni dogovori ili na Konvenciяta za premahvane na iziskvaneto za legalizaciя na čuždestrannite publični aktove, sъstavena v Haga na 05 oktomvri 1961 g., po koito Republika Bъlgariя e strana, ili na Pravilnika za legalizaciite, zaverkite i prevodite na dokumenti i drugi kniža / obn. DV, br.73 ot 1958 g., izm .i dop. br.10 ot 1964 g., br.77 ot 1976 g., br.96 ot 1982 g., br.77 ot 1983 g. i br.103 ot 1990 g./, kakto i da bъdat snabdeni s prevodi na bъlgarski ezik, koito se izvъršvat i zaverяvat po predvideniя ot Pravilnika red. ,,


OVO SAM ISKOPIRALA TO JE VEC IZASLO ZA NEKE DRUGE BROJEVE U NAREDNOM PERIODU OCEKUJEM I JA ISTO :( MALO DETALJNIJI PREVOD AKO MOZE ..HVALA ..
Sladi
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 21:27 - pre 103 meseci
Citat:
sladi123:
Timok , znaci li to da bih ja mogla promeniti na neki nacin da u babinom izvodu pise narodost bugarska , na osnovu radne knjizice (gde jedino pise) .opstina boljevac je u pitanju, mada msm da se to sad radi u ZA....????


Siguran sam da moze - jos kazes da ti je baba ziva - strpas je u auto pa pravac Zajecar - udjes u hodnik gde su salteri pa pravo izadjes iz zgrade i kroz dvoriste ides u zgradu iza - trazis Sladjanu Jovanovic ili upravnika maticne sluzbe...i budes ljubazna ali ne daj da te otkace - samo ponavljaj da trazis ono sto je legalno i sto je po zakonu...ako je zena ziva,ima pravo da se izjasni sta je po narodnosti i da joj se izmeni u izvodu - ne moze niko da joj namece narodnost ako ona hoce da bude po narodnosti Bugarka...popunis zahtev koji ces uzeti na salteru maticne sluzbe i napisaces da trazis ispravku u maticnoj knjizi rodjenih,foto-kopiraj radnu knjizicu gde stoji to i pitaj sta jos treba da bi se izmenila narodnost u izvodu...I ne okreci ledja nikako - mora da popuste a kazem ti pokusace verovatno da te otkace u startu...Srecno...
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 21:42 - pre 103 meseci
Citat:
sladi123:
,, Na kandidatite po prepiski izvadeni za dopъlnitelna proverka, sъglasno priloženiя spisъk v srok do 04 april 2016 g. se predostavя vъzmožnost da predstavяt dokument, udostoverяvaщ naličieto na vъzhodящ "bъlgarin" - § 2, t.1 ot DR na ZBG.

Dokumentite, predstaveni ot zainteresuvanite lica, v zavisimost ot čuždata dъržava, ot koяto proizhoždat, trяbva da otgovarяt na iziskvaniяta na sъotvetnite razporedbi na dvustrannite meždunarodni dogovori ili na Konvenciяta za premahvane na iziskvaneto za legalizaciя na čuždestrannite publični aktove, sъstavena v Haga na 05 oktomvri 1961 g., po koito Republika Bъlgariя e strana, ili na Pravilnika za legalizaciite, zaverkite i prevodite na dokumenti i drugi kniža / obn. DV, br.73 ot 1958 g., izm .i dop. br.10 ot 1964 g., br.77 ot 1976 g., br.96 ot 1982 g., br.77 ot 1983 g. i br.103 ot 1990 g./, kakto i da bъdat snabdeni s prevodi na bъlgarski ezik, koito se izvъršvat i zaverяvat po predvideniя ot Pravilnika red. ,,


OVO SAM ISKOPIRALA TO JE VEC IZASLO ZA NEKE DRUGE BROJEVE U NAREDNOM PERIODU OCEKUJEM I JA ISTO :( MALO DETALJNIJI PREVOD AKO MOZE ..HVALA ..




