Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa SBB kablovskim internetom

[es] :: ISP :: problem sa SBB kablovskim internetom

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23468 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.europeonline.net



+3 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom16.09.2003. u 10:11 - pre 252 meseci
Uhh, taman je nocas izgledalo da su malo popravili (15-30kB/h) kad vec jutros krenuse ARP flood-ovi: vec par megabajta je prohujalo i uredno registrovano kao da sam ih ja potrosio. Npr. od 10:36:40 do 10:36:56 jutros (16 sekundi) je doslo ravno 2100 ARP paketa! 60B svaki = 126KB za 16 sekundi. A trajalo je par minuta pa izdracunajte koliko su ostetili svakog korisnika.
Malopre sam ih zvao i dobio odgovor da 'to ne bi trebalo da se desava' i da ce proverili logove i javiti mi sta su uradili. Videcemo...

Koga zanima, paketi su stigli sa 10.1.0.2 usmereni ka 10.1.1.1 do 10.1.30.1

 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.europeonline.net



+3 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom16.09.2003. u 10:12 - pre 252 meseci
Citat:
chek .. kakve sad veze ima SBB sa tim shto tvoja kartica neshto djubri :)
pa to ti je lokalni problem ... :) :))))


Ma to i jeste na meni da sredim, ali sam zbog toga i naleteo na ove njihove flood-ove.
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.europeonline.net



+3 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom16.09.2003. u 10:18 - pre 252 meseci
@pctel: a da uradis upload slike :) Ne mozemo bas svi da pristupimo tvom desktop-u :)


Evo dela loga od 10:36 (.txt)

http://avala.yubc.net/~vladasto/flood2.rar
 
Odgovor na temu

cleric
Milan Maksimovic

Član broj: 14004
Poruke: 8
195.250.117.*



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom16.09.2003. u 10:21 - pre 252 meseci
Citat:
stargatenow:
Uhh, taman je nocas izgledalo da su malo popravili (15-30kB/h) kad vec jutros krenuse ARP flood-ovi: vec par megabajta je prohujalo i uredno registrovano kao da sam ih ja potrosio. Npr. od 10:36:40 do 10:36:56 jutros (16 sekundi) je doslo ravno 2100 ARP paketa! 60B svaki = 126KB za 16 sekundi. A trajalo je par minuta pa izdracunajte koliko su ostetili svakog korisnika.
Malopre sam ih zvao i dobio odgovor da 'to ne bi trebalo da se desava' i da ce proverili logove i javiti mi sta su uradili. Videcemo...
Koga zanima, paketi su stigli sa 10.1.0.2 usmereni ka 10.1.1.1 do 10.1.30.1


Isto ovde.
Juce se sa 10.1.0.2 pojavljivalo tu i tamo, a od jutros vecina djubreta dolazi odande. To je inace adresa njihovog headenda, tj. dns resolve kaze cmts.sbb.co.yu.

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10895



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom16.09.2003. u 10:50 - pre 252 meseci
Citat:
@pctel: a da uradis upload slike :) Ne mozemo bas svi da pristupimo tvom desktop-u :)

Aaaaa....
Pa što ne kažete da niste svi hakeri :-)
Sad bi trebalo da je OK.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.europeonline.net



+3 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom16.09.2003. u 15:48 - pre 252 meseci
Ovo je danas stiglo od njih (obratite paznju da nigde ne spominju da ce nam vratiti kredit koje nismo potrosili, niti spominju da su oni krivci zbog lose podesenog tarifiranja):

Postovani Korisnici,


ZBOG PROBLEMA KOJI JE NASTAO USLED INFEKCIJA VIRUSIMA BLASTER I SOBIG I KOJI SU
U PROTEKLIH PAR DANA DOPRINELI GRESKAMA U TARIFIRANJU, OVIM PUTEM VAS OBAVESTAVAMO,
DA CE SVAKI KORISNIK SA CIJEG SE RACUNARA POJAVI BILO KAKVA VRSTA SKENIRANJA
KARAKTERISTICNA ZA POMENUTE VIRUSE

