Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MS SQL Server 2005 Developer i Udaljeni pristup

[es] :: MS SQL :: MS SQL Server 2005 Developer i Udaljeni pristup

[ Pregleda: 1928 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iPod

Član broj: 43830
Poruke: 297
89.146.189.*



Profil

icon MS SQL Server 2005 Developer i Udaljeni pristup14.08.2008. u 21:51 - pre 191 meseci
Pozdrav ekipi,

Za potrebe firme, instaliramo sam na Windows XP SP2 MS SQL Server 2005 Developer. Uredno importovao bazu, aplikacija koja je instalirana u firmi na svim racunarima u lokalnoj mrezi uredno pristupa ( 192.168.0.10 do 192.168.0.20 ) svih 10 racunara se normalno kaci putem aplikacije na server i tu nema problema. Odobrio sam i remote access, TCP/IP Only. Koristim un-nammed instancu MSSQLSERVER, TCP/IP Properties ( Sve je podeseno, slusa na 1433 ), cak kada iz lokalne mreze u SQL Server managment Studio upisem kao server na koji ce se spajati , a adresa servera je 192.168.0.9(,1433) sve uredno prodje spoji se, ali problem nastaje kada na isturenim lokacijama instaliram aplikaciju, ona ne moze da pristupi serveru. Da napomene, koristim Netgear ADSL + Router ( DG834GB, Annex B je u pitanju), cak sam sam adresu servera stavio na DMZ, ugasio firewall na mashini, koristimo staticku IP adresu, ali nemogu da se nikako spojim. Eh sada, moze li mi neko reci sta mi je ciniti, kako krenuti u bitku sa ovim problemom, jednostavno 3 dana sam vec sluđen, ali mi ne polazi za rukom da bilo sta napravim kako treba.

Hvala svima na pomoci, koja je veoma dobrodosla.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: MS SQL Server 2005 Developer i Udaljeni pristup15.08.2008. u 08:38 - pre 191 meseci
Definitivno imas connectivity problem i zvuci kao NAT problem. Za pocetak, sa udaljene masine uradi "telnet <staticIP> 1433", ako dobijes connection refused ili host not found onda je to problem, ako dobijes crn consolni ekran u koji moes da kucas (mada je sve crno, samo se pomera kurzor) onda si zakacen na SQL. Javi sta si uradio da vidimo sledeci korak.


BTW, samo mala prijateljska napomena da ti poreska policija ne bi osakatila firmu, stavljajuci Developer edition u produkciono okruzenje prekrsio si licencu i taj sistem koji ganjas je nelegalan. Nek se firma isprsi za neku komercijalnu verziju ili jednostavno predji na express, ovako kako stoji ako ti naleti poreska IT kontrola ugasio si.



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

iPod

Član broj: 43830
Poruke: 297
89.146.188.*



Profil

icon Re: MS SQL Server 2005 Developer i Udaljeni pristup16.08.2008. u 15:21 - pre 191 meseci
Pozdrav,

Nakon mukotrpnog cackanja na routeru, uspio sam da pristupim remote na server sa aplikacijom, ali imam jedan problem, koji ne znam sada jeli do sql servera ili routera, sto nekada mogu da pingam i pristupim aplikacijom na sql server, a nekada ne mogu, mozda postoji neki timeout ili idle na routeru kad gasi konekciju, mada mi je jako cudno to, iz razloga sto koristim staticku ip i sto bi konekcija trebala biti uvijek UP, moze li se po tom pitanju nesto uciniti.
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: MS SQL Server 2005 Developer i Udaljeni pristup

[ Pregleda: 1928 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.