Za kandidate kojima se traze dopunska dokumenta,saglasno prilozenom spisku sa rokom do 04. aprila 2016,imate mogucnost dostavljanja dokumenata kojim cete dokazati bugarsko poreklo - neki jaci papir gde ce pisati Bugarin,vojna knjizica,mozda neko svedocanstvo ili izvod,krstenica...bilo sta sto bi moglo da dokaze vase bugarsko poreklo...

Naravno ispod pise da sva dokumenta koja su izdana u Srbiji mora da budu prevedena na bugarski i da se legalizuju...
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 21:53 - pre 103 meseci
Citat:
Sanjaa88:
Zdravo :) Dobila sam proizhod i sada me zanima da li neko zna od koliko do koliko sati moze da se podigne i da li daju odredjenim danima .. ? Predacu papire u ambasadi u Beogradu, pa moram da idem u Sofiju sto pre da uzmem taj papir..



Koliko se ceka sada na intervju u Beogradu? Kako ide zakazivanje? S obzirom da se u Sofiji sada ceka 8 meseci za intervju posle predavanja papira u ministarstvu da li postoji mogucnost da se proishod podigne u Sofiji a intervju zakaze u Beogradu ako ide brze? ... ima nekolicina njih koja je skoro dizala proishod - nadam se da ce neko da ti odgovori ubrzo...
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 22:23 - pre 103 meseci
Citat:
ttiixx:
O kakvoj zabrani je rec? u svici moze sa bg pasosem slobodno da se raboti od leta 2016


Trebalo bi da moze od 1. juna 2016. Medjutim mogu jos uvek da povuku zastitnu klauzulu od tri godine do 2019 i da uvode odredjen broj kvota na godisnjem nivou. To nece vaziti za L - kratkorocne do godinu dana. Ali i to je dobro, mozes uzeti L, pa naredne godine aplicirati za B. Ili na ove G-prekogranicne, na njih nema zabrana. Oni su i izglasali onaj zakon 2014 o masovnoj imigraciji gde treba da celoj EU uvedu kvote 2017, medjutim mislim da to nece stupiti, bice opet izbora, nece se oni zamerati sa EU, onda bi nacisto pukli. Videcemo sta ce biti naredne godine...

serb.ch
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.11.2015. u 22:29 - pre 103 meseci
Citat:
sladi123:
,, Na kandidatite po prepiski izvadeni za dopъlnitelna proverka, sъglasno priloženiя spisъk v srok do 04 april 2016 g. se predostavя vъzmožnost da predstavяt dokument, udostoverяvaщ naličieto na vъzhodящ "bъlgarin" - § 2, t.1 ot DR na ZBG.

Dokumentite, predstaveni ot zainteresuvanite lica, v zavisimost ot čuždata dъržava, ot koяto proizhoždat, trяbva da otgovarяt na iziskvaniяta na sъotvetnite razporedbi na dvustrannite meždunarodni dogovori ili na Konvenciяta za premahvane na iziskvaneto za legalizaciя na čuždestrannite publični aktove, sъstavena v Haga na 05 oktomvri 1961 g., po koito Republika Bъlgariя e strana, ili na Pravilnika za legalizaciite, zaverkite i prevodite na dokumenti i drugi kniža / obn. DV, br.73 ot 1958 g., izm .i dop. br.10 ot 1964 g., br.77 ot 1976 g., br.96 ot 1982 g., br.77 ot 1983 g. i br.103 ot 1990 g./, kakto i da bъdat snabdeni s prevodi na bъlgarski ezik, koito se izvъršvat i zaverяvat po predvideniя ot Pravilnika red. ,,


OVO SAM ISKOPIRALA TO JE VEC IZASLO ZA NEKE DRUGE BROJEVE U NAREDNOM PERIODU OCEKUJEM I JA ISTO :( MALO DETALJNIJI PREVOD AKO MOZE ..HVALA ..


Najkasnije moras odneti neki jaci dokument o dokazu porekla do 4. aprila 2016.
 