BITI MOMENTALNO I BEZ UPOZORENJA ISKLJUCEN SA MREZE.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

PONOVNO PUSTANJE NA MREZU CE BITI DOZVOLJENO ONOG TRENUTKA KADA SE UTVRDI DA NA
RACUNARU VISE NEMA VIRUSA ILI PROGRAMA KOJI UZROKUJU STETU KOJA UTICE NA SVE KORISNIKE.

pozdrav,
SBB TEAM
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10895



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom16.09.2003. u 15:54 - pre 252 meseci
Ne znam kako je kod vas, ali ja ovo pratim već mesecima! Ima nekih promena, nije uvek isto, ali postoji od početka!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Mirce
Beograd

Član broj: 2629
Poruke: 127
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom16.09.2003. u 19:28 - pre 252 meseci
Potpuno se slazem, pljackaju nas od samog pocetka.

Em su uzasno skupi, em su i bezobrazni. Ja jos nisam dobio odgovor na prituzbu od petka, cak ni taj mail do mene nije stigao.

Ranije se desavalo da mi u izvestaju pise da sam potrosio pedesetak Mb u danu u kojem sam samo proverio mail i odmah iskljucio modem. Tada bi na zalbu reagovali tako sto bi onako odoka smanjili potroseno.

Sada ni da se jave.

Jednako su bezobrazni i nekvalitetni kao i KDS Telefonija za kablovsku TV.
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.europeonline.net



+3 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom17.09.2003. u 09:09 - pre 252 meseci
Update: upravo su mi smanjili potroseni kredit sa 109MB na 77MB. Odokativno mi je toliko otislo na broadcast pakete ali ko zna da li su to otprilike skidali ili su pratili logove...

Sto se mi korisnici SBB-a ne dogovorimo i podignemo web sajt na kome ce biti okacena iskustva svih nas, stanje mreze u poslednjih par dana, e-mail prepiske sa njima, sta rada da bi poravili servis... Sve sto moze da ubedi njihovog potencijalnog korisnika da li da im pristupi ili ne. Pa kad god nesto za*eru da svi vide.


 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.vdial.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom17.09.2003. u 12:44 - pre 251 meseci
Citat:
stargatenow:
Postovani Korisnici,


ZBOG PROBLEMA KOJI JE NASTAO USLED INFEKCIJA VIRUSIMA BLASTER I SOBIG I KOJI SU
U PROTEKLIH PAR DANA DOPRINELI GRESKAMA U TARIFIRANJU, OVIM PUTEM VAS OBAVESTAVAMO,
DA CE SVAKI KORISNIK SA CIJEG SE RACUNARA POJAVI BILO KAKVA VRSTA SKENIRANJA
KARAKTERISTICNA ZA POMENUTE VIRUSE

BITI MOMENTALNO I BEZ UPOZORENJA ISKLJUCEN SA MREZE.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

PONOVNO PUSTANJE NA MREZU CE BITI DOZVOLJENO ONOG TRENUTKA KADA SE UTVRDI DA NA
RACUNARU VISE NEMA VIRUSA ILI PROGRAMA KOJI UZROKUJU STETU KOJA UTICE NA SVE KORISNIKE.

pozdrav,
SBB TEAM


Znači ako neki neiskusni korisnik slučajno zakači virus nek zna da će biti MOMENTALNO i BEZ UPOZORENJA isključen. Ko da je korisnik hteo namerno da dobije virus...
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom17.09.2003. u 15:59 - pre 251 meseci
Citat:
stargatenow:
Sto se mi korisnici SBB-a ne dogovorimo i podignemo web sajt na kome ce biti okacena iskustva svih nas, stanje mreze u poslednjih par dana, e-mail prepiske sa njima, sta rada da bi poravili servis... Sve sto moze da ubedi njihovog potencijalnog korisnika da li da im pristupi ili ne. Pa kad god nesto za*eru da svi vide.


