Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc

[es] :: Access :: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7990 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.118.*



Profil

icon Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc14.04.2008. u 09:39 - pre 195 meseci
Pozdrav svima,
imam jednu formu koju koristim za pretrage baze. pretrazujem po oznaci, po grupi, proizvodjacu i po tipu. kriterij za pretragu po oznaci se unosi u textbox a kod ostalih se kriterij biraju iz combo boxa. sve to radi kako treba, medjutim posto su oznake prilicno duge, nemoguce je upamtiti 100% tacan naziv i unjeti u texbox da query pronadje trazenu oznaku.
to sam mislio rijesiti koristeci combobox da mogu birati postojece oznake. i to radi, dakle pokazuje mi kao loockup one vrijednosti koje su unesene u tabelu. problem nastaje kada izaberem neku oznaku i pokrenem query nedobijem nikakav rezultat iako je ta oznaka koje je izabrana u tabeli.

Svi ostali combo boxovi na toj formi radi, zasto ne i ovaj.
U queryu je sve uredno linkovano prema tom combo boxu.

Znali neko zasto ta metoda ne radi???

Moglo bi mi posliziti i pretraga na osnovu samo nekog dijela rijeci, kada unesem recimo neki slog (string) da mi baza izlista sve unose kod kojih se javlja taj string.

Molim vas pomozite, samo mi je jos to ostalo da odradim i da oustim bazu u pogon...

Ako treba prikacit cu i kompletnu bazu....

PS. pretrazivao sam forum ali nisam nasao rijesenje...
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc14.04.2008. u 10:28 - pre 195 meseci
Citat:

Znali neko zasto ta metoda ne radi???


Pa nemožemo znati dok ne vidimo,
Što si stavio za Bound Column

po dijelu ti radi LIKE "ko*"
i sad ti bude prikazao sve , recimo artikle koji pocinju sa KO
 
Odgovor na temu

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.118.*



Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc14.04.2008. u 12:07 - pre 195 meseci
e ovako bi mi nesto moglo posliziti.

"po dijelu ti radi LIKE "ko*"
i sad ti bude prikazao sve , recimo artikle koji pocinju sa KO"


samo kako da ja mogu unijeti recimo neki drugi slog a ne da bude samo jedan fiksni.
trenutno mi u kriteriju stoi ovo "Forms![Form1]![Text6] ". ali u textbox (text6) moram unijeti tacan naziv. kako da napraviti da nemoram unijeti tacan naziv nego recimo samo neki dio kao sto si naveo KO ili neki drugi.



[Ovu poruku je menjao concer dana 14.04.2008. u 14:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc14.04.2008. u 13:33 - pre 195 meseci
Ne koristim access 2007 pa nemogu vidjet tu tvoju bazu

U kobmo boxu ako podesis Limit to list = Yes , onda moras unjeti bas onaj podatak
koji se nalazi u kombo boxu

Znači Limit to lista postavi na NO da bi mogao unjeti i ono čega nema tj ono što ti želiš

A možeš i ručno ( u kodu ) napisati uvijet i postaviti ga kao recordsource
to sve ovisi o tebi, i malo si pritisni koji put tipku HELP sve je u njemu
npr..

If p_nivo1 = "1" Then

' Korisnik ima full pristup

sqlupit1 = "SELECT Br_Zahtjevnice,Vrijeme_izrade,Stose_trazi, " _
& "Naziv_narucitelja,Sif_sektora,Odobrio_je,Vrijeme_odobrenja,ostalo_upit, " _
& "Izradio_je,odobrena,sektor_sif,sif_troska,naziv_troska FROM TblZahtjevnice " _
& "WHERE TblZahtjevnice.zatvorena<>'D' ORDER BY Vrijeme_izrade DESC"

Else

' samo podatke za korisnika iz tog odjela

sqlupit1 = "SELECT Br_Zahtjevnice,Vrijeme_izrade,Stose_trazi, " _
& "Naziv_narucitelja,Sif_sektora,Odobrio_je,Vrijeme_odobrenja,ostalo_upit, " _
& "Izradio_je,odobrena,sektor_sif,sif_troska,naziv_troska FROM TblZahtjevnice " _
& "WHERE odjel='" & odjelf & "' AND TblZahtjevnice.zatvorena<>'D' ORDER BY Vrijeme_izrade DESC"
End If