Odgovor na temu

ttiixx
novi sad

Član broj: 297196
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.11.2015. u 09:53 - pre 103 meseci
Citat:
Timok:
Citat:
sladi123:
Timok , znaci li to da bih ja mogla promeniti na neki nacin da u babinom izvodu pise narodost bugarska , na osnovu radne knjizice (gde jedino pise) .opstina boljevac je u pitanju, mada msm da se to sad radi u ZA....????


Siguran sam da moze - jos kazes da ti je baba ziva - strpas je u auto pa pravac Zajecar - udjes u hodnik gde su salteri pa pravo izadjes iz zgrade i kroz dvoriste ides u zgradu iza - trazis Sladjanu Jovanovic ili upravnika maticne sluzbe...i budes ljubazna ali ne daj da te otkace - samo ponavljaj da trazis ono sto je legalno i sto je po zakonu...ako je zena ziva,ima pravo da se izjasni sta je po narodnosti i da joj se izmeni u izvodu - ne moze niko da joj namece narodnost ako ona hoce da bude po narodnosti Bugarka...popunis zahtev koji ces uzeti na salteru maticne sluzbe i napisaces da trazis ispravku u maticnoj knjizi rodjenih,foto-kopiraj radnu knjizicu gde stoji to i pitaj sta jos treba da bi se izmenila narodnost u izvodu...I ne okreci ledja nikako - mora da popuste a kazem ti pokusace verovatno da te otkace u startu...Srecno...



Ukoliko je stara osoba u pitanju,otezano se krece, duzan je zapisnicar iz opstine da izadje na teren i ponese onu debelu knjigu sto overavaju spise!(meni je bio u kuci zapisnicar po overu izjave, jer deda nije mogao do opstine... bilo je overa u vezi prebivalista nesto...)
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.11.2015. u 12:05 - pre 103 meseci
Citat:
Serb.ch:
Citat:
ttiixx:
O kakvoj zabrani je rec? u svici moze sa bg pasosem slobodno da se raboti od leta 2016


Trebalo bi da moze od 1. juna 2016. Medjutim mogu jos uvek da povuku zastitnu klauzulu od tri godine do 2019 i da uvode odredjen broj kvota na godisnjem nivou. To nece vaziti za L - kratkorocne do godinu dana. Ali i to je dobro, mozes uzeti L, pa naredne godine aplicirati za B. Ili na ove G-prekogranicne, na njih nema zabrana. Oni su i izglasali onaj zakon 2014 o masovnoj imigraciji gde treba da celoj EU uvedu kvote 2017, medjutim mislim da to nece stupiti, bice opet izbora, nece se oni zamerati sa EU, onda bi nacisto pukli. Videcemo sta ce biti naredne godine...


Ono sto pise na papiru i u realnosti nije isto. Situacija za strance u Svajcarskoj nije povoljna uopste i sve se vise zateze oko deljenja dozvola jer su je stranci preplavili. Poceli su da prave cistke dzabelebarosa sa EU pasosima koji su dosli bukvalno samo da sede na socijali. naravno ne svi. Znaci prvo posao, pa onda dozvola. L dozvola i nije neka dozvola, niti ti garantuje da ces preci sa nje na B, niti se racuna vreme provedeno pod njom. U svakom slucaju dobro je uci legalno bilo kako, ali prvo posao. Moj otac koji ima B dozvolu 5 godina, ozenjen svajcarkinjom vise od 3 godine, poseduje Islandski pasos (clanica EFTA) nije dobio C vizu vec opet B iz razloga sto nije radio mnogo u 2 poslednje dve godine iz odredjenih razloga. Eto to je situacija iz prve ruke tamo. Naravno da ovo ne mora da vazi za svakoga, sve je individualno ali ne moze rostilj na cirisko jezero pa onda sve ostalo nego obrnuto :)
 
