Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blokiran port 25

[es] :: SOHO Networking :: Blokiran port 25

[ Pregleda: 8417 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tilager
Marko Matic
N. Beograd

Član broj: 39222
Poruke: 12
92.244.136.*



Profil

icon Blokiran port 2501.10.2008. u 15:03 - pre 189 meseci
E ovako, u firmi smo kupili wireless router Linksys WRT310N kako bi mogli da koristimo cari bezicnog interneta i kako bi oslobodili masinu koja je do sherovala net. Sve je bilo super dok narednog dana nismo probali da posaljemo mail i dobili odgovor iz Outlooka da ne moze da pristupi SMTP serveru koji nam hostuje Sezam. Za svo to vreme mozemo da primimo mail-ove. Kako smo i ranije imali problema sa mail serverom i SezamHostingom ja odmah okrenem njih da ih pitam sta se desava. Nakon nekoliko sati pokusavanja dobijem ih i posle par minuta otkrijemo da nam je port 25 blokiran, a port 110 naravno otvoren. I tu mi ljudi iz teh podrske Sezama kazu da nismo jedini i da to najverovatnije ISP (Radius Vektor) blokira port 25. Nista nazovem ja i Radijus Vektro da ih pitam da li nam je blokiran port 25, na sta sam saznao da nije. Nista ajd da ne pravaim odma lom, probam ja da skinem router i direktno nakacim onu staru masinu direktno na modem da vidim da li ce tako da posalje mail. I desi se neocekivano, svi mail-ovi su bili poslati. Uvidevsi to krenuo sam da gledam podesavanja u router-u ne bih li nasao negde nesto gde pise da router blokira port 25 i ne nadjoh nista.


Zato molim nekog ko zna u cemu je problem da mi najhitnije moguce odgovori kako da odblokiram port 25 a da pri tome zadrzim router.


Unapred hvala svima
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
77.46.225.*



+638 Profil

icon Re: Blokiran port 2501.10.2008. u 17:48 - pre 189 meseci
probaj svejedno da ga otvoris, odi u firewall u ruteru i dodaj novu stavku, pod ip stavi any a port znas, cekiraj allow i probaj
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Blokiran port 2501.10.2008. u 19:20 - pre 189 meseci
Hm, moze biti do wireless konekcije (enkripcija?)... ali to bi trebalo da ide pitanje u Wireless podforum za detaljniji odgovor.

Za pocetak najsmislenije jeste da probas ovo sto je guslac preporucio. To je cista logika i prvi korak. Mozda ima bug u firmware-u koji neke portove rezervise za sebe, ko ce ga znati.

Mada, obicno problem bude primanje a ne slanje... napisi i podesavanja rutera kako si ga podesio.


 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Blokiran port 2501.10.2008. u 20:20 - pre 189 meseci
Samo jedno podpitanje, da li i sa stare mašne ne može da se pošalje mejl ako je prikačena na ruter? Pitam zato što Sezam dozvoljava slanje mejlova kada si na nekoj drugoj mreži samo uz alternativnu lozinku.

Ja normalno koristim Sezam mejl i to kroz dva rutera, ništa nisam dodatno podešavao po tom pitanju. Jedino ako je na tom Linksysu u startu zatvoren pa mora da se opravlja.
 
Odgovor na temu

tilager
Marko Matic
N. Beograd

Član broj: 39222
Poruke: 12
92.244.136.*



Profil

icon Re: Blokiran port 2502.10.2008. u 07:48 - pre 189 meseci
Probao sam da ubacim port 25 u firewall podesavanja i da dozvolim pristup ali nista se nije promenilo, i dalje ne mogu da posaljem mail preko router-a.

Sa stare masine ne moze da se posalje mail dok prikacena na router, ne moze ni sa jedne masine da se posalje dok je na router-u, a kad skinem router moze sa bilo koje.

Znam da Sezam ne dozvoljava proveru i slanje mail-a ako nisi nakacen na njihovoj adresi ali oni samo hostuju nas sajt i dok router nije usao u nasu kancelariju sve je sljakalo bez problema.

Sto se tice podesavanja samog router-a ja skoro da nisam nista dirao od default podesavanja. Promenio sam naravno lozinku za router i lozinku za wireless i to je to. Iskljucio sam firewall bas zbog toga da ne bih imao ovakvih i slicnih problema.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Blokiran port 2502.10.2008. u 11:26 - pre 189 meseci
Sezam dozvoljava proveru i slanje bilo gde da si nakačen ali za slanje je potrebna alt lozinka, za proveru mislim da je svejedno. Da li može da se pošalje sa bilo kog naloga pa da bar nešto eliminišemo?
 
