Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto je Linux(mozda) bolji

[es] :: Advocacy :: Zasto je Linux(mozda) bolji
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 161281 | Odgovora: 1082 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.static.beocity.net.



+9 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 17:54 - pre 194 meseci
Citat:
Body Bag: Jeste,a koliko korisnika Windoze ima na ES a koliko nekog *nix-a?
Bice da su ovi drugi u ogromnoj vecini-pa to nesto ne bi bas nazvao preterano heterogenom sredinom :D


A koliko ima Win/Lin korisnika na Advocacy-ju?:)

Molim te...nemoj da govoriš da izvrćem jer verovatno može neko od Admina da "izvuče" iz baze koliko kojih ima ;)


Jednostavno niko neće na 100% čistom Lin ili Win forumu da priča o onom drugom... a naravno da svuda postoji i to drugo u nekoj meri, samo je "standard" da kada neko pita zašto treba da koristi Linux, većina odgovora je: "Zato što je bolji od Windowsa" ili "Windows je sra**".


Citat:
Body Bag: A zbog cega je to bitno za ovu raspravu,daj da cujem?


A kako nije bitno? Verovatno imaš veliko iskustvo čim prenosiš šta su neki gurui rekli... ili si i sam jedan od Linux "advokata" koji samo priča u prazno. Ne smatraj to provokacijom, ali ako sam transmituješ tuđe mišljenje ovde onda nemamo o čemu da pričamo, a ako imaš i neka svoja iskustva onda to može biti nešto sasvim drugo.

Jer sam te viđao na par tema na Advocacy-ju (verovatno bih mogao da ih nađem) gde nisi znao šta pričaš... a posle pričaš o nekim nadobudnim administratorima...

Ako uspeš da porekneš da se u ~90% priče Linux zajednice pri vrbovanju novog korisnika ne provuče nešto tipa... "Windows je ovakav ili onakav...", onda stvarno ne želim da trošim reči...barem ne na tebe ;)


E da, ja recimo dugo nisam video leku na ES-u..i smatram da je to šteta... Advocacy jeste "oštriji", ali to nikako ne znači da je ES obična sprdačina kako si pomenuo.. mislim, šta ćeš onda ovde?
 
0

Ixtis
Niš bate, Srbija bato

Član broj: 7830
Poruke: 169
*.jotel.co.yu.



+42 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 17:56 - pre 194 meseci
Jednostavno ne mogu da verujem da ima ljudi koji će da izginu ovde na forumu prepucavajući se čiji je eto.. bolji..
Ako ti odgovara Windowza - koristi Windowzu, i ne pljuj Linux.
Ako ti odgovara Linux - koristi Linux, i ne pljuj Windowzu.
Zaista ne shvatam neke likove ovde koji se ubiše od pljuvačine po onom drugom...
Ja koristim i jedan i drugi OS i ne vidim neki problem u tome. Za igrice - Windowza, za internet - Linux. Za sve ostalo i jedan i drugi OS mogu da mi završe posao.
Debian & Win 7
 
0

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.static.beocity.net.



+9 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 18:04 - pre 194 meseci
@Ixtis

I naravno, jesi potpuno u pravu.
Samo znaš..listaš teme, čitaš kako neko mlati okolo bez razloga, a onda još i neće da se pomiri sa nekim činjenicama da je pokret prvenstveno hype protiv nečega tamo...a tek kasnije "u zrelije dane" nešto ozbiljnije.

I što se mene tiče, ovo u prethodnih par postova nije pljuvanje, već malo "direktniji" komentari.

Jedan od razloga što sam uopšte počeo da pišem je i taj što sam primetio da se i u malo ozbiljnijim sredinama... na fakultetu recimo, ljudi ponašaju krajnje...tupavo, smešno... kako god.

 
0

foxbunny
Branko Vukelic
/home/belgrade/

Član broj: 149961
Poruke: 3
79.101.173.*

Jabber: foxbunny@default.co.yu
Sajt: eyedeal.team88.org


Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 18:31 - pre 194 meseci
Citat:
pri3rak: Cek a sta ja to ne razumem oko njega?


Ne razumem pitanje. Šta ne razumeš oko koga?

