Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uskoro i iz Dell-a laptopic baziran na ATOM-u?

[es] :: Laptopovi :: Uskoro i iz Dell-a laptopic baziran na ATOM-u?

[ Pregleda: 1786 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.198.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Uskoro i iz Dell-a laptopic baziran na ATOM-u?04.06.2008. u 21:43 - pre 193 meseci
Jel ima neko vise informacija, kakvo li ce ovo da bude, jedva cekam da vidim..

Citat:
Obzirom da kompanije Hewlett-Packard i Asus već imaju uspostavljene osnove za tržište jeftinih ultramobilnih personalnih računara, ni kompanija Dell nije sebi mogla da dozvoli da sedi skrštenih ruku i gleda kako joj se oduzima deo udela na tržištu, već je i sama počela da izrađuje svoj UMPC. Ipak, Dell je bio vrlo tajanstven po pitanju svog modela, ali su se nedavno na internetu pojavile slike koje malo bliže dočaravaju šta će ovaj model nuditi. Naime, Dell-ov UMPC će posedovati 8.9’’ LCD ekran, ugrađenu Web kameru, kao i nekoliko kolor šema. Što se tiče hardvera, najverovatnije će biti baziran na Intel platformi odnosno Atom single-core procesoru.



 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Uskoro i iz Dell-a laptopic baziran na ATOM-u?05.06.2008. u 05:33 - pre 193 meseci
Da, i Eee Asus je "imao ugradjenu kameru" pa su je negde na carini "izvadili". Do nas cesto dodju i dobre stvari, ali po nekad hoce i da nas malo zeznu. Gomila prodavaca prodaje u dlaku isti model Eee, bez kamere (moze samo boja da se bira). Bilo bi mi drago ako neko dokaze da sam pogresio, ali ne ono "Ima u Nemackoj", to znam, nego ovde, "iza coska".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Spanta

Član broj: 86005
Poruke: 461
195.252.79.*



+7 Profil

icon Re: Uskoro i iz Dell-a laptopic baziran na ATOM-u?05.06.2008. u 19:35 - pre 193 meseci
U Asus-u su procenili da je za nase trziste model 4G Surf koji nema kameru i tu je kraj price. Mozemo mi do sutra da raspravljamo zasto su tako uradili. Pored Dell-a i Acer sprema svog malisu. Naravno, svi planiraju Atom procesor, ali najveci problem je sto tog procesora ove godine nece biti ni priblizno onoliko koliko ga potrazuju. Inace, najavljen je i Eee sa Atom procesorom.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Uskoro i iz Dell-a laptopic baziran na ATOM-u?06.06.2008. u 06:02 - pre 193 meseci
Imas li ti neki dokaz za to ili govoris na osnovu procene, kao ja? Tu i tamo se cuje (i vidi po pratecoj dokumentaciji) da mi robu dobijamo od velikoprodavaca iz Nemacke - Nemac poruci kod Ausa 2.050.000 laptopova, pa za Nemacku zadrzi 2 miliona a nama posalje onih 50.000. Sumnjam da u Asusu uopste i znaju gde smo mi i ko smo :-) Na drugi nacin ne mogu da verujem da je neko odredio za ovakvo trziste kao nase, nazovimo ga uslovno "srednjim" da ce bas svi kupci zeleti iste laptopove.

Ovo ne govorim tek tako. Bezbroj puta mi se vec desilo da je na web sajtu pcberza ili itsvet nesto, pa jos odem na pocetnu stranu izabranog maloprodavca i proverim i na kraju, kad se ode u prodavnicu - NEMA! Onda se ti i takvi prodavci prave nesto vazni a vidi se iz aviona da im robu donosi ista firma. Ne mrzim ja ljude i imam razumevanja za njihov posao, ali su ipak svakakvi. Ima i casnih izuzetaka - od nedavno sam primetio da jedna firma svakog dana azurira cenovnik, sto ispise na vrhu istog velikim slovima, sa tacnim vremenom kad je bilo azurirano. Zao mi je, sto zbog pravila foruma ne smem da kazem koja je, ali u svakom slucaju je takav pristup za pohvalu.

Takodje je i problem sa raznim sitnim dodacima. Ima ga svuda u svetu, a kod nas nikad culi. Doduse, to nije monopol IT prodavaca, ima toga jos, ali to vise nije za ovu temu.

Jasno je da ce biti jagma za Atomom, kad trosi toliko malo energije. Ali, velika je stvar da se pojavio, vise su mi se smucili oni kuleri od po kilo i po, sa ventilatorima od 90 mm.

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 06.06.2008. u 10:55 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Spanta

Član broj: 86005
Poruke: 461
195.252.79.*



+7 Profil

icon Re: Uskoro i iz Dell-a laptopic baziran na ATOM-u?06.06.2008. u 22:22 - pre 193 meseci
Neces verovati ali Asus ima svoje predstavnistvo ovde, sa nekoliko zaposlenih, a sef je stranac, tako da vrlo dobro znaju gde smo i ko smo. Mislim da su se vodili prostim ekonomskim racunicama, ali kao sto rekoh, cak ni mnogi u Asusu (nize u hijerahiji) ne znaju zasto su neke odluke donete (nemislim samo na Eee). Ovo ne pricam napamet vec licno znam ljude.
Sto se tice ponude, nikome od "malih" se ne isplati uvoz bilo koje robe koja se prodaje u vecim kolicinama, ako je vec ukljucen neko od "velikih", jer ne mogu parirati cenom. Mogu se jedino baviti nekim egzoticnijim stvarima, ili sitnijim komponentama koje mogu prosvercovati.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Uskoro i iz Dell-a laptopic baziran na ATOM-u?06.06.2008. u 22:40 - pre 193 meseci
Citat:
tdjokic: Da, i Eee Asus je "imao ugradjenu kameru" pa su je negde na carini "izvadili". Do nas cesto dodju i dobre stvari, ali po nekad hoce i da nas malo zeznu. Gomila prodavaca prodaje u dlaku isti model Eee, bez kamere (moze samo boja da se bira). Bilo bi mi drago ako neko dokaze da sam pogresio, ali ne ono "Ima u Nemackoj", to znam, nego ovde, "iza coska".


Nije gomila prodavaca već jednostavno svi. Koliko znam u Srbiji se prodaje isključivo model surf (koji je bez kamere, s malo slabijom baterijom i nešto nižom cenom) i to je to. Ko je i zašto doneo takvu odluku ne bih znao, ali s obzirom da je velika potražnja za EEE u celom svetu, verovatno da su odabrali da "sačuvaju" bolje opremljene modele za bitnija tržišta; odnosno verovatno im je mnogo isplativije da prodaju jače modele tamo gde će se "otimati" za njih, nego da kod nas sede u izlozima tek da bi se reklo da su dostupni na tržištu. Ipak je kod nas EEE više egzotika nego bestseler.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Uskoro i iz Dell-a laptopic baziran na ATOM-u?

[ Pregleda: 1786 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.