SubZahtjevnice.Form.RecordSource = sqlupit1
 
Odgovor na temu

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.118.*



Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc14.04.2008. u 15:54 - pre 195 meseci
mislim da se nismo razumjeli bas najbolje.
ja sam na formu postaviocombo box koji je linkovan sa tabelom (konkretno tabela alat) i kada otvorim pormu i pritisnem na strijelicu na kombo boxu on meni i izlista sve ono sta je u tabeli (alat, alat2, alat3, alatn,...) to sve super radi.
problem nastaje kada pokrenem queri koji treba da pronadje alat koji ja izaberem u kombo boxu. on mi samo izbaci da nema nista.
a kada to isto uradim sa textboxom, kada moram unjeti tacan naziv sve radi bez ikakvih problema.
dakle pitanje je: zasto mi ne pokaze nista kada izaberem neki zapis iz tabele pomocu comboboxa, prikaze mi recimo alat1 kada ja u textbox napisem alat1?

moze li se to nekako rijesiti da recimo u textbox kucam "alat" i da queri meni izlista sve zapise koji pocinju sa alat, dakle da mi izlista alat1,alat2, alat3 alat4....

vise bi mi odgovaralo rijesenje pomocu comboboxa ali ako stvarno ne moze onda i ova pretraga po nekom slogu rijeci moze posluziti.

 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc14.04.2008. u 16:06 - pre 195 meseci
To što ComboBox prikazuje je navedeno brojevima u Column Widths, a polje koje je produkt pretrage u ComboBox-u je je navedeno brojem u Bound Column. Pitanje je šta si ti referencirao u Query-ju. Ako ne daje rezultat, vrlo lako je moguće da je pogrešna referenca.
Bilo bi mnogo jednostavnije da si zakačio ovde Combo Box i taj query.
 
Odgovor na temu

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.118.*



Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc14.04.2008. u 19:27 - pre 195 meseci
hmm, kako da zakacim samo combobox i query? eto gore ima komplet baza...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc14.04.2008. u 19:50 - pre 195 meseci
Izvini Nisam video. Pogledaću.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc14.04.2008. u 20:12 - pre 195 meseci
Otvorio sam fajl. O kojoj se formi radi? Koji ComboBox? Koji query treba da povuće podatke sa tog ComboBox-a?
 
Odgovor na temu

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.118.*



Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc14.04.2008. u 20:39 - pre 195 meseci
forma je frm_pretraga alata, a query je view alat

combobox je taj prvi pod pretraga po oznaci.

probaj, vidjet ces da izlista sve sto je uneseno u u tabelu alat ali kada kliknem na trazi samo mi izbaci prazan izvjestaj kao da tog unosa nema.

sto je naj gore na toj istoj formi imaju jos 3 comboboxa koji rade svoj posao...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc14.04.2008. u 20:45 - pre 195 meseci
Citat:
concer: .....combobox je taj prvi pod pretraga po oznaci....


To po oznaci i nije ComboBox, već običan Text box. Znači vidim prvi Text Box i sledeća tri Combo Box-a.
 
Odgovor na temu

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.118.*



Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc15.04.2008. u 08:05 - pre 195 meseci
izvini molimte, ja sam zakacio stariju verziju baze.
evo trenutna koja ima combobox na opisanom mijestu.

postavio bih ja ovo sinocali nisam mogao da otrvorim ovajforum, uglavnom evo trenutna verzija baze pa vidi mozes li odgonetnuti zasti neradi kako treba
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc15.04.2008. u 15:22 - pre 195 meseci
Rešenje je kao što sam i predpostavio u svom prvom postu. Nerado citiram sebe ali moraću:
Citat:
Getsbi: To što ComboBox prikazuje je navedeno brojevima u Column Widths, a polje koje je produkt pretrage u ComboBox-u je je navedeno brojem u Bound Column. Pitanje je šta si ti referencirao u Query-ju. Ako ne daje rezultat, vrlo lako je moguće da je pogrešna referenca.
Bilo bi mnogo jednostavnije da si zakačio ovde Combo Box i taj query.

1. Dakle u query-ju si se referencirao na Oznaku a ComboBox vraća ID. Znači to što ti vidiš u ComboBox-u nije meritorno da se preuzme sa forme referenciranjem. Dodaj u Query View alat kolonu ID i nju referenciraj sa forme i tog ComboBox-a: [Forms]![frm_pretraga_alata]![Combo44].

2. Uzgred veze u modelu su bez forsiranja referencijalnog integriteta tamo gde je potrebno. Sve tabele imaju polje ID, što nije katastrofalna greška ali kasnije otežava rad pri referenciranju. Potrebno je AlatID, PlocicaID, ProizvodjacID......
O korišćenju MULTIVALUES FIELDS sam pisao pre nedelju dana na temi: http://www.elitesecurity.org/t...ogicavanje-duplog-unosa-access.
No glavni razlog što ti ne radi pretraga je pod br. 1
Da bi odradio višekriterijumske pretrage moraš da imaš i više (različitih testnih podataka), inače nećeš imati pravilan odziv query-ja.



