Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 272985 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima19.02.2009. u 11:54 - pre 186 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Kao ljudi koji su demonstrirali adekvatnu dozu opreznosti u susretu sa ovakvom temom ocekujem da imate i neke ideje kako raspetljati ovaj gordijev cvor.


Svaki stvarni Gordijev cvor se moze bez problema raspetljati samo ako ga pokazes. A za Gordijeve cvorove koji postoje samo u glavama odredjene kategorije ljudi postoje specijalne ustanove za raspetljavanje tih cvorova, tako da sumnjam da ce se tvoj cvor raspetljati na ovom forumu, jer mi ovdje jednostavno nismo nadlezni/kompetentni za tvoj cvor.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.154.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima19.02.2009. u 12:11 - pre 186 meseci
Super, evo vec nekoliko ljudi je dalo svoju dijagnozu kako prici problemu. Da vidimo sta misle i ostali...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima19.02.2009. u 18:01 - pre 186 meseci
Manje-vise isto sto sam i do sada govorio.

Moje vidjenje problema je da

a) postoji ogromna kolicina evidencije koja se vise ne moze gurati pod tepih.

Cak i ako od te ogromne kolicine odbacimo odredjen procenat kao zabludu, trik, laz,
ostaje odredjen procenat koji se tesko moze podvesti pod to.

Ako je potpuno stvar licnog uverenja kako ce se gledati na osobe vezane za Disclosure
Project (mahom bivsi ovi ili oni), mislim da se ne moze istim svetlom gledati na oficijelne
arhivirane izvestaje koje su podnosila tadasnja aktivna lica (vojni, komercijalni piloti,
kontrolori leta, radaristi...).

Nisam siguran da li vam je svima jasno da su to izuzetno placene profesije, i da se niko
na tim pozicijama nece igrati da dovede svoj zdrav razum, treznost i trezvenost u pitanje,
pogotovo sto je alternativa mahom ulica (sistem referenci sa predhodnog posla je jako
nezgodna stvar, i znaci gotovo sva vrata zatvorena).

Uzevsi u obzir i kombinovane izvore (pilot + kontrola leta), cela prica ne izgleda kao
marifetluk.

Na kraju, cinjenica da najrazvijenije drzave sveta otvaraju arhive u kojima ima dosta toga,
govori u prilog istoj tezi.

b)nauka u ovom trenutku razvoja covecanstva imamo, nije trenutno dorasla zadatku.

Nauka se trenutno nalazi u stanju u kojoj joj predstoji ogroman kvantni skok na vise,
a faza je vrlo slicna vremenu Faradeja, Van Der Graaf-a i ostalih pionira elektrotehnike
koji su mnogo vise naslucivali nego sto su stvarno znali, ali su bili reseni da stvar iscackaju
do kraja.

Nauka je vec jednom prosla kroz fazu sirenja rezolucije opazanja u kojoj su iskrsli zakoni
koji ne negiraju postojece znanje (i.e. Newton-ovsku mehaniku), ali tvrde nesto
supstancijalno novo, sto je za svoje vreme bilo cudnovato, neocekivano,...ali za danasnje
vreme predstavljaju obicnu svakodnevicu.

Posle mukotrpnog napretka nauke tokom nekoliko stoleca, dosli smo do rezona koji moze da
objasni recimo, zasto se elektroni u Mp3 playeru, iako su materijalne cestice i kao takve bi trebalo
da podlezu Newton-ovim zakonima gravitacije, krecu uvek na slican nacin, nezavisno od toga
da li rukom vrtimo taj Mp3 player u raznim pravcima, da li se sa njime vozimo u brzom liftu,
da li smo ga zavrljacili u vis, ili nanize niz kanjon Morace.

Sto se dalje ide u sirenju rezolucije opazanja i fokusu na finije i finije nivoe sveta koji nas okruzuje,
po pravilu se dolazi do substancijalnijih saznanja i vrlo cesto do korekcija predhodnih saznanja.
To se potvrdilo u fizici, hemiji, medicini,...vazi kao pravilo u obradi signala....uopste je veciti i
vekovni trend u kompletnoj ljudskoj delatnosti vezanoj za saznanje.

Veliki kvantni iskorak napred, ili velika stagnacija - to je trenutno izbor pred kojim se nalazi nauka.

Da prebrojavamo elementarne cestice, hemijska jedinjenja, zivotinjske vrste, a da ne tragamo
za sintezom svega sto znamo u potentnije zakljucke koji vode dalje...to bi bila propast, i toga su
svesni svi najveci umovi sadasnje nauke.

c)u ovom trenutku apsolutno niko ne moze ista da tvrdi sa naucnim kredibilitetom

Mozemo verovati izjavama nekih ljudi u nekoj meri.

