Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Merkle trees, Lamport signing

[es] :: Art of Programming :: Merkle trees, Lamport signing

[ Pregleda: 1546 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
77.46.154.*



+171 Profil

icon Merkle trees, Lamport signing07.12.2007. u 19:23 - pre 199 meseci
Pa ovako.

Interesuje me da li neko ima neki link za Merkle trees signing? Procitao sam na wiki sve sto sam stigao ali opet, nije dovoljno, svuda se samo spominje kako je to dobro unapredjenje za Lamport signing ali ne i kako tacno radi, bar je ne mogu da nadjem. Naravno, googlao sam ali zanimljivo da ne postoji neki konkretan article na tu temu. Jedino sto sam konkretno nasao su implementacije u C-u, ali to mi se ne da 'dekodirati'.

Imam doduse jos jednu nedoumicu. Na wiki pise da prilikom Lamport signing-a privatni kljuc ne moze da se koristi vise od jednom. Sad, zasto? Dobro jasno mi je donkle. Jednom kada se objavi potpis on je nista drugo do kombinacija para privatnih kljuceva. Znaci svako sledece potpisivanje ukljucuje dobru verovatnocu da ce se otkriti novi deo od onog para privatnih kljuceva. Znaci da u najgorem slucaju u sledecem potpisu moze doci do otkrivanja sasvim suprotnog dela privatnog kljuca. Ali opet to ne znaci da se kljuc moze automatski baciti. Naravno, prakticno znaci ali mi smeta sto to nigde ne pise. Pise samo da se ne moze vise koristiti a ne i zasto.

Naravno, ako je neko voljan da objasni Merkle trees ovde na ES-u onda samo napred
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Merkle trees, Lamport signing

[ Pregleda: 1546 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.