Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55717 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 18:42 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:

Citat:
Tako da sa teoriskog stanovista mogu da kazem da jezgro je nebitno i ne utice na samo gnome/KDE okruzenje, dok sa one prakticne strane to nije slucaj jer neko ne ispostuje protokol do kraja i tada nastaju problemi.


E vidis Deki, teorija i praksa. Dakle, kad bude to odradjeno u praksi onda mozemo o tome. Malo mi je besmisleno to "sa teoretskog stanovista" --- koja je stvarna vrednost toga dok se to ne odradi? Mislim, towk je tvrdio u onoj drugoj temi da to dakle nije bitno - ali gde? U teoriji? Ispade, kako i ti kazes, da bas jeste u teoriji.


Pa u praksi imamo Linux,HP-UX, Sunov Solaris, ali nazalost i FreeBSD ali to je problem sa FreeBSD distribucijom a ne sa Gnome-om
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 18:52 - pre 250 meseci
littleboy,
ocigledno da se radi o nikakvom QA u Madrake. Kakve veze ima krajnji korisnik sa tim sto je Mandrake bez para pa im je i QA takav?
Krajnje korisnike takodje ne insteresuje mnogo ni to sto npr. MS Windows XP nema po difoltu ukljucen firewall, ali ih jako interesuje zasto im se kompjuter resetuje pod udarima MSBlast virusa. Koliko ja znam povika je upravo na MS - tehnicka objasnjenja ljude ne interesuju.
Upravo stoga sto ljudi "nisu sposobni" da jednostavno ukljuce firewall u XP (ma ni ne znaju sta je to), MS je najavio da ce u SP2 isti biti po difoltu ukljucen. Ne ide drugacije - ima firewall, ali ne vredi: malo ljudi uopste zna za njega, cemu sluzi, kako da ga ukljuci..
Dakle, objasnjenje ko je kriv ne pomaze, pogotovo kad je uredjaj bespovratno spaljen ili kad ti se kompjuter resetuje, a neko iz MS ti govori jeste greska u OS, ali ukljuci firewall.

Da se razumemo, ne znamo da li je kod ovog coveka konkretno to slucaj, slazem se. Daj Boze da nije.

Usput, hoces li da nam pojasnis kako ce to instalacijom Windowsa da bude sprzen drajv, konkretno primer?

Citat:
Dejan Lozanovic:
Pa u praksi imamo Linux,HP-UX, Sunov Solaris, ali nazalost i FreeBSD ali to je problem sa FreeBSD distribucijom a ne sa Gnome-om


Deki ti si upravo napisao da jezgro jeste bitno. Slozili smo se dakle da Danilova tvrdnja da jezgro nije bitno uopste nije tacna i ako se slazes - zavrsavamo pricu o tome.

/edit @14:00 degojs
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.du.heimsnet.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 19:12 - pre 250 meseci
Citat:
alex:
IMAPI CD burning bla-truc


Evo sad sam proverio - na mom laptopu je bio iskljucen IMAPI CD Burning servis. Ukljucio sam ga, ali i dalje nema Send to -> CDRW. Ajde, da ne bude da izmisljam, evo screenshot-a: http://a13x.net/pics/sendto.jpg (upozorenje: 1400x1050px, 236Kb).

update: Sad sam primetio da se na slici u podmeniju vidi stavka Copy to Audio CD pa da ne bi bilo problema oko toga evo jos jednog screenshot-a gde se radi s fajlovima: http://a13x.net/pics/sendto2.jpg (upozorenje: 1400x1050px, 268Kb).

Stavio bih thumbnail u okviru slike ali izgleda da tako nesto nije moguce u XP-u bez zasebnog programa za manipulaciju slikama.

Sta sad?
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 19:55 - pre 250 meseci
Alex,
idi na drajv gde ti je instaliran windows (npr. C:) i onda u folder Documents and Settings. Tu nadji profil sa svojim korisnickim imenom (kako vidim sa slika to je "IBM") i u njemu SendTo folder.

Dakle ovako nekako otprilike:
C:\Documents And Settings\IBM\SendTo

Ostavi ovaj prozor otvoren.

Sada otvori My Computers prozor (ikona na desktopu) i tu ces imati izlistane drajvove. Prevuci CDRW drajv u onaj gore folder SendTo i trebalo bi da je to to.

Dakle u SendTo folder treba samo da dodas shortcut na CDRW drajv. Trebalo bi da je tako :)

Mislim da je kod tebe malo IBM podesavao sistem, zasto - ni to ne znam, ali kako rekoh laptopi su obicno malo vise podeseni, specificni drajveri itd.