Odgovor na temu

tilager
Marko Matic
N. Beograd

Član broj: 39222
Poruke: 12
91.185.102.*



Profil

icon Re: Blokiran port 2502.10.2008. u 12:43 - pre 189 meseci
Jok, ne moze ni sa jednog naloga - kompa. sorry
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Blokiran port 2502.10.2008. u 13:17 - pre 189 meseci
Probaj da otvoris neki drugi port, tipa port 80 i stavi neki WAMP na brzaka da vidis cisto da li radi to tj. da li saobracaj spolja prolazi kroz ruter.

Takodje, neki provajderi za svoj mail ako se cita preko drugih provajdera zahtevaju secure konekciju.

Evo sta kaze verat:

Citat:
Provera pošte ukoliko ste na Internet povezani preko drugih Internet provajdera

Kada ste povezani na Internet preko drugog provajdera, vaš mail možete proveriti (slati i primati) koristeći naš Webmail klijent, na adresi http://webmail.verat.net.

Da biste preuzeli vaš mail putem pop3 protokola, potrebno je da uključite SSL (Secure Socket Layer) podršku za POP3 na portu 995. U Outlook Express mail klijentu ova opcija se nalazi u meniju: Tools → Accounts → Mail → pop3.verat.net (odnosno ime naloga na Veratu) → Properties → Advanced.

Za Outlook Express dovoljno je da označite check box pored pop3.verat.net i port 995 će biti automatski uključen.

Za slanje mailova potrebno je da podesite odgovarajuću adresu SMTP servera provajdera čije usluge za konekciju na Internet koristite.
U Outlook Express mail klijentu ova opcija se nalazi u meniju: Tools → Accounts → Mail → pop3.verat.net (odnosno ime naloga na VeratNet-u) → Properties → Servers.


Mada ostaje najverovatniji problem ili ruter (hardverski/firmware) ili da ti nisi podesio kako treba.
Citat:
tilager:

Sto se tice podesavanja samog router-a ja skoro da nisam nista dirao od default podesavanja. Promenio sam naravno lozinku za router i lozinku za wireless i to je to. Iskljucio sam firewall bas zbog toga da ne bih imao ovakvih i slicnih problema.

Cekaj, morao si da prodjes kroz neki setup? Da li si podesavao Bridge ili Router Mode negde? Trebao bi da koristis Bridge Mode.
 
Odgovor na temu

tilager
Marko Matic
N. Beograd

Član broj: 39222
Poruke: 12
91.185.102.*



Profil

icon Re: Blokiran port 2502.10.2008. u 14:44 - pre 189 meseci
Evo ovako, router ima sledeca podesavanja:

- Setup:
- Basic setup :
- Internet Connection Type = Automatic Configuration – DHCP
- Router IP = 192.168.1.1
- DHCP Server Setting = Enabled (podeseno za deljenje adresa od 100 do 149)
- Ostali tabovi pod tabom Setup su : DDNS = Disabled
MAC Address Clone = Disabled
Advanced routing - NAT = Enabled
- Wireless
- Kod ovog podesavanja nema sta sam mogao pogresno da podesim jer mi wireless radi k'o lud :)

- Security:
- Firewall = Enabled
- Internet Filter: Filter Anonymous Internet Requests = Disabled
Filter Multicast = Disabled
Filter Internet NAT Redirection = Disabled
Filter IDENT (Port 113) = Disabled

- Web Filter: Proxy = Disabled
Java = Disabled
ActiveX = Disabled
Cookies = Disabled
- VPN Passthrough : IPSec Passthrough = Enabled
PPTP Passthrough = Enabled
L2TP Passthrough = Enabled
- Access Restrictions : Tu nisam nista stavio, dakle Empty
- Applications & Gaming :
- Single port forwarding = Nisam nista stavio, Empty
- Port Range Forwarding = takodje Empty
- Port Range Triggering: e tu sam nasao kod njih na www.linksys.com da u slucaju da ne radi primanje i slanje poste kroz router da
ubacim sledece:
- Application Name = email
- Triggered Range = 25 do 25
- Forwarded Range = 25 do 25
- Enabled = Yes
i isto to da uradim za portove 110 i 113. Sve to je uradjeno i i dalje nije radilo!!!!!!!
- DMZ = Disabled
- QoS: - WMM Support = Enabled
- No Acknowledgement = Disabled
- Internet Access Priority = Disabled
- Administration - tu je podesavanje passworda, update firmware-a, pravljenje log-a vracanje na fabricka podesavanja, .......
- Status - status same konekcije ka modemu i pregled ko je sve prikacen na lokalnu mrezu



Dakle to su podesavanja routera. Ja pokusavam da pristupim mail serveru koji hostuje Sezam a ne svom mail-u kod Sezama. To je sve radilo kada nije bio router. Problemi su poceli kada je postavljen router.

Nadam se da sam sad malo bolje objasnio problem :)




 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Blokiran port 25

[ Pregleda: 8417 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.