 
Odgovor na temu

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.118.*



Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc15.04.2008. u 15:45 - pre 195 meseci
pokusat cu pa javim kako je proslo
 
Odgovor na temu

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.118.*



Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc15.04.2008. u 15:57 - pre 195 meseci
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HVALA TI PRIJATELJU MOJ FINI!!!!!!!!!!!!!!!!

kao sto si rekao u ID je bila caka

doktorsi za ove stvari, hvala ti jos jednom
 
Odgovor na temu

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.118.*



Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc15.04.2008. u 16:09 - pre 195 meseci
imam jos jedno pitanje za tebe, nije vezano za combobox za pretragu ali ima malo veze sa komboboxom.

kad vec imas tu moju bazu, mozda si otvarao formu frm_Alat. na njoj imaju u doljem dijelo 2 komboboxa, jedan za plocice a drugi za rezervne dijelove. jeli moguce mozda napraviti da kada nadjem odredjeni alat u toj formi, i vidim u tim donjim komboboxevima da koristi recimo plocice 1, plocica 2 i tako dalje, da klikom na recimo plocicu 2 on meni otvori formu za plocice ali da tu odma pise plocica 2 i podatci o njoj a ne da moram rucno traziti.

ja uspijem napraviti da klikom na jednu navedenu formu otvori formu za plocice (frm_plocica) ali ili je prazna ili se otvori sa prvim unosom u tabeli.

moze li se napraviti da kada u formi Alat kada u combo boxu pritisnem na neku od navedenih plocica ili rezervnih dijelova da mi se otvori forma frm_plocice odnosno frm_rezerva a da je odma postavljena na onaj zapis na koji sam kliknuo u formi alati?

PS. koristis li mozda MSN ili SKYPE pa da se live dopisujemo?
ako koristis nesto od navedenih, javi pavu ti poslati madreze za msn i skype na PM
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc15.04.2008. u 16:17 - pre 195 meseci
Ne koristim ništa od navedenih alata za komunikaciju. Trenutno nemam vremena ali ću pogledati večeras ova dodatna pitanja. Access 2007 radim samo informativno. Još uvek nisam prešo na novu verziju. Nerviraju me bug-ovi. Čekam bar SP2.
 
Odgovor na temu

concer

Član broj: 176005
Poruke: 26
212.39.118.*



Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc15.04.2008. u 16:21 - pre 195 meseci
ok, hvala ti jos jednom.
a ono kada stignes pogledaj jeli izvodljivo.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc15.04.2008. u 16:44 - pre 195 meseci
Pošto Access 2007 može da čita .mdb fajlove, skini ovde:

http://office.microsoft.com/en-gb/help/HA011201381033.aspx

sledeće fajlove:
Database of Access 2000 sample forms ----- FrmSampl.mdb 15.5 MB
Database of Access 2000 sample reports ----- RptSampl.mdb 2.7 MB
Database of Access 2000 sample queries ----- QrySampl.mdb 2.7.MB

U FrmSample.mdb pogledaj 12. formu po redu. U prevodu bi bilo:
"12. Kako dinamički sinhronizovati dve forme korisničkim kodom.
Ovaj primer prikazuje kako da sinhronizujete Formu2 za tekući zapis podforme na Formi1 upotrebom bookmark (obeleživač) u VBA. Pomeranje sadržaja ekrana pomoću zapisa na Formi1 izaziva na Formi2 automatsko sinhronizovanje sa poformom Forme1."

 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc16.04.2008. u 07:31 - pre 195 meseci
Da malo rasteretimo Getsbia

Znaci kad si s forme Alati odabirom u komboboksu plocice otvorio formu plocice

Imas vise nacina.

1. Na on open forme plocice stavis da je

npr...

idplocice=forms!alati!kombobox_id_plocice
nazivplocice= dlookup("naziv_plocice","tabela_plocice","id_plocice=" & forms!alati!kombobox_id_plocice) ' ako ti je id_plocice numerik

nazivplocice= dlookup("naziv_plocice","tabela_plocice","id_plocice='" & forms!alati!kombobox_id_plocice & "'") ' ako ti je id_plocice string

promjer = dlookup("promjer_plocice","tabela_plocice","id_plocice=" & forms!alati!kombobox_id_plocice)

..... i tako popuniš sva polja na formi.

Pošto vjerojatno tu formu otvaraš i zasebno , onda ce ti javiti gresku da ne postoji forma, da to izbjegneš uključi obradu greške.

on error goto gresi

......
tu ide onaj gore kod
......

exit sub

gresi:

err.clear
exit sub


i to ti je to
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pretraga pompcu combo boxa neradi - molim pomoc

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7990 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.