Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc pri kupovini laptopa za audio produkciju

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc pri kupovini laptopa za audio produkciju

[ Pregleda: 2167 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

T_T

Član broj: 109246
Poruke: 20
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Pomoc pri kupovini laptopa za audio produkciju08.11.2007. u 10:19 - pre 200 meseci
Neznam koja sekcija ja najbolja za ovu temu ali nadam se da to znaju moderatori i da ce je premestiti u odgovarajuci forum.

Dakle kao sto je navedeno, treba da kupim laptop na kojem ce se uglavnom koristiti Cubase pa me interesuje sledece:

Koliko mi treba jak procesor i memorija da poteram odprilike 30 kanala max odjednom ?
Koju masinu vi preporucujete ?
Dali bi bio dovoljan Dual 2 Core na nekih 1700-1800 MHz sa 1gb rama (naravno kasnije bih nadogradio memoriju)?

Spreman sam da ulozim maksimalno 800 evra pa imajte i to na umu !

Znaci generalno pitanje koju masinu da uzmem i da mi radi navedeni posao za 800 evra ?

Svako misljenje je dobrodoslo.
Hvala
 
Odgovor na temu

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
80.242.123.*



Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini laptopa za audio produkciju08.11.2007. u 11:27 - pre 200 meseci
Pozdrav, tesko sa 1Gb rama da mixas 30 kanala, plug-ini i Vst instrumenti koji se koriste danas, su vrlo zahtjevni u pogledu racunarske konfiguracije. Takodje ne preporucujem ti laptop zbog daljih eventualnih nadogradnji koje ce ti svakako biti potrebne kako vrijeme odmice i kako se softveri usavrsavaju.

moja preporuka

AMD Athlon,
dual core procesor
2Gb rama
i min 120Gb HD (trebace ti vjeruj mi)

pozzzzzzzz


 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini laptopa za audio produkciju08.11.2007. u 12:23 - pre 200 meseci
Prvo, razmisljaj o tome da ce ti trebati eksterni audio uredjaj (kartica) jer nijedan laptop nema u sebi dovoljno dobar audio cip koji bi mogao da se upotrebi za ozbiljniji rad sa zvukom. To je minimum 150-200 evra dodatnih troskova ako govorimo o jeftinijim a dobrim USB karticama tipa M-Audio Audiophile USB ili EMU 0404 USB.
Sto se tice samog racunara, najbolje je da bacis pogled da neki od sajtova gde je sve "na gomili", npr. itsvet.com ili PC Berza i da polako procesljavas jednu po jednu konfiguraciju tj. laptop.
Za pocetak, izbegavao bih sve sto ima Celeron procesor i gde grafika krade radnu memoriju.

mod edit: korigovan naslov teme
 
Odgovor na temu

T_T

Član broj: 109246
Poruke: 20
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini laptopa za audio produkciju08.11.2007. u 22:17 - pre 200 meseci
Sto se tice audio kartice to nije problem nego meni vise odgovara laptop zbog prenosenja... posto sam stalno u pokretu....
Za memoriju znam da bi morao da je nadogradim ako uzmem neki laptop sa 1gb rama, nego koliko je tu bitan procesor ?
Dzaba mi da uzmem neki laptop sa 2 gb rama ako ce problem biti procesor jel ?
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se.



+7 Profil

icon Re: Pomoc pri kupovini laptopa za audio produkciju09.11.2007. u 00:12 - pre 200 meseci
Iskreno, ne znam sta da ti kazem.... Za 800 eura.. To me jako podseca na ovaj topic http://www.elitesecurity.org/t...Koji-laptop-za-graficki-dizajn - procitaj ceo (na 2 strane) pre nego sto citas dalje

zavisi sta zelis da radis.... Ako je neka kucna varijanta za friends and girls, onda uzmi nesto od 800 evra (recimo Toshiba), stavi neki laksi program (mislim na neku raniju varijuantu) instaliraj XP (ili cak 2000) i napucaj memorije.

Da li ti treba "prenosni" ili "brzopotezni"? Prenosni bi mogao da bude neki manji komp tipa Cube ili MacMini, a brzopotezni neki laptop think pad od 12".

Da li koristis samo da bi terao kanale (recimo snimanje radijskog programa, pravljene emisija itd), ili nameravas da ga opeteretis mnostvom efekata po kanalu?

Znam recimo da MacBook, koji se moze u usa nabaviti za tih 800 evra, MOZE da odradi sve to sti ti imas na umu. Oni su svi sa Dual 2 Core od 2.0 GHz pa na gore.


ako zelis da zaradjujes pare, da brze obavljas posao onda zaboravi na 800 evra i budi spreman da ulozis vise da ti se vrati brze.

<ovo je u zagradi>
Ako zelis jos vise snage onda ti preporucujemo nesto od varijante MacBook Pro, a posto su memorije u drasticnom opadanju, a i sve ih je vise na trzistu, mozes za 100 evra da dodas 2 GB memorije na vec 2GB koje se nalaze u pro varijanti, dobices odlican screen brzinu</ovo je u zagradi>

Toplo preporucjem Apple varijantu, upravo zbog arhitekture, zajedno sa Logicom (duplo jeftiniji od Cubasea, sa mnogo mnogo toga). Inace, Cubase pocinje da skripi na novom OSX.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc pri kupovini laptopa za audio produkciju

[ Pregleda: 2167 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.