Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

canon A530 problem video zapisa za DVD plejer

[es] :: Digitalni fotoaparati :: canon A530 problem video zapisa za DVD plejer

[ Pregleda: 2466 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krle250
pera peric
ptt

Član broj: 198046
Poruke: 2
*.bitsyu.net.



Profil

icon canon A530 problem video zapisa za DVD plejer20.10.2008. u 20:44 - pre 188 meseci
Canon A530. Imam problem sa video zapisom. Naime, video zapis funkcionise dobro na kompjuteru ali pri rezanju istog na CD bilo u DVX ili DVD formatu , DVD plejer bilo koje marke nece da ga reprodukuje. Molim za pomoc sta da radim, da li mi fale neki kodeci ili ga treba konvertovati (pokusao sam sa konvertovanjem u nekim programcicima ali i dalje nije funkionisalo)? unapred hvala.
pera
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: canon A530 problem video zapisa za DVD plejer20.10.2008. u 21:05 - pre 188 meseci
Ne znam šta Ti znači "rezanje u DVX i DVD formatu"?

Prva stvar, DIVX je kompresioni algoritam, a ne format. DVD predstavlja odgovarajući MPEG2 fajl, a može se rezati na DVD mediju.

Dakle, Tvoj filmić je snimljen u MJPEG (Motion JPEG) kodeku i kao takvom, potreban je plejer koji isti može da reprodukuje ili da ga rekompresuješ u nešto drugo (DivX, MPEG2 itd), što Tvoj DVD plejer podržava.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
91.150.124.*



Profil

icon Re: canon A530 problem video zapisa za DVD plejer20.10.2008. u 23:04 - pre 188 meseci
Citat:
Ne znam šta Ti znači "rezanje u DVX i DVD formatu"

Moja omiljena rečenica iz kumove radnje je: "Daćete mi ce-de di-vi-di za šest diviksa!"

Storm je apsolutno u pravu! Potrebno je da prekodiraš tvoje filmiće u format koji stand alone DVD plejeri "znaju" da puštaju... Druga varijanta je neki od DVD Authoring alata... Ja koristim Sony DVD Architect kad baš moram :-) Pomoću ovih programa možeš da napraviš menije na DVD-ju, thumbnail-ove, da ubaciš muziku, tekst, itd.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

krle250
pera peric
ptt

Član broj: 198046
Poruke: 2
*.bitsyu.net.



Profil

icon Re: canon A530 problem video zapisa za DVD plejer23.10.2008. u 20:30 - pre 188 meseci
Hvala na pomoci. posto sam malo "izlupao" neke stvari samo da kazem da nisam strucnjak a da jesam ne bih ni trazio pomoc. Prostije sam trebao reci da kada skinem video zapis sa digitalca na komjuter on je u AVI formatu zatim kada ga narezem na cd i pustim na DVD plejeru, on ga vidi ali ga ne pusta.
Ako moze malo blize obasnje sta da radim. Hvala i na ovoliko do sada.
pera
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
*.static.ikomline.net.



+19 Profil

icon Re: canon A530 problem video zapisa za DVD plejer24.10.2008. u 03:19 - pre 188 meseci
Kada filmic prebacis sa kartice na komp, on nije u "avi" formatu. Avi nije format... to je extenzija, ili kako kazu "kontejner za video fajlove". Isto bi mogao da preimenujes i u "esv" i da to nazoves/proglasis "novi elitesecurity video format" Tvoj DVD plejer cita mpeg1, mpeg2 i verovatno xvid i divx formate. Ne cita mjpeg format kojim snima tvoj fotoaparat. Znaci, taj mjpeg moras da prekonvertujes u neki DVD plejeru citljiv format (neki od nabrojanih).

Mislim, to je sve vec receno... ja sam samo pretumbao na svoj nacin.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
93.184.94.*



+3 Profil

icon Re: canon A530 problem video zapisa za DVD plejer24.10.2008. u 05:43 - pre 188 meseci
Najjednostavnije ,za pocetak, ti je da to uradis pomocu programa Dr.Divx.Kada skontas neke stvari mozes isto da uradis i sa Virtual Dub, TmpgEnc i slicnim programima kojih ima poprilicno.
Dr.Divx je skroz automatizovan ali rezultat je je nesto slabiji mada citljiv na svim stand alone DVD plejerima.
Pozz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: canon A530 problem video zapisa za DVD plejer

[ Pregleda: 2466 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.