Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto se greju izlazni tranzistori na mirnoj struji?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Zašto se greju izlazni tranzistori na mirnoj struji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10543 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Antonio J.
Subotica

Član broj: 46010
Poruke: 36
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Zašto se greju izlazni tranzistori na mirnoj struji?09.06.2008. u 17:04 - pre 194 meseci
A da izvinite, pojcalo je Castone 300VB. Valjda je proizvedeno u madjarskoj, 2002. godine.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13067
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Zašto se greju izlazni tranzistori na mirnoj struji?09.06.2008. u 18:21 - pre 194 meseci
Nazalost nikad cuo!

Ajde vica radi slikaj unutrasnjost, pogotovu PCB izlaznog stepena.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Antonio J.
Subotica

Član broj: 46010
Poruke: 36
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Zašto se greju izlazni tranzistori na mirnoj struji?10.06.2008. u 09:51 - pre 194 meseci
Sinoc sam prebacio izlazne tranzistore i drajvere sa desnog kanala na levi, i obrnuto. I tako sam i grejanje preneo na desni kanal. E onda opet prebacio sve drajvere na staro mesto, i grejanje se vratio na staro mesto.
Stavio sam nove drajvere (BD243 i BD244), i tako zamalo resio problem . Sad na levom kanalu se oseca da tranzitori nisu toliko hladni kao na desnom, ali to vec ne bih nazvao grejanjem. Narocito kad se uzme u obzir da je to posle sat vremena.
E sad da li je jedan od drajvera bio neispravan, ili nisu bili upareni, ne bih znao. Sa unimerom sam proverio, i sve je izgledao OK, cak i hfe bilo skoro isto.

Samo nisam mogao da slikam unutrasnjost, jer da sam slikao sa mobilnim, ne bi se bas video nista .

Puno HVALA svima koji su mi pomogli i napisali odgovore na moju temu. Nadam se da ce i drugima pomoci ova tema, ako budu imali slicne probleme.
Pozdrav

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Zašto se greju izlazni tranzistori na mirnoj struji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10543 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.