Imamo potpuno pravo i na stav slican Odin-ovom sto se objasnjenja tice. Potpuna skepsa
je sasvim legitiman izbor u sadasnjem trenutku.

Izuzetno je pogresno je, medjutim, ignorisati pocetne cinjenice, pretvarati se da tu nicega nema,
gurati stvari pod tepih, samo zato sto ispadaju iz skupa cinjenica objasnjivih sadasnjim nivoom
naucnih znanja.

Sadrzaj ove poslednje recenice je sustina trenutnih dogadjanja na planetarnom nivou, koji vise ne
ukljucuje samo UFO freak-ove, vec i gomilu kredibilnih umova nauke i vlada nekoliko vodecih zemalja
sveta.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima19.02.2009. u 18:07 - pre 186 meseci
Citat:
milanche: b)nauka u ovom trenutku razvoja covecanstva imamo, nije trenutno dorasla zadatku.

Nauka je u potpunosti dorasla zadatku, kao što je to bila i pre 100 godina. Iz prostog razloga što se naučni metod nije promenio.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.70.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima20.02.2009. u 09:30 - pre 185 meseci
Da li jos neko ima bilo kakvu ideju na koji nacin bi mogao da se razresi fenomen UFOa ?
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
212.62.56.*



+4 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima20.02.2009. u 10:01 - pre 185 meseci
Pa onda na primer ovako.
Okupiti sve budale koje veruju da imaju kontakt sa vanzemaljcima (one proverene) i postaviti im 30-40 pitanja....O Zemlji, Svemiru itd, sa molbom da ta pitanja proslede svojim mentorima, a onda nama odgovore.
Ako bi dobili 100% ISTE odgovore, znali bi da su imali isti izvor - vanzemaljce.....a posto bi od 10 razlicitih ljudi dobili 10 razlicitih odgovora, bilo bi jasno da izmisljaju....
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima20.02.2009. u 19:25 - pre 185 meseci
Ne, ne, ne,..... bilo bi jasno da su svi imali razlicite susrete sa vanzemaljcima. Ne mozes ti tako lako da dokazes da neko nije vido' vanzemaljce ako on kaze da jeste. A osim toga, vanzemaljci su to namjerno tako inscenirali da ne bi ljudi odjednom saznali i dozivjeli sok. Ovako oni to rade vec nekoliko hiljada godina, polako nas pripremaju. Ovim tempom racunam da ce im trebati jos 20-30 hiljada godina laganog pripremanja. Meni je najvise zao ovih koji vec sad sve znaju, ali se bliski susret trece vrste nece desiti za njihovog zivota, pa ni njihovih cukununuka.
Kad bi bar vlade zemalja koje najavljuju otvaranje tajnih dosijea o UFO-ima to ucinile u narednih 50 godina bilo bi bar i to nesto. Ali, eto koliko ja pratim, pocevsi negdje od 60-tih godina svaka vlada svake godine najavljuje otvaranje tih dosijea, a evo ja ni dan danas ne znam gdje mogu otici i pogledati ta dokumenta. Vidjecemo oce li Obamin nasljednik mozda ubrzati stvari.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.226.*



+7 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima20.02.2009. u 23:12 - pre 185 meseci
Samo egocentrično materijalizovani IDIOT može živeti u uverenju da je planeta Zemlja jedina planeta u čitavom Univerzumu sa inteligentnim oblikom života,tražeći ISKLJUČIVO materijalne dokaze za opoziv svoje dogme.
Imajmo na umu da je i kompjuter OBIČAN IDIOT,bez trunke kreativnosti i uvek ograničenih kapaciteta,apsolutno nemoćan za prihvatanje informacija neuporedivo suptilnijih od onih sa materijalnom osnovom.
Jasno je zašto se u ovom isključivo materijalističkom svetu(mada je oficijelna nauka već postavila pitanje KOLIKO JE OVAJ NAŠ SVET MATERIJALAN,A KOLIKO ENERGIJA)traže dokazi koji se mogu videti,dodirnuti,samim tim i ukloniti.
Za razumevanje prisustva treće vrste,važnije je raditi na sebi razvijajanjem osećaja za prihvatanje neminovnosti.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima20.02.2009. u 23:30 - pre 185 meseci
Citat:
tražeći ISKLJUČIVO materijalne dokaze za opoziv svoje dogme

A ti si dokazao da vanzemaljci postoje tako što ne tražiš materijalne dokaze, već smatraš da moraju da postoje? Baš su ti široka shvatanja, nema šta...
Eto, ovaj kaže da vanzemaljci postoje u "spiritualnom" smislu, ovaj drugi veruje u leteće tanjire, a ovaj treći ih priziva uz pomoć bogova. Prava mala religija, majku mu. Pročitaj moje prethodne postove u ovoj temi, jer sam među prvima napisao kako tupani obavezno zamišljaju vanzemaljce u letećim tanjirima sa hiljadu lampica i kako "mali zeleni" ne moraju da budu zeleni. Da li postoje? Verovatno. Da li su na Zemlji? Nisu.

