Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fedora 10 dostupna za download

[es] :: Linux :: Fedora 10 dostupna za download

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10233 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
91.150.110.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download27.11.2008. u 21:56 - pre 188 meseci
Evo ja upravo trpam megabajte software-a preko yumex-a... :D Za sada jedino sto nisam namestio dok si reko keks je flash i java ali to je standardica, namesticu... Net radi extra, nalazi mi wifi ruter 5 puta brze od hardy-ja, meni se samo po prvi put dok je skidao listu sa repoa zadrzao jedno lepih 5 minuta, sve posle toga ni 5 sekundi... Nema virtualbox-a u repou za sada pa cu da ga kompajliram iz source-a mada ce mi verovatno praviti probleme po update-u kernela... Jos uvek ne znam, za sad mi radi stvarno extra...

EJ! GLXGEARS!!!!!!!!

glxgears
5135 frames in 5.0 seconds = 1026.865 FPS
5301 frames in 5.0 seconds = 1060.168 FPS
5352 frames in 5.0 seconds = 1070.289 FPS
5335 frames in 5.0 seconds = 1066.827 FPS

Pa ovo je senzacija. Intrepid je davao 350, hardy 800 a gledaj ovo... Ja bas ocekivao zbog xorg-a 7.4 da mi obori rezultate naspram hardy-ja a ovo ispade cak i bolje. Joj samo da instaliram urban terror :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

DeathStar
Beograd

Član broj: 201824
Poruke: 172
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download27.11.2008. u 23:43 - pre 188 meseci
Da li si siguran da si ispravno konfigurisao sve oko grafičkih drajvera!?

Ja na ubuntu 8.10 dobijam sledeće:

Code:
20412 frames in 5.0 seconds = 4077.486 FPS
21046 frames in 5.0 seconds = 4209.141 FPS
22410 frames in 5.0 seconds = 4480.927 FPS
20134 frames in 5.0 seconds = 4022.544 FPS
21866 frames in 5.0 seconds = 4373.126 FPS
21653 frames in 5.0 seconds = 4330.570 FPS
18670 frames in 5.0 seconds = 3721.910 FPS
20390 frames in 5.0 seconds = 4077.954 FPS


Za fedoru nisam siguran, pogledaću sutra ili prekosutra kako stoji tamo, ali čini mi se da mi je tamo pokazivalo ~3000-3500max.

Pozdrav
#sudo make me a sandwich --yes
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
..tatic.reverse.softlayer.com.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download28.11.2008. u 00:23 - pre 188 meseci
Ja imam u Gentoo-u sa XFX nVidia 8800GT, DDR3, 256 MB, PCI-E, 2xDVI, 1600/650MHz

glxgears
54226 frames in 5.0 seconds = 10838.630 FPS
57769 frames in 5.0 seconds = 11547.899 FPS
55942 frames in 5.0 seconds = 11183.686 FPS
55345 frames in 5.0 seconds = 11068.956 FPS
55768 frames in 5.0 seconds = 11140.212 FPS
55648 frames in 5.0 seconds = 11129.585 FPS
56156 frames in 5.0 seconds = 11231.114 FPS
57941 frames in 5.0 seconds = 11588.135 FPS
56094 frames in 5.0 seconds = 11218.760 FPS
56364 frames in 5.0 seconds = 11272.725 FPS

[Ovu poruku je menjao nemysis dana 28.11.2008. u 01:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
91.150.110.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download28.11.2008. u 00:37 - pre 188 meseci
Pa koju graficku imas? Meni na intelovoj x3100 je situacija ovakva kako sam naveo, dakle vidno ubrzanje pod Fedorom 10. Izgleda da Tungsteen napreduje konacno sa drajverima...

E pa ovako, namucio sam ovaj release Fedore i mogu da kazem da sam ekstremno zadovoljan.

Grub sam podesio odmah da ulece u framebuffer konzolu sa vga=864 nije bilo nikakvih problema kako je umelo na drugim distro-ima (ubuntu), prikazuje se u rezoluciji 1280x800. Svidja mi se sto se sad u boot.log prikazuje load svakog daemon-a pri startup-u sto ranije nije bio slucaj a i nisam video nesto slicno na drugim distro-ima a pitam se jos od pre 8 godina zasto se ovo neko nije setio da uradi.

Prvo sto sam instalirao iz packet manager-a je yumex i mc jer mi se ne svidja gpk, nikakvih problema sa dep-ovima nisam imao, repoi su solidno popunjeni mada hvali recimo virtualbox ali nista strasno. Ne svidja mi se sto nema config za gdm pa da mu promenim onu shit temu ali nije to nista bitno...