Citat:
pri3rak: Sve sto sam ti rekao da negativna kampanja usmerena na protivnicki proizvod koja je usput i potkreprljena stvarima koje ne stoje, je jako losa po proizvod koji se hvali.


Čekaj, to što sam ja naveo razloge zbog kojeg ljudi prelaze na Linux, i podvlačim _naveo_, u smislu, to nisu MOJI razlozi, već razlozi koje najčešće viđam i čujem od ljudi koji dolaze u odeljak za početnike na jednom Linux forumu na kojem sam moderator (a sigurno nije ni jedini forum na kojem sa vide takve svari)... to je po tebi negativna kampanja uperena protiv Windowsa? Pa ako je tako, onda je realno Windows sam kriv za to.

Što se tiče mojih _ličnih_ stavova, meni Windows ne radi posao, i nemam nameru ni da pokušavam. Ispratio sam sve verzije Windowsa do Viste i mogu samo reći da je dobro što ga je bilo. A da li svi treba da koriste Linux? Šta mene briga šta će ko da koristi.
 
0

foxbunny
Branko Vukelic
/home/belgrade/

Član broj: 149961
Poruke: 3
79.101.173.*

Jabber: foxbunny@default.co.yu
Sajt: eyedeal.team88.org


Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 18:34 - pre 194 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: I što se mene tiče, ovo u prethodnih par postova nije pljuvanje, već malo "direktniji" komentari.


Važi...


EDIT:

Evo uzmi ovo na primer:

Citat:
Aha...uzmi masu Linux korisnika (čast izuzecima kojih svuda ima) i posmatraj ih kako se ponašaju u nekoj neobaveznoj diskusiji sa Windows korisnicima. Kao da su oni debili i retardirani što koriste Windows, jer pobogu, ne koriste Linux. I posmatraj te iste Linux korisnike...i videćeš da ih je vrlo lako triggerovati da krenu u krstaški pohod na ljude koji koriste Win.


To je po meni čisto pljuvanje, pošto si (namerno?) izostavio drugi deo koji glasi ovako:

Citat:
Aha...uzmi masu Windows korisnika (čast izuzecima kojih svuda ima) i posmatraj ih kako se ponašaju u nekoj neobaveznoj diskusiji sa Linux korisnicima. Kao da su oni debili i retardirani što koriste Linux, jer pobogu, ne koriste Windows. I posmatraj te iste Windows korisnike...i videćeš da ih je vrlo lako triggerovati da krenu u krstaški pohod na ljude koji koriste Lin.


Hm, nisam mogao bolje sročiti. I naravno, ni jedna ni druga izjava se ne odnose na SVE ljude koji koriste jedan ili drugi OS, već samo na jedan veoma mali deo koji obitavaju ovde (ovaj... nisam sebe ni isključio).
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
77.46.247.*



+4 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 19:34 - pre 194 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: A koliko ima Win/Lin korisnika na Advocacy-ju?:)
Molim te...nemoj da govoriš da izvrćem jer verovatno može neko od Admina da "izvuče" iz baze koliko kojih ima ;)


Pa upravo izvrces,sada decko
Prvo pominjes forume,fakultete i sl i eto sada je u prici samo Advocacy
Mislim....

Citat:
Jednostavno niko neće na 100% čistom Lin ili Win forumu da priča o onom drugom... a naravno da svuda postoji i to drugo u nekoj meri, samo je "standard" da kada neko pita zašto treba da koristi Linux, većina odgovora je: "Zato što je bolji od Windowsa" ili "Windows je sra**"


Citat:
Ako uspeš da porekneš da se u ~90% priče Linux zajednice pri vrbovanju novog korisnika ne provuče nešto tipa... "Windows je ovakav ili onakav...", onda stvarno ne želim da trošim reči...barem ne na tebe ;)


Ja,ja....
Ajde neki konkretan argument u prilog ovoj "tvrdnji" i neko tvoje iskustvo?
Daj da cujemo?
U protivnom ovo mogu da tretiram kao najobicniju generalizaciju tipa rekla-kazala :D
I vidim pominjes neko "vrbovanje" alaudirajuci ocigledno da su svi korisnici linux-a sektasi ili sta vec?
Opet suptilna pljuca onako kulturiska cisto da ispadnes neutralan
Interesantno vidis.....jer to "vrbovanje" pored faksa i sl moze dobrim delom da se dogodi samo na nekom linux forumu za koje eto u postovima iznad tvrdis da su operisani od pominjanja Windows-a pa onda sam sebi uskaces u usta pominjuci nekih 90% izjava linuxsasa u fazonu Win sucks
Haha...