Citat:
Za razumevanje prisustva treće vrste,važnije je raditi na sebi razvijajanjem osećaja za prihvatanje neminovnosti.

O, veliki čvarku na mojoj trpezi! Ti, ti što me mamiš svojom vanzemaljskom lepotom, što imaš savršeno raspoređenu energetsku konfiguraciju kako bi opstao u ovoj formi u kojoj jesi... PROSVETLI ME! Daj mi snage da vidim tvoju strukturu, da shvatim tvoju moć, da naučim ono što ti znaš! O, veliki čvarku, ulaziš u moje telo, postajemo jedno, naša fuzija će da spozna sve tajne svemira, o veliki čvarku!
Ukoliko smatrate da čvarak nije inteligentno biće, vi ste plitka osoba koja nema sposobnosti da vidi dalje od svog nosa.
A man is smart. People are stupid.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima21.02.2009. u 00:00 - pre 185 meseci
Citat:
Pa onda na primer ovako.
Okupiti sve budale koje veruju da imaju kontakt sa vanzemaljcima (one proverene) i...


tretirati medikamentima ;)
 
Odgovor na temu

Seraphim0301
Istocno Sarajevo

Član broj: 207987
Poruke: 1
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima21.02.2009. u 00:02 - pre 185 meseci
Citat:
Kosuth: Samo egocentrično materijalizovani IDIOT može živeti u uverenju da je planeta Zemlja jedina planeta u čitavom Univerzumu sa inteligentnim oblikom života,tražeći ISKLJUČIVO materijalne dokaze za opoziv svoje dogme.
Imajmo na umu da je i kompjuter OBIČAN IDIOT,bez trunke kreativnosti i uvek ograničenih kapaciteta,apsolutno nemoćan za prihvatanje informacija neuporedivo suptilnijih od onih sa materijalnom osnovom.
Jasno je zašto se u ovom isključivo materijalističkom svetu(mada je oficijelna nauka već postavila pitanje KOLIKO JE OVAJ NAŠ SVET MATERIJALAN,A KOLIKO ENERGIJA)traže dokazi koji se mogu videti,dodirnuti,samim tim i ukloniti.
Za razumevanje prisustva treće vrste,važnije je raditi na sebi razvijajanjem osećaja za prihvatanje neminovnosti.


Procitaj malo prethodne postove prije nego sto se "spustis"medju nas kao mesija.
Da sam mistik koji neracionalno prihvata sve sto mu se servira,pitam se sta bih tada bio,i gdje bi me to dovelo?
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
91.150.114.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima21.02.2009. u 00:52 - pre 185 meseci
@Kosuth

Vidis, takav grub pristup prema ljudima nikada ne daje rezultate. Bilo bi mnogo bolje da se ukljucis u temu i doprineses tako sto ces prezentovati nesto od onoga sto tebe interesuje a ima veze sa vanzemaljcima. Spiritualni razvoj je naravno cak i bitniji od teme vanzemaljaca i ima dosta pokazatelja da te dve oblasti nisu tako daleke jedna od druge kao sto se obicno misli.

Kao sto znas vecina ljudi ovde na forumu se bavi IT tehnologijama ili drugim inzenjerskim strukama. I kao takvi umovi navikli smo na naucni pristup problemima i analiticko razmisljanje. Kada se tome doda cinjenica da vecina ljudi u srpskom govornom podrucju ne veruje u prisustvo vanzemaljaca na planeti Zemlji onda je i logicno zakljuciti da se ljudi ovde nece predomisliti samo zbog toga ako im neko kaze da nisu u pravu. Takvu izjavu treba i potkrepiti cinjenicama i izvorima informacija koji bi mogli da se pogledaju.

Od pocetka teme smo prezentovali jako mnogo materijala. Za neke od njih verovatno ni ti nisi cuo do sada. Preporucujem da pogledas sta je ranije pisano na temi. U medjuvremenu, mogao bi recimo da napises nesto o svom istrazivanju ili saznanjima. Svako od nas ima specificna interesovanja i znanja i doprinosi temi iz jedinstvene perspektive.

