Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uskoro pojeftinjenje pranja šoferšajbni i muzike u kafani

elitemadzone.org :: MadZone :: Uskoro pojeftinjenje pranja šoferšajbni i muzike u kafani

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5083 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Uskoro pojeftinjenje pranja šoferšajbni i muzike u kafani04.05.2009. u 22:01 - pre 183 meseci
Citat:
marko37
Mislim da je sporazum o restituciji jedan od preduslova za "beli šengen". I da, pristali smo da prihvatimo sve one za koje strendžeri tvrde da su naši, bez obzira na državljanstvo. Ali to je ideal kome stremimo, zar ne, otvorene granice. Makar i u jednom smeru.


Da budemo precizniji - vracaju se oni koji imaju neki dokument koji ukazuje na poreklo ILI (ovo je gadno) ako postoji dokaz da je Srbija zemlja odakle su dosli.

Sto teoretski moze ukljuciti i neke ljude koji nisu u vezi sa Srbijom, ali bojim se da je vecina tih likova zaista sa srpskim pasosem jer je Srbija bila vrlo sirokih ruku kada se radilo o deljenju plavih pasosa...

Plavi pasosi su se delili ne samo za kes, vec i uz nepotpunu dokumentaciju, itd...

Jbg, prema nasem drzavljanstvu smo se poveli kao prema krpi, i sada jbg to ima da kosta :(

Uzgred - ne vidim logiku zasto EU, ako im je namera da se "oslobode Roma koji NISU Srbi" ne bi vratila te iste likove u bilo koju drugu zemlju koja ima "beli sengen" posto su uslovi prilicno isti... Nego su bas cekali Srbiju da potpise... mrsavo :)

Pre ce biti da tu nema zavere, nego da se radi o ljudima koji su se nekako (legalno ili ne) domogli naseg pasosa i da su ih sa tim dokumentom uhvatili - u prevozu, ilegalnoj gradnji, na gradilistu gde su ilegalno radili itd.. :(

A sta ce Srbija sa njima?

Pa da placa socijalno a sta drugo - Srbija je i onako i ovako poznata po galantnosti, milionce je dala za sredjivanje problema sa siledzijom koji je posedovao plavi pasos - pa sto ne bi pruzila ruke i ovima ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Uskoro pojeftinjenje pranja šoferšajbni i muzike u kafani04.05.2009. u 22:19 - pre 183 meseci
Citat:
marko37: Mislim da je sporazum o restituciji...

Verovatno si mislio na repatrijaciju, jer restitucija nema veze sa ovim.
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
79.101.216.*



+104 Profil

icon Re: Uskoro pojeftinjenje pranja šoferšajbni i muzike u kafani04.05.2009. u 23:54 - pre 183 meseci
Moja greška, pisao u žurbi pa sam omašio. Mislio sam na sporazum o readmisiji.
Ivane, odlučili su da ih dump-uju u Srbiju zato što oni znaju nešto što mi ne znamo, a to je da ljudi sa pasošem Srbije neće skoro moći da odu u EU zemlje tek tako. Da ih vrate u bilo koju drugu zemlju (sem Bosne možda), pre ili kasnije bi se ponovo domogli EU zemalja. Tako da mi se čini da ćemo da fasujemo i veliki broj "nepoželjnih" iz susedne Rumunije pošto je sada Rumunija u EU.
A postoji i varijanta da zapadnjaci žele da nam se "oduže" za veliki broj ljudi koji je napustio Srbiju i otišao put zemalja EU da nađu sreću tamo. E sad, pošto smo ostali bez barem oko miliončeta ljudi, vratiće nam neke koje im ne trebaju a imaju viška.

Citat:
Radovan__III: Veruj mi da su svi koji su imali ovakvu situaciju pre izabrali bilo koju zemlju ( npr Italiju,Rumuniju, Bugarsku,Hrvatsku ... ) nego Srbiju

Ne znam da li smo se razumeli, neće oni nepoželjne da pitaju šta su i odakle su, već će samo da ih pošalju tamo gde znaju da se neće tako lako vratiti.

Mislim da sam jednom prilikom video na aerodromu nekolicinu "readmitovanih" letom iz Frankfurta. Kako su izašli sa carinskog dela samo su ostali i sedeli na terminalu. Nisu uopšte znali jezik, a nekako mi nisu delovali kao da su pošli u posetu rodbini ili su stigli u Srbiju trbuhom za kruhom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Uskoro pojeftinjenje pranja šoferšajbni i muzike u kafani

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5083 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.