Citat:
A kako nije bitno? Verovatno imaš veliko iskustvo čim prenosiš šta su neki gurui rekli... ili si i sam jedan od Linux "advokata" koji samo priča u prazno. Ne smatraj to provokacijom, ali ako sam transmituješ tuđe mišljenje ovde onda nemamo o čemu da pričamo, a ako imaš i neka svoja iskustva onda to može biti nešto sasvim drugo.


Rekao sam koje forume redovno posecujem i na osnovu toga iznosim svoja iskustva
A sto se linux-a tice koristim ga jos od 2003 godine(uglavnom za desktop)sa kratkim izletima u BSD i Solaris
Nego deder daj da cujemo konacno na osnovu cega TI gradis svoje misljenje?
Na osnovu ES Advocacy? :D
Ili neceg drugog tipa-rekao mi Mika i Laza?

Citat:
Jer sam te viđao na par tema na Advocacy-ju (verovatno bih mogao da ih nađem) gde nisi znao šta pričaš... a posle pričaš o nekim nadobudnim administratorima...


Ah pa naravno
Rekao sam da je BSD u bilo kom obliku krs za desktop i da me je iz cista mira castio kernel trapom 12
Sto sam spreman da potpisem u bilo kom momentu-sto se desktopa tice za dva koplja je ispod bilo kog linux-a ;)

Citat:
E da, ja recimo dugo nisam video leku na ES-u..i smatram da je to šteta... Advocacy jeste "oštriji", ali to nikako ne znači da je ES obična sprdačina kako si pomenuo.. mislim, šta ćeš onda ovde?


Dosadno mi
Sto sam lepo i rekao u nekom od postova gore ali nesto imam utisak da ti moje postove seces kako tebi odgovara ;)
Da zaista-Advocacy je postao "ostriji" pogotovu kada je pitanju bilo sta sto nije Windoza-sa sticky temama u kojima se pljuje Ubuntu i koju su admini okacili na vrh jer im je bilo zabavno
Nema sta-pravi profesionalizam,a posle neka neko tvrdi kao se nije srozao ES :D

[Ovu poruku je menjao Body Bag dana 22.05.2008. u 20:48 GMT+1]
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 20:10 - pre 194 meseci
Citat:
Body Bag: Ah pa naravno
Rekao sam da je BSD u bilo kom obliku krs za desktop i da me je iz cista mira castio kernel trapom 12
Sto sam spreman da potpisem u bilo kom momentu-sto se desktopa tice za dva koplja je ispod bilo kog linux-a ;)


I onda se posle pitaš i ljutiš što neko za Windows kaže da je za desktop dva koplja iznad bilo kog Linuxa?:)))

Citat:
Body Bag:
Rekao sam koje forume redovno posecujem i na osnovu toga iznosim svoja iskustva
A sto se linux-a tice koristim ga jos od 2003 godine(uglavnom za desktop)sa kratkim izletima u BSD i Solaris
Nego deder daj da cujemo konacno na osnovu cega TI gradis svoje misljenje?
Na osnovu ES Advocacy? :D
Ili neceg drugog tipa-rekao mi Mika i Laza?


Hajd' lepo udostoji me odgovora ako hoćeš. Ili bi elegantno da pređeš preko onoga što sam te pitao? ;) (ili ode odgovor u /dev/null ?:))
Pošto je to manje-više srž teme, ti mi nisi odgovorio šta to ti radiš na Linuxu što definitivno ne možeš na Windowsu? Šta ti učiš na Linuxu što ne možeš na Windowsu? Prosta pitanja... a ja ću ti reći posle toga kakvo je moje mišljenje..bez problema.. ;)


To vrbovanje na fakultetu se ogleda u tome što na fakultetu određena grupacija ljudi direktno ili indirektno u bilo kom pogodnom trenutku se trudi da "spusti" svaki proizvoid koji potiče iz MS-a.