Odgovor na temu

sladi123
Aleksandra Mitic
Student
FFD
Beograd, Srbija

Član broj: 331050
Poruke: 23
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.11.2015. u 17:27 - pre 103 meseci
baba je ustvari rodjena u Poganovu opstina Dimitrovgrad .. ona sad u Boljevcu zivi i to pripada pod ZA, al ipak maticna knjiga joj je u Dimitrovgradu a dobro se secam da je zena u opstini u Dimitovgradu rekla da u maticnoj knjizi ne sme nista menjati da je to protivzakonito tako da zaista ne znam sta bih jos dostavila od dokumentacije , kad sam dostavila sve sto sam mogla da povadim ... nije lako, nadam se da cu nesto ipak iskopati i javicu se..pozdrav svima............ SRECNO
Sladi
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.11.2015. u 00:18 - pre 103 meseci
upravo to sam ti ja i rekao - i meni su rekli da se nista ne moze ispravljati pa sam izvrsio 5-6 ispravki - i to sve legalno...Doduse,isao sam redom od vrata do vrata,stigao i do upravnika - i gle cuda 5-6 ispravki u roku od 3 dana - i to sve legalno ... u maticnoj sluzbi su me gledali posle kao da sam zlikovac...malo je falilo na kraju da odem do njih i da sa osmehom kazem - jel ne moze da se menja? jel je nelegalno ? Znam da je ista prica u svakoj maticnoj sluzbi...Jos ti je baka i ziva...pa terao bi im inat,dok ne isprave...ziv covek da ne moze za sebe da trazi ispravku u knjizi...pa gde to ima...tvoje je pravo da se izjasnis sta si po narodnosti...a posto se ljudi menjaju,moguce je i narodnost da promene - zasto da ne...kao da nisi procitala sta sam pisao - prve reci u svakoj maticnoj sluzbi u Srbiji su - ne sme nista da se ispravlja,to je nelegalno...alo - pa jel to znaci da ono sto je neko upisao pre 50 godina sve ispravno i tacno - pa uvek postoji neka greska ili nesto nije upisano ili je doslo do neke izmene...zato ljudi - spremite se kad idete u maticnu sluzbu na tu pocetnu reakciju radnika maticne sluzbe pa onda krenite u ofanzivu...sve se moze ispraviti i to legalno...da napomenem da sam i u bugarskoj u maticnoj sluzbi u Kuli imao istu reakciju u opstini - zao nam je nismo nista nasli-posle prelistavanja jedne jedine knjige...ja izvadim 4 stara dokumenta gde na svakom pise opstina kula...oni se pogledaju medjusobno i potrude se da prelistaju jos 10 knjiga i nadju za 10min knjigu - sve ima...zato jos jednom da se ponovim i vise ovde na forumu necu da pominjem opstinu i njene radnike...ljudi - oni umesto dobar dan kazu - to ne moze da se menja,to je nelegalno...vi trazite od nas nesto da menjamo sto ne sme da se menja i sto je nelegalno...Na vama je samo da ih spustite na zemlju da im stavite do znanja da ste vi svesni da sve moze da se menja i to legalno - i polako posle jedno po jedno da menjate i dokazujete na najlegalniji moguci nacin...
 
Odgovor na temu

sladi123
Aleksandra Mitic
Student
FFD
Beograd, Srbija

Član broj: 331050
Poruke: 23
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.11.2015. u 13:23 - pre 103 meseci
pokusacu tako , videcu hoce li uroditi plodom obzirom da mi sad to treba za DOPUNU a to znaci da su mi vec jednom taj isti izvod iz MK izdali i prilozeno je bez narodnosti ...nadam se da cu uspeti tako , ili u krajnjem slucaju makar isla sa babom preko nekog advokata..hvala puno ....
Sladi
 
Odgovor na temu

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.11.2015. u 16:54 - pre 103 meseci
Da li mozda neko zna kada ce krenuti da preglaju papiri za drzevljastvo sto su podneti u 2015 godini?
 
Odgovor na temu

emc
beograd

Član broj: 330286
Poruke: 23
80.12.35.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.11.2015. u 16:25 - pre 103 meseci
Citat:
Sanjaa88:
Zdravo :) Dobila sam proizhod i sada me zanima da li neko zna od koliko do koliko sati moze da se podigne i da li daju odredjenim danima .. ?