Startup je brz poprilicno i brzi nego na intrepidu mada ne mogu da kazem da je razlika drasticna. Kao sto sam vec napomenuo wifi ruter nalazi mnogo brze i nikakvih problema sa konekcijom nisam imao, cak i kada zauzima ceo protok recimo yumex, ff i dalje otvara pristojno stranice... Malo mi je vremena trebalo da se priviknem na novi firewall jer sam navikao na ufw ali sam ga provalio za par minuta.

Xorg su konacno ispeglali. Startuje mi fullscreen 3d aplikacije (citaj urban terror) jer mi ih je na hardy i intrepid vracao u prozor i tu zablokirao citav sistem, po prebacivanju na metacity radio je ok ali pri ponovnom ukljucenju compiza preko fusion-icon-a mi je takodje blokirao ceo sistem sto se sad ne desava. Vidi se da graficka izvlaci vise sto je dobro...

Ne svidja mi se bas audio. Pulse izgleda da i dalje zeza, hoce da secka cim naidje na malo opterecenje, kada sam opteretio hd malo jace dva puta mi je rhythmbox zaglavio ceo sistem. Flash ne radi kako treba ni preko ndiswrapper-a ni sa alpha verzijom 64-bit flash-a a ni javu jos nisam provalio kako da instaliram tako da je prednost 32-bitne fedore tu velika. Ne prepoznaje mi ni binding za eject touch sensitive button na lap-u sto pretpostavljam da je takodje zbog 64-bit verzije jer sam taj problem imao i na ubuntu a na 32bit arch je sve radilo kako treba.

Sem ovih par bug-ova nisam naisao ni na kakav problem, dakle 3 puta mi je sistem bloknuo zbog pulse-a cim je hd krljao malo vise, flash i java ne rade kako treba sto je i za ocekivati i eject ne radi.

Krenuo sam da skidam sa torrent-a 32-bitnu verziju, ocekujem da su na njoj i repo-i malo bolje popunjeni a verujem da ce kroz par dana i ispraviti vecinu bug-ova. Mogu da kazem da je ovo za sad najispeglanija verzija fedore koju sam probao do sada i na njoj cu se zadrzati do maja kada izlazi 11-tica a mozda i duze ako sa njom krenu kao sa 9-kom.

Mislim nisam vam ni ispricao sta sam joj sve radio, tu je bio customize na sve strane, sto iz cli sto iz gui ... Cackaj, cackaj, sve ocekujem pasce nesto, nesto cu da zeznem a u stvari ona radi onako kako bi trebala i nikakvih problema nema. Mirne duse - cista preporuka.
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.171.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download29.11.2008. u 09:53 - pre 188 meseci
Odmah posle instalacije da li...

1. ...odmah pusta mp3 (ili nudi instalaciju kodeka za pustanje)?
2. ...pusta RAZNE video formate, ili ako ne pusta - nudi AUTOMATSKU instalaciju kodeka?
3. ...sama instalira podrsku za Flash i u 64-bit verziji kada se u browseru otvori strana koja zahteva Flash, sto Ubuntu radi?
/edit: jel to Adobe konacno ima 64-bit plugin!? (sad videh, pominje se neka Alpha, ali jos nije ukljucena u F10 jer nije dovoljno "zrela")
4. ...ima neki alat za brzo i jednostavno podesavanje Firewall-a (nesto kao ufw u Ubuntu-u)
5. ...sama nudi i automatski instalira nvidia (i ostale) proprietary drivere?
6. ...koji je plejer defaultovan za mp3 (u GNOME-u) (kad se klikne na mp3, sta otvara prvi put - manje bitno ali me zanima
7 ...i dalje postoje povremeni problemi sa deps resolvingom?

I dalje, neko jos poredjenje sa Ubuntu-om, neki razlog zasto je F10 bolja, tako nesto...

@combuster - fala za glxgears - bas me i to zanimalo koliko pravi ta X3100. Jel ti Urban Terror ide
glatko ili imas problema, na kojoj rezoluciji?
@DeathStar - onda ti imas nekog dedicated Ati-ja ili nvidiju kad ti daje oko 4000? To mi nesto
mnogo za integrusu?