Primer? Prezentacija koje su držale neke moje kolege pre par meseci. Trebalo je samo da predstave svoj projekat, a oni su u svakoj drugoj rečinici govorili: "Da, ovo se bez problema renderuje u FF i Operi, ali je IE očajan"... I njima zapravo tu nije bio cilj da napadaju IE, već MS jer su oni monopolisti, vladari sveta ili ne znam ni ja šta... E to je ono što je glavni problem. I? Ljudi su manje-više primetili da se to događa, ali su naravno iskulirali...što je normalno. Meni je lično njihov projekat super, ali u kombinaciji sa ovim...samo sam ih posle toga gledao kao jadnike.
 
0

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 20:12 - pre 194 meseci
I mislim da ću nastaviti da pišem samo ako budeš prvo odgovorio na ono što sam te pitao, a samim tim ćeš dati odgovor i na ovu temu...
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
77.46.247.*



+4 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 21:21 - pre 194 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: Hajd' lepo udostoji me odgovora ako hoćeš. Ili bi elegantno da pređeš preko onoga što sam te pitao? ;) (ili ode odgovor u /dev/null ?:))
Pošto je to manje-više srž teme, ti mi nisi odgovorio šta to ti radiš na Linuxu što definitivno ne možeš na Windowsu? Šta ti učiš na Linuxu što ne možeš na Windowsu? Prosta pitanja... a ja ću ti reći posle toga kakvo je moje mišljenje..bez problema.. ;)


Ne,ne...
Zasto je to krucijalno za raspravu,mada mislim da znam razlog-citaj prebacivanje na drugi teren posto sam vec poceo da se petljam :D
Da ja tebe pitam nesto-kakve veze ima ucenjene necega na linux-u ili windows-u sa ovim o cemu pricamo?
Sa advokaturom i mentalitetom po forumima i "vrbovanjem" i predrasudama u vezi toga kod oba tabora i drugde-deder da cujem?

Nego...
Ja sa druge strane cekam odgovor na ovo ;)

Citat:
...vidim pominjes neko "vrbovanje" alaudirajuci ocigledno da su svi korisnici linux-a sektasi ili sta vec?
Opet suptilna pljuca onako kulturiska cisto da ispadnes neutralan
Interesantno vidis.....jer to "vrbovanje" pored faksa i sl moze dobrim delom da se dogodi samo na nekom linux forumu za koje eto u postovima iznad tvrdis da su operisani od pominjanja Windows-a pa onda sam sebi uskaces u usta pominjuci nekih 90% izjava linuxsasa u fazonu Win sucks


I na ovo-da mi objasnis malo kako se ES nije srozao ;)

Citat:

Da zaista-Advocacy je postao "ostriji" pogotovu kada je pitanju bilo sta sto nije Windoza-sa sticky temama u kojima se pljuje Ubuntu i koju su admini okacili na vrh jer im je bilo zabavno
Nema sta-pravi profesionalizam,a posle neka neko tvrdi kao se nije srozao ES :D



Citat:

To vrbovanje na fakultetu se ogleda u tome što na fakultetu određena grupacija ljudi direktno ili indirektno u bilo kom pogodnom trenutku se trudi da "spusti" svaki proizvoid koji potiče iz MS-a.
Primer? Prezentacija koje su držale neke moje kolege pre par meseci. Trebalo je samo da predstave svoj projekat, a oni su u svakoj drugoj rečinici govorili: "Da, ovo se bez problema renderuje u FF i Operi, ali je IE očajan"... I njima zapravo tu nije bio cilj da napadaju IE, već MS jer su oni monopolisti, vladari sveta ili ne znam ni ja šta... E to je ono što je glavni problem. I? Ljudi su manje-više primetili da se to događa, ali su naravno iskulirali...što je normalno. Meni je lično njihov projekat super, ali u kombinaciji sa ovim...samo sam ih posle toga gledao kao jadnike.