Na neki nacin je neophodno da saradjujemo iako nam se misljenja veoma razlikuju a tema je kontroverzne prirode. Bez medjusobnog postovanja i dopustanja drugim ljudima da razmisljaju drugacije i da ako zele nikada ne promene svoje misljenje svaka diskusija se neminovno pretvori u svadju i gubi smisao. Ovo vazi i za one koji misle da je UFO fenomen stvaran i one koji misle da nije.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.80.*



+4 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima21.02.2009. u 02:55 - pre 185 meseci
Citat:

Samo egocentrično materijalizovani IDIOT može živeti u uverenju da je planeta Zemlja jedina planeta u čitavom Univerzumu sa inteligentnim oblikom života


Mislim da si promasio temu :)

Citat:

ražeći ISKLJUČIVO materijalne dokaze za opoziv svoje dogme.


Prezentacija transcadentalnih teorija i dokaza ce se odrzati juce.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima21.02.2009. u 17:35 - pre 185 meseci
Citat:
Seraphim0301
Da sam mistik koji neracionalno prihvata sve sto mu se servira,pitam se sta bih tada bio,i gdje bi me to dovelo?


Bio bi Kosuth, i to bi te dovelo na ovu temu.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima21.02.2009. u 19:34 - pre 185 meseci
Nekim ljudima su dovoljni samo glasovi u glavi da vjeruju u mnoge stvari. Pa tako neki kazu da na taj nacin komuniciraju sa bogom, a neki, pak, sa vanzemaljcima. Na zalost, mi cemo i dalje vjerovati doktorima koji sumnjaju na sizofreniju.


Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.179.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima21.02.2009. u 19:52 - pre 185 meseci
Vecina ljudi je kao prilaz UFO fenomenu navela naucni pristup i proverljivost informacija. A neki su i pominjali gde to mogu da vide zvanicnu dokumentaciju.

Ovo je link ka zvanicnom sajtu arhiva Velike Britanije. Sekcija za UFO dokumentaciju koja je deklasifikovana i sada dostupna javnosti.

http://www.nationalarchives.gov.uk/ufos/

Da li je ovo dovoljno dobar izvor informacija ? Pogledajte sta ima pa javite.


Alternativna lokacija. Ukucati naziv dokumenta u search.

http://www.docstoc.com/docs/19...les-from-the-UK---defe-24-1957



[Ovu poruku je menjao Ankalagon the Black dana 21.02.2009. u 22:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.179.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima21.02.2009. u 19:59 - pre 185 meseci
Citat:
jericho1405: Nekim ljudima su dovoljni samo glasovi u glavi da vjeruju u mnoge stvari. Pa tako neki kazu da na taj nacin komuniciraju sa bogom, a neki, pak, sa vanzemaljcima. Na zalost, mi cemo i dalje vjerovati doktorima koji sumnjaju na sizofreniju.


A sta ako ti ljudi koji tako nesto kazu ne pate od shizofrenije ? Prilicno olako velikom broju ljudi dajes medicinsku dijagnozu. Pri tome treba da imas u vidu da se shizofrenija uglavnom ispoljava kao manija gonjenja a to kod do sada pominjanih ljudi nije slucaj.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima21.02.2009. u 21:24 - pre 185 meseci
Citat:
Da li je ovo dovoljno dobar izvor informacija ? Pogledajte sta ima pa javite.

3,5 funti po dokumentu da bi čitao sta su videli britanski RAF piloti u sred 2 svetskog rata? Hvala, ali nekako mi je burek sa jogurtom slađi.

Evo ga naučno dokazani izvor informacija za sva viđanja UFO-a i susreta sa vanzemaljcima:
http://en.wikipedia.org/wiki/L...ms_featuring_extraterrestrials


Citat:
Na zalost, mi cemo i dalje vjerovati doktorima koji sumnjaju na sizofreniju.

Heh, nažalost, ta viđanja boga i slušanja glasova svevišnjeg uglavnom rezultira nekontrolisanom agresivnošću i trzajima udova, pa doktori nastavljaju tradiciju zavere ;)
A man is smart. People are stupid.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.179.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima21.02.2009. u 22:28 - pre 185 meseci
Citat:
3,5 funti po dokumentu da bi čitao sta su videli britanski RAF piloti u sred 2 svetskog rata? Hvala, ali nekako mi je burek sa jogurtom slađi.


Nisi pogledao drugi link sa alternativnom lokacijom gde mozes besplatno da pogledas dokumenta. Tako da izgovor sto se tice para nije potreban. Mozes doduse da kazes, ne zelim ni da pogledam,ali to je onda sasvim druga stvar.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.179.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima21.02.2009. u 23:21 - pre 185 meseci
Mora se priznati da deklasifikovana dokumenta u vezi UFO-a su prilicno dosadno stivo za citanje. Mnogo interesantnija dokumentacija nosi oznaku Majestic 12.












http://www.majesticdocuments.com/
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 272985 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.