Inace, glxgears nije bas neki pokazatelj 3D-akceleracije:

Citat:
Glxgears is not a Benchmark
From cchtml.com
Jump to: navigation, search

glxgears is an OpenGL program that reports FPS (frames per second) numbers. However, it is a very limited 'test'. Unlike most modern 3D games glxgears:

* has an extremely low vertex/polygon count
* does no texturing at all
* only simple, flat shading is used (except inside the hole in each gear is simple smooth shading)
* all vertex data is stored in a display list, so almost nothing passes between host CPU and video card once rendering is started. This mostly implies video card fill rate is limited. But, see next point.
* the default window size is 300x300, a large part of which is not even rendered into, so it's not even a good fill rate test
* the entire render step consists of only 21 OpenGL functions calls, of which only 6 are unique. This is not a very good OpenGL API stress test. Something like glean would be better.

So to summarize, glxgears only tests a small part of what you typically see in a 3D game. You could have glxgears FPS performance increase, but your 3D game performance decrease. Likewise, you could have glxgears performance decrease and your 3D game performance increase.



Adobe 64-bit:

Update: Furthering Adobe's commitment to the Linux community and as part of ongoing efforts to ensure the cross-platform compatibility of Flash Player, an alpha version of 64-bit Adobe Flash Player 10 for Linux operating systems was released on 11/17/2008 and is available for download. This offers easier, native installation on 64-bit Linux distributions and removes the need for 32-bit emulation. Learn more by reading the 64-bit Flash Player 10 FAQ.

Jeeeee!! :)) - samo se nadam da ce uskoro beta, pa final... e eto nama manje muka...

Why aren’t the Windows and Mac 64-bit alpha versions available on Adobe Labs?
Release of this alpha version of 64-bit Flash Player on Linux is the first step in delivering upon Adobe’s commitment to make Flash Player native 64-bit across platforms. We chose Linux as our initial platform in response to numerous requests in our public Flash Player bug and issue management system and the fact that Linux distributions do not ship with a 32-bit browser or a comprehensive 32-bit emulation layer by default. Until this prerelease, use of 32-bit Flash Player on Linux has required the use of a plugin wrapper, which prevents full compatibility with 64-bit browsers. With this prelease, Flash Player 10 is now a full native participant on 64-bit Linux distributions. We are committed to bringing native 64-bit Flash Player to Windows and Mac in future prereleases.

Jeee....

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 29.11.2008. u 11:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
79.101.166.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download29.11.2008. u 13:19 - pre 188 meseci
32-bitnoj verziji koci yumex i nisam video bas nikakvu prednost u odnosu na 64-bit. Flash 10 alpha je tu i radi, zeza me samo na intelovom sajtu a java je isto izasla za 64-bit linuxe i moze se skinuti sa www.java.com. Radi perfektno, nikakve intervencije vezano za plugin i pravljenje symlink-a samo skinite bin a ne rpm verziju, iskopirajte je u /usr/java i u konzoli pokrenite i ostalo sve radi samo...

@kernel-1

urban terror mi daje nekih lepih 40-ak fps samo sto mi ponegde zasecne i grafika i zvuk, bug-ic neki verovatno ali nije strasno.

Bas sam zadovoljan i zadrzacu se na njoj! Dakle posle razocaranja zbog sulphura i lootanja po ubuntu i ostalim distroima vratio sam se na fedoru. JA
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.171.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download29.11.2008. u 14:05 - pre 188 meseci
aaajde... probacu je i ja... evo uzeh gomilu DVD-ova pa bekapujem HDD... :)

Nego ako mozes da mi odgovoris na ona pobrojana pitanja iz prethodnog posta,
to me zanima, pre nego krenem u install :)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.171.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download29.11.2008. u 16:43 - pre 188 meseci
Prvi utisak - posle startovanja Firefox-a ne radi automatska instalacija Flash plugin-a... 1:0 za Ubuntu :)
..instalacija protekla OK, videcemo dalje..

/edit-1: ok, ajde ovo sam resio za 2 minute, vrlo je jednostavno...

Shockwave Flash

File name: libflashplayer.so
Shockwave Flash 10.0 d20

Znaci - probamo tu alfa verziju pa sta bog da - neki lik sa nekog tamo foruma kaze da radi ko sat. Aj da mu verujem.

/edit-2: Dalje - idem na Apearance ---> Enable Desktop Effects.
Kliknem na Enable - ceo ekran postane beo i za par sekundi se vrati, nista se ne desi. Instalaciju nvidia drajvera nije ni spomenula.
2:0 za Ubuntu (ovde mislim na user-friendlyness, nista drugo)... aj sad da resimo i to...

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 29.11.2008. u 17:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download29.11.2008. u 16:57 - pre 188 meseci
Citat:
Kernel-1: Odmah posle instalacije da li...