Pa uradite to!

Najozbiljnije. Proći će još dosta vremena dok se ne stvori prava konkurencija među kablovskim operaterima - dokle god je svaki ograničen na svoj deo grada, biće im dopušteno da svom nezadovoljnom korisniku odgovore sa "pa, niko vas ne tera da koristite naše usluge". Na zapadu bi zaposleni koji je napisao takav odgovor momentalno leteo s posla.

Ja (nažalost ili srećom) nisam korisnik SBB-a, iako sam potpisao ugovor za priključenje još u februaru ove godine, da bi, posle zavlačenja i laganja od strane njihovog akvizitera kojem je bitno samo da sklopi što više ugovora, njihovi monteri početkom avgusta došli i najavili da počinju s radovima kroz dva dana. I više se nisu pojavili. U međuvremenu sam izgubio želju da koristim kablovski internet po njihovim cenama koje deru kožu s leđa, a i realnu potrebu, pošto mi je Telekom zamenio staru centralu digitalnom, a uskoro će i ISDN. Kad se tome dodaju problemi s tarifiranjem i ostala nerviranja, o kojima sad ovde čitam, siguran sam da ću sačekati bar godinu dana.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10895



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom18.09.2003. u 12:06 - pre 251 meseci
Evo ociglednog dokaza krađe:
Juce mi je istekao internet paket, pa sam, normalno, rano jutros krenuo da uplatim, a racunar ostavio ukljucen (od programa samo winamp). Kad sam se vratio, pogledam potrosnju na sajtu, a tamo pise da sam potrosio 2 Mb od upravo uplaćenog paketa!!!
Mora da su nevidljivi ljudi surfovali dok ja nisam bio tu...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Mirce
Beograd

Član broj: 2629
Poruke: 127
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom18.09.2003. u 16:16 - pre 251 meseci
A mene danas docekalo suprotno iznenadjenje, umesto da mi paket bude na izdisaju, juce je pisalo da sam potrosio 197 od 200 uplacenih Mb, danas stize izvestaj da sam potrosio 154...

Bez ikakvog dopunskog objasnjenja.

Posto sam u medjuvremenu kupio jos jedan paket, najpre sam pomislio da se radi o novoj bestidnoj kradji i da su mi skinuli 150 Mb za jedan jedini dan (moja prosecna potrosnja je 5-6 Mb dnevno). Medjutim, vidim da se to odnosi na prethodni paket, dok novi jos i nije aktiviran...

Uh, sto mrzim kada se mora ovako na misice izvlaciti pravda.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10895



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom18.09.2003. u 16:32 - pre 251 meseci
Citat:
juce je pisalo da sam potrosio 197 od 200 uplacenih Mb, danas stize izvestaj da sam potrosio 154...

Jesi li se zalio zbog visine protoka, ili su to sami uradili?
Meni nisu nista umanjili, a nisam ni trazio jer vracanje potrosnje pojedincima ne resava problem.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Mirce
Beograd

Član broj: 2629
Poruke: 127
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom19.09.2003. u 13:26 - pre 251 meseci
Trazio sam proslog petka da mi provere potrosnju, i nisam dobio bas nikakav odgovor sve do ovog smanjenja, 6 dana kasnije.

Naravno, u petak su tvrdili da sam najverovatnije zapatio crvice, sto sam u medjuvremenu proverio i odbacio.