Mada, trebalo bi da imas opciju u meniju Send To->CDRW cak i bez ovog shortcuta u SendTo folderu.




Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 20:04 - pre 250 meseci
Citat:

"Sad sam primetio da se na slici u podmeniju vidi stavka Copy to Audio CD"


Izvini - pa da li je to to?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.du.heimsnet.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 20:25 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:
Dakle u SendTo folder treba samo da dodas shortcut na CDRW drajv. Trebalo bi da je tako


Pazi kad necu na takav nacin da resim ovu situaciju - to nije userfriendly a i ocekujem da send to CDRW bude podrazumevana opcija, ako vec ti tvrdis da je kod tebe tako.

Citat:

Mislim da je kod tebe malo IBM podesavao sistem, zasto - ni to ne znam, ali kako rekoh laptopi su obicno malo vise podeseni, specificni drajveri itd.


Nisam bio lenj pa sam danas zvao Nyherji (IBM Ísland) i pitao ih da li su i kakva podesavanja vrsili na mom laptopu. Dobio sam odgovor da nisu nikakva specijalna podesavanja te vrste (mislim na to sa pisacem) nisu vrsili.

Kad smo kod laptopa, zasto na mom Toshiba laptopu ne mogu iz XP-a da se instaliraju najnoviji nVidia drajveri (GeForce2Go je u pitanju) a u linuxu je apt-get install nvidia odradilo posao?

Jesu laptopi specijalni slucajevi, ali ima problema sa obe strane (i XP i Linux).

Imam ja toga jos ako ste zainteresovani? Recimo, na Toshiba laptopu nemam taster sa >, < i | (na IBM-u ima).. U Windows-u nema nacina da sa islandskom ili srpskom tastaturom bilo sta programiram, dok u Gnometu bez problema radi AltGr+, ili AltGr+. dok je | AltGr-W (ne mogu se setim sad)..

Znaci, da bih sa Toshiba laptopom bilo sta programirao moram da se prebacim na us tastaturu. Gimme a break! Da ne pominjem da je nemoguce raditi nista u shell-u (kroz PuTTY)

Jel to userfriendly?
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 20:28 - pre 250 meseci
Instalirao sam stvarno k'o od sale HP 6L, maltene kao u XP-u. CUPS Printer Configuration je ok stvar, samo imam jednu zamerku. Pri prvom kliku se javila poruka "Error connecting to localhost on port 631". Hm, ja prvo pomislim da je mozda neki server potreban pa sam malo trazio po nekom helpu, ali ne nadjoh nista, pa probam ponovo i ono proradi i tako. Print Test Page radi takodje (Printed Using CUPS v1.1.x, na dnu pise).

Odmah ti ja probam da li stampa iz Mozille, ali nece da prijavi tamo hp6l, nego samo PostScript/default. Dobro. Hajde da kliknem na Print. Nece. Hm? Odstampam u file i onda kliknem na kucicu na panelu (root's Home), nadjem tamo mozilla.ps i dupli klik i otvori se neki KGhostView. Onda Print i sve prodje kako treba. I nije teska operacija za sekretarice, ako hoce da ostampaju Pakomov cenovnik recimo :)
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 21:04 - pre 250 meseci
Citat:
Pazi kad necu na takav nacin da resim ovu situaciju - to nije userfriendly a i ocekujem da send to CDRW bude podrazumevana opcija, ako vec ti tvrdis da je kod tebe tako.


Evo nek se jave i ostali ljudi pa da kažu kako kod njih stoje stvari sa Windowsom XP - da li imaju Send to -> CDRW ili nemaju. Ako nemaju, onda da zaključimo da je kod mene na poslu to došlo sa drajverom, a ako imaju ti onda vidi sam šta ti je IBM još poštelao, a kažu ti da nisu. Ne znam zaista kako drugačije da rešimo problem (usput, kad si ih već zvao pa što ih nisi pitao što nema Send to -> CDRW ?).

Dakle, imate li Send To -> CD RW na Windowsu XP ?

Primeti alex da ti koristiš računare koje mi ostali nemamo i tako ne možemo ni da potvrdimo ni da osporimo tvoje tvrdnje. Niti da vidimo šta je. Zato sam i predložio da test vršimo sa "standardnom" konfiguracijom i sa difolt podešavanjima. Mislim da je to fer. Nasuprot tome, tebi je svaki primer na laptopu (IBM, Toshiba) - slučajno? Ne znam stvarno kako ćemo dalje tako.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 27.10.2003. u 17:21 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 21:20 - pre 250 meseci
Evo slikovitog opisa rada jednog pocetnika u RedHat-u 7.3. Izvinjavam se unapred na vulgarnostima.