1. ...odmah pusta mp3 (ili nudi instalaciju kodeka za pustanje)?
2. ...pusta RAZNE video formate, ili ako ne pusta - nudi AUTOMATSKU instalaciju kodeka?
Ajde malo komplikovanije pitanje, da li ova Fedora ume da svira lossless muziku ali ne naseckane fajlove nego kombinaciju jedan lossless (.flac, .ape, .wv) fajl i odgovarajući .cue fajl? Da li neki plejer to ume ... još bolje, da li uopšte postoji plejer koji radi pod linuxom a da to ume? Glupo mi je da to radi foobar pod winetom.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.171.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download29.11.2008. u 17:03 - pre 188 meseci
^^ ne znam :(

- dalje - lepo saznanje da nama Livna repo za F10, ima neki rpmfusion sad...
znaci, sad razmisljam kako je najbolje da stavim nvidia drajvere... predlozi?

Citat:
I got all excited after reading various reviews of Fedora 10 and downloaded it, burned the DVD installed and.... problems. No nVidia driver available, no 3D, wouldn't boot unless I completely powered down the computer, hard to find things when you're used to Ubuntu, wouldn't let me edit the /boot/grub/menu.lst unless I logged in as root, and many other hassles. Couldn't find my usual favorite programs and codecs in the repositories, on and on.

The DVD is already out in the trash can. Sorry, it's not "user-friendly" enough for me. I'm going back to Ubuntu


- isti osecaj i kod mene, ali ajde, videcu jos malo da je sredim, ali sto se tice User-Friendly osobina, daleko ispod Ubuntu-a...
kad se i sa drajverima treba akati, mogu misliti kako ce biti dok stignem do multimedije...

http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=204752 - ajde izguglah ovog lika, pa cemo da probamo... a skinuo sam i sa nvidije drajver ako zatreba rucnog akanja...

/EDIT:

Znaci - instalacija iz repoa ne radi, ili treba nesto dodatno podesavati cime ne bih da se zamaram,
onda sam probao klasicno - download poslednjeg nvidia x_64 drajvera, pa konzola, pa init 3, pa
install kernel-devel i gcc, pa sh ./NVIDIA.... itd, i posle restarta me docekala neka leva rezolucija,
opet ne radi Enable Desktop Effects... glxinfo ne vidi drajver...

Dosta od mene za danas - ja cu Back to Ubuntu, a F10 back to Drawing Board sto se mene tice...
... opet tezak ukus BETE ostaje posle probe od 2-3 sata...

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 29.11.2008. u 18:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.152.*



+4 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download30.11.2008. u 15:02 - pre 188 meseci
Nova Fedora 10 aka Cambridge je po meni OK
ALI problem je sto je to kod Fedore veoma relativno-jedno izadnje je super,drugo njesra,trece onako i sve to tako u krug jer je doticni distro ustvari testing field za RHEL u kome se konstatno vrse izmene,trpaju i oduzimaju kojekavi novi programi/resenja i onda naravno kada na to dodas cinjenicu da distro izlazi svakih 6 meseci i da njegov release mora da se poklapa sa izlaskom novog Gnome izadnja-onda stvari postaju jasne ;)
I sa Mandrivom Free je slicna prica a izuzetak predstavlja po meni SUSE koji se izgleda jedni trudi da i pored takve politike uradi stvari kako treba
Zato sam ja i batalio Fedoru-ali eto imao sam praznu particiju na kojoj je trebao da bude smesten CentOS pa reko da probam :)
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

DeathStar
Beograd

Član broj: 201824
Poruke: 172
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download30.11.2008. u 15:18 - pre 188 meseci
Eto Kernel je potvrdio da nije problem samo do mene, sa Desktop Efektima, i meni se sa instaliranim drajverima javlja beli ekran i nakon toga ništa.

Čak dobijam utisak da je Beta verzija bila 2x bolja od ove finalne

Citat:
Kernel-1: Odmah posle instalacije da li...

1. ...odmah pusta mp3 (ili nudi instalaciju kodeka za pustanje)?
2. ...pusta RAZNE video formate, ili ako ne pusta - nudi AUTOMATSKU instalaciju kodeka?
3. ...sama instalira podrsku za Flash i u 64-bit verziji kada se u browseru otvori strana koja zahteva Flash, sto Ubuntu radi?
/edit: jel to Adobe konacno ima 64-bit plugin!? (sad videh, pominje se neka Alpha, ali jos nije ukljucena u F10 jer nije dovoljno "zrela")
4. ...ima neki alat za brzo i jednostavno podesavanje Firewall-a (nesto kao ufw u Ubuntu-u)
5. ...sama nudi i automatski instalira nvidia (i ostale) proprietary drivere?
6. ...koji je plejer defaultovan za mp3 (u GNOME-u) (kad se klikne na mp3, sta otvara prvi put - manje bitno ali me zanima
7 ...i dalje postoje povremeni problemi sa deps resolvingom?


