Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pregrijavanje Dual Core procesora...

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Pregrijavanje Dual Core procesora...

[ Pregleda: 1939 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
*.sa.hs-hkb.ba.



+26 Profil

icon Pregrijavanje Dual Core procesora...18.04.2009. u 18:30 - pre 183 meseci
Postovani...

Racunar je kupljen prije od prilike 2 godine, maticna asusova P5LD2 SE i uz njega intelov procesor Dual Core D 915 2,8 GhZ...

E sad postoji problem sa "hladjenjem" ovog procesora... Aktivni kuler je prebucan i skoro da se u njegovoj blizini i ne moze raditi, pogotovu kada se pokrenu zahtjevnije aplikacije... Temperatura u ovom slucaju se penje do 50 stepeni, to i nije problematicno toliko,ali....

Promjenim u biosu postavke da taj cooler radi u tihom modu (tako je radio cijelo vrijeme od kupovine i od prodavca je bilo i preporuceno da tako radi) i tako rijesim problem sa tom silnom bukom i racunar bude poprilicno tih (kakav i treba biti), ali se pojavi problem sa pregrijavanjem... Pri normalnom radu i surfanju temperatura se krece oko 45-50, a kad pokrenem bilo sta zahtjevnija (pa i sah), ta temperatura raste do 58 stepeni... To nije normalno i zanima me da li bi bilo neke koristi da zamjenim termalnu pastu, ili bi recimo bolje rjesenje bilo da zamjenim cooler i stavim neki drugi?
P.S. Neko ce reci da ne stavljam racunar u quiet mod, ali kada je dvije godine radio kako treba, zasto ne bi i dalje i prebucan je i to ne bi bilo rjesenje...

Hvala svima unaprijed!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.kbcnet.co.yu.



+537 Profil

icon Re: Pregrijavanje Dual Core procesora...18.04.2009. u 19:53 - pre 183 meseci
Sve ispod 80°C je u granicama normale. Uvek možeš staviti veći hladnjak, ili očistiti od prašine postojeći.
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
*.sa.hs-hkb.ba.



+26 Profil

icon Re: Pregrijavanje Dual Core procesora...18.04.2009. u 20:17 - pre 183 meseci
E to nisam znao, mislio sam da je ovo previse...
A ovaj sam vec cistio, neka znatna razlika se ne primjecuje. A posto je ovo normalno, nema ni potrebe za promjenom...
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
*.sa.hs-hkb.ba.



+26 Profil

icon Re: Pregrijavanje Dual Core procesora...18.04.2009. u 20:55 - pre 183 meseci
E da... Takodje kuciste je Sharkoon, tacan model ne znam, ali u doba kupovine ovog racunara bio je poprilicno skup i po cjeni je spadao u visu srednju klasu...
I da li mi neko moze reci da li bi instalacijom jednog dodatnog kulera u kucistu doslo do neke bitne promjene?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pregrijavanje Dual Core procesora...18.04.2009. u 22:08 - pre 183 meseci
Ja imam isti procesor i otprilike isto se ponaša(o). Pošto nisam mogao da trpim tu buku, kupio sam drugi kuler (CM HyperTX) koji em bolje hladi (retko pređe 50) em se jedva čuje. Dodatni ventilator u kućištu bi pomogao ali je pravo rešenje dobar kuler umesto onog koji je došao uz procesor.
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
*.sa.hs-hkb.ba.



+26 Profil

icon Re: Pregrijavanje Dual Core procesora...18.04.2009. u 22:21 - pre 183 meseci
@calexx

Zahvaljujem...

Nego reci mi kada bih ostavio kako jeste (naravno u tihom modu, drugacije ne bih izdrzao), da li bi slucajno moglo da dodje do nekih posljedica u dogledno vrijeme?

* I reci mi sta mislis o ova dva rjesenja (pretpostavljam da odgovaraju), posto tvoj gore pomenuti model nisam mogao naci u nasim radnjama...

COOLER Thermaltake TMG i1 ili i2 Sck.775



[Ovu poruku je menjao davor.stankovic dana 18.04.2009. u 23:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pregrijavanje Dual Core procesora...18.04.2009. u 23:10 - pre 183 meseci
Probao sam i ja tako ali temperatura brzo ode previsoko pa nisam hteo da se igram. Da ne tražim koji su to kuleri, obrati pažnju da se ne okreću prevelikom brzinom i da ne prave veliku buku, što uvek piše u specifikaciji ... sad sam pogledao, onaj moj liči na i1, a oba izgledaju odlično. Sigurno nećeš da pogrešiš bilo koji da uzmeš, tu su negde sa cenom pa nemoj mnogo da razmišljaš. Razlika je ogromna.
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
77.238.198.*



+26 Profil

icon Re: Pregrijavanje Dual Core procesora...19.04.2009. u 10:24 - pre 183 meseci
Jos jednom zahvaljujem na savjetima, odlucio sam se za i2 i koliko sutra cu da ga promjenim...
I da, ako moze jos jedno pitanje, ako nije previse? :)

Naime, cuo sam da je bolje uzeti silver termalnu pastu umjesto bijele, jel' to tacno i jel' bitna marka? Cjenovno se krecu od 2 eura pa do 10 i vise, meni toliko nije bitno, ali necu da bacam pare ako nema neke razlike...
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Pregrijavanje Dual Core procesora...

[ Pregleda: 1939 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.