Proizhod možeš da podigneš svakog radnog dana od 15h (možda od 14h, ne drži me za reč).
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.11.2015. u 15:18 - pre 103 meseci
Citat:
zavrc:
Da li mozda neko zna kada ce krenuti da preglaju papiri za drzevljastvo sto su podneti u 2015 godini?

Kad zavrse sa 2014 :) Stigli su sa pregledavanjem negde do 9 od 11900 predmeta.
 
Odgovor na temu

salev85
nedodjija

Član broj: 329115
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.11.2015. u 18:44 - pre 103 meseci
Citat:
mucko030:
u Vidinu imas dobrog, postenog i preporuka je sa moje strane, ja sam preko njega isao a jos neki iz tvog mesta i iz sela sa istocne strane timoka, cak sam vozio jednu Zajcarku tako se pogodilo ona da preda za poreklo a mi u ministarstvo pravde i podeli smo troskove (bugarin nas je i ovde spojio da nam bude lakse )
ako hoces mogu ti dati njegov kontakt javi mi se u p.p ako nisi nasao posrednika , ja bih ti preporucio da kontaktiras vise njih zbog cene i azurnosti ..ali ovaj je dobar nije reklama dacu ti i broj mob. te zene da je pozoves i pitas sta je za nju ucinio retki su ti koji to mogu.


Zdravo ljudi, opet ja. devojka i ja smo imali problema sa ispravljanjem dokumentacije tako da nas nije bilo na forumu. Sada kada smo sve pribavili neophodan nam je kontakt nekog postenog posrednika. Ukoliko poznajete nekog postenog posaljite nam kontakt na pp. Hvala unapred svima i zelimo vam puno srece :). Pozdrav svima :D
 
Odgovor na temu

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.11.2015. u 21:00 - pre 103 meseci
Citat:
kamerman:
Citat:
zavrc:
Da li mozda neko zna kada ce krenuti da preglaju papiri za drzevljastvo sto su podneti u 2015 godini?

Kad zavrse sa 2014 :) Stigli su sa pregledavanjem negde do 9 od 11900 predmeta.

Ja sam broj 2xxx u 2015, sta mislis kad odprilike da se nadam?
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.11.2015. u 16:48 - pre 103 meseci
Ja sam broj 2xxx u 2015, sta mislis kad odprilike da se nadam?[/quote]

Mozes da se nadas pre mene :) Ja sam 3xxx.Kog meseca si predao i jel si predao u Sofiji ili u ambasadi ? Ja sam bio maja na intervju.Trebalo bi da do kraja marta ociste 2014 i predju sa gledanjem 2015 ali kazu da bez 1,5 godine nakon intervjua nema sanse da se dobije drzavljanstvo.Mozda se sad nesto ubrza jer je ranijih godina bila duplo veca guzva nego 2015.Ostaje da cekamo i nadamo se da ce se ubrzati.Ti si dobio proizhod po novim pravilima u DABC sa starim papirima ?
 
Odgovor na temu

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.11.2015. u 12:53 - pre 103 meseci
Predao sam u ambasadi..
znaci tek da se nadam tamo jun, jul sledece godine?
Kako znas kada ce biti gotovo sa pregledavanjem 2014?
Kako mislis ovo za DABC i sta je DABC?
 
Odgovor na temu

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.11.2015. u 13:06 - pre 103 meseci
a da, predao sam pocetkom februara
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.11.2015. u 15:37 - pre 103 meseci
DABC je agencija za Bugare u tudjini i od nje se dobija "proizhod" (uverenje da imas Bugarske korene).Bez tog papira dalja procedura je nemoguca.Posto si ti bio u ambasadi onda su ti oni to zavrsavali i ti si to dobio sigurno cim si bio na intervju.Procedura preko ambasade traje duze, ali sta,kako i koliko stvarno ne znam.Ja sam bio direktno u Sofiju.Ne znam kada ce biti gotovo pregledavanje 2014 godine.To niko i ne moze da kaze tacno.Ovo je bilo otprilike da bi trebalo do kraja marta,ali ostaje da se vidi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3533810 | Odgovora: 15768 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.