Odgovori:

1. Ne pušta ni audio pesme kamoli mp3, izbaci poruku da ukoliko klikneš na DA on će skinuti potrebne drajvere za puštanje audio pesama, ali cvrc, tada te redirektuje browser na Fedora Help portal gde stoji ono čudo o patentima i zašto nema podrške za mp3.
2. Isti slučaj kao sa audio drajverima
3. Izmedju ostalog nudi se i Adobijeva verzija flash-a za browser-e ali nažalost posle par sekundi izbaci ono Installation Faild: Manual install
4. Ne.... ili ja nisam našao jer su prekonfigurisali MENI i prečice.
5. Ne.... opet problem sa vlasničkiim drajverima i opet ona priča oko patenta, počinje već da debelo živcira
6. Rhythmbox... a kako ćeš slušati išta kada nemaš drajvere?!
7. mPovremeno... da
#sudo make me a sandwich --yes
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download30.11.2008. u 15:24 - pre 188 meseci
Citat:
6. Rhythmbox... a kako ćeš slušati išta kada nemaš drajvere?! :)


Tako što muziku čuvaš kao Ogg ;)
http://www.fsf.org/resources/formats/playogg
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

DeathStar
Beograd

Član broj: 201824
Poruke: 172
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download30.11.2008. u 15:34 - pre 188 meseci
Da, stim što mi je nekako lakše instalirati mp3 kodek neko prebacivati ~10k pesama u .ogg samo zato što su neki devolperi u konfliktu sa .mp3-jem...yeah right
#sudo make me a sandwich --yes
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download30.11.2008. u 15:37 - pre 188 meseci
Zašto misliš da je problem do programera i da oni ne žele da uključe podršku za .mp3?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.152.*



+4 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download30.11.2008. u 15:40 - pre 188 meseci
E pa jebiga to sa patentima-mora se tako ipak je to USA
Ogg jeste dobar format ali nije bas rasprostranjen te ga stoga i npr mali broj prenosnih uredjaja podrzava
I onda dodjes u situaciju da treba da konvertujes ogg u mp3 samo da bi mogao da ga slusas u recimo svom mobilnom ;)
Da bio se dobila mp3/wma reprodukcija u Rythmbox-u,Exaile-u,Banshee-ju i sl player-ima koji se oslanjaju na gstreamer treba preko yuma instalirati bad i ugly gstreamer pluginove koji ce povuci jos dosta stvari potrebnih za multimediju
Posle toga treba samo instalirati Gxine ili Mplayer ili VLC,raspakovati w32 kodeke u /usr/lib/ i to bi bilo to

Uostalom pogledati ovde

http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-f10.html

I koliko sam ja video,nema potrebe instalirati Sun Javu i drndati se jer na Java test page na Sun sajtu uredno prikazuje 1.6 version ;)
Sto se tice podesavanja firewall-a-pa ima valjda u Administration meniju prilican dobar alat za tu svrhu


Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.80.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download30.11.2008. u 16:02 - pre 188 meseci
Ne kazem da je F10 losa, nisam je ni koristio vec sam samo imao vremena za "prvi utisak", a on je
za mene mnogo ispod onog koji trenutno daje Ubuntu.
 
Odgovor na temu

DeathStar
Beograd

Član broj: 201824
Poruke: 172
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download30.11.2008. u 16:27 - pre 188 meseci
Citat:
Goran Rakić: Zašto misliš da je problem do programera i da oni ne žele da uključe podršku za .mp3?


Figurativno receno devolperi
#sudo make me a sandwich --yes
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
212.200.222.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download30.11.2008. u 21:24 - pre 188 meseci
cuti kod nekih firefox ne sme da se zove firefox :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

mihajilo
ns

Član broj: 38943
Poruke: 159
*.ns.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: Fedora 10 dostupna za download02.12.2008. u 02:08 - pre 188 meseci
zanima me ako neko zna kako da podesim modem i konekciju za isdn intracom netmod TA ?
podesavao sam na suse-u, ali ovde to ne prolazi,a nemam kppp da bi to mogao da iskoristim.
toliko od majla
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Fedora 10 dostupna za download

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10233 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.