Sve u svemu, katastrofa.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom21.09.2003. u 17:42 - pre 251 meseci
Citat:
UroS:
pozdrav,
SBB TEAM

Znači ako neki neiskusni korisnik slučajno zakači virus nek zna da će biti MOMENTALNO i BEZ UPOZORENJA isključen. Ko da je korisnik hteo namerno da dobije virus...[/quote]

dal znash shta jedan korisnik pinganjem mreze moze da napravi prometa ?
dal znash ARP paketima shta chuda moze se napravi :) ...
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom21.09.2003. u 17:50 - pre 251 meseci
Citat:
Balša:
Ja (nažalost ili srećom) nisam korisnik SBB-a, iako sam potpisao ugovor za priključenje još u februaru ove godine, da bi, posle zavlačenja i laganja od strane njihovog akvizitera kojem je bitno samo da sklopi što više ugovora, njihovi monteri početkom avgusta došli i najavili da počinju s radovima kroz dva dana. I više se nisu pojavili. U međuvremenu sam izgubio želju da koristim kablovski internet po njihovim cenama koje deru kožu s leđa, a i realnu potrebu, pošto mi je Telekom zamenio staru centralu digitalnom, a uskoro će i ISDN. Kad se tome dodaju problemi s tarifiranjem i ostala nerviranja, o kojima sad ovde čitam, siguran sam da ću sačekati bar godinu dana.


onda si bash naleteo na nekog losheg lika :))) ...
ne znam za februar ... ali ja gde sam radi sve je odradjeno shto je pushten signal
gde nije mogao signal korisniku nisu ni uzete pare :)

elem... chisto da znash .. akviziter nedobije pare dok ti nezavrshi celu :)
ali celu instalaciju ti njemu potpishesh papir za materijal koji ti je ugradio
i on preda pazar ... to jest pare za instalaciju i pakete :(
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
195.252.80.*



+1 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom21.09.2003. u 19:51 - pre 251 meseci
Citat:
nemesis:
onda si bash naleteo na nekog losheg lika :))) ...
ne znam za februar ... ali ja gde sam radi sve je odradjeno shto je pushten signal
gde nije mogao signal korisniku nisu ni uzete pare :)

elem... chisto da znash .. akviziter nedobije pare dok ti nezavrshi celu :)
ali celu instalaciju ti njemu potpishesh papir za materijal koji ti je ugradio
i on preda pazar ... to jest pare za instalaciju i pakete :(


Nisam, srećom, nikakve pare ni dao, a ne bi ni trebalo (osim za instalaciju u stanu, naravno) - jer je SBB u "drugom krugu" potpisivanja ugovora (u maju) svima dao gratis priključenje, valjda zato što im je ova zgrada "strateška". Tim me više čudi tolika neozbiljnost i kašnjenje, pošto nikog od stanara ti ugovori praktično više ne obavezuju.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10895



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom22.09.2003. u 16:12 - pre 251 meseci
Evo, od 22.09. 15:50 - 16:00, 4 MB!

A najveci fazon je u tome sto za to vreme razgovaram sa "tehnickom podrskom" i savrseno sam miran dok slusam gluposti tipa:

JA: Mozete li mi objasniti sta ja ovo trenutno downloadujem?
ON: Da vidim neki protok, mora da ste pokupili virus...
JA: Kako to da mi je onda upload 0 b a download 4Mb?
ON: U pravu ste, da je virus - server bi vas vec izbacio...
JA: Ako nije virus, kako da resimo problem?
ON: Izbrisacu vam 3 Mb...
JA: To nije resenje! Nije 3 nego 3000 Mb za godinu dana. A i ovaj poziv (na mobilni) kosta kao 20 Mb!
ON: A to se stalno desava... Pa onda je virus...
JA: (pokusavam da izbegnem pominjanje virusa) Imaju li drugi ovaj problem?
ON: Samo pojedinacni slucajevi, ali to je zbog virusa.
JA: Imate li neki program za detaljnu evidenciju internet saobracaja?
ON: Nemamo, ali imamo antiviruse i ...
JA: KLEP. TU-TU...TU-TU...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom22.09.2003. u 19:37 - pre 251 meseci
hahahahah strasno...
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: problem sa SBB kablovskim internetom

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23468 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.