Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Import podataka - dbf

[es] :: Office :: Excel :: Import podataka - dbf

[ Pregleda: 2181 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladendv
mladen radić
programmer,center m.r.
sarajevo

Član broj: 197244
Poruke: 14
92.36.149.*



Profil

icon Import podataka - dbf03.04.2009. u 15:38 - pre 183 meseci
Prijatelji imam jedan veliki problem koji moram hitno rijesiti pa bih volio ako neko moze da mi kaze da li se to moze ili ne moze uraditi.
Naime, u excelu vrsim import podataka iz dbf-a (u neki novi sheet). U prvom sheetu nacrtao sam obrazac koji mi treba i u njega uvlacio podatke iz drugog sheeta gdje mi dolaze podaci iz dbf-a preko querry-a. I sve mi je funkcionisalo kada sam imao standardizovan obrazac sa tacno definisanim poljima gdje ce mi sta dolaziti ( recimo u prvom sheetu postavim da mi u polje a1 dodje nesto iz drugog sheeta gdje je dbf u polje b23 da mi dođe opet nesto iz nekog polja u drugom sheetu gdje je dbf). I to je bilo ok jer sam znao koliko mi uvijek dbf ima redova i kolona, tacnije uvijek mi je dolazio samo jedan red i nekih 20 kolona iz kojih sam ja crpio podatke u svoj vec definisan obrazac. Međutim sad imam problem kada mi dbf file dolazi promjenjiv (znam tacan broj kolona ali mi se broj redova mijenja, nekad je 1 nekad 25). Recimo ko se malo vise razumije u knjigovodstvo zelim da glavnu knjigu (sa svim kontima) koja mi dolazi u dbf kao skupina podataka nekako uvucem u svoju uređenu tabelu koja se sastoji od kolona redni broj,datum,duguje,potražuje,....Ovo mi je potrebno zbog vizuelnog dojma jer dbf file je pravo ruzan. Nadam se da nisam puno zapetljao. Problem mi je znaci kad nacrtam tu tabelu i predvidim 10 redova da ce mi doci u dbf-u, sve je uredu dok dolazi 10 redova, međutim kada dođe konto sa 15 stavki nece mi stati u tu tabelu pa me zanima da li se nekako ona može sama prosiriti automatski. Ili ako dođe 2 stavke da ovih praznih 8 redova nestane. Jednostavno da se moja moja tabela prilagođava broju redova u dbf file-u.
Svaki komentar je dobrodosao!
Unaprijed hvala svima!
Pozdrav
rm
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.xdsl.beograd.com.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Import podataka - dbf03.04.2009. u 16:42 - pre 183 meseci
Pošto piše u profilu da si programer ne bi trebalo da ti bude problem da napraviš VBA kod koji će to da odradi. Dovoljno je jedna petlja koja prolazi kroz sve redove preuzete iz dbf file i svaki red raspoređuje prema odgovarajućim pravilima koje ti formulišeš.
Kad već praviš kod, mozeš da u kodu ubaciš i upit ka bazi pa petlju uradiš po dobijenim zapisima i izbegneš prebacivanje u poseban list.
Pogledaj npr http://www.elitesecurity.org/t334497-0#2034681 i prilagodi tvojim potrebama

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

mladendv
mladen radić
programmer,center m.r.
sarajevo

Član broj: 197244
Poruke: 14
92.36.140.*



Profil

icon Re: Import podataka - dbf03.04.2009. u 18:23 - pre 183 meseci
Nazalost radim samo u starom clipper 5.0 ....
U njemu su mi svi programi ali mi sada trebaju ovi izvjestaji u excelu pa mi se javlja problem prilikom ovog exportovanja. Zelim da napravim neke automatike
kao sto sam napravio kada sam u određeni obrazac uvukao podatke iz svog dbf-a ali sa ovim se patim pravo.
rm
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.144.*



+12 Profil

icon Re: Import podataka - dbf03.04.2009. u 20:18 - pre 183 meseci
^ Excel "ume direktno da otvori" dbf fajlove, uz par jednostavnih pitanja korisniku i da ih uredno otvori kao excel tabelu...
Možda nađeš rešenje uz malo gimnastike sa privremenim među-fajlovima, koje bi na takav način napravio...


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mladendv
mladen radić
programmer,center m.r.
sarajevo

Član broj: 197244
Poruke: 14
92.36.140.*



Profil

icon Re: Import podataka - dbf03.04.2009. u 21:44 - pre 183 meseci
Znam da moze direktno otvoriti. Ali takvi podaci mi dođu "ruzni" znaci bez bordera, raznih fontova i druge sminke. E sad hocu da napravim jednu tabelu koja ce biti kostur i u nju uvlaciti dbf fajlove. Međutim nekad mi dođe 3 reda nekad 20 i zato ne mogu napraviti konacnu tabelu gdje cu usisati podatke iz dbf-a. To me muci a sa ovim znanjem kojim imam o excelu (malo iznad prosjeka, hahaha) ne mogu to da rijesim.
U svakom slucaju hvala vam puno obojici. Svaki savjet uvijek dobro dođe.
Pozdrav
rm
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Import podataka - dbf

[ Pregleda: 2181 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.