Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

export izvjestaja

[es] :: Access :: export izvjestaja

[ Pregleda: 2631 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

duledixi
Banja Luka

Član broj: 62165
Poruke: 67
*.teol.net.



+3 Profil

icon export izvjestaja22.05.2008. u 07:28 - pre 194 meseci
Imam problem sa eksportom izvještaja pa ako može neko da mi pomogne da pronađemo grešku. Na reportu postoji ovaj kod:
Code:
Option Compare Database
Option Explicit
Dim sumaSaldoRac As Currency
Dim sumaSaldoUpl As Currency

Private Sub Detail_Print(Cancel As Integer, PrintCount As Integer)
If Me.SaldoRac > 0 Then sumaSaldoRac = sumaSaldoRac + Me.SaldoRac
If Me.saldoUpl > 0 Then sumaSaldoUpl = sumaSaldoUpl + Me.saldoUpl

Me.SumSaldoRac = sumaSaldoRac
Me.SumSaldoUpl = sumaSaldoUpl
End Sub

Private Sub ReportHeader_Format(Cancel As Integer, FormatCount As Integer)
Me.txtPeriod.Value = period
End Sub

i ovaj kod funkcioniše lijepo kod Preview Report, međutim problem nastaje kad hoću da izvještaj exportujem u .rtf ili .snp ne dobijem tačne rezultate iz ovog koda. Pokušavao sam na razne načine ali nisam uspio. Svaki komentar je dobrodošao.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: export izvjestaja22.05.2008. u 11:03 - pre 194 meseci
Zašto ne bi koristio textbox sa control source "= prihod - rashod" i svojstvom running sum formatirano kao currency? Mislim da je tvoj problem što se report formatira dva puta, tako da se verovatno i tvoja operacija vrši dva puta. Prvi put numeriše strane, drugi put ih prikazuje, šta ga ja znam. Možda moižeš da dodaš polje u tabeli u kome bi ovo proračunao pa kasnije samo prikazao na reportu. Takođe, pišeš o exportu reporta, u šta ga exportuješ ako ga uopšte exportuješ, možda misliš na prikaz?
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

duledixi
Banja Luka

Član broj: 62165
Poruke: 67
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: export izvjestaja22.05.2008. u 12:26 - pre 194 meseci
Neznam da li si pogledao primjer ako nisi molim te pogledaj i probaj da otvoris izjestaj u printpreview pa pogledaj sume na karaju izvjestaja (na printpreview su sume tacne), zatim exportuj taj izvjestaj npr. u .rtf pa onda pogledaj sume (razlika ?!?). A ovo sto si ti predlozio za txtbox sam probao ali nisam dobio zeljeni rezultat.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: export izvjestaja22.05.2008. u 15:06 - pre 194 meseci
domaci_a_nas ti je tacno kazao. Tvoj proracun se radi dva puta, jednom za previev i ejdnom za print. Dogadjaj Detail_Print se desava kod svakog otvaranja reporta, bez obzira da li je report poslat na ekran (prreview) ili na papir (print) ili u Export. Izgleda da ako radi Preview pa onda nesto drugo, dogadjai se ponove i tako se dvostruko racunaju stvari.

Pokusaj odmah da ides an print, bez preview, verujem da ce biti tacan rezultat.

Kako da ovo izbegnes? Pa nemoj da preracunavas nista u OnFormat ili u OnPrint. Ti dogadjaji ne sluze da se u njima rade proracuni, jer mogu dovesti do gresaka, kao sto vidis

Poslusaj sta ti domaci_a_nas kaze i ne brini nista. Ako ne razumes, ponovi pitanje i dobices pomoc zasigurno.
 
