Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MS SQL Express 2005, ODBC i Vista

[es] :: MS SQL :: MS SQL Express 2005, ODBC i Vista

[ Pregleda: 1167 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon MS SQL Express 2005, ODBC i Vista10.12.2008. u 06:40 - pre 187 meseci
Duze vreme koristim ODBC konekciju za rad sa MS SQL Express 2005. To je sve radilo pod XP-om sa onim native clientom i svi smo bili srecni i zadovoljni :)

E...Onda je dosao novi racunar sa Vistom (firma je u pitanju i downgrade na XP nije u opciji) i nekoliko sati pokusaja da uspostavim ODBC vezu sa SQL serverom nije urodilo plodom.

Stavio sam i nove verzije native clenta ali nista ne pomaze... Najgore je sto pored sebe imam jos uvek staru masinu i sa nje kada radim isti postupak dodavanja ODBC veze radi kao sat...Jedina razlika je Vista.

Evo sta izbacuje kao gresku: SQL State 8001, kao treba proveriti da li ima mogucnost remote pristupa, sto naravno nije u pitanju jer stara masina sa XP lepo pristupa (svi racunari su u firminom domenu i ja se logujem kao domenski korisnik)

Sta moze biti uzrok problema ?


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: MS SQL Express 2005, ODBC i Vista11.12.2008. u 09:15 - pre 187 meseci
Odgovor...

Komponeta servera "SQL Server Browser" mora biti startovana i onda sve lepo radi. XP je prolazio i bez toga a Vista nije htela..
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: MS SQL Express 2005, ODBC i Vista

[ Pregleda: 1167 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.