Hahaha-ovo je sjajno
A sto je najgore likovi su u pravu-IE je zaista ocajan kada su u pitanju www standardi na sta su ocigledno i mislili i to je da upotrebim tvoje reci "svima jasno" ;)
Nego necemo tako-ti sada kazes njima je zapravo bio cilj bla bla bla
Hoces da situaciju prikazes tako da potkrepljuje tvoje misljenje ovde-opet onako malo suptilno i na finjaka
Smejurija...
I samo jedan primer za faksa?
Ajde daj jos neki iz tvog bogatog iskustva-ja na osnovu ovoga uopste nisam zakljucio da se neko ko koristi nesto sto nije Win ili MS ponasa kao zealot i sektas+nesto ne vidim linux u celoj prici(mislim zamisli IE lose renderuje stranice,kakve to veze ima sa pricom o linux-u :D)a o njemu pricamo celo vreme

Citat:
I onda se posle pitaš i ljutiš što neko za Windows kaže da je za desktop dva koplja iznad bilo kog Linuxa?:)))


Ajde daj linkove da vidimo gde sam se ja to "naljutio" :D sto je neko rekao da je Windows bolji od linux-a
Hahaha-brate rezonovanje na nivou osnovne skole :D

[Ovu poruku je menjao Body Bag dana 22.05.2008. u 22:33 GMT+1]
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 22:16 - pre 194 meseci
Taj primer je veoma bitan, jer tu mnogi ljudi (čast izuzecima opet) tek formiraju neko ozbiljnije mišljenje...
Ako ti misliš da ja ovo sve radim da bi samo izgledalo da je na finjaka...tvoja stvar. To si par puta pomenuo, pa izgleda ti dođe kao jedini odgovor.

Citat:
Body Bag: Ajde daj linkove da vidimo gde sam se ja to "naljutio" :D sto je neko rekao da je Windows bolji od linux-a


Ovde si poprilično bio kivan na neke admine, a sumnjam da je to isključivo zbog ove teme...već zbog svega što su do sada rekli na tu temu ;)

Prebacivanje na drugi teren?:)) Pobogu, pa tema se zove "Zasto je Linux (mozda) bolji". Da si samo odgovorio ono što sam te pitao...to bi bio i tvoj odgovor na ovu temu...ali avaj...izgleda da si malo tanji ;)
Elem, mislim da sam bio jasan...nemamo o čemu onda da pričamo ti i ja ovde...

 
0

foxbunny
Branko Vukelic
/home/belgrade/

Član broj: 149961
Poruke: 3
79.101.173.*

Jabber: foxbunny@default.co.yu
Sajt: eyedeal.team88.org


Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 22:29 - pre 194 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: "Da, ovo se bez problema renderuje u FF i Operi, ali je IE očajan"... I njima zapravo tu nije bio cilj da napadaju IE, već MS jer su oni monopolisti, vladari sveta ili ne znam ni ja šta...


E, ovo je već naduvavanje priče kakvu si samo ti mogao da izvedeš... loše. Dečko, da si ikad pokušao da napišeš dobar HTML kod, znao bi o čemu likovi pričaju, i da to nema nikakve veze sa politikom već sa jednostavnom _činjenicom_ da IE ne ume da renderuje kod kako valja, čak ni sa silnim zakrpama za verziju 6, pa ni izlaskom sedmice. Ali ne, to za tebe nije prosto to što su rekli, nego je to atak na neku tamo imperiju od strane smrdljivih gerilaca. Mislim stvarno. Get a life.
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
77.46.247.*



+4 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 22:52 - pre 194 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: Taj primer je veoma bitan, jer tu mnogi ljudi (čast izuzecima opet) tek formiraju neko ozbiljnije mišljenje...
Ako ti misliš da ja ovo sve radim da bi samo izgledalo da je na finjaka...tvoja stvar. To si par puta pomenuo, pa izgleda ti dođe kao jedini odgovor.