Odgovor na temu

duledixi
Banja Luka

Član broj: 62165
Poruke: 67
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: export izvjestaja23.05.2008. u 07:15 - pre 194 meseci
@Zidar

Ista stvar mi se desava i kad izvjestaj otvaram u PrintPreview i kad ga odmah stampam, dobijam razlicite rezultate. A u prethodnom postu sam napomenuo da sam probao ovo sto je donaci_a_nas predlozio ali ne dobijam dobar rezultat. E sad, iz vasih postova sam shvatio sta se desava (duplo preracunavanje kod preview i kod stampe), ali ne znam kako da ovo rijesim. I opet bih molio da pogledate primjer. Hvala
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: export izvjestaja23.05.2008. u 09:22 - pre 194 meseci
duledixi, pogledao sam primer i prvi put i mislio da se kolona Saldo odnosi na nekakvu kumulativnu sumu koja se pojavljuje u detail sekciji, sad vidim da je dole u report footeru. Svejedno, da si umeo da primeniš i dalje bi ostala ista suma, trebalo je samo da referenciraš extra textbox u detail sekciji sa footer sekcije. Nije mi jasan tvoj princip rada ni sta želiš da postigneš, ispada da ti je Saldo Uplata = -Saldo Racuna, tako sam ti i ja uradio pa nek ti bude. Video sam da sabiraš samo pozitivne vrednosti, ja sam to uklonio, nisam nigde video da neka firma uplati više nego što je zbir računa... Eto, ja sam pomogao koliko sam mogao, modifikovao sam Query na koji se oslanja report i imaš sume dole.
Ozbiljan i odgovoran mladić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: export izvjestaja23.05.2008. u 13:55 - pre 194 meseci
Ukratko: nemoj da racunas nista u Format i Print eventima. Proracune obavi ili u kveriju koji je source za report, ili koristi Running Sum property za kontrole koje sadrze ono sto racunas. Proracun u OnFormat je losa stvar, a proracun u OnPrint je losa ideja na desetu potenciju. Vidis i sam zasto. Jenostavno, to se tako ne radi.
 
Odgovor na temu

duledixi
Banja Luka

Član broj: 62165
Poruke: 67
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: export izvjestaja26.05.2008. u 11:57 - pre 193 meseci
Evo rijesio sam problem sa exportom. Na formu preko koje pokrecem izvjestaj dodao sam opciju Export i na onClik dugmeta postavio cod
Code:
        DoCmd.OutputTo acOutputReport, "rptPrometKarticaKupaca", acFormatSNP, "C:\Documents and Settings\MET\My Documents\proba.snp", True
tako da me se report odmah exportuje i tako izbjegavam "duplo racunanje".
A da napomenem da pomocu query nisam nikako uspio da dobijem zeljeni rezultat.
@Zidar
Svjestan sam toga sta se desava kad se nesto racuna na Format i Print eventima ali uz pomoc query nisam uspio da dobijem zeljeni rezultat tako da sam opet ostao pri ovom svom prvobitnom racunanju s tim da sad imam opcije za pregled, direktno stampanje i direktan export da izbjegnem duplo racunanje.
@domaci_a_nas
Ovaj primjer sto si ti uradio je djelimicno dobar: kolona saldoRacuni je OK ali kolona saldoUplate nije u redu.
Evo jos jednom cu pokusati da objasnim kakav izvjestaj treba da bude.
U kolini saldoRacuni treba da stoji ukupno dugovanje po kupcima (racuni-uplate) i iznos treba da je izražen u pozitvi na reportu, u koloni saldoUplate treba da stoji ukupno potraživanje po kupcima (uplaceni avansi ili uplaceno vise nego sto iznose racuni) i sto tako iznos treba da je izražen u pozitvi na reportu.
Tako da se u Report Footer-u dobije sledeća racunica: sumRacuni - sumUplate + sumSaldoUplate = sumSaldoRacuni naravno sve sume trebaju da budu pozitivne.
Ako neko ima volje nek jos pokusa ovo rijesti sa Query-em i ja bih volio da vidim kako to izgleda.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: export izvjestaja

[ Pregleda: 2631 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.