Dakle, chat izmedju iskusnog korisnika Linuxa i stupidnog Win juzera :

Message 21:46:10 expirienced linux user
vidi ovaj link :
http://www.ifwtech.co.uk/g3sek/diy-yagi/dipoles.htm

Message 21:47:14 [----] stupid win user
kako bre iz licq da kopiram u mozillu u adress polje

Message 21:47:29 [----] expirienced linux user
nemam pojma ;) ne koristim licq :)

Message 21:47:30 [----] stupid win user
nece da radi paste

Message 21:47:50 [----] stupid win user
ma kopiram ja iz licq, ali u mozilli ne radi paste

Message 21:47:53 [----] expirienced linux user
probaj da ukljucis onaj KDE-ov clipboard

Message 21:47:54 [----] stupid win user
zasto?

Message 21:48:03 [----] stupid win user
gde se to ukljucuje?

Message 21:48:17 [----] expirienced linux user
imas ga negde u start meniju.. cek da vidim.. koji KDE?

Message 21:48:28 [----] stupid win user
iz rh 7.3 :)

Message 21:48:33 [----] stupid win user
otkud bre znam koji :)

Message 21:48:44 [----] expirienced linux user
pa pise kad se startuje .. verzija

Message 21:48:45 [----] stupid win user
ah, da- KDE 3

Message 21:48:53 [----] expirienced linux user
sekund..

Message 21:49:01 [----] stupid win user
pise i u start meniju stoji uspravno sa strane :)

Message 21:49:39 [----]
revision 3.00.00

Message 21:49:40 [----] expirienced linux user
klikni n anjnega..

Message 21:49:48 [----] expirienced linux user
utilities -> Klipper

Message 21:51:07 [----] stupid win user
i nece opet

Message 21:51:15 [----] stupid win user
bem ti mozillu ovaku :)

Message 21:51:39 [----] expirienced linux user
probaj double click.... koja mozilla? mora da je matora kao biblija ;)

Message 21:51:48 [----] stupid win user
taman mi se svidelo ono "open in new tab" kao u Netscape-u, kad ono ne radi osnovno :)

Message 21:52:11 [----] stupid win user
0.99

Message 21:52:13 [----] expirienced linux user
;) dobra je mozla.. samo dok se naviknes..

Message 21:52:32 [----] expirienced linux user
ajojjjjjj.. ap to je bas, ali bas matoro... razlika je abnormalna u novim verzijama

Message 21:52:41 [----] stupid win user
pa daj bre ocu obicnu operaciju paste da uradim...
ma ima ovo da napisem tamo u temi :)

Message 21:53:15 [----] expirienced linux user
KDE3 i mozla 0.99 ... to nece da radi zajedno :) probaj neku noviju.. bar preko verzije 1.0 :)

Message 21:53:59 [----] expirienced linux user
ali pokusaj da ukljucis KLipper i da kliknes na njga :) dobra je stvar :)

Message 21:54:03 [----] stupid win user
pa sto su je turili onda u kde 3? :)))

Message 21:54:47 [----] expirienced linux user
pitaj red hat ;) to je njihov izbor bio... obavezno skini neku noviju.. jako su velike razlike jer brzo napreduje

Message 21:56:23 [----] stupid win user
ma snaso sam se - mora da se oznaci u licq pa onda desni klik copy, znaci nece ctrl c, i onda desni klik u mozilli pa paste i radi
a sto je najbolja provala, ctrl c u licq za druge programe kada kopiras, recimo Konsole, onda radi !
ma turim im ga ja sekretarici, njima iz redhata

Message 21:57:07 [----] stupid win user
koliko bre ima clipboarda u linuxu ?
nekoliko? hehehe

Message 21:57:07 [----] expirienced linux user
;) pa kako mislis da bi momci iz tehnicke podrske nesto pricvrljivali ;)

Message 21:57:21 [----] stupid win user
:)

Message 21:57:42 [----] expirienced linux user
aha :)
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 21:23 - pre 250 meseci
A dobro dentone stvarno što ti ne staviš neku noviju verziju Linuxa? Mislim.. ima li smisla? Pa lepo ti čovek reče da je to malo staro ..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 21:29 - pre 250 meseci
Ovu cu namerno da kazem : "Pa sto da stavim noviju verziju kad sve radi!".