Kakve veze ima rendering stranica i web razvoj u IE sa time da li ce neko da proba(i kako)linux te sa mentalitetom i ponasanjem oba tabora
Daj da cujem-nikako da kazes,a tome pricamo vec dve strane ;)

Citat:
Ovde si poprilično bio kivan na neke admine, a sumnjam da je to isključivo zbog ove teme...već zbog svega što su do sada rekli na tu temu ;)


Link please? :D
Nisam kivan na nikoga-samo primecujem neke nekorektne stvari kojima Advocacy obiluje u poslednje vreme
Dimke mi je jos i simpatican-a na onu stvar mi ide samo Bloodzero,mozda malo i degojs-tacnije isao mi je na onu stvar jer na svu srecu taj(Bloodzero)vise skoro i da ne dolazi ovde ;)

Citat:
Prebacivanje na drugi teren?:)) Pobogu, pa tema se zove "Zasto je Linux (mozda) bolji". Da si samo odgovorio ono što sam te pitao...to bi bio i tvoj odgovor na ovu temu...ali avaj...izgleda da si malo tanji ;)


Yeah,yeah
Tema se zove zasto je linux bolji ali ti nikako o tome da pricas
Vec si sam zapoceo raspravu o ponasanju jedne i druge strane pa sada kada rasprava tece kako tebi ne odgovara(a sam si je zapoceo :P)ajmo malo da se vratimo na prvobitni naslov teme

Citat:
Elem, mislim da sam bio jasan...nemamo o čemu onda da pričamo ti i ja ovde...


Nisi bio jasan uopste
Elem razmljivo je to-kada nema vise sta da se doda plus da uz to nisam dobio odogovor na pitanja u prethodnih nekoliko postova-onda sledi ovako rezonovanje i izvlacenje na finjaka(da finjaka ;) )
Plus da vec pola dana cekam pojasnjenje pausalnih nedorecenih izjava tipa "da sam tanak" ;)
Deder-objasni ti meni konacno kako sam ja to tanak?
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 23:03 - pre 194 meseci
Citat:
foxbunny:
Ne razumem pitanje. Šta ne razumeš oko koga?

skontao sam, da mi rece da ja nesto ne razumem oko linuxa, no nebitno zbrlj ko zbrlj :)

Citat:
foxbunny:
Čekaj, to što sam ja naveo razloge zbog kojeg ljudi prelaze na Linux, i podvlačim _naveo_, u smislu, to nisu MOJI razlozi, već razlozi koje najčešće viđam i čujem od ljudi koji dolaze u odeljak za početnike na jednom Linux forumu na kojem sam moderator (a sigurno nije ni jedini forum na kojem sa vide takve svari)... to je po tebi negativna kampanja uperena protiv Windowsa? Pa ako je tako, onda je realno Windows sam kriv za to.

Što se tiče mojih _ličnih_ stavova, meni Windows ne radi posao, i nemam nameru ni da pokušavam. Ispratio sam sve verzije Windowsa do Viste i mogu samo reći da je dobro što ga je bilo. A da li svi treba da koriste Linux? Šta mene briga šta će ko da koristi.


sledeci put negde napomeni da je to prenosenje tudjih stavova, i generalno ti razlozi su im dobrim delom promaseni, jer ako neko nije u stanju da se izbori sa win-om ne bi se previse kladio da ce mu linux po defaultu lako pasti, no naravno ta prica uvek moze da se razveze u mnogo varijanti

inace ne vidim kako je windows kriv za ovo, gro tog FUD-a generisu nesposobni korisnici win-a, pa ako se setimo one opaske koje ide nekako tipa "build system that even idiot can use, and only idiots will use it" izgleda da ona nije tacna, jer se win mozda nije spustio na dovoljan nivo prirodnog idiotluka i njegov bujni diversity

meni licno posao rade oba i moj stav je da oba ta sveta imaju smisla :)
 
0

foxbunny
Branko Vukelic
/home/belgrade/

Član broj: 149961
Poruke: 3
79.101.173.*

Jabber: foxbunny@default.co.yu
Sajt: eyedeal.team88.org


Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 23:22 - pre 194 meseci
Citat:
pri3rak: sledeci put negde napomeni da je to prenosenje tudjih stavova,


Citat:
Oni su ili utvrdili to na svojim masinama, ili su jednostavno hteli da probaju Linux zato sto su culi pozitivne stvari....


Mislim da je to bilo dovoljno jasno, ali ono. Kako god, bitno je da smo se razumeli.

