Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa desktopom i ikonama

[es] :: Zaštita :: Problem sa desktopom i ikonama

[ Pregleda: 2511 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Šajin

Član broj: 176679
Poruke: 2
81.93.82.*



Profil

icon Problem sa desktopom i ikonama25.03.2008. u 17:18 - pre 197 meseci
Imam jedan problem pa se nadam da ga neko ovde može rešiti.
Svaki put kad uključim kompjuter samo mi se pojavi pozadina, tj. background, a ikona i start meni linije uopšte nema. Jedino mogu da otvorim Windows Task Manager(Ctrl+Alt+Delete). U njemu, naravno, imam spisak svih trenutno aktivnih procesa i opazio sam da uopšte nema fajla „explorer.exe“. Explorer.exe mi se samo pojavi ponekad u listi procesa i samo kad se on pojavi, ja mogu da vidim ikone na ekranu. Međutim, explorer.exe se zadrži u listi procesa samo oko 2-3 sekunde i čim on nestane i ikone iščeznu sa ekrana. Inače, sve programe mogu otvoriti pomoću opcije „New Task(Run...)“. Takođe pokušao sam ubaciti USB stick i sve radi samo moram da otvaram preko ove opcije jer nema ikona na ekranu.
Ovo za sada koristim kao alternativu, ali ako neko zna u čemu je problem, neka mi što pre napiše, jer mi stvarno treba kompjuter ovih dana.
Inače, jedan moj poznanik je imao sličan problem i rekao mi je da se radi o virusu koji zarazi određene dll fajlove, međutim problem je u tome što moj antivirusni program(Symantec) nije pronašao te zaražene fajlove. Možda se to desilo jer već 3 meseca nisam radio update, jer mi internet ne radi.
Molim vas pomozite.
 
Odgovor na temu

nanoextreme

Član broj: 172905
Poruke: 97
217.199.141.*



Profil

icon Re: Problem sa desktopom i ikonama03.04.2008. u 14:09 - pre 196 meseci
otvori task menager i u new task ukucaj "explorer" ,i to bi trebalo vratit vidljivost fajlova!zatim Izbrisi simantec antivirus jer ne valja,i skini trial verzije slijedecih :
antivirus:NOD32 (trial)
antispyware:AVG antispyware (trial)
anti-rootkit:AVG antirootkit (besplatan)
njih updateuj, i diskonektuj se sa interneta!onda skeniraj racunar i izbrisi sve sto ta dva programa nadju! poslije toga skini advaced windows care koji je besplatan i sa njim popravi racunar! zatim defragmentiraj i to bi trebalo biti to! Ako ne pomogne javi se!
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Problem sa desktopom i ikonama

[ Pregleda: 2511 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.