Ovaj gore post je radi zezancije i nista drugo, da smirimo malo vatru, eto.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7181 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 21:47 - pre 250 meseci
Hahah.. ne verujem - paste problem :) Jao... posle Slackware 3.1 Linuxa koga sam koristio u komandnoj liniji i portovao neki 3D engine sa Lina na Win (tada nije postojao Direct 3D)... elem .. posle par godina instaliram ja Redhat 5.2... cisto da vidim kako je Linux napredovao..

I >isti< paste problem... odmah posle par minuta... uninstall... nisam dovoljno inteligentan da koristim OS koji nema unificirani clipboard.. neka hvala.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 21:49 - pre 250 meseci
Citat:
alex:
Nisam bio lenj pa sam danas zvao Nyherji (IBM Ísland) i pitao ih da li su i kakva podesavanja vrsili na mom laptopu. Dobio sam odgovor da nisu nikakva specijalna podesavanja te vrste (mislim na to sa pisacem) nisu vrsili.


alex, zašto ti je onda CD Burning servis bio isključen?

Citat:
alex:
Evo sad sam proverio - na mom laptopu je bio iskljucen IMAPI CD Burning servis.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 22:08 - pre 250 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Citat:
Dejan Lozanovic:
I u upotrebljivost non stop pokusavate da uvalite i administraciju.


Nije tačno. Ko je ovde pominjao mreže, baze podataka, mail servere, DNS? Mi govorimo o instaliranju/deinstaliranju korisničkih programa i povezivanju na internet, a to nije administracija, već nešto što svako ko radi sa kompjuterom treba pre ili kasnije da obavi.

Meni se čini, Deki care, da ti malo srozavaš pojam "administracija". Mogao bih i ja sekretarice (uvek te sekretarice) koje prave izveštaje u Excel-u isto tako da nazovem "programerima".

Da li su efikasniji Windows ili Linux administratori, to je potpuno druga tema i o tome ovde ne raspravljamo. Ovde govorimo o kućnom korisniku koji je kupio računar sa preinstaliranim Windowsom ili Linuxom. Na kom sistemu će imati više problema? Ja mislim na Linuxu, ali hajde da to činjenično potvrdimo/opovrgnemo, a da manemo priče kako bi Gnome "u teoriji" trebalo da radi isto na svakom jezgru. Videli smo da u praksi ne radi. Idemo dalje...


Pa instaliranje operativnog sistema jeste administracija , instalacija/deinstalacija programa jeste jeste administracija, i po podrazumevanim podesavanjima vecine unix sistema obicni korisnici nemaju pravo pisanja po direktorijumima gde se programi pisu(sigurnost). Sa druge strane sta sekretarica ima koji djavo da instalira/deinstalira njoj se instaliraju programi sa kojima ona radi i to je to nema ona sta da instalira/deinstalira kompajlira kernel itd. njen posao na kompjuteru treba da se svede na loguje se startuje programe u kojima rade, i na kraju po zavrsetku posla se izloguje.

Sto se povezivanja na internet to nije nauka kada admin podesi modem posle toga treba samo da unese parametre za konekciju i to je to.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 22:20 - pre 250 meseci
Deki, ako je to što si nabrojao administracija, onda ću ja ladno u rezimeu da navedem da sam Unix administrator jer sam instalirao FreeBSD i povezao se na internet. To su osnovne stvari koje svaka baba ako je malo pismena mora brzo i lako da obavi, a ti možeš da ih nazivaš i administracijom ako hoćeš, ništa se suštinski ne menja.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 22:29 - pre 250 meseci
Jel si probao da li ga ima onaj internet-druid?
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 22:36 - pre 250 meseci
Nisam, sad ću, samo da pogledam nova pitanja na C++ diskusiji.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-leonardo.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 22:37 - pre 250 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic:
instalacija/deinstalacija programa jeste jeste administracija,
Znaci ako otac kupi detetu neku igricu mora da zove administratora da je instalira?

Pa sa takvim kriterijumima 90% njih koji imaju racunar su administratori.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 22:47 - pre 250 meseci
hehehe pa šta će oni? Njima mora sve da bude posao za administratora jer od programiranja ionako ne mož' leba da se najedeš :))))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-4.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP27.10.2003. u 22:47 - pre 250 meseci
@Nesa Denton: Nema nikakvog internet druida ako je verovati whatis naredbi.

@srki: Ma vidis Dekijev potpis "komercijalno podesavanje Linuxa" - on bi da svakom klincu uzme po 50$ za instalaciju igrice :) Sorry, Deki. Radije cu jednom da dam 100$ Biliju, nego tebi 50$ 100 puta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55717 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.