Citat:
pri3rak:
ako neko nije u stanju da se izbori sa win-om ne bi se previse kladio da ce mu linux po defaultu lako pastii


Ja se sa tim ne bih složio. Koliko god da su razlozi glupi, pravila igre su za Linux drugačija. Posebno iskusniji korisnici traže da novi korisnici uče sistem (pa sad to "učenje" može da bude ovo ili ono u zavisnosti od distroa, to znaš i sam), i na samom početku im se da do znanja da će morati da zasuku rukave. Na forumu gde sam ja mod uglavnom nisam video da se neko vratio na Windows, a i ti što su možda u tišini odmaglili svakako se nisu vraćali da pljuju po Linuxu (osim jednog, da ne imenujem sad). Hoću da kažem da je zajednica oko Linuxa takva da prosto moraš da učiš. I većina ljudi je voljna da to i učini. Tako da, kako god da se nisu snašli na Windowsu, oni su se obično lepo snalazili na Linuxu.

U svakom slučaju, drugačiji je ovo svet. Druga kultura, da tako kažem.

A to da oba sveta imaju smisla, to ne treba posebno ni naglašavati. Svaki sistem je dobar u nečemu. <troll>Windows je odličan za hostovanje virusa, na primer.</troll> :)
 
0

foxbunny
Branko Vukelic
/home/belgrade/

Član broj: 149961
Poruke: 3
79.101.173.*

Jabber: foxbunny@default.co.yu
Sajt: eyedeal.team88.org


Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 23:25 - pre 194 meseci
Citat:
Body Bag: Nisi bio jasan uopste


Ne znam šta si očekivao. To se razvlači već dve strane.
 
0

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 23:31 - pre 194 meseci
Citat:
foxbunny: Hoću da kažem da je zajednica oko Linuxa takva da prosto moraš da učiš.


Ok, šta da učiš? Konkretno, šta to?
 
0

foxbunny
Branko Vukelic
/home/belgrade/

Član broj: 149961
Poruke: 3
79.101.173.*

Jabber: foxbunny@default.co.yu
Sajt: eyedeal.team88.org


Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 23:38 - pre 194 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: Ok, šta da učiš? Konkretno, šta to?


U čemu je tvoj problem, dečko? Imaš teškoće sa koncentracijom?
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 23:42 - pre 194 meseci
Citat:

na onu stvar mi ide samo Bloodzero,mozda malo i degojs-tacnije isao mi je na onu stvar jer na svu srecu taj(Bloodzero)vise skoro i da ne dolazi ovde ;)

Pocastovan sam sto ti idem na onu stvar, sigurno bi to bilo kratko putovanje.
Takodje ruzno je ogovarati nekog iza ledja, bolje se koncetrisi na odbranu
Linuxa mislim da je to bila tema.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 23:48 - pre 194 meseci
@foxbunny
Hajde već jednom recite ljudima čemu to treba da se posvete...šta to da uče?

Čoveče, kakvi ste vi trolovi. Jbt, ovo još nisam video... Da ne možete da odgovorite na jedno prosto pitanje.

Da uče:
- kako da instaliraju najobičnije parče softvera?
- za šta služi tamo neki čudni .conf fajl?
- koje (njemu) opskurne linije treba da doda tamo negde da bi neki šnj paket proradio?
- da se češe po glavi kad ga pitaju koje su međuzavisnosti neka dva paketa?

(i ovde namerno ne pominjem drajvere jer za to imate odgovor kako su vendori odgovorni... pretpostavimo da je to tačno)
 
0

foxbunny
Branko Vukelic
/home/belgrade/

Član broj: 149961
Poruke: 3
79.101.173.*

Jabber: foxbunny@default.co.yu
Sajt: eyedeal.team88.org


Profil

icon Re: Zasto je Linux(mozda) bolji22.05.2008. u 23:57 - pre 194 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: Da ne možete da odgovorite na jedno prosto pitanje.


A da ja tebe pitam nešto. Je l' to neki novi sport? To "pitaj svakog Linux korisnika šta Linux korisnik treba da uči". Deluje dosadno do besvesti.
 
0

[es] :: Advocacy :: Zasto je Linux(mozda) bolji
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 161281 